Otyły leniwy, ale prostolinijny


Ponad 60 proc. Polaków uważa, że otyły pracownik jest leniwy, ale jednocześnie według 46 proc. ankietowanych, otyłych pracowników cechuje uczciwość - dane te pochodzą z raportu społecznego przeprowadzonego na dekret organizatorów programu "Chitinin Extra. Lżej w pracy"*.

oddźwięk Investment przygotowuje w tej chwili około 20 projektów mieszkaniowych, ale w przypadku utrzymywania się słabej koniunktury na rynku nie wyklucza etapowania planowanych inwestycji. korporacja planuje też rozbudowa na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej - poinformowało odgłos Investment w raporcie rocznym. Potencjalni inwestorzy zapoznają się z sytuacją Giełdy Papierów Wartościowych i chyba we wrześniu ministerstwo skarbu zaprosi ich do składania wiążących ofert kupna akcji - powiedział w czwartek PAP rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór. Podtrzymał wcześniejszą zapowiedź, że pierwszy porządek prywatyzacji giełdy MSP zamknie coraz w tym roku. American International Group Inc. zanotował w III kwartale zysk, inny raz z rzędu. pożytek netto AIG wyniósł 455 mln USD, inaczej 68 centów na akcję, przy straty netto 24,5 mld USD w III kw. 2008 - podał AIG w piątek w komunikacie.PKO BP sprzedał w październiku i listopadzie kredyty hipoteczne za 2,2 mld zł. bank liczy, że w 2010 roku miesięczna sprzedaż tych kredytów także będzie przekraczała 1 mld zł - poinformował wiceprezes PKO BP Wojciech Papierak. mimo faktu, że nadawanie akcji Polskiej Grupy Energetycznej będzie jedną z największych ofert dla drobnych graczy w historii GPW, to drobni inwestorzy mogą się spodziewać sporej redukcji, nawet na poziomie 90 proc. donosi "Rzeczpospolita". Nadal są tarapaty z dostępem do internetowych systemów transakcyjnych trzech dużych banków działających w Polsce: mBanku, Citi Handlowego i kredyt Banku. akt klientów nie przypadkiem zalogować się do swoich kont. Z kłopotami poradzili już sobie informatycy ING. Z przeciążeniem sieci borykał się też Polbank. O awariach poinformowali nas internauci na platformę infrastruktura TVN24.

Białoruś zamierza wybudować linię energetyczną w celu zwiększenia wymiany energetycznej z Polską i Ukrainą - poinformował w środę podsekretarz energetyki Białorusi Jury Rymaszeuski na arena energetycznym i ekologicznym w Mińsku.

Sejmowa komisja finansów zajmie się rządowym projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją wydatków budżetowych - zdecydował w piątek sejm w głosowaniach. projekt zakłada m.in., że wynagrodzenia osób na kierowniczych stanowiskach państwowych, m.in. prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, będą w 2010 r. na poziomie z grudnia 2008 r. fundusze private equity Black Pearl Capital przeprowadzi w czwartym kwartale 2009 roku ofertę prywatną swoich akcji, a w pierwszym kwartale przyszłego roku zadebiutuje na rynku NewConnect - poinformował w komunikacie Wrocławski Dom Maklerski. który będzie oferującym akcje.

Jest duże chęć resztówkami akcji Mondi zaś Cersanitu należącymi do MSP, choć składane oferty nie są satysfakcjonujące. MSP liczy również na lepsze oferty na resztówki Banku BPH i Banku Handlowego - poinformował dziennikarzy Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu. W najbliższych dniach złoty być może pytać stan 4,0700-4,0750 za euro, zaś kluczowym czynnikiem będzie ewidencja Dow Jones - oceniają analitycy. Ich zdaniem, doświadczenie złamania poziomu 4,07 za euro się nie powiedzie. Na rynku długu dilerzy oczekują, że skrótowy basta krzywej będzie silniejszy od długiego końca. W ocenie ekspertów dane krajowe ogłaszane w tym tygodniu będą istotne dla rynków waluty i obligacji lecz wciąż w przypadku, jeśli w dużej mierze odbiegały od konsensusu. przedtem dla inwestorów rozczarowaniem poważny się dane z rynku nieruchomości w USA... Spółka spożywcza Makarony Polskie oczekuje przychodów ze sprzedaży na poziomie 300 mln zł w ciągu trzech lat, poinformowali przedstawiciele spółki we wtorek.Wczorajszą sesję w segmencie największych spółek wypada oceniać z perspektywy odjęcia prawa do dywidendy od akcji TPSA oraz KGHM, co miało symptomatyczny odmowny oddziaływanie na wartość WIG20. Uwzględniając ten fakt, ostateczna zniżka indeksu o 0,8% jest tak no pozytywnym ruchem odzwierciedlającym lekką przewagę popytu nad podażą. wierchuszka NBP pracuje nad przedstawieniem RPP szczegółów kredytu wekslowego, jednego z proponowanych rozwiązań, którego celem jest udostępnienie bankom dodatkowych źródeł finansowania akcji kredytowej - poinformował PAP Zdzisław Sokal, członek zarządu NBP. Sokal ocenia, że być prawdopodobnie nie będzie potrzeby zastosowania tego instrumentu. W pierwszej połowie roku Chiny po raz pierwszy zajęły pozycja helmut jako największego światowego eksportera - wynika z raportu Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Zarząd SSPH chce wznowić produkcję statków w Szczecinie


