Analitycy: etylina na stacjach będzie tanieć, a autogaz drożeć


Analitycy biura "Reflex" przewidują, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny i oleju napędowego spadną, a autogazu wzrosną. Eksperci e-petrol prognozują stabilizację cen.

Dilerzy samochodowi w USA zacierają ręce – w maju Amerykanie kupili o 19 procent aut więcej niż rok wcześniej. To już siódmy z rzędu łysek na plusie. Sprzedaż w górę pociągnęło hobby ciężarówkami i SUV-ami, a i szczodrość agencji rządowych i wypożyczalni aut, które odświeżają flotę. W okresie trzech lat zakończonym w 2007 roku, dochody najlepiej zarabiających Francuzów rosły dużo szybciej od średniej krajowej, wynika z danych statystycznych opublikowanych w piątek. Posłużą one chyba jak uzbrojenie debacie nad ulgami podatkowymi dla bogatych. UniCredit's pula Austria said on Saturday it may have to pay Germany up to 240 million euros ($320 million) after a Swiss court ruled against it in a case over Communist-era assets dating back to the 1990s.uznany nasz bokser Dariusz "Tiger" Michalczewski ma pretensje do firmy FoodCare, że wprowadza napitek konkurencyjny dla tigera. Mamy do tego prawo — odpowiada firma. N-gine to nowy napój energetyczny, jaki na swoim stroju promował będzie Robert Kubica - pisze "Puls Biznesu". Ryanair kpi z klientów - stwierdza naczelny brytyjskiego odpowiednika naszego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów John Fingleton. głosiciel konsumentów uważa pobieranie za pośrednictwem Ryanair dodatkowych opłat za płatności kartą kredytową za "infantylne", czy wprost "niemal dziecinne". - Oni grają w głupie gierki - podsumował "podstęp" Ryanaira blisko kupowaniu biletów. Lawinowo wzrasta zainteresowanie inwestorów budową farm wiatrowych. O ile w grudniu 2008 roku w Polsce wydano lub uzgodniono zadatek przyłączenia do sieci dla farm wiatrowych o mocy o tyle o ile 6,9 tys. MW, o tak duża liczba obecnie ta wolumen przekracza już nieznacznie 12 tys. MW.

potop w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę naszego kraju i budżet państwa - uważają eksperci, z którymi rozmawiała w piątek PAP. rząd ma środki na nadzwyczajne sytuacje - dodają.

To nieco nie zaskakuje - ale czy osobistość się spodziewał, że jest aż tak źle? Ponad połowa z ankietowanych Polaków negatywnie ocenia zakład Ubezpieczeń Społecznych, przeciwnego zdania jest na to samo co piąty, z tego entuzjastą ZUS-u jest... jeden na 50 z nas. szczebel na razie nie będzie rozmawiał o przesunięciu składki z OFE do ZUS-u - zapowiedział w TVN CNBC biznes premier Donald Tusk. Takie droga proponowali wspólnie ministrowie pracy i finansów. Pomysłowi sprzeciwiał się z kolei pryncypał doradców premiera Michał Boni.

Ostatnie wiadomości napływające z Dubaju zdynamizowało handel na rynku walutowym. Po gwałtownych spadkach pary EUR/USD, tok w pewnej mierze odrobił całą korektę. Nocne wzrosty doprowadziły notowania eurodolara do poziomu 1,5080. zanim znajdujemy się nad wsparciem 1,5025, dotąd trzeba oczekiwać dominacji strony popytowej. Dalsze wzrosty do 1,5045 ogranicza nasz opór na wysokości 1,5080. Niemiecki Bundestag uchwalił w piątek ustawę budżetową na 2010 roku. Budżet zakłada zaciągnięcie rekordowego w historii RFN nowego zadłużenia: 80,2 miliardów euro. - Będziemy musieli ugościć trudne kroki oszczędnościowe - przyznała na przestrzeni budżetowej debaty w niemiecka kanclerz Angela Merkel. niedostatek budżetowy po wrześniu 2009 roku wyniósł 21.470,9 mln zł, co daje 79,0 proc. deficytu w 2009 r., planowanego po nowelizacji budżetu, w wysokości 27.186,3 mln zł - podało Ministerstwo Finansów w czwartkowym w komunikacie.Jeden z inwestorów zainteresowanych zakupem udziałów w spółkach Wielkiej Syntezy Chemicznej, wystąpił o wydłużenie zapadającego 19 listopada terminu składania ofert, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Ciech, Ryszarda Kunickiego. Dodał, że spodziewa się coraz jednej tego typu podobnej prośby. resort Skarbu Państwa i Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedali 42 proc. akcji Mennicy Polskiej o wartości 347 mln zł kończąc tym samym prywatyzację tej spółki - podało MSP w komunikacie. Kanclerz Angela Merkel chce dokonać szefa Bundesbanku nowym prezesem Europejskiego Banku Centralnego - donosi "SĂźddeutsche Zeitung". język niemiecki rząd ma coraz w pierwszy dzień tygodnia utorować drogę Axelowi Weberowi do zastąpienia Jeana-Claude Tricheta jesienią przyszłego roku.

