Nowe zasady ustalania miejsca świadczenia usług


Z dniem 1 stycznia br. weszły w egzystencja zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług dotyczące miejsca świadczenia przy świadczeniu usług. Jest to o tyle istotne, że miejsce świadczenia usługi wskazuje, gdzie daną usługę powinno się opodatkować.

obrót gospodarczy polega na wymianie dóbr i usług, odbywającej się z reguły za pośrednictwem środków pieniężnych. W związku z tym pomiędzy uczestnikami takiego obrotu dochodzi do nawiązania stosunków zobowiązujących, których treścią jest istnienie po stronie wierzyciela uprawnienia do żądań spełnienia określonego świadczenia, a po stronie dłużnika obowiązku oznaczonego działania lub zaniechania. Cadbury Plc shares hit a record high on speculation of a battle for the British confectioner between bidder Kraft Foods Inc and rivals who are considering making takeover offers, analysts said on Monday. Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 10 lutego, wyznaczyli wartość jednej akcji Apatora na 20,1 zł.Korzystne dla przedsiębiorców zmiany we wpłacaniu zaliczek podatkowych zaczną obowiązywać nie w 2010 r., ale dwa lata później, w 2012 r. - przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustaw o CIT i PIT, który poparły w środę wszystkie kluby sejmowe. Ma on dać przyszłorocznemu budżetowi oszczędności 2 mld zł. Co w żadnym wypadku 20 firm zamierza w najbliższym czasie dopiąć celu emisje walorów - wynika z analizy "Parkietu". Największe będą oferty Banku Millennium i CEDC. szef Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek ocenił trzy lata swojej kadencji w charakterze przede wszystkim trudne ze względu na walkę z kryzysem. Podkreślił, że architektura pieniężny w Polsce był w tym czasie stabilny, a polska ekonomia jako jedyna w Unii Europejskiej kontynuowała wzrost.

dolec rozpoczął nowy siedem dni od umacniania się. Kurs EUR/USD na rozpoczęciu sesji europejskiej wyniósł 1,3590 i kontynuuje tendencję spadkową. jeżeli to nastąpi mogą dziś pozostać osiągnięte nowe rekordowe minima tego kursu.

Już 10 mld zł pożyczyły banki prywatnym inwestorom, którzy chcą kupić akcje wkraczającej na giełdę Polskiej Grupy Energetycznej, podaje "Rzeczpospolita". Minister w kancelarii premiera Michał Boni przedstawił we wtorek hazardowej komisji śledczej informację o projektach dotyczących prawa hazardowego, które - blisko że trwały nad nimi prace w rządzie - nie doczekały się uchwalenia w Sejmie.

Przygotowywany przez resort Gospodarki wzorzec zmian w systemie zapasów obowiązkowych ropy i paliw nie przewiduje wzrostu cen paliw - poinformował w czwartek ministerstwo gospodarki. Koszty utrzymywania zapasów są od dawna elementem ceny paliwa. NG2 liczy, że w 2010 roku przychody spółki wzrosną o 22 proc. do 1,126 mld zł. biznes skłania się do wypłaty dywidendę za rok 2009 w wysokości 1-2 zł na akcje - poinformowali w czwartek członkowie zarządu spółki. - Każdego miesiąca ponad 10 tys. firm nie płaci w terminie swoim kontrahentom – mówi "Rzeczpospolitej" Tomasz Starzyk z wywiadowni gospodarczej Dun & Bradstreet. Kłopoty ze ściągalnością zobowiązań finansowych sprawiają zaś, że połowa małych polskich firm jest w złej lub nader złej kondycji finansowej. W I kwartale liczba upadłości wzrosła rok do roku o ponad jedną trzecią - wynika z raportu D&B.przebieg złotego w poniedziałek osłabiał się, co analitycy wiążą ze spadkami na giełdach światowych i spadkiem eurodolara. Zdaniem ekspertów, jeśli negatywne nastroje na rynkach się utrzymają, korekta kursu złotego może potrwać jeszcze kilka dni. katalog największych spółek WIG20, który otworzył się na niewielkim minusie, "obsuwał się" za pośrednictwem całą sesję i bezapelacyjnie zakończył czwartek z powyżej 1-procentową stratą. Wczorajsza posiedzenie na rynkach europejskich miała dwie odsłony. Pierwsza mało ciekawa, w przypadku głównych indeksów stojąca pod znakiem sporego niezdecydowania. Od drugiej połowy notowań nastroje zaczęły się aczkolwiek sukcesywnie poprawiać.

Sklepy przedtem mistrzostwami będą łowiły Polaków


Takie imprezy jak olimpiada w zimowa w Kanadzie czy piłkarskie czempionat świata w RPA mogą sprawić w tym roku postęp sprzedaży telewizorów o 10-15 proc. - czytamy w "Rzeczpospolitej". Liczą na to w podobny sposób producenci jak i sieci sklepów z elektroniką.

