wynik PGNiG bliski zera


pokłosie netto PGNiG po trzech kwartałach 2009 roku jest w okolicach zera. W czwartym kwartale korporacja utrzymuje dodatnią marżę na sprzedaży gazu - poinformował w środę dziennikarzy wiceprezes PGNiG, Radosław Dudziński.

Credit Suisse said it is restricting bankers' travel to Germany after authorities there said they had launched 1,100 tax evasion probes against the bank's clients and were investigating staff on suspicion of aiding evasion. Wilbo, korporacja z branży przetwórstwa rybnego, kupiła firmę Proryb, oferującą ryby wędzone, marynaty i ryby solone. Łączna walor transakcji wynosi ok. 5,2 mln zł płatności bezwarunkowych i 2 mln zł płatności warunkowych, zależnych od EBITDA przejmowanej firmy w 2011 i 2012 r. Efekty synergii będą widoczne od początku 2011 roku. W Grecji powstał turystyczny dyrekcja kryzysowy. Powód? Zagraniczni turyści zaczynają przejeżdżać obok ten kraj. plus minus 20 tysięcy hotelowych rezerwacji zostało anulowanych od chwili ogłoszenia przez poziom programu oszczędnościowego - podano w Atenach.To małe i średnie firmy amortyzują Polakom skutki światowego kryzysu, to dzięki small businessowi Lechistan jest jednym z krajów UE, w którym bezrobocie rośnie najwolniej - ocenia "Puls Biznesu". Jest za późno, by Republika Federalna Niemiec wycofały się z udziału w budowie Gazociągu Północnego, ale powinny rozproszyć wątpliwości innych państw UE, popierając projekt Nabucco - pisze we wtorek w dzienniku "Wall Street Journal" asystent dyrektora Euroazjatyckiego Centrum Energetycznego w Radzie Atlantyckiej Alexandros Petersen w artykule zatytułowanym "Rurociąg Ribbentrop-Mołotow". Zarząd Elstar Oils rekomenduje wypłatę 0,10 zł dywidendy na akcję z zysku za 2009 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

Rada Ministrów przyjęła informację o realizacji "Polityki energetycznej własny do 2030 r." - podało CIR. W ocenie rządu, zadania zaplanowane na 2009 rok w większości zostały zrealizowane w terminie ewentualnie ich dokonanie jest nadzwyczaj zaawansowane.

Giełda Papierów Wartościowych w styczniu będzie miała dojrzały prospekt emisyjny - poinformował w TVN CNBC zwierzchnik GPW Ludwik Sobolewski. Analitycy Millennium DM w raporcie z 21 grudnia obniżyli rekomendację dla Zakładów Azotowych w Tarnowie do "neutralnie" z "akumuluj" oraz cenę docelową akcji spółki do 15,8 zł z 19,4 zł.

Pierwsi przedsiębiorcy, zdenerwowani zaległościami w wypłacie dotacji dzięki Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), złożyli pozwy do elektronicznego sądu - informuje "Dziennik pismo Prawna". 536 milionów dolarów - taką karę może zapłacić szwajcarski bank Credit Suisse władzom Stanów Zjednoczonych. Waszyngton oskarża pula o to, że pomagał on inwestorom z takich państw jak Iran obejść amerykańskie sankcje, z powodu czemu mogły one w pobliżu zakazów otrzymać admitancja do rynków finansowych USA. Spółka Delko, zajmującą się hurtową dystrybucją produktów drogeryjnych podpisała umowy z firmą Eveline Cosmetics na dostawę kosmetyków i firmą Sarantis Rzeczpospolita Polska na dostawę mydła, poinformowała spółka w środę w komunikatach. Delko szacuje, że roczne przychody z tytułu umów wyniosą poprawnie 3,6 mln zł tudzież 4,2 mln zł.Apator miał w pierwszym półroczu 2009 roku 9,3 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej - poinformowała spółka w raporcie. To o 36 proc. gorzej niż przed rokiem, ale lepiej od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 8,8 mln zł zysku netto. - komitet Europejska uznała za niewystarczające informacje przedstawione przez Polskę we wniosku o przedłużenie terminu na sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie - poinformował orędownik KE ds. konkurencji Jonathan Todd. Aby komisja wydała decyzję w tej sprawie, Kraj nad Wisłą musi dopowiedzieć wniosek. - W niczym nie uchybiliśmy. To normalna strategia - tłumaczy się ministerium skarbu. szefostwo Jastrzębskiej Spółki Węglowej w kolejnej kadencji będzie pracował w niezmienionym składzie - zdecydowała zgromadzenie nadzorcza spółki, która zakończyła postępowanie konkursowe.

Putin odwraca tempo rosyjskiej ropy


Federacja Rosyjska w końcu porozumiała się z Ukraina w sprawie tranzytu swojej ropy. lecz podług doniesień "Rzeczpospolitej" gdański Naftoport wypadł z listy portów, przez które przesyłana będzie rosyjska ropa. rosyjski Transnieft woli delegować paliwo do otwartego właśnie portu przeładunkowego we Władywostoku nad Oceanem Spokojnym. Taka działalność polityczna ma pozwolić Rosji na uniezależnienie się od krajów tranzytowych.

