Związki zawodowe w Synthosie weszły w spór zbiorowy


Związki zawodowe działające w spółce Synthos weszły w spór uniwersalny z zarządem spółki z powodu zerowego wskaźnika funduszu nagród na rok 2009 - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Asseco Slovakia kupiło 60% udziałów w węgierskim Globenet, dostawcy systemu medycznego - MedWorkS, poinformowała spółka w komunikacie. Wartość transakcji sięgnie do 7,8 mln euro. French cosmetics giant L'Oreal SA (OR.FR) is looking at acquisition targets that could fit its portfolio, Chief Executive Jean-Paul Agon said Thursday. wszelako większość świata łapie dopiero pierwszy, zwięzły oddech po miesiącach recesji, to Chiny już zaczynają studzić swoją gospodarkę. Zaczynają od rynku mieszkaniowego i odgórnie nakazują bankom zaostrzenie kryteriów kredytowania nieruchomości.U.S. stock index futures were slightly higher on Friday ahead of the key monthly jobs report for November. Rząd Hamasu w Gazie nie jest w stanie zapewnić 32 tysiącom swoich pracownikom wypłaty pensji z wykorzystaniem drugi miesiąc z rzędu - podał w niedzielę wiceminister Ismail Mahfuz. Wtorkowe przedpołudnie upływa pod znakiem odreagowania wczorajszego silnego umocnienia złotego. O godzinie 11:52 kurs USD/PLN rósł o 0,3 gr, testując poziom 2,7844 zł. bieg EUR/PLN zyskiwał natomiast 0,7 gr i testował stan 4,1712 zł.

Gdańska prokuratura przedstawiła zarzuty nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków dwojgu byłym pracownikom firmy Energa-Operator wchodzącej w skład koncernu Energa. Na skutek ich działania interes straciła ponad 1,2 mln zł.

ministerstwo rozwoju prognozuje, że wydatki ze środków unijnych za lata 2009-2010 wyniosą 44 mld zł. 16,8 mld zł wydano w ubiegłym roku, a w tym powinno to być 27 mld zł - powiedział PAP podsekretarz rozwoju regionalnego Adam Zdziebło. Ok. 10 proc. polskiego zapotrzebowania na energia elektryczna być może pokryć elektrownia jądrowa. prócz tego będzie bezpieczna i da korzyści lokalnej społeczności - ocenił dr inż. Andrzej Strupczewski, koneser z Instytutu Energii Atomowej w Świerku.

The U.S. dollar fell against its major rivals Tuesday for the third straight session, hampered by investor interest in stocks and higher-yielding currencies and the latest batch of U.S. economic reports. oferta Budimeksu została wybrana dzięki GDDKiA jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę węzła komunikacyjnego w Gdańsku. wartość kontraktu wynosi 152,9 mln zł - poinformował Budimex w komunikacie. korporacja podała także, iż podpisała kontrakt o wartości 82,9 mln zł, w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Australia zaprasza polskich górników. Nie nic bardziej błędnego naszych zresztą. Australijski rząd pracuje nad przygotowaniem oferty zatrudnienia w tamtejszych kopalniach dla pracowników z innych krajów, w tym z Polski - poinformowała głosiciel tego kraju w Polsce Ruth Pearce w korona drzewa do szefa związku Sierpień 80, Bogusława Ziętka.WIG20 na zamknięciu sesji w piątek spadł o 0,62 proc. i wyniósł 2316,97 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł przebieg akcji 98 spółek, 197 spadł, 53 nie zmienił się. Akcjami 7 spółek nie handlowano. W Ostrołęce otwarto w sobotę nową siedzibę Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego. budowa trwała 25 lat, kosztowała powyżej 446 milionów złotych. Ford Motor Co.'s (F) top European executive said he is bracing for wóz industry sales to fall by as much as 2 million this year after various countries ended their scrappage incentive programs last year.

Wtórne skutki kryzysu dadzą o sobie być obeznanym w regionie


Zdaniem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), obok wzrostu PKB przedsiębiorstwa w regionie jego działania dalej wymagają dodatkowego wsparcia, jeśli mają się uporać z wtórnymi skutkami ubiegłorocznego, globalnego kryzysu finansowego, najgłębszego od upadku komunizmu.

Urząd zaoferował bezrobotnej pracę striptizerki


Urząd pracy w Paryżu zaoferował młodej bezrobotnej kobiecie pracę "animatorki chatu dla dorosłych", która - jak się okazało - polegała na robieniu pikantnego striptizu w internecie.

