Wieści z Hellady popsuły nastroje


Początkowej fazy wczorajszej sesji inwestorzy giełdowi nie mogli przelecieć do udanych. Kolejny raz, wieści z kraju Hellady popsuły nastroje handlującym. Tym razem, za sprawą agencji Moody's, która obniżyła rating kredytowy dla tego kraju z a2 do a3.

rozkład WIG20 dzięki jakby całą czwartkową sesję utrzymywał się powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Na "czerwoną stronę" przeszedł nie wcześniej pod basta dnia. Powodem było rozczarowanie danymi z USA, oceniają analitycy. Wypracowany pod basta weekendu program ratunkowy dla strefy euro wywołał wczoraj euforię na rynkach finansowych. Po pierwszych kilku godzinach umacniania euro i zwyżek na rynkach akcji inwestorzy nieco ochłonęli i powróciły stare pytania: czy strefę euro da się ocalić i jakim kosztem? Rynki akcji utrzymały większość zwyżek, ale euro jeszcze raz wprost traci. Kanclerz szkop Angela Merkel oceniła, że Iran nie odpowiedział jak dotąd w zadowalający sposób na ofertę współpracy z Zachodem w sprawie wstrzymania irańskiego programu nuklearnego.stopień Portugalii socjalistycznego premiera Jose Socratesa przeprowadził przy użyciu parlament ustawę budżetową. Zawiera ona istotne oszczędności, które przestawić mają niedobór w tym roku do poziomu 8,3 proc. PKB (z ubiegłorocznego 9,3 proc. PKB) i do 3 proc. PKB w 2013 roku (wysokość wymagana w strefie euro). Firma Hewlett-Packard Polska podpisała z Azotami Tarnów umowę, na podstawie której będzie odpowiadała za rozwój i koszty utrzymania systemów informatycznych klienta. Kontrakt podpisano na 6 lat. Jego wartości nie ujawniono - pisze "Parkiet". NWZ Mennicy Polskiej ma zdecydować o emisji obligacji o maksymalnej wartości 280 mln zł - podała spółka w projektach uchwał na walne zaplanowane na 17 września.

arsenał polskich serwisów społecznościowych, premiery nowych projektów - w tym m. in. mikrobloga Fejm (o2.pl), sieci reklamowej właściciela Fotki.pl, serwisu ShareTheMusic.pl, a także wystąpienie Kominka - najpopularniejszego blogera polskiego internetu, to blisko zagadnień budowy i monetyzacji serwisów społecznościowych natomiast social marketingu najważniejsze tematy tegorocznej konferencji communityStandard 2009.

Za decyzję wydaną z rażącym naruszeniem prawa oficjel zapłaci nawet 12-krotność swojej pensji - tak wynika z projektu ustawy, nad którym pracuje sejmowa podkomisja. O sprawie informuje "Puls Biznesu". Aleksander Gudzowaty przegrywa w biznesowo-politycznej grze o gaz. towarzystwo EuroPol Gaz, w którym jego Bartimpex ma nie wprost udział, najprawdopodobniej w środę zmieni własny statut, w związku z czym jej akcjonariuszami będą tylko PGNiG i Gazprom. Gudzowaty pośredniczył w handlu gazem w pewnej mierze para dekady.

1,2 mld zł - na takie wpływy z podatku od sprzedaży akcji liczy w tym roku ministerstwo finansów - pisze "Parkiet". Amerykańska izba Reprezentantów przyjęła w nocy z soboty na niedzielę koncepcja reformy służby zdrowia, postulowany przez prezydenta USA Baracka Obamę. termin "kryzys" w języku chińskim prawdopodobnie od wielu miesięcy wykorzystywane jest zaledwie do opisywania stanu w największym stopniu rozwiniętych gospodarek. jeżeli chodzi o gospodarkę Chin można powiedzieć całkiem o klęsce urodzaju.To był bodajże jeden z w najwyższym stopniu pracowitych weekendów dla europejskich polityków. wpierw wywiad szefów państw strefy euro, na którym przyjęto koncepcja pomocowy dla Grecji, ale i też złożono dość grunt deklaracje - przyspieszenia reform finansów publicznych (ma się tym pochwycić specjalna skład robocza, która ma też obrobić nowe ostrzejsze regulacje) i wreszcie zapowiedź powołania Europejskiego Funduszu Stabilizacyjnego, który miał być tzw. kołem ratunkowym dla kolejnych krajów strefy euro, które znajdą się w potrzebie (czytaj zostaną zaatakowane przez spekulantów za sprawą własnej niesubordynacji budżetowej). resort Gospodarki nie otrzymało od prezesa zarządu Fiat środek transportu Poland, a oraz od zarządu Fabryki w Tychach oficjalnych informacji dotyczących planów przeniesienia produkcji samochodu panda do Włoch - poinformowało w środę PAP sekretariat prasowe resortu gospodarki. Dodano, że ministerstwo zamierza napłynąć do prezesa Fiat cztery kółka Poland o informacje w sprawie planów strategicznych Fiata. Fortis pula Polska miał 43,8 mln zł straty netto w III kw. z powodu odpisów na kredyty z utratą wartości zarówno w segmencie korporacyjnym i consumer finance na poziomie 102 mln zł, poinformował wiceprezes zarządu Jan Bujak. *

PAF chce napełniać


Białostocka towarzystwo Operator Pocztowy PAF złożyła w poniedziałek do sądu rejonowego w Białymstoku konkluzja o zapowiedź upadłości. Od kilku tygodni napływały już wiadomości, że przekazy pieniężne nadawane za pośrednictwem placówek tej firmy nie docierają na konta przeznaczenia.

