Nastroje trochę lepsze


Wczorajszą sesję giełdy amerykańskie zakończyły na solidnych plusach. rejestr Dow Jones wzrósł o 1,1%, S&P 500 o 1,29%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,63%. sytuacja na amerykańskich parkietach uległa znacznej poprawie społem ze spadkiem rentowności greckich obligacji, co wskazuje na zmniejszenie się obaw o ewentualną niewypłacalność Grecji.

ministerstwo Skarbu Państwa zgłosi do Krajowego Rejestru Sądowego swoje zastrzeżenia dotyczące wyboru nowego zarządu TVP, by uwzględnił je w sąsiedztwie decyzji o wpisie nowych władz do rejestru - powiedział PAP we wtorek rzecznik MSP Maciej Wewiór. Rynki finansowe widzą, że polski budżet ma kłopoty, a inwestowanie w obligacje, w poprzek które własny poziom pożycza pieniądze, staje się coraz bardziej ryzykowne - pisze "Puls Biznesu". pracownicy biura jednego z sądów w Chicago płacili niewielkie kwoty (2 lub 3 dolary) za możliwość przyjścia do pracy w dżinsach. Średnio w ciągu roku udawało się zebrać z tego tytułu 10 tysięcy dolarów.Kraj nad Wisłą energetyka nie ucierpiała na następstwo powodzi, lecz niektóre elektrownie ówczesny zagrożone. mowa trawa uniemożliwia działanie na trzystu kilometrach dróg i siedemdziesięciu kilometrach torów kolejowych. Poważnie ucierpiało kilka inwestycji drogowych na południu kraju - taki obraz wynika z relacji ministrów, przekazanyhc posłom na posiedzeniu Sejmu. 21 lipca odbędzie się aukcja udziałów warszawskiego Wydawnictwa "Wiedza Powszechna" oraz warszawskiej spółki Składnica Księgarska - poinformował ministerium skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 16 lipca. Główna dwaj walutowa kontynuuje wczorajsze spadki. wprawdzie w czasie sesji amerykańskiej widzieliśmy pewne odreagowanie, jednak wydaje się, że była to raczej chwilowa wizja własna zysków.

Abonentem będzie nie tylko osoba, która zawarła pisemną umowę z operatorem, ale też każdy właściciel telefonu komórkowego na kartę - taką zmianę wprowadza znowelizowana dopiero co dzięki niższa izba parlamentu rozporządzenie akt prawny telekomunikacyjne.

France Telecom nie jest zainteresowany kupnem od Skarbu Państwa resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej - poinformował dziennikarzy Hubert Łaszkiewicz, wiceminister skarbu. ministerstwo Finansów opublikowało założenia do ustawy o odwróconej hipotece - dla starszych osób rozwiązanie to daje szansę na uzyskanie dodatkowych środków na życie. Nie jest chociaż pozbawione wad.

centralny lekarz Weterynarii zdecydował o wycofaniu z rynku puszek ze starym szwedzkim mięsem natomiast produktów, które je zawierały. W sumie wycofano mniej więcej 39 tysięcy puszek zaś ok. 250 kg farszu mięsnego i gotowych wyrobów, m.in. pierogów i krokietów - poinformował wyraziciel Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Już po raz szósty portal wynagrodzenia.pl podjął się dostarczenia użytkownikom Internetu danych na materia zarobków Polaków. każdy uczestnik badania może wypróbować swoją wartość na rynku pracy - po wypełnieniu ankiety otrzyma analizę wynagrodzenia dla wybranego z wykorzystaniem siebie stanowiska. Zmiany w systemie emerytalnym miały - jak zapewniał kategoria - przede wszystkim donieść korzyści emerytom. Okazuje się jednak, że prawdziwym celem tych zmian jest ukrywanie coraz większych długów budżetu. Trzy tygodnie po tamtych propozycjach minister finansów przyznał wreszcie, że chodzi o budżet, kto podobno cierpi z powodu składek przekazywanych do OFE. Ale podług ministra co więcej to trzęsienie ziemi nie uratuje publicznych finansów.Czwartek nie był najlepszym dniem na wspólnej waluty. Euro odnotowało nowe historyczne minima względem szwajcarskiego franka (spadek EUR/CHF na dole bariery 1,40), taniało oraz w relacji do dolara (niechybnie zbliżamy się do wskazywanych w poprzednich raportach okolic 1,2520). Royal Dutch Shell - brytyjsko-holenderski drągal paliwowy - ogłosił wyniki IV kwartału 2009 r. zysk firmy spadł o 69 proc. Szykują się masowe zwolnienia pracowników - będzie ich o tysiąc więcej, niż uprzednio planowano. Shell twierdzi, że spadek zarobku wziął się głównie ze światowej recesji. W koalicji PO-PSL rozpoczęła się merytoryczna praca nad przedstawionym za pomocą premiera Donalda Tuska pod koniec stycznia planem rozwoju i konsolidacji finansów publicznych. uprzednio politycy ludowców mówili, że nie skonsultowano z nimi propozycji.