Rząd będzie się starał spełnić kryteria fiskalne najpóźniej w '11


Rząd będzie się starał spełnić fiskalne kryteria konwergencji najpóźniej w 2011 r. - poinformował wiceminister finansów, Ludwik Kotecki.

USA: Zwyżki pomimo niejednoznacznych danych


wbrew mieszanych danych o stanie amerykańskiej gospodarki, na nowojorskiej giełdzie przeważał w czwartek optymizm. Zwyżki głównych indeksów poprzedni jednak umiarkowane.

"Gospodarka dochodzi do siebie po załamaniu"


Wydaje się, że system gospodarczy światowa dochodzi do siebie po głębokim załamaniu, ale odnowienie chyba ospale potrwa, a czynniki ryzyka utrzymują się później - oświadczył w piątek stary banku centralnego Stanów Zjednoczonych Federal Reserve (Fed) Ben Bernanke.

Tusk: ewentualność na rychłe podpisane kontraktu gazowego


Gaz w relacjach polsko-rosyjskich nie może być i nie winien być przedmiotem polityki, a wyłącznie dobrze pojętego wspólnego interesu; to oznacza, że jest traf na rychłe zakończenie negocjacji i podpisanie kontraktu gazowego - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem.

Giełdowy Techmex na drodze do upadku


Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej otworzył akcja upadłościowe Techmeksu obejmujące likwidację majątku spółki - poinformował Techmex w komunikacie. Po tej zasób wiedzy przebieg Techmeksu na giełdzie spadł o 23,88 proc.

JSW zakłada ewolucja wydobycia i zatrudnienia


Odzyskanie rentowności, ewolucja wydobycia węgla o około 30 proc., nieznaczne zwiększenie zatrudnienia i inwestycje za ok. 650 mln zł planuje w 2010 r. Jastrzębska towarzystwo Węglowa (JSW). Firma, która w najwyższym stopniu ze wszystkich górniczych spółek odczuła w 2009 r. skutki kryzysu, w tej chwili spodziewa się ponownego wzrostu.

BPS rekomenduje "kupuj" Eneę


- Analitycy Domu Maklerskiego Banku BPS, w raporcie z 9 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Enei od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 19,63 zł.

Getin Holding zyskuje po wynikach


siedem dni na GPW rozpoczyna się od wzrostów głównych indeksów. Podtrzymanie pozytywnego sentymentu na rynkach kapitałowych zawdzięczamy lepszym od oczekiwań danym z amerykańskiego rynku pracy, które poznaliśmy w piątek. O godzinie 11.00 indeks WIG20 zyskuje 0,1 proc. i wynosi 2392pkt. Wzrosty odnotowują spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 a sWIG80 zyskują należycie 0,4 proc. natomiast 0,2%.

Mamy szansę na najszybszy sieć na świecie!


Internet w każdym domu, mobilna telewizornia na każdym kroku, najszybsze łącza na świecie - tak jest w Korei Południowej. Mamy szansę, by tak było również u nas. dwaj koreańscy giganci szykują się do podboju polskiego rynku, zapowiada "Puls Biznesu".

dalszy cos w palaczy


związek Pracodawców Polskich oceniając koncept działań Państwowej Inspekcji Pracy na najbliższe lata z uznaniem odnosi się do zapowiedzi PIP dotyczącej rozwijania działalności prewencyjnej i informacyjnej. - Jest to tym ważniejsze, że jednym z zasadniczych powodów nieprzestrzegania praw pracowniczych jest ich nieznajomość, a dodatkowo zawiłość i niestabilność przepisów - mówi ekspert KPP, Henryk Michałowicz.

sojusz ma pomysł antykryzysowy


Przywódcy państw strefy euro na zakończonym w nocy z piątku na sobotę szczycie w Brukseli porozumieli się w sprawie stworzenia stałego, antykryzysowego mechanizmu dla ratowania krajów w potrzebie a i zapowiedzieli wzbogacanie koordynacji polityk gospodarczych i dyscypliny budżetowej. Zatwierdzili też całkowicie impreza pakietu pomocy dla Grecji.

Jak się w Polsce walczy z bezrobociem?


W większości krajów Europy inercyjny wzorzec rynku pracy - bazujący na wypłacaniu zasiłków na materia bezrobotnych - odchodzi do przeszłości. Jego położenie zajmuje algorytm aktywny, którego celem jest szybkie i efektywne włączanie bezrobotnych w szeregi pracujących.

Jak Lehman Brothers wygrywał konkursy piękności


Lehman Brothers na mrowie miesięcy poprzednio bankructwem mydlił oczy inwestorom ze względu księgowym sztuczkom. Czy to możliwe, że po skandalu Enronu i Worldcom non stop działają podobne schematy?

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.