Eurodolar znowu w tarapatach


Po początkowym osłabieniu baks odzyskał dzień wczorajszy siły i zakończył doba na plusach. kazus w amerykańskiej gospodarce poprawia się - działa to na profit USD. Oczekuje się, iż Fed może zakończyć swój program stymulacyjny uprzednio niż sądzono.

Taiwan's Investment Commission said Thursday it turned down an application by the China Strategic Holdings Ltd.-led consortium to acquire Nan Shan Life Insurance Co. because it didn't provide specifics on the consortium's funding sources or investors. * Komisarz ds. konkurencji Joaquin Almunia powiedział we wtorek, że w związku z paraliżem transportu powietrznego po wybuchu islandzkiego wulkanu, na pomocnik publiczną mogą rozliczać dość przeciwnie linie lotnicze, a nie inne sektory gospodarki. deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w drugim kwartale 2009 roku wyniósł 22,6 mld zł, czyli 6,9 proc. PKB - poinformowało ministerium Finansów w kwartalnym raporcie na materia sytuacji makroekonomicznej i stanu finansów publicznych. To dwa cięgi więcej niż w podobnym okresie 2008 roku.Jest szansa, aby pierwsza 12-miesięczna funkcjonowanie repo miała miejsce w końcu listopada. wypuszczenie kredytu wekslowego nie nastąpi wcześniej, niż w styczniu przyszłego roku - ocenia Witold Koziński, wiceprezes NBP. Dziesiąta edycja "Tańca z gwiazdami" przyciągała do TVN średnio 4,9 mln widzów – wynika z danych AGB Nielsen czwarta władza Research. Finałowy odcinek obejrzało aż 6,2 mln osób - donosi "Presserwis". Październik 2009 był jednym z najlepszych pod względem oglądalności miesięcy w dwunastoletniej historii telewizji TVN. 31 października przewód odnotował rekordowy sobotni rezultat oglądalności, w peak time osiągając frakcja w rynku na poziomie 33,9 proc. Duży w tym porcja miało show "Mam Talent!".

Od nowego roku nastąpiło parę zmian w zatrudnianiu niepełnosprawnych. Najważniejsze opisujemy w artykule "Dofinansowania wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników", znajdującym się w czwartej części poradnika (Rady 4). w dole opisujemy pozostałe korekty w tym zakresie.

kredyt Bank, którego wskaźnik kredytów do depozytów w lutym wynosił 109 proc., spodziewa się, że w 2010 roku pozyska mniej niż w 2009 roku depozytów detalicznych. portmonetka kredytów detalicznych wzrośnie r/r szybciej m.in. z racji kredytom hipotecznym - poinformował szef banku. Analitycy spodziewają się realizacji zysków na wtorkowej sesji, po poniedziałkowej euforii. Takie sygnały płyną z notowań na rynkach azjatyckich, a także z przeceny ropy i miedzi.

Haker zdołał wykraść dane 114 tysięcy amerykańskich użytkowników iPada firmy Apple. Wśród ofiar są liczni prominenci, którzy nabyli lub otrzymali urządzenie wtem po jego premierze - w tym mer Nowego Jorku Michael Bloomberg. Na Ścianie Płaczu w Jerozolimie będą wyświetlane reklamy. Taka dana wywołała podniecenie wśród izraelskiej opinii publicznej. niemniej jednak doniesienia dziennika Haartez okazały się żartem z okazji święta Purim. Polskie kopalnictwo Naftowe i Gazownictwo potwierdziło w oficjalnym komunikacie wcześniejsze nieoficjalne doniesienia PAP, że kupiło 10 proc. udziałów w kolejnym złożu gazu w Norwegii.na przestrzeni kolejnej słabej sesji na GPW, WIG20 przetestował dolne ograniczenie konsolidacji, w której leniuchuje od ośmiu sesji. Do wybicia nie doszło. filia ratingowa Fitch ocenia, że pespektywy na przyszły rok dla koncernów energetycznych Europy Centralnej są stabilne. mimo negatywnego wpływu kryzysu ekonomicznego, firmy te pozostaną fundamentalnie silne - podał Fitch w komunikacie. Nowe prawo jeszcze w wyższym stopniu pogorszą sytuację prasy na rynku reklamowym - alarmują wydawcy komentując plany legalizacji kryptoreklamy w sieci, jaką forsuje ministerium kultury. Nowe przepisy wynikające z norm unijnych mają m. in. rozszerzyć trwanie bloków reklamowych w telewizji i z większym natężeniem liberalnie tyczyć się tzw. product placement.

USA: Spokojnie...


Obchodzony dzień Kolumba zaś nieobecność istotnych katalizatorów spowodowały, że explicite nowego tygodnia na Wall Street upłynęło pod znakiem niewielkiej aktywności inwestorów. Nie przeszkodziło to chociaż w kontynuowaniu przez indeks S&P 500 pomyślnego pasma zwyżek - najistotniejszy rejestr szósty raz z o tyle o ile zakończył dwadzieścia cztery godziny na plusie, co jest rekordową serią w tym roku.

