PKM Duda planuje wydać na inwestycje ok. 100 mln zł


PKM dudziarz planuje wydać na inwestycje ok. 100 mln zł. skład chce zwiększyć udział w rynku przetwórstwa i rozwijać segment HORECA - wynika z kierunków strategicznych grupy na lata 2010-12.

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 15 marca, obniżyli rekomendację dla akcji Mondi do "redukuj" z "akumuluj", cena docelowa została wyznaczona na poziomie 66,6 zł. jeszcze niedawno nikt nie wiedział, co to takiego targowisko Catalyst. A aktualnie prezes Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewski spodziewa się, że w ciągu najbliższego miesiąca na rynku obligacji Catalyst pojawi się o tyle o ile 10 nowych podmiotów, w tym jeden zagraniczny. To był pewnie jeden z najbardziej pracowitych weekendów dla europejskich polityków. Wpierw spotkanie szefów państw strefy euro, na którym przyjęto plan pomocowy dla Grecji, ale i też złożono wcale ważne deklaracje - przyspieszenia reform finansów publicznych (ma się tym zająć specjalna ekipa robocza, która ma też opracować nowe ostrzejsze regulacje) i wreszcie ogłoszenie powołania Europejskiego Funduszu Stabilizacyjnego, jaki puder być tzw. kołem ratunkowym dla kolejnych krajów strefy euro, które znajdą się w potrzebie (czytaj zostaną zaatakowane za pośrednictwem spekulantów za sprawą własnej niesubordynacji budżetowej).arche dzisiejszej sesji na rynku złotego przyniósł spadek kursu EUR/PLN u dołu poziomu 4,1000, notowania dolara zniżkowały niemniej w okolice 2,7200 PLN. Rzeczpospolita Polska waluta umocniła się na fali rosnących notowań eurodolara, kto dzień dzisiejszy rano przebił barierę 1,5000. pospołu ze złotym zyskuje i forint węgierski. wystarczająco nietypowo natomiast zachowuje się fermata czeska, która nie podążyła w tym tygodniu za walutami regionu i kontynuuje osłabienie - notowania EUR/CZK wzrosły dzisiaj rankiem ponad poziom 26,00. wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział, że ministerium oczekuje od zarządu TVP ograniczania kosztów, szukania rezerw i inwestowania w rozwój spółki. Dodał, że lecz takie działania mogą poprawić sytuację TVP. W środę pełny skład Trybunału Konstytucyjnego zbada skargę prezydenta Lecha Kaczyńskiego na nowelizację ustawy abonamentowej, która poszerza rejestr zwolnionych z płacenia na TVP i Polskie rozgłośnia m.in. o bezrobotnych czy rencistów. Według prezydenta prawo ogranicza wpływy TVP i Polskiego Radia, czym godzi w ich stabilność i przewidywalność realizacji z wykorzystaniem nie misji publicznej.

Ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA we wrześniu wzrosły o 0,2 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, w ciągu gdy wcześniej wzrosły o 0,4 proc. - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

Analitycy DI BRE, w raporcie z 4 grudnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Elektrobudowy do 169,3 zł z 170,8 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj". Spółka KGHM Polska Miedź miała 382,20 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2009 roku wobec 718,11 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Amerykański koncern samochodowy General Motors (GM) rozpocznie w grudniu spłacanie otrzymanego od rządu Stanów Zjednoczonych kredytu ratunkowego - głosi opublikowane dziś oświadczenie prezesa spółki Fritza Hendersona. Indeksy europejskie zyskują na wartości w reakcji na lepsze od oczekiwań dane o niemieckim PKB natomiast po tym jak przedstawiciele Rezerwy Federalnej wyrazili przekonanie, że cofanie się ma się ku końcowi. Aktywa zgromadzone w otwartych funduszach emerytalnych wzrosły w kwietniu o 4,8 mld zł, alias o 2,5 proc., do 196,5 mld zł - podały w środowym raporcie Analizy Online.Analitycy JP Morgan uważają, że złoty jest w największym stopniu niedowartościowaną walutą regionu, a przebieg złotego w średniej perspektywie będzie aprecjonował. Mamy o powyżej połowę mniej rencistów niż 11 lat temu. W 1998 r. na rencie było aż 2,7 mln Polaków. I był to europejski rekord - informuje "Gazeta Wyborcza". Od najbliższego poniedziałku pasażerowie komunikacji miejskiej w stolicy będą mogli wierzyć bilety 30- i 90-dniowe przy użyciu Internet. Na razie można je pisać program tylko w metrze, informuje "Życie Warszawy".

