Pawlak: postęp PKB wyniósł 3,0-3,5 proc.


Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak poinformował, że zgodnie z szacunkami resortu gospodarki ewolucja ekonomiczny w I kwartale wyniósł 3,0-3,5 proc.

- Polsko-litewski most energetyczny będą budować własny operator PSE i litewska Lietuvos zapał - powiedział w środę PAP Jarosław Niewierowicz, stary polsko-litewskiego przedsiębiorstwa realizującego fuzja sieci energetycznych obu krajów. Wykluczył możliwość udziału w tym przedsięwzięciu strony rosyjskiej. Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu 10-letnie obligacje nowej serii DS1020 o wartości 2.430,1 mln zł z oferty wynoszącej 1.500-3.000 mln zł, podał ministerstwo w środowym komunikacie. pokup wyniósł 2.965,1 mln zł. Złoty ma obowiązek pozostać w środę na mocnych poziomach, konsolidując w przedziale 3,90-3,93 za euro. Zdaniem analityków bazar czeka na basta tygodnia, gdy pojawią się niezwykle ważne dane z amerykańskiego rynku pracy a na wywiad premierów niemiaszek i Grecji.Dzisiejszy doba wolno zaliczyć do niesłychanie spokojnych i jak widać zadowolenie porządnie oddziałuje na bieg EUR/USD - wspólna waluta wybiła się z konsolidacji w przedziale 1.19 - 1.20, w której pozostawała od poniedziałku. Częstą praktyką wśród przedsiębiorców jest korzystanie z różnego rodzaju form dokształcania w trakcie prowadzonej działalności gospodarczej. Jedną z takich form są studia licencjackie. Ponieważ zakres podjętej edukacji pozostaje najczęściej w związku z zakresem prowadzonej działalności, podatnicy pytają o możliwość zaliczenia wydatków na jej sfinansowanie do kosztów uzyskania przychodów. Grajewo rozważa emisję akcji, aby pozyskać środki na dokończenie inwestycji w Rosji. Alternatywnie korporacja prowadzi negocjacje z dwoma potencjalnymi partnerami do dokończenia budowy fabryki - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

Mieszkania w największych aglomeracjach jakkolwiek przestały tanieć, ale później nic nie wskazuje na to, by miały gwałtownie podrożeć - donosi "Gazeta Wyborcza".

Deweloperska spółka Monday Development zadebiutuje na rynku NewConnect 28 czerwca, w poniedziałek. Póki co, w IV kw. utrzymują się niekorzystne dryg makroekonomiczne dla firm paliwowych - oceniają przedstawiciele Grupy Lotos. Ich zdaniem poprawy marży rafineryjnej i dyferencjału można się spodziewać dopiero w 2010 roku.

Na powyżej łysek zanim upływem terminu na złożenie PIT-ów za były rok, z fiskusem rozliczyło się 48 proc. podatników - poinformowało ministerstwo Finansów. ministerium spodziewa się "gorącego miesiąca" w urzędach skarbowych. Lechistan w czasie globalnego kryzysu wykazała niezwykłą odporność, czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", który publikuje równolegle teksty specjalnego raportu o Polsce zamieszczone w dzisiejszym wydaniu "Financial Times". rozstrzygnięcie chińskich władz o podwyższeniu stopy rezerwy obowiązkowej przyczyniła się do sporych spadkach na rynkach uzależnionych od chińskiej koniunktury. Ucierpiały przede wszystkim chińskie indeksy giełdowe, ale mocno traciły też surowce, na które raz po raz większa punkt programu popytu (zwłaszcza w obecnej sytuacji w gospodarkach rozwiniętych) pochodzi z Państwa Środka.Przychody Grupy TVN wzrosły o 8% rok do roku w oparciu o poprawę rynku reklamowego i przy znaczącym udziale płatnej telewizji. Ryanair - największa tania linii Europy obok easyJet - walczy o klientów w Europie Środkowej i Wschodniej. szczebel będzie negocjował z Komisją Europejską wzmocnienie puli uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2008-2012 - ustaliła "Rzeczpospolita".

Nauczyciele nie dostaną "upokarzających" podwyżek


W 2010 r. nie będzie dwóch podwyżek dla nauczycieli, w styczniu i we wrześniu, ale jedna 7-procentowa we wrześniu - powiedział prezes rady ministrów Donald Tusk dziennikarzom po poniedziałkowym spotkaniu w Gdańsku z przedstawicielami Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP).

WIG20 imponuje siłą


póki co, nie ma takiej przeszkody której byki by nie pokonały. Doskonałym dowodem potwierdzającym praworządność tej tezy jest wczorajsza sesja, dokąd byki bez najmniejszego oporu kontynuują wędrówkę na północ.

