Europa oszczędza, ludzie zapłacą więcej


Ogłoszone niedawno w wielu krajach Europy programy zmniejszenia deficytu mają dać 300 miliardów euro, inaczej 1 bilion 200 miliardów złotych oszczędności - wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej".

Wczorajsza sesja była niezwykle zła dla europejskiej waluty. przebieg EUR/USD od rana spadał zatrzymując się na poziomie 1,36. Po sesji europejskiej tok poszedł nieco do górska kraina i piątkowy ranek zaczynamy od 1,3675. Inwestorów zmartwił wczoraj brak wsparcia finansowego dla Grecji ze strony Unii Europejskiej, co spowodowało ubytek kursu. dzisiaj dowiemy się kilku informacji makroekonomicznych ze Strefy Euro, które chyba że będą korzystne, mogą ulepszyć notowania EUR/USD. Analitycy Erste Group w raporcie z 30 marca podwyższyli rekomendację dla Action do "akumuluj" z "kupuj", a cenę docelową podwyższyli do 26 zł z 22 zł. China, the world's largest rice producer and consumer, has approved genetically-modified rice as safe, paving the way for large-scale production in 2 to 3 years, Chinese scientists said on Friday.język francuski fiskus nałoży na rodzime banki ekstra 50-procentowy podatek od wysokich premii, który powinien przynieść skarbowi państwa 360 milionów euro - ogłosiła w wywiadzie dla wtorkowego wydania "Le Figaro" minister gospodarki, przemysłu i zatrudnienia Christine Lagarde. Jak zauważają media, pomysł ten francuski rząd zapożyczył od Brytyjczyków. złoty powinien do końca tygodnia pozostać w trendzie wznoszącym, a dziewiczy liczebność oporu znajduje się na poziomie 3,94/EUR. atut złotego zależna będzie od sytuacji na rynkach bazowych. PKN Orlen obniża od wtorku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 3 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

W czwartek na rynkach wyczuwalny był ostrożny, ale acz optymizm. Było to zauważalne zwłaszcza na rynkach akcji - w Warszawie rejestr WIG20 poszedł blisko 2 proc. w górę. złoty lekko zyskał, ale euro pozostało w okolicach 3,91 zł, a zielony 2,9550 zł.

składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną - ujawnia "Dziennik gazeta Prawna". Trzy oferty wpłynęły do resortu skarbu w sprawie kupna 85 proc. akcji Fabryki Osłonek Białkowych "Fabios" w Białce, działającej na rynku mięsnym - poinformował ministerstwo skarbu.

WIG20 w końcu w 2010 roku przekroczył, patrząc na kursy zamknięcia, granicę 2500 pkt. wczoraj po wzrostowej sesji (wykres dzięki cały dzień nie zszedł "pod kreskę") blue chipy zyskały 0,84% i notują chwilowo zaleta 2506,24 pkt. malutko czasu pozostało pracownikom, którzy dotychczas nie wykorzystali zaległych urlopów wypoczynkowych. legislator ustalił termin na ich udzielenie najpóźniej do końca pierwszego kwartału następnego roku kalendarzowego. Oznacza to, że niewykorzystanego urlopu za rok 2009 chlebodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi do 31 marca 2010 r. obok czym zasada ta nie dotyczy 4 dni urlopu na żądanie. Czy ZUS prawdopodobnie nie zaliczyć okresu składkowego, za który nie zostały opłacone składki na polisa społeczne, albowiem domaga się ich spłaty? Jakie mogą być konsekwencje nieterminowego opłacenia składek?casus finansowa Grecji wstrząsnęła rynkami finansowymi na całym świecie. Giełdy szaleją, euro raz się osłabia, raz znów umacnia - rynki finansowe są w chaosie. Wszyscy obawiają się, że to, co dzieje się w Grecji, prawdopodobnie się rozprzestrzenić. z tej przyczyny w tym momencie o Grecji mówi cały świat. I chce jej pomóc, by ocalać siebie. O tym jak pomóc Atenom, rozważać będą m.in. ministrowie finansów grupy G7. - Resort skarbu planuje zakończyć prywatyzację uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Jeleniej Górze natomiast Szczawnie Zdroju w trzecim kwartale roku - powiedziała w czwartek PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid. Dodała, że jest duże hobby inwestorów tymi spółkami, m.in. ze strony giełdowego EMC Instytut Medyczny. Zarząd Kopeksu zdecydował o emisji 6,7 mln akcji serii C - poinformowała spółka w komunikacie. struktura księgi popytu odbędzie się w dniach 5-9 listopada.

rząd obiegiem podpisuje zakup gazu z Rosji


za pośrednictwem kolejne 27 lat 70 proc. gazu, którego potrzebujemy kupimy od Rosji. - ranga w środę w obiegowym trybie przyjmie uchwałę zatwierdzającą umowę gazową z Rosją - poinformowało środek Informacyjne Rządu. podług wcześniejszego scenariusza oznacza to, że PGNiG i Gazprom dopięły sprawę ze swojej strony, a porozumienie międzyrządowe to formalność.