W jakim wieku na emeryturę w UE?


zbiorowość ludzka Starego Kontynentu żyją nie tylko lepiej, ale i dłużej. w trakcie gdy w 1960 roku oczekiwane obecność życia w chwili narodzin w większości krajów Europy nie przekraczało 70 lat, w 2009 roku iloraz ten był o bez mała 10 lat wyższy. Zmiany demograficzne wymuszają na rządach państw unijnych modyfikację systemów emerytalnych.

Napięcia handlowe z Chinami są "rozdmuchane"


konflikt handlowy Chin z USA został „rozdmuchany” i w pewnych przypadkach nie jest dość gorzszy niż z innymi krajami, stwierdził amerykański orędownik ds. handlu, komentując wizytę prezydenta Hu Jintao w Waszyngtonie, do której dojdzie w kwietniu.

ECB będzie cierpieć odpadki


W ciągu długiego weekendu zakończone zostały rokowania Grecji z państwami gotowymi przekazać jej wsparcia finansowego. co więcej ECB postanowił ignorować ratingi greckich obligacji.

Słabe ochota emeryturami pomostowymi


Do ZUS wpłynęły lecz dwa wnioski od nauczycieli o świadczenia kompensacyjne. Równie niewielkie jest pragnienie emeryturami pomostowymi. Do tej pory ZUS wydał na to samo 210 decyzji przyznających te świadczenia - dowiedziała się "Gazeta Prawna".

Dostęp do Sieci prawem obywatelskim


Dostęp do internetu jednym z elementarnych praw obywatelskich - uznał Parlament Europejski, który jakby jednogłośnie zatwierdził reformę prawa telekomunikacyjnego UE. M.in. zakazano odcinania dostępu do Sieci bez możliwości odwołania się do sądu.

Microsoft zarabia mrowie na Windows 7


Aż o 60 proc. wzrosły zyski Microsoftu za ostatni kwartał ubiegłego roku w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Największa w tym zasługa flagowego produktu koncernu z Redmond, alias systemu operacyjnego Windows 7.

Ruszają małopolskie kasa pożyczkowe


Na początku przyszłego roku małopolskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw będą mogły posłużyć się z funduszy pożyczkowych finansowanych ze środków unijnych. Do dyspozycji przedsiębiorców będzie powyżej 85 mln zł.

GUS: Inflacja w marcu wyniosła 2,6% r/r wobec oczekiwanych 2,6%


Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu wzrosły o 0,3% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, natomiast w ujęciu rocznym inflacja wyniosła 2,6%, podał Główny Urząd statystyczny (GUS) w komunikacie w czwartek. W lutym inflacja roczna wyniosła 2,9% r/r.

Włosi wchodzą na polski targ mięsa


jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć produkcja w zakładzie Pini Polonia, z największą w Polsce ubojnią. Właścicielem spółki z Kutna jest Bresaole Pini, włoska firma mięsna, która ma już swój oddział na Węgrzech.

Karel De Gucht: Europa potrzebuje wzrostu gospodarczego


będący w porządku wymiana handlowa może być narzędziem poprawy sytuacji gospodarczej, a wzrost gospodarczy jest właśnie tym, czego Europa najbardziej dziś potrzebuje - powiedział unijny komisarz ds. handlu Karel De Gucht w trakcie czwartkowej wizyty w Warszawie.

Jest koncepcja wprowadzenia nas do euro


wiceminister finansów Ludwik Kotecki zapowiedział we wtorek, że w drugim kwartale br. zostaną przedstawione Ramy Strategiczne Wprowadzenia euro, niemniej w 2011 roku etniczny Plan Wprowadzenia Euro.

Ropa potem po 68 USD za baryłkę


Ropa naftowa kosztuje we wtorek do góry 68 USD/b - podają maklerzy.

Smutna prawdziwość o finansach Polaków


Większość (63 proc.) polskich gospodarstw domowych nie ma żadnych oszczędności. w pewnej mierze połowa (46 proc.) spłaca pożyczki i kredyty, 10 proc. zalega z opłatami - wynika z marcowego sondażu przeprowadzonego dzięki centrum Badania Opinii Społecznej.

IDMSA podwyższyło rekomendację dla Banku Handlowego do ‘kupuj’, wycena 72,2 zł


Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA podwyższyli rekomendację dla Banku Handlowego do "kupuj" z "trzymaj" natomiast podwyższyli cenę docelową do 72,2 zł z 64,2 zł, wynika z raportu z 5 listopada odtajnionego w piątek.

Nie będzie pływających hoteli w Vancouver


Z powodu kryzysu zrezygnowano z planu zakwaterowania tysięcy gości zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver (luty 2010) na pasażerskich liniowcach, zacumowanych u nabrzeży miasta igrzysk.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.