Maciej Dyjas zrezygnował z funkcji prezesa NFI Empik czwarta władza &Fashion


Maciej Dyjas zrezygnował z funkcji prezesa NFI EMF i jednocześnie został powołany na funkcja przewodniczącego rady nadzorczej spółki. stołek prezesa NFI EM&F ma objąć Maciej Szymański - podała spółka w komunikacie prasowym.

Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw z powodu prognoz, że w tym tygodniu sroga zima w USA osłabnie w następstwie tego spadnie zapotrzebowania na paliwa opałowe - podają maklerzy. Pod względem zadowolenia ze swojej pracy oraz studiów podyplomowych w najlepszym razie oceniają swoją uczelnię absolwenci Uniwersytetu Stanforda. bieg akcji spółki handlowej Maximus na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect wzrósł o 45 proc. do 0,80 zł. na końcu pierwszego dnia kwotowań walor kosztował 0,85 zł po zwyżce o 54,6 proc. korporacja chce inicjować nowe sklepy i powiększyć przychody ze sprzedaży do 8,3 mln zł w 2012 roku. Maximus to 126. korporacja notowana na NewConnect , a jej debiut był 21. w 2010 r. na tym rynku.Poniedziałkowa posiedzenie na Wall Street przyniosła minimalne wzrosty głównych indeksów, Dow Jones balansował na linii 11.000 punktów, a S&P 500 zbliżył się do poziomu 1.200 punktów. To poziomy, na których ostatnio indeksy znajdowały się we wrześniu 2008 roku. przewidywanie Komisji Europejskiej dot. PKB Polski w 2010 i 2011 r. jest ileś za bardzo pesymistyczna - uważa główny ekonomista BZ WBK Maciej Reluga. Jego zdaniem, prognozowany deficyt finansów publicznych może oznaczać, że wejście lokalny do strefy euro może się opóźnić. Co stanie się z kredytami hipotecznymi po wejściu polski do strefy euro? Już w najbliższą środę zapraszamy na czat z doradcą finansowym Arkadiuszem Rembowskim z Money Expert, kto wyjaśni m.in czy banki wymuszą na klientach zmiany umów kredytowych?

Munich prosecutors expanded their probe in to BayernLB to examine whether deceased Austrian politician Joerg Haider was involved in a bribery deal connected to the bank's purchase of Hypo Alpe Adria.

WIG20 na zamknięciu sesji w środę wzrósł o 0,36 proc. i wyniósł 2359,88 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 143 spółek, 156 spadł, 48 nie zmienił się. Akcjami 9 spółek nie handlowano. wcześniejszy członek rządu sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, wiceprezes PKO BP Krzysztof Dresler a b. fallus Rady Polityki Pieniężnej Dariusz podpora mają trafić do Rady Nadzorczej PZU - zapowiedział we wtorek resort skarbu.

Jak kształtowały się wynagrodzenia w województwie małopolskim w poszczególnych miesiącach I połowy 2009 roku? W których sektorach gospodarki zarabiano najlepiej, a w których najgorzej? Na te tudzież mrowie innych pytań wolno odpowiedzieć, po przeanalizowaniu danych Głównego Urzędu Statystycznