Niepomyślny wiatr w Żagiel


Akcjonariusze Orco Property Group budującej słynny budynek Libeskinda myślą o likwidacji spółki - pisze "Życie Warszawy".

Kable, przewody jezdne, liny nośne, urządzenia sterowania ruchem, ciężary naprężające net trakcyjną, szyny to przeciwnie niektóre z elementów jakie kradnie się w Polsce. towarzystwo PKP Energetyka podliczyła, że miesięcznie przez złodziei traci w przybliżeniu miliona złotych. Analitycy AmerBrokers DM, w raporcie z 22 kwietnia, wycenili akcje PZU metodą dochodową i porównawczą w przedziale 328,6-372,4 zł. "Puls Buznesu" publikuje wyniki badania przeprowadzonego wśród polskich przedsiębiorców dotyczącego ich reakcji na kryzys. Okazuje się, że zmiana na gorsze koniunktury wywołało w ostatnim roku mocny stres u nad połowy szefów firm. ale wręcz 12 procent biznesmenów odczuło osłabienie poziomu stresu.Irlandzkie linie Ryanair ogłosiły w piątek, że z powodu zagrożenia, jakie stanowi obłok pyłu wulkanicznego znad Islandii, i braku pewności co do ewolucji sytuacji odwołują większość lotów aż do południa w poniedziałek. Na początku przyszłego roku małopolskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw będą mogły posłużyć się z funduszy pożyczkowych finansowanych ze środków unijnych. Do dyspozycji przedsiębiorców będzie nad 85 mln zł. Należy pamiętać, że giełdy papierów wartościowych to spółki akcyjne, które tak jak przedsiębiorstwa, mają na celu pomnożenie swojego zasięgu i zwiększanie zysków. Tak, jak inne przedsiębiorstwa, również giełdy podejmują wskutek tego działające maja celu obniżanie kosztów i zwiększanie konkurencyjności, co notorycznie uprościć przypadkiem fuzja.

Lechistan środek płatniczy ma stabilne fundamenty i powinna być jedną ze stabilniejszch walut regionu - powiedział dziennikarzom stary NBP Sławomir Skrzypek.

składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną - ujawnia "Dziennik gazeta Prawna". Eksperci departamentu analiz i prognoz resortu gospodarki przewidują, że tegoroczne PKB wyniesie 1,5 proc. W trzecim kwartale, Polska gospodarka wzrośnie - ich zdaniem - o 1,7 proc.

Złoty ma szansę na dalsze obwarowanie w czwartek w związku ze znaczącą poprawą nastrojów na światowych rynkach finansowych. Krajowa waluta może dziś zejść do poziomu 3,95 zł za euro, uważają ekonomiści. Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych krajów G20 wydali wspólne oświadczenie, z którego wynika, że globalna gospodarka wychodzi z kryzysu w tempie szybszym, niż przewidywano. European shares were expected to gain, financial spreadbetters said, as the dollar's weakness pushed the euro to a three-week high. U.S. stock futures were up 0.4 percent.kwota osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła o 12 tys., do 502 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA. German analyst and investor sentiment improved by more than expected in August, a survey by the ZEW economic research institute showed on Tuesday. Gant planuje w 2010 roku wydać 994 nowe mieszkania, liczba rezygnacji ma być niewielka. W styczniu spółka sprzedała 60 mieszkań, a klienci zrezygnowali z zakupu ośmiu lokali - poinformowało szefostwo spółki na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Na GPW wzrost pod ręką niskich obrotach


Zwyżka notowań z otwarcia była kontynuowana przez godzinę. później - już do końca dnia - WIG20 wahał się w wąskim zakresie, tuż w dole tegorocznego szczytu wyznaczonego w czwartek rano.

Nastroje w konsolidacji


Konsolidacje mają to do siebie, że przyzwyczajeni do silnych trendów inwestorzy w dolnych ograniczeniach ruchów bocznych okazują mocny czarnowidztwo i szukają zasięgów dla spadków, wszelako przy oporach gremialnie mówi się o wybiciu w górę.

Mediatel podpisał list intencyjny z Ineą


Mediatel, który zamierza opanować Centernet, podpisał z wielkopolskim operatorem telekomunikacyjnym Inea list intencyjny dotyczący wspólnej budowy infrastruktury telekomunikacyjnej dla usług telefonii mobilnej - podał Mediatel w komunikacie.

Prywatyzacja Przedsiębiorstwa Turystyczno-Handlowego w drodze aukcji


przekształcenia własnościowe Przedsiębiorstwa Turystyczno-Handlowego "Trybunalskie" z Piotrkowa Trybunalskiego odbędzie się w drodze aukcji, a nie jak wcześniej planował ministerstwo skarbu, na skroś inwitacja inwestorów do negocjacji. Aukcję przewidziano na 25 marca br.

W naszej drukarni zamówisz najnowsze kalendarze reklamowe, które będą doskonałym nośnikiem reklamy twojej firmy. Nasze kalendarze reklamowe produkujemy za pomocą najnowocześniejszych maszyn druku offsetowego. Dzięki temu nasze

kalendarze

są niezwykle estetyczne i trwałe. Wykonane u nas kalendarze reklamowe będą bez wątpienia doskonałą wizytówką twojej firmy.

Dobre dane niewiele pomogły


Dzisiejsza sesja, w charakterze pierwsza w tym tygodniu, przyniosła inwestorom nowe dane makro. najpierw rankiem okazało się, że żywiołowość PKB za I kw. w Strefie Euro wyniosła zgodnie z oczekiwaniami 0,5% r/r (przypomnijmy, że w poprzednim kwartale było to -2,2%), chociaż dynamika produkcji przemysłowej dla tego regionu wzrosła do 6,9% r/r (poprzednio 6,1%).

uciążliwy wybór Stanów Zjednoczonych


Biały Dom szacuje, że nieobecność budżetowy w ciągu dziesięciu lat sięgnie 9 bilionów dolarów, powołując się głównie na koszty ratowania gospodarki.

ZUS kontroluje każdego!


Mamy o powyżej połowę mniej rencistów niż 11 lat temu. W 1998 r. na rencie było aż 2,7 mln Polaków. I był to europejski najlepszy wynik - informuje "Gazeta Wyborcza".

NWZA TU Europa zdecydowało o emisji


Środowe NWZA TU Stary Kontynent zdecydowało o emisji do 1.575.000 akcji serii H bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - poinformowała spółka w komunikacie.

raz po raz więcej zrobionych "w trąbkę" PAF


- Rośnie liczba klientów poszkodowanych w całej Polsce dzięki operatora pocztowego PAF - poinformowała białostocka prokuratura. Na policję i do śledczych non stop zgłaszają się osoby, które chciały opłacić rachunki za pośrednictwem tej firmy, ale ich kasa nie dotarły do adresatów.

KE przyjęła myśl ratunkowy Grecji


Komisja Europejska zaakceptowała helleński myśl konsolidacji finansów publicznych. Hellada ma czas do końca 2012 roku na to, by ograniczyć niedostatek sektora publicznego niżej 3 procent PKB. W ubiegłym roku współczynnik ten sięgał 12,7 procent PKB.

W czwartek w Warszawie czata pracowników PZU


Na czwartek NSZZ "Solidarność" PZU planuje pikiety w obronie miejsc pracy w spółce - poprzednio gmachami Ministerstwa Skarbu natomiast Sejmu - powiedział PAP przewodniczący NSZZ "S" w PZU Jerzy Lenart. wideta ma rozpocząć się o godz. 13.

Polnord liczy na zyski


dobrodziejstwo netto Polnordu w 2009 będzie ileś szmatławy niż w 2008 roku i wyniesie plus minus 60 mln zł - powiedział w TVN CNBC firma Wojciech Ciurzyński, prezes spółki.

Deutsche pula obniża polecenie dla MOL-a do "trzymaj" i redukuje cenę docelową PKN


Deutsche Bank obniżył rekomendację dla MOL-a do "trzymaj" z"kupuj", redukując jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 17.500 forintów z 20.000 forintów. bank obniżył też cenę docelową dla PKN Orlen do 22 z 23 zł.

Złoty może osłabić się w środę, jeśli dane z Eurolandu będą gorsze od oczekiwań


Złoty będzie dziś stabilizował się na wczorajszych poziomach, jeśli publikowane w pierwszej części dnia wskaźniki PMI ze strefy euro nie będą znacząco gorsze od prognoz. W przeciwnym razie krajowa pieniądz może coraz osłabić się, uważają ekonomiści.

benzyna pod obcym marka


Sieci zagraniczne naprędce umacniają swoje pozycje na polskim rynku detalicznej sprzedaży paliw i konsekwentnie zyskują kosztem polskich koncernów.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.