Europa Wschodnia przetrwała najgorsze


Europa Środkowa i Wschodnia zdołała przewyższyć najbardziej dotkliwe konsekwencje światowego kryzysu gospodarczego - ocenił naczelny Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Thomas Mirow w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

sesja pod znakiem publikacji makro


złoty na początku dzisiejszej sesji umocnił się do poziomu 4,0000 PLN za EUR. impuls do obserwowanej ostatnio silnej zniżki tej pary walutowej dało najprawdopodobniej odbitka od linii trendu spadkowego, jaki obserwowany jest na wykresie EUR/PLN od lutego 2009 r. przewód ta (a jasno liczebność 4,1000 PLN za EUR) była testowana zanim kilkoma dniami.

Szwecja nie oszczędza, główny kłopot to bezrobocie


Szwecja ma najzdrowsze kasa publiczne w Unii Europejskiej - twierdzi szwedzkie ministerium Finansów, powołując się na dane Komisji Europejskiej. W związku z tym rząd nie musi wprowadzać trudnych oszczędności, boryka się chociaż z wysokim bezrobociem.

platforma Mediowa Point Group kupiła 80 proc. Wprostu


Platforma Mediowa Point Group kupiła od Qebonto Holdings Limited 80 udziałów stanowiących 80 proc. Agencji Wydawniczo-Reklamowej bez owijania w bawełnę - podała PMPG we wtorkowym komunikacie.Łączna cena zakupionych udziałów wynosi 8.072.500 zł.

Paliwa: Nie ma siły na marże


Koncerny paliwowe ustalając ceny paliw na stacjach nie muszą kierować się aktualną ceną ropy; mogą niemniej jednak przedrzeźniać modny na światowych rynkach paliw. Nie jest to zabronione, więc Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie ma narzędzi, by zmusić firmy do obniżenia marż, chyba, że wykryje zmowę cenową - uważa stary UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

Energetycy zacierają ręce z zimna


Sroga zima spowodowała, że od początku roku do połowy lutego zniszczenie prądu było w Polsce o 4 proc. większe niż w tym samym okresie 2009 roku - pisze "Dziennik pismo Prawna". Oznacza to większe kasa dla firm energetycznych.

Wskaźnik zaufania wśród szwajcarskich inwestorów najniżej od sierpnia 2009 r.


Wskaźnik zaufania wśród szwajcarskich inwestorów i analityków spadł w lutym 2010 r. do najniższego poziomu od sierpnia 2009 i wyniósł 52,5 pkt wobec 56,2 pkt w styczniu - podał w komunikacie ZEW Center for European Economic Research i Credit Suisse Group.

Co zrobić, gdy ofiara mobbingu nie ma umowy o pracę?


Czy osobie prowadzącej własną działalność gospodarczą, zatrudnionej na umowę agencyjną przysługują środki obrony prawnej, gdy staje się ona ofiarą mobbingu?

Investor Buffett builds $1 bln stake in Munich Re


U.S. investor Warren Buffett has built a $1 billion stake in Munich Re, boosting his insurance holdings by taking a 3 percent stake in the world's biggest reinsurer.

8 zł za nadajnik i telewizję?


Twórcy odbiorą politykom media publiczne, telewizyjne archiwa oddadzą widzom, a całość to będzie raczyć się każdego z nas nic bardziej błędnego 8 zł miesięcznie - nad takimi założeniami nowej ustawy medialnej pracuje od września ekipa twórców. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

WIG20 spadł o 1,04 proc. i wyniósł 2212,72 pkt


WIG20 na zamknięciu poniedziałkowej sesji spadł o 1,04 proc. i wyniósł 2212,72 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł bieg akcji 136 spółek, 178 spadł, 37 nie zmienił się, a akcjami 2 spółek nie handlowano.

Urzędnicy chcą lepszych emerytur


Samorządy i instytucje państwowe raz po raz częściej pytają Towarzystwa Funduszy Emerytalnych o pracownicze programy emerytalne. Ale, choć chcą, nie mogą ich zakładać, ubolewa "Parkiet".

Prześwietl dewelopera i inwestycję, dopóki kupisz kwatera


Bezpieczeństwo prawne, lokalizacja, otoczenie inwestycji oraz standard wykończenia - to najważniejsze czynniki decydujące o atrakcyjności projektów deweloperskich. W ostatecznym rozrachunku liczy się to czy cena proponowana przez dewelopera odpowiada oferowanej jakości. jeżeli tak, można uradzić się na kupno, jeśli nie, lepiej poszukać innego miejsca - radzi Home Broker.

MEW chce wybudować dwa elektrownie wodne o łączne mocy 6 MW


MEW podpisał list intencyjny z lokalnym partnerem z województwa małopolskiego, na mocy którego strony będą współpracować na przedmiot budowy dwóch stopni wodnych na Wiśle, a MEW zbuduje na nich dubel małe elektrownie wodne o łącznej mocy 6 MW - podała spółka w komunikacie.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.