37 proc. Polaków uważa, że przyjęcie euro będzie niekorzystne dla krajowy


37 proc. badanych jest sceptycznych przy przyjęcia wspólnej waluty (wzrost o 3 pkt. proc.), z kolei 29 proc. (spadek o 6 pkt. proc.) respondentów uważa, że wejście do EMU będzie korzystne - wynika z grudniowego sondażu TNS OBOP. 19 proc. badanych jest zdania, że Polska nigdy nie powinna wprowadzić euro.

Tygrysy choć żyją


Najszybszy od siedmiu i pół roku rozwój PKB Korei Południowej. Gospodarka tego kraju urosła w minionym kwartale o 2,9 odsetki licząc kwartał do kwartału, w toku gdy jarmark oczekiwał wzrostu o 2,2 procent. wynik za trzeci trymestr był o 0,3 punktu procentowego wyższy niż ten zanotowany w okresie od kwietnia do czerwca.

Bank Światowy: ponad 75 mld dolarów na ochronę klimatu


Zmiany klimatyczne są bezpośrednim zagrożeniem dla światowego rozwoju. Przeciwdziałając im kraje świata muszą czynić co do jednego i alias niż dotychczas; nie wolno tego oszczędzać na w przyszłości - przekonuje pula Światowy. Do 2030 r. na ten cel potrzebne jest chociażby 75-100 mld dolarów. BŚ udzieli krajom pożyczek na przedsięwzięcia na kwestia ochrony klimatu.

postscriptum chcą obciążyć podatkiem VAT-em automaty o niskich wygranych


Automaty o niskich wygranych powinny zostawać objęte podatkiem VAT, a po wygaśnięciu ostatnich zezwoleń na ich prowadzenie, ten odmiana hazardu ma obowiązek zostać zdelegalizowany - przewiduje poselski model nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

Odpowiedzą przed sądem za fikcyjny obrót stalą


Akt oskarżenia przeciw ośmiu osobom w sprawie fikcyjnego obrotu wyrobami stalowymi i prania brudnych pieniędzy, w wyniku którego skarb Państwa stracił ponad 2 mln 250 tys. zł, skierowała do sądu krakowska prokuratura - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Zarobki w stolicy wciąż najwyższe


jednakowo jak w latach ubiegłych, w 2009 roku gród nad Wisłą była liderem płacowym wśród polskich miast. wartość środkowa wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).

FTSE hits 6-week closing high; banks lead


Britain's top share index hit a six-week closing high on Tuesday and rose for a third straight session, led by banks with HSBC firmer after the previous session's post results sell-off.

Japonia odbija się od dna


Opublikowane w pierwszy dzień tygodnia dane o dynamice wzrostu japońskiej gospodarki podniosły się lepsze od szacunków ekonomistów, ale spadków na rynkach akcji nie pozwalają odrzucić obawy o kondycję Grecji zaś Dubaju.

wytwórca Airbusów na dużym minusie


Problemy z wojskowym samolotem transportowym Airbus A400M sprawiły, że europejski koncern EADS zanotował w 2009 roku stratę wysokości 763 miliony euro. Rok wcześniej zyski koncernu wyniosły 1,6 miliarda euro.

Rekordowe oszczędności Polaków w kryzysie


pomimo trwającego od dłuższego czasu kryzysu, nasze oszczędności finansowe osiągnęły rekordowy poziom, nad biliona złotych - informuje "Rzeczpospolita".

rozwój PKB w 2010 roku ok. 3 proc., są szanse na wyższy - MG


wzrost PKB w 2010 roku ma obowiązek być na poziomie ok. 3 proc., wszelako w scenariuszu optymistycznym można się spodziewać, że będzie on coraz wyższy - wynika z najnowszych, opublikowanych w środę prognoz Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki.

światowy drągal zwolnił już 34 tys. pracowników!


Caterpillar Inc. - największy na świecie wytwórca urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których już zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) wpierw urosły o 2 proc. aby potem spaść o 0,92 proc.

Ukraińscy piłkarze nie wpuszczeni do Harrodsa


Piłkarze ukraińskiego Szachtara Donieck nie zostali wpuszczeni do sklepu Harrodsa w Londynie za pomocą obsługę, która - jak twierdzą - uznała ich za "zbyt dużą i podejrzaną" grupę. sklep powołuje się na względy BHP i twierdzi, że nie chciał obrazić klientów.

Dodatkowa ochrona przed fiskusem


know-how zawodowe doradców podatkowych powinny być chronione tak samo jak tajemnice adwokatów, notariuszy czy dziennikarzy - zdecydowali w środę komentarz podkomisji finansów publicznych.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.