TVN deklaruje zapęd kontynuowania wypłaty dywidendy


TVN deklaruje chęć kontynuowania wypłaty dywidendy, ale być przypadkiem na niższym poziomie, z przedziału 30-50 proc. skonsolidowanego zysku netto - poinformował w piątek dyrektor płatniczy TVN Rafał Wyszomierski.

Większość Polaków uważa, że polskie wojsko jest źle uzbrojone i niedofinansowane, wynika z sondażu Instytutu Badań Marketingowych HumanGraph, cytowanych przy użyciu "Rzeczpospolitą". Sejmowa komisja infrastruktury przyjęła we wtorek w pierwszym czytaniu rządowy wzór ustawy, który ma się przyczynić do zmniejszenia zadłużenia PKP. aktualnie wynosi ono nad 5,5 mld zł, a koszty obsługi długu polskiej kolei to ok. 300 mln zł rocznie. Palacze w miejscu pracy mogą spowodować pracodawcy mnogość problemów. Z jednej strony, inicjacja całkowitego zakazu palenia może przemykać do prób obejścia tego zakazu i tym samym załoga będą pykać pokątnie, nawet w miejscach, które są przede wszystkim narażone na szyk pożarów, a z drugiej - przydzielenie miejsca do palenia czy utworzenie palarni jest dosyć kosztowną inwestycją. w takim razie dyskusja, czy wtajemniczenie zakazu palenia w miejscu pracy jest zasadne, czy też nie przez wypisz wymaluj czas jest jak w największym stopniu aktualna.filia Ratingowa Moody's Investors Service podtrzymała możliwość podniesienia ratingów siły finansowej i zobowiązań długoterminowych Banku BPH, które aktualnie są na poziomie poprawnie D- i Baa2 - poinformował bank w środowym komunikacie. WIG20 wzrósł po raz czwarty z rzędu, po tym jak władze Grecji przedstawiły nowy program cięć wydatków, a dane z amerykańskiego rynku pracy patetyczny się lepsze od oczekiwań. wciąż jednak obroty pozostają niskie. boss Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie zaakceptował propozycji Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, by od przyszłego roku linie lotnicze płaciły we wszystkich portach jedną stawkę opłaty terminalowej w wysokości około 980 zł - poinformowała w środę PAP rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało wzorzec ustawy o zmianie ustawy o usługach detektywistycznych. regulacja ma namawiać na przedsiębiorców wykonujących działalność w zakresie usług detektywistycznych, na osoby ubiegające się o licencję detektywa oraz członków komisji egzaminacyjnych, w tym w szczególności komendanta Głównego Policji - wskazanego jak narząd przeprowadzający egzamin na licencję detektywa.

dosyć tego tygodnia przyniósł znaczne szaniec polskiej waluty. Wpłynęły na to głównie pozytywne dane makroekonomiczne zza granicy w postaci lepszych od oczekiwań odczytów indeksów PMI dla przemysłu i usług z Francji, Niemiec oraz całego Eurolandu. Amerykański nadzór walutowy przejął w piątek kontrolę nad sześcioma niewypłacalnymi bankami. wielkość tegorocznych bankructw w sektorze bankowym w USA wzrosła tym samym do 15.

Zamówienia w przemyśle amerykańskim w lutym wzrosły mdm o 0,6 proc., po wzroście miesiąc wcześniej o 2,5 proc. po korekcie - poinformował w środę Departament Handlu USA. Na zagranicznych rynkach inwestorzy przystąpili do realizacji zysków. Tanieją akcje i surowce, a umacniają się jen i baks - krótko mówiąc, rosną obawy przed ryzykiem. Od 1 września 2009 r. osoby prowadzące firmę nie będą udzielać funduszów składek społecznych z tytułu prowadzonej działalności w okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego lub zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego.W środę minął data wpłacania wadium dla zainteresowanych kupnem majątku stoczni gdyńskiej i szczecińskiej - pisze "Rzeczpospolita". Jednym z nich jest spółka Maritim-Shipyard, której przedstawiciele twierdzą, że armatorzy z krajów arabskich w tym m.in. z Kataru są zainteresowani wyrób statków w gdyńskiej stoczni. Sekretarz Skarbu USA Timothy Geithner poinformował w piątek Kongres, że koszty pakietu pomocowego, dla gospodarki, który rząd wykorzystał, by ograniczyć skutki kryzysu finansowego wyniosą ok. 87 mld dol. - pisze filia AP. W zachodniej Europie spadają kontrakty na indeksy po ostrzeżeniach Międzynarodowego Funduszu Walutowego, że gospodarki rozwinięte mają poprzednio sobą poważne wyzwania w uporaniu się z długiem publicznym - podają maklerzy.

W I kwartale będzie nabór wniosków na renty strukturalne


W pierwszym kwartale 2010 r. będzie nowy nabór wniosków na renty strukturalne dla rolników - poinformował w środę PAP wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak.

pożytek netto grupy PKO BP w I poł.'09 1,15 mld zł; w II kw. efekt powyżej konsensusu


profit netto PKO BP w I połowie 2009 roku spadł o 38 proc. do 1,15 mld zł na skutek spadku wyniku odsetkowego i wzrostu odpisów. wedle wyliczeń PAP pożytek netto w samym drugim kwartale tego roku wyniósł 609,9 mln zł i przebił o 21 proc. oczekiwania rynkowe.