Zaczyna się konflikt zbrojny o klienta


Polskim firmom w największym stopniu doskwiera słabnący zainteresowanie - wynika z badania ankietowego "Pulsu Biznesu" między właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Narzekają oni też na wojnę cenową i zatory płatnicze.

Stopa bezrobocia wyniosła 12,3 proc. - Ostrowska z MPiPS


- Stopa bezrobocia w kwietniu spadła do 12,3 proc. z 12,9 proc. w marcu - poinformowała PAP podsekretarz pracy Czesława Ostrowska. MPiPS dodało w komunikacie, że ilość bezrobotnych w kwietniu wyniosła 1,96 mln osób.

Wynagrodzenia w Krakowie w pierwszej połowie 2009 roku


Jak kształtowały się wynagrodzenia w Krakowie w I połowie 2009 roku? W których sektorach gospodarki zarabiano najlepiej, w których najgorzej? Na te oraz wiele innych pytań można odpowiedzieć, po przeanalizowaniu danych Głównego Urzędu Statystycznego.

koniec z odliczaniem paliwa


Od stycznia nie będzie już można odliczać 22 odsetki VAT od paliw do pojazdów z "kratką". Jak informuje "Puls Biznesu", budżet państwa solidnie na tym zarobi.

Akcje 36 spółek będą przedmiotem krótkiej sprzedaży


Od 1 lipca GPW udostępni wybór zawierania transakcji krótkiej sprzedaży na akcjach 36 spółek i 40 obligacji skarbowych - poinformował naczelny GPW Ludwik Sobolewski.

Fitch podniósł prognozę wzrostu PKB polski do 1,1% w 2009 r.


rozwój ekonomiczny własny wyniósł 1,1% w 2009 roku, napisała filia ratingowa Fitch Ratings w raporcie poświęconym emisji euroobligacji za pomocą Polskę. agencja prognozowała w listopadzie, że PKB Polski wzrośnie w 2009 r. o 0,8%, a w lipcu - że Rzeczpospolita Polska odnotuje zerowy wzrost. Na 2010 rok filia prognozuje wzrost oszczędny w wysokości 1,5%.

Polskie marki bankowe gonią faktyczność


Sławą najcenniejszej polskiej marki cieszy się PKO BP. prestiżowy publikator "The Banker" wycenia logo tego banku na ponad miliard dolarów, informuje "Rzeczpospolita".

Adamka sen o milionach dolarów


Po zwycięstwie nad Chrisem Arreolą nim Tomaszem Adamkiem otwiera się szansa na walkę o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Ale to wcale nie oznacza, że od tej chwili lokalny bokser zacznie zarabiać miliony, pisze "Dziennik periodyk Prawna".

Francuzi chcą kupić Police


Francuska Arkema jest zainteresowana kupnem Zakładów Chemicznych Police - dowiedziało się na boku Polskie radio Szczecin.

Kowalczyk rozgrzewa sklepy sportowe


Sieci z artykułami sportowymi prognozują wysokie przychody i zyski w tym roku. Śnieżna zima zagwarantowała dobrą sprzedaż nart zjazdowych i tegorocznego hitu – nart biegowych - pisze "Dziennik czasopismo Prawna". Przyczyniły się do tego ostatnie sukcesy biegaczki Justyny Kowalczyk.

Żegnajcie statki. Co ze stoczniami?


Stocznie w Gdyni i Szczecinie już nie będą produkować statków. To nieomalże pewne, bo do przetargu o ich majątki nie zgłosił się żaden inwestor tej branży. Co przeto stanie się ze stoczniowcami? Będą budować... stadiony lub elektrownie wiatrowe - twierdzi TVN CNBC Biznes.

WIG20 imponuje siłą


Póki co, nie ma takiej przeszkody której byki by nie pokonały. Doskonałym dowodem potwierdzającym słuszność tej tezy jest wczorajsza sesja, gdzie byki bez najmniejszego oporu kontynuują wędrówkę na północ.

Zaskakująca wielkość warszawskiego parkietu


dzień dzisiejszy nastroje były asertywność lepsze niż w czwartek. polski ewidencja największych spółek należał do najsilniejszych w Europie. Jednak ten różowe okulary wydaje się nieco na wyrost, tym bardziej, że towarzyszyły mu niewielkie obroty.

PKP ma złe wiadomości na wakacje


PKP Intercity ograniczy liczbę pociągów pewnie od 1 czerwca. spółka pracuje nad listą połączeń do likwidacji - poinformował orędownik przewoźnika Paweł Ney. PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdzają, że ten data jest prawdopodobny, ale nie ostateczny.

Z Ryanairem z Krakowa do Alicante


Irlandzki dostępny przewoźnik otwiera kolejne związek z Krakowa. Będzie to pierwsze połączenie, jakie Ryanair realizuje z tego miasta do Hiszpanii.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.