EU Clears PepsiCo To Buy Pepsi Bottling Group


The European Commission Tuesday cleared PepsiCo Inc. (PEP) to buy Pepsi Bottling Group Inc. (PBG).

UE: praca samochodów najniższa od 1996 r.


produkcja samochodów osobowych w Unii Europejskiej spadła w zeszłym roku o 13 proc., ciężarowych zaś o 64 proc. w porównaniu z 2008 r., osiągając najniższy liczba od czternastu lat - wynika z danych europejskiej federacji producentów samochodów ACEA.

Kobiety nad ogół


Obecna wypadek mężczyzn w mniemaniu niektórych genetyków i ekonomistów jest schyłkowa. Czy w obliczu dramatycznych prognoz mężczyźni powinni rozpocząć walkę o równouprawnienie, czy jest jeszcze przypadek na przetrwanie?

Nieurodzaj warzyw


W tym roku warzywa są drogie i nie ma nadziei na to, by staniały. Przyczyną są powodzie i sprzyjające rozwojowi chorób roślin dryg pogodowe.

Mamy dłużej pracować


szczebel planuje dużą reformę finansów publicznych. "Gazeta Wyborcza" zna szczegóły: następny wiek emerytalny, stopniowe justowanie go dla kobiet i mężczyzn, parcie przywilejów emerytalnych dla mundurowych, zmiany w KRUS.

Ropa po 74 USD w USA; jej amerykańskie zapasy wzrosły mocniej od prognoz


Ropa naftowa minimalnie tanieje na rynkach paliw w USA i jest wyceniana w granicach 74 USD za baryłkę. Jej zapasy wzrosły mocniej od prognoz - podają maklerzy.

Będzie dobrze, czyli arche stycznia na rynkach finansowych


nieznany rok rozpoczął się od kontynuacji trendów z roku poprzedniego. A toteż od wzrostów cen akcji, ropy, miedzi i złota. Inwestorzy z nadziejami wkroczyli w rok 2010, wierząc, że całość co najgorsze rynki finansowe mają już za sobą, a niedrogi i dostępny środek płatniczy zagwarantuje kontynuację hossy.

Ustalenie wartości odziedziczonego mieszkania może być problemem


Wartość nieruchomości do opodatkowania podatkiem od spadków deklaruje spadkobierca. Daty, na które określa się stan nieruchomości i poziom cen są różne. Nieprawidłowo ustalona wartość nieruchomości w deklaracji nie powoduje odpowiedzialności karnoskarbowej. Na korektę deklaracji urząd wyznaczy dalszy termin. Podatek wnieść należy dopiero po wydaniu decyzji przez urząd.

Nord Stream ma niemal wszystkie kwity


niemczyzna biuro żeglugi morskiej wydał swoje przyzwolenie na budowę rosyjsko-niemieckiego gazociągu po dnie Bałtyku. Do kompletu urzędowych zgód brakuje jeszcze jednego fińskiego dokumentu - podało w pierwszy dzień tygodnia przymierze Nord Stream.

Romanse biurowe - forma na rok 2010


wedle nowego badania, strzały Kupidyna trafiły ponad połowę pracowników w biurze i ze szczętem mnóstwo z nich okazało się celnych.

Kontynuacja wzrostu na rynku walut?


W ostatnich dniach casus na EURUSD pozostaje bez rozstrzygnięcia. Od początku czerwca rynek kontynuował akcja wzrostowy i wyhamował dopiero w okolicach 1,2500. balustrada ta stała się tym bardziej istotna gdyż w tym miejscu znajduje się drut utrzymująca falę spadkową zapoczątkowaną w kwietniu w sąsiedztwie kursie 1,3700.

Dane o PMI przemawiają za dodatnią dynamiką produkcji w sierpniu


Dane o PMI dla Polski, jaki wzrósł w sierpniu do 48,2 pkt z 46,5 pkt w lipcu, przemawiają za tym, że energia produkcji przemysłowej w sierpniu będzie dodatnia - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Dudek, wicedyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki MF.

Popędzić teatrowi Królika


syreni gród chce odzyskać od Teatru Wielkiego budynek, w którym znajduje się m.in. słynna dzięki hazardowej komisji śledczej kafejka Pędzący Królik. Sprawa toczy się w sądzie - pisze "Życie Warszawy".

Za wigor częściej płacimy świetnie


raz za razem chętniej płacimy za kuracja prywatne. Takie spółki zgarniają już jedną piątą wydatków Polaków na usługi zdrowotne - donosi "Rzeczpospolita". A dochody niepublicznych przychodni i szpitali rosną aż o 10 odsetki rocznie.

Austria przeznaczy 6 mln euro na renowację Auschwitz


Austria wesprze prace renowacyjne w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau kwotą 6 mln euro - oświadczył we wtorek wicekanclerz i minister finansów Josef Proell.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.