Pawlak: zapał zostanie w rękach rządu


Lechistan Grupa Energetyczna i Tauron, spółki obejmujące 60 proc. polskiego rynku energii elektrycznej, pozostaną pod kontrolą Skarbu Państwa - zapewnił minister gospodarki Waldemar Pawlak. Częściowa prywatyzacji obu spółek planowana jest na najbliższe miesiące.

zmiana prezesa w Biotonie


Janusz R. Guy zrezygnował z funkcji prezesa Biotonu, a nowym prezesem został Sławomir Ziegert - poinformowała towarzystwo w komunikacie.

URE nie przewiduje kolejnych podwyżek cen prądu w 2010 r.


Urząd Regulacji Energetyki nie przewiduje w 2010 r. kolejnych podwyżek cen prądu - uważa wiceprezes URE, Marek Woszczyk.

Zbieżne stanowiska krajowy i Francji dot. Wspólnej Polityki Rolnej


Ministrowie rolnictwa własny i Francji są za silną Wspólną Polityką Rolną i za jej uproszczeniem po 2013 roku. Marek Sawicki i Bruno Le Maire na przestrzeni spotkania w Warszawie rozmawiali też o regulacjach na rynku rolnym wspólnoty i o obronie interesów własnych rolników.

Możliwości finansowania działalności gospodarczej


Poniższa wydawnictwo jest pierwszą częścią cyklu skierowanego do osób planujących rozpocząć własną działalność gospodarczą. W związku z faktem, że planowanie zaczynamy najczęściej od wyszukania możliwych źródeł sfinansowania naszej przyszłej działalności, w poniższym memo znajdą Państwo niezbędne informacje na ten temat. Osoba, która dopiero planuje rozpocząć działalność gospodarczą i nie ma w tym celu wystarczających środków własnych, może je pozyskać nie wprost przeciwnie przez zaciągnięcie kredytu...

nieoczekiwany ubytek bezrobocia w listopadzie


liczba bezrobotnych spadła w listopadzie w Niemczech o 13 tysięcy i wyniosła 3 mln 215 tys., co wprawdzie oznacza, że była o 227 tys. wyższa niż zanim rokiem. Komentując te opublikowane we wtorek dane filia dpa pisze o "zaskakująco silnym" rynku pracy w Niemczech w czasach kryzysu gospodarczego.

Grupa wzajemne oddziaływanie chce w '10 osiągnąć 35 mln zł zysku netto


ekipa wzajemne oddziaływanie chce w 2010 roku osiągnąć 35 mln zł zysku netto i 570 mln zł przychodów - poinformowali przedstawiciele spółki.

WIG20 wzrósł o 0,02 proc. i wyniósł 2495,65 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 0,02 proc. i wyniósł 2495,65 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł bieg akcji 147 spółek, 160 spadł, 42 nie zmienił się. Akcjami 7 spółek nie handlowano.

pryncypał NSZZ "Solidarność" o zagrożeniach dla polskiej gospodarki


redukcja wpływów z podatków do budżetu, rosnące zadłużenie systemu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych i zadłużanie się gospodarstw domowych, to główne zagrożenia dla polskiej gospodarki - uważa przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.

Gino Rossi proch straty


Gino Rossi ma po I półroczu tego roku 5,97 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 2,14 mln zł zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku - podała korporacja w raporcie półrocznym.

bieżący wieczór w USA


posiedzenie azjatycka nie przyniosła większych zmian na rynku walutowym, z tej przyczyny duet EUR/USD pozostaje przy lokalnych minimach. Brakuje pozytywnych informacji, które mogłyby przynieść ulgę wspólnej walucie, a co więcej pojawiają się zamieszki związane z sytuacją między Koreą Północną a Południową. oprócz dzień dzisiejszy wieczór czekają nas spore emocje związane z decyzją FOMC oraz wystąpieniem prezydenta USA. można toteż liczyć, że szczególnie pozostałość sesji europejskiej przyniesie dziś sporą zmienność. Obecnie tok EUR/USD wynosi 1,4047.

Palm w rękach HP


interes Hewlett-Packard kupuje Palma. Amerykański producent sprzętu IT potwierdził, że wyda 1,2 miliarda dolarów na nabycie spółki. HP zapłaci toteż za akcje Palma o 23 procent więcej, niż wynosi ich aktualna ewaluacja giełdowa. Palm ostatnio poszukiwał inwestora.

Obama podpisał schemat budżetu Departamentu Obrony


Prezydent USA Barack Obama podpisał w środę model ustawy o budżecie obronnym USA na rok 2010, który wyniesie 680 mld dol. Obama chwali budżet w obecnym kształcie za to, że zwiększone zostają wydatki na "wysiłek wojskowy USA" w sąsiedztwie jednoczesnych oszczędnościach na finansowaniu kosztownych projektów broni.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.