Miedź silnie tanieje; na rynkach w tym tygodniu dużo paniki


Ceny miedzi na giełdach metali spadają w toku tej sesji z powodu obaw, że kryzys zadłużenia w Europie spowoduje przyhamowanie ożywienia w globalnej gospodarce - podają maklerzy.

Polak przeprowadzi wielkie reformy UE


Od 11 do 19 stycznia odbędą się przesłuchania nowych komisarzy za pomocą eurodeputowanych, tak by głosowanie w sprawie zatwierdzenia składu nowej KE (jako całości, a nie poszczególnych komisarzy) odbyło się na sesji w Brukseli 26 stycznia, a nowa KE mogła począć pracę od 1 lutego.

przeciętna wartość ropy naftowej w 2010 roku wyniesie 75,4 USD


średnia cena ropy naftowej w 2010 roku wyniesie 75,4 USD. wzrost cen ropy będzie ciasny z powodu wysokiej światowej podaży surowca - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych z wykorzystaniem agencję Reuters.

Nikkei trims losses on Dubai; construction firms up


Japan's Nikkei average trimmed earlier losses and ended flat on Monday after Dubai said it had received $10 billion from fellow UAE member Abu Dhabi, easing fears of a potential debt default that had rattled global markets.

Na akcjach PGE najwięcej zarobią banki


We wtorek w południe kończą się zapisy na akcje wchodzącej na giełdę Polskiej Grupy Energetycznej. Z wyliczeń "Parkietu" wynika, że 12 banków udzieliło prywatnym inwestorom ok. 15 mld zł kredytów na nabycie papierów.

Wall Street: Spadki po słabych danych


Czwartkowe notowania na Wall Street zakończyły się spadkami z powodu zaskakująco słabych danych ISM o aktywności w usługach. Nie pomogła nawet pozytywna informacja, że bank of America zamierza zwrócić 45 mld USD pomocy rządowej.

Min. Grad: Polskie stocznie i Porsche w jednych rękach


Jest przypadek na sfinalizowanie sprzedaży stoczni do 31 sierpnia - powiedział minister skarbu Aleksander Grad. Prawa do przejęcia majątku stoczniowego miałaby oblecieć od dotychczasowego inwestora rządowa Katarska przedstawicielstwo Inwestycji. członek rządu podjął decyzję, by wyczekiwać do końca miesiąca na decyzję Katarczyków.

Dobre wyniki gospodarki napawają optymizmem


Dobre wyniki gospodarki w ostatnim kwartale 2009 r. napawają optymizmem, niemniej na odzyskanie poprzedniej dynamiki wzrostu powinno się będzie poczekać - uważają eksperci Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".

FTSE hits 14-month closing high, miners lead


Britain's top share index hit its highest closing level in more than 14 months on Monday as a weaker dollar sparked a rally in metals prices and some upbeat U.S. termin lifted market sentiment.

WIG20 zakończył wtorek na plusie dzięki wzmożonemu popytowi


Indeks grupujący największe spółki warszawskiego parkietu WIG20 zakończył ostatecznie wtorek na plusie dzięki wzmożonemu popytowi pod basta sesji.

"Kommiersant": kolejny gaz dla nasz już w grudniu


Wynegocjowane w ubiegłym tygodniu porozumienie między Gazpromem a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem przewiduje, że dodatkowe dostawy rosyjskiego gazu ziemnego do własny rozpoczną się jeszcze w tym roku - informuje memoriał "Kommiersant", powołując się na nie wymienionego z nazwiska "wysokiego rangą menedżera PGNiG".

Chronos stabilizacji


Wypowiedź Pen Junminga z China International Corp, alias rządowego funduszu inwestycyjnego, iż baks może być wyposażonym swoje dno już za sobą (co w przyszłości okazało się być jego prywatną opinią), a i słabsze od prognozowanych wyniki Alcoa (strata 0,28 USD na akcję w IV kwartale miast oczekiwanego 0,05 USD zysku na akcję), sprawiły, iż w godzinach nocnych EUR/USD na chwilę naruszył strefę wsparcia 1,4457-1,4483 osiągając minimum na poziomie 1,4453.

Menedżer też człowiek...


menedżer też człowiek... I też się boi kryzysu i bezrobocia. przeciwnie akt uważa, że dekoniunktura to papierowy tygrys. Badania polskiej kadry menedżerskiej w ramach programu edukacyjnego warunki Club pokazują nadzwyczaj różną twarz polskiego menedżera *.

Kraj nad Wisłą zapłaci 60 mln euro biedniejszym krajom


Polska chce ofiarować 10 proc. dochodów ze sprzedaży nadwyżek uprawnień do emisji CO2 (tzw. AAU's), inaczej ok. 50-60 mln euro, na wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi w najuboższych krajach świata w latach 2010-2012 - powiedział w czwartek w Brukseli stary UKIE Mikołaj Dowgielewicz.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.