MSP potem chce żeby PZU przeprowadził IPO w I połowie 2010 r.


Pierwsza połowa roku to optymalny prekluzja na przeprowadzenie oferty publicznej PZU, ocenił minister skarbu państwa Aleksander Grad. Dodał, że ministerstwo, spółka i doradcy pracują, żeby zrealizować model w tym terminie.

Agora nie widzi ożywienia


Agora ocenia, że potem nie daje się spostrzec symptomów ożywienia na rynku reklamy w Polsce - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

Nasza witryna to profesjonalny sklep dla plastyków, gdzie każdy plastyk może wyposażyć swoją pracownię w takie artykuły jako podobrazia malarskie oraz płótna malarskie. W stałej ofercie posiadamy również

farby akrylowe

oraz krosna malarskie. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podobrazi malarskich lub krosen malarskich zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu dla plastyków.

"Nie ma przestrzeni dla cięcia stóp"


Nie ma przestrzeni do kolejnych obniżek stóp procentowych, bo utrzymuje się wysoka inflacja - stwierdził w TVN CNBC Dariusz Filar, członek męski Rady Polityki Pieniężnej.

DI BRE potem rekomenduje ‘akumuluj’ dla TVN, sprawdzenie 15,3 zł


Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku podtrzymali rekomendację dla spółki TVN na poziomie "akumuluj" oraz obniżyli cenę docelową do 15,3 zł z 16,0 zł, wynika z raportu z 4 listopada, odtajnionego we wtorek.

TNS OBOP: jedna piąta Polaków pracowała za granicą


Jedna piąta Polaków (20 proc.) przyznaje, że zdarzyło im się pracować za granicą; 12 proc., choć za granicą nie pracowało, rozważa taką możliwość; tymczasem 22 proc. badanych nie wie, co zrobić, żeby wyjazd do pracy za granicą był wypróbowany - wynika z sondażu TNS OBOP.

Szwajcarski frank w dół; SNB interweniował - mówią analitycy


Kurs szwajcarskiego franka spadł we wtorek wobec euro najmocniej do ponad 2 tygodni, a to oznacza że bank nadrzędny SNB mógł interweniować, aby powstrzymać wzrosty - podają dealerzy.

Bogaci zapłacą więcej!


Pojawiające się w mediach pomysły dotyczące podwyżki składki rentowej dla najlepiej zarabiających Polaków zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich mają na to samo jeden cel - kontynuować wypowiedź niedobory w budżecie FUS.

ARR będzie określać limity dopłat do mleka dla szkół


Agencja Rynku Rolnego będzie określała zakres dopłat dla firm dostarczających mleko do szkół - reguluje schemat nowelizacji ustawy o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych przyjęty we wtorek z wykorzystaniem rząd.

cierpiący dolar będzie kluczowy!


Ceny złota osiągnęły w środę nowy, rekordowo chmurny poziom, bo taniejący zielony spowodował wzrost popytu na kruszce - podają dealerzy.

Boni o zmianach w emeryturach mundurowych


Szef doradców premiera Michał Boni zapewnił w środę, że ewentualne zmiany w systemie emerytalnym dla służb mundurowych będą dotyczyły tylko osób wstępujących do zawodu, a nie tych, którzy już pełnią służbę.

"PGNiG jak Gazprom"


PGNiG zmienia dużym odbiorcom zasady dostaw gazu. "Na trudniejsze i rodem z Rosji" - komentuje "Puls Biznesu". Spółki muszą musiały zapłacić za wszystko, co zakontraktują na rok, bez względu na to, czy gaz zużyją, czy nie. Szczęśliwcy będą mogli przeszacować to zużycie o 20 proc. - Dostosowujemy się do obecnej sytuacji. z wyjątkiem tym tak robią wszyscy - broni się PGNiG.

Jak ciągle uderzą w najuboższych!


poparcie T, którą wydała komitet Nadzoru Finansowego, jest zanadto restrykcyjna, bo nie pozwoli na zaciąganie kredytów za pomocą najuboższych - powiedział w środę dziennikarzom naczelny Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

"Te finanse zabezpieczą nas zanim wstrząsami w Europie"


- Jest to dziewiczy chód takiej zgodnej i wspólnej formy działania, która zabezpiecza gospodarkę polską przed tymi wstrząsami, które już w Europie były i które później jej grozą - tak minister finansów Jacek Rostowski skomentował decyzję podległego mu resortu tudzież NBP o przemówienie do MFW o przedłużenie elastycznej linii kredytowej. środki pieniężne zapowiedział, że rozpatrzy go pozytywnie.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.