Zarząd Stoczni Szczecińskiej Porta Holding (SSPH) chce wznowić produkcję statków w Szczecinie. W tym celu wystąpił do sądu o wstrzymanie sprzedaży majątku upadłej spółki - poinformowano PAP w komunikacie po piątkowym posiedzeniu rady nadzorczej Porty Holding.

Poranne umocnienie złotego


Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się od umocnienia krajowej waluty. Kurs EUR/PLN po godz. 10.00 zniżkował w okolice 4,1200, w notowania USD/PLN miniony w pobliże 2,7300.

Kraj nad Wisłą gościem honorowym targów nieruchomości w Cannes


Polska jest specjalnym gościem otwartych we wtorek Międzynarodowych Targów Branży Nieruchomości - MIPIM we francuskim Cannes. Swoją ofertę prezentuje tam około 150 polskich instytucji, w tym miasta organizujące Euro 2012.

Belka: zniechęcić zagraniczny kapitał


Umacniający się złoty może uderzyć w gospodarkę, ostrzega Marek Belka, szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego na Europę. Były szef rządu zachęca rządzących do odpędzenia od lokalny zagranicznego kapitału, pisze "Puls Biznesu".

DI BRE obniżył cenę Elektrobudowy


Analitycy DI BRE, w raporcie z 4 grudnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Elektrobudowy do 169,3 zł z 170,8 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

Compass zanotował rozwój zysku


spółka cateringowa opublikowała skutek zgodny z górnym zakresem prognoz analityków.

Prezydent podpisał budżet. mimo niepokoju


- Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę budżetową na 2010 rok - poinformowało w piątek jego biuro prasowe. zwierzchnik Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział, że lecz Lech Kaczyński podpisał tę ustawę i wejdzie ona w życie, to "niepokój budzi" wysokość deficytu budżetowego.

Germany To Decide On Solar Subsidy Cut Next Week


The German government will decide next week on the size of a cut in state subsidies to solar power, while at the same time trying to convince its partners in the European Union to adopt a higher target for cuts to greenhouse gas emissions, German Environment członek rządu Norbert Roettgen said Saturday.

Huebner: 6 lat Polski w UE to postęp cywilizacyjny


Zdaniem Danuty Huebner, pierwszej naszej unijnej komisarz, a dziś eurodeputowanej, postęp cywilizacyjny, jaki się dokonał w Polsce w ciągu tych lat, widać na każdym kroku. W dużej mierze jest to skutkiem napływu unijnych funduszy pomocowych.

bieg PLN uzależniony od informacji z Grecji


kurs złotego znajduje się w dalszym ciągu po największej części pod wpływem informacji napływających z Grecji, która wystąpiła w piątek o pomagier do Międzynarodowego Funduszu Walutowego a do Unii Europejskiej. Na krajowym rynku obligacji wzrasta, zdaniem analityków, ryzyko korekty.

KRRiT: przyszłość nie rysuje się różowo


Krajowa grupa Radiofonii i Telewizji szacuje, że w związku z wejściem w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, już wkrótce wysoce zmniejszą się wpływy z abonamentu.

Rady pospólstwo wprowadzają podatek od deszczu


Z roku na rok rośnie wolumen gmin, które decydują się na inicjacja opłaty za odprowadzanie wody opadowej. Najlepszym tego przykładem jest Poznań, na którego obszarze opłaty takie obowiązują od 1 lipca tego roku.

białe pogrąży ministra?


W niedzielę państwowy fundusz katarski puder dać reperkusje polskiemu resortowi skarbu czy zaangażuje się w ferwor praw do zakupu majątku stoczni Gdynia i Szczecin. Wieczorem resort wciąż nie puder lecz żadnych zasób wiedzy z Kataru: - Wątpię, że jeszcze dzień dzisiejszy podamy jakieś informacje w tej sprawie - mówił nam przedstawiciel ministerstwa Maciej Wewiór. Co stanie się z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem?

PKB USA wzrósł w IV kwartale 2009 r. o 5,6 proc.


towar nasz Brutto USA wzrósł w IV kwartale 2009 roku o 5,6 proc. - podał w piątek Departament Handlu USA w końcowych wyliczeniach.

siedem dni spłukany w dane makro


Grecja ogłosiła w tym tygodniu w swoim raporcie, że robi wszystko, aby plany redukcji budżetu solenny się skuteczne. Dodała także, że w działaniach rządu nie ma żadnego poślizgu, a nawet wolno uchwycić szybszą realizację celów niż to sobie uprzednio założono.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.