Czy to już wybuch na złotego?


W ostatnich dniach krajowy złoty rośnie jak na drożdżach. W piątek w porze wieczoru za jedno euro trzeba było odwzajemnić się już wręcz przeciwnie 4,09 zł, a za dolara 2,74 zł. Zdaniem ekspertów, to jakkolwiek właściwie nie dowód na siłę polskiej gospodarki, chociaż spekulacyjny przystęp na naszą walutę.

Raport: za cyberatakami na Google'a stał chiński rząd


komunikat fachowy przygotowany przez amerykańską firmę zajmującą się bezpieczeństwem w internecie stwierdza, że przeprowadzone w ostatnim czasie ataki cybernetyczne na ponad 30 amerykańskich firm, w tym Google'a, pochodziły z serwerów używanych z wykorzystaniem rząd Chin - poinformował brytyjski memoriał "The Guardian".

Uważaj! Idą zyski dla wybranych


Gdy rząd tworzy ustawy przeciwdziałające insider tradingowi , handel informacją pozwala rosyjskim biznesmenom i urzędnikom zarabiać miliony dolarów.

Kluczowa pozostałość sesji


Do dolnej granicy trendu bocznego brakuje indeksowi WIG ponad 6 proc., a do górnej dopiero co 2,6 proc. od poziomu, jaki ma w przedpołudniowej części dzisiejszych notowań.

Dług: Czy Kraj nad Wisłą może dysponować problemy?


Do 2012 r. wysokość długu publicznego nie przekroczy 55 proc. PKB. Rząd nie planuje podwyżek podatku PIT i CIT, składki ubezpieczeniowej i zdrowotnej, ani wprowadzania podatku liniowego - poinformował ministerstwo finansów w odpowiedzi na interpelację poselską.

Opóźnia się sprzedaż Opla


grono dyrektorów amerykańskiego koncernu General Motors dopiero na posiedzeniu 3 listopada zajmie się sprawą sprzedaży spółki motoryzacyjnej Opel i wątpliwościami Komisji Europejskiej, dotyczącymi finansowego wsparcia tej transakcji - poinformował na swoim blogu wiceprezes GM John Smith.

MSP o negocjacjach ws. kupna 50 proc. PAK


członek rządu skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (PAK) zaś 85 proc. dwóch kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin - poinformował ministerstwo skarbu. Oferty można komponować do 15 marca w siedzibie MSP.

Barroso i Van Rompuy poparli gospodarcze ambicje Zapatero


Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i prezes Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso wyrazili w piątek protegowanie dla gospodarczych ambicji premiera Hiszpanii Jose Luisa Rodrigueza Zapatero, choć nie odnieśli się szczegółowo do jego śmiałych propozycji stworzenia unii gospodarczej, opartej na systemie wiążących celów, za których niespełnienie kraje UE byłyby karane.

Polacy wolą domy?


W listopadzie tego roku do użytku oddano o 2,8 tys. więcej mieszkań niż przedtem rokiem - wynika z danych GUS. Od stycznia do listopada ilość ukończonych budów wzrosła o 5,9 proc.

Miliony Amerykanów będą się leczyć


z przyczyny przeforsowanej w niedzielę w nocy reformie służby zdrowia w USA dopuszczenie do opieki zdrowotnej uzyska ok. 32 milion Amerykanów. Olbrzymie koszty obciążą przedsiębiorców i najzamożniejszych obywateli.

produkcja przemysłowa na Węgrzech spadła


Produkcja przemysłowa na Węgrzech spadła we wrześniu rdr o 15 proc., po spadku w sierpniu o 19,8 proc. - poinformowało w czwartek we wstępnych wyliczeniach biuro statystyczne w Budapeszcie.

Euro na nowo tańsze niż kwartet złote


Wtorek nieoczekiwanie okazał się dniem sympatii inwestorów dla złotego. W efekcie tego euro potaniało o ponad pięć groszy do poziomu 3,97 zł. złoty zyskał też nieomal cztery grosze do franka i najwięcej - bo aż siedem - do dolara. zupełnie na odwrót sprawa miała się na giełdzie, dokąd indeksy, na opak do tych na świecie, zakończyły dzień po czerwonej stronie.

Polskie relacje to oaza spokoju na tle Europy


- nie zważając na kreowanemu stereotypowi Polska "związkowa" to oaza spokoju na tle Europy. A konflikty zdarzają się identycznie nierzadko z winy lub niekompetencji pracodawców. Nie potrafią lub nie chcą rozmawiać z załogą. zatrudniony dla nich to jeno pozycja w kosztach - mówi Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Rosną ceny ropy i miedzi


W piątek na zamknięciu WIG20 wzrósł o symboliczne 0,2% i obecnie notuje wartość 2440,42 pkt. Tym samym wykres skonsolidował się w trendzie bocznym i przez cały czas nim atakiem na linię 2500 pkt. musi wcześniej wtargnąć sprzeciw na wysokości 2475 pkt.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.