Hiszpania obniża pensje budżetówki pod wpływem UE


Socjalistyczny prezes rady ministrów Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero dokonał we środę politycznego zwrotu i obniżył płace w budżetówce, ulegając presji reszty Europy, by odchudził budżet i uniknął pogorszenia się kryzysu na wzór Grecji.

Jak wybrać najlepszy kapitał inwestycyjny?


Od roku systematycznie rośnie zainteresowanie funduszami inwestycyjnymi. Podpowiadamy jak zrealizować przemyślanego wyboru.

Chorwacja chce Gazociągu Południowego


Chorwacja chce by, mający połączyć Rosję z Europą, Gazociąg Południowy (South Stream) przebiegał przez jej teren - pisze w środę chorwacki kronika "Jutarnji List".

Rzeczpospolita Polska najatrakcyjniejsza w regionie Europy Wschodniej


znaczenie branży private equity w światowej gospodarce na przestrzeni ostatniego półwiecza cięgiem rośnie. Środki finansowe tudzież wiedza inwestorów kapitałowych stanowią skuter napędzający w najwyższym stopniu perspektywicznych przedsiębiorstw jak i całych branż.

Amerykański olbrzym powalczy o polskie miliardy


Specjalizująca się w udzielaniu szybkich pożyczek, druga na amerykańskim rynku firma Dollar Financial Group rozwija działalność w Polsce - informuje "Puls Biznesu".

UE pogania Grecję przed spotkaniem z Merkel


sojusz Europejska pogania Grecję w jej wysiłkach na idea zmniejszenia największego deficytu budżetowego we wspólnocie. na przestrzeni gdy prezes rady ministrów George Papandreou przygotowuje się do spotkania z Angelą Merkel 5 marca, komisarz UE ds. polityki monetarnej Olli Rehn oznajmił, że Grecja musi “w najbliższych dniach” zaproponować nowe kroki, które uśmierzą obawy, iż obecne plany oszczędnościowe nie dadzą rezultatu.

URE czeka na raporty z terenu ws. przerw w dostawach prądu


Do końca marca Urząd Regulacji Energetyki ma otrzymać z oddziałów terenowych dane ws. przerw w dostawie energii - poinformowała w piątek PAP rzecznika URE Agnieszka Głośniewska. Chodzi o przerwy w dostawach zimą, głównie na Śląsku i w Małopolsce.

Mortgage Program Overhaul Prompts New Concerns From TARP Watchdog


A hasty overhaul of the U.S. Treasury Department's lackluster mortgage modification audycja could lead to "meager results" because of "ill-defined" goals, guidelines and potential fraud.

"Nie" dla kredytu dla TVP


resort Skarbu Państwa nie zgodziło się na ciężar hipoteki TVP kredytem, który chciał uruchomić publiczny nadawca. Zdaniem resortu, TVP nie wykazała na co zostaną wydane środki z kredytu, ani jak zamierza go spłacić. Zdaniem ministra na pewno nie zapewniłoby tego rozlokowanie w ramówce stacji powtórek wyemitowanych już programów.

produkcja przemysłowa w USA w październiku 2009 wzrosła o 0,1 proc.


wyrób przemysłowa w USA w październiku wzrosła o 0,1 proc., po wzroście we wrześniu 2009 o 0,6 proc. po korekcie - podała we wtorek opanowanie Federalna (Fed).

Porażka premiera Francji ws. finansów


Premierowi Francji nie udało się ograniczyć wystawnego stylu życia swoich ministrów - wynika z raportu przedstawionego za pośrednictwem pamiętnik „Le Parisien". Wydatki resortów wzrosły w ciągu roku o 14 procent, zaś zarobki ministerialnych doradców o 16 procent.

Wall St drops as jobs prekluzja keeps buyers at bay


U.S. stocks fell on Monday, led by industrials and technology as investors stayed on their heels after last week's payrolls figure discouraged buyers.

4,5 mld zł - PZU dało giełdzie nawyższe obroty w historii


Udany debiut Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na otwarciu wartość sprzedaży wyniosła 349 zł. To postęp o 11,7 proc. w stosunku do ceny odniesienia (312,50 zł). Po godz. 13 obroty na akcjach PZU wyniosły już ponad 3,6 mld zł. Wszystkie obroty na GPW ustanowiły zaś rekord - 4,4 mld zł to najwyższe obroty w historii warszawskiej giełdy.

NFZ: przed wyjazdem na narty warto wyrobić europejską kartę ubezpieczenia


Osoby planujące zimowy wczasy w państwach Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii lub Szwajcarii powinny złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) - przypomina Narodowy fundusze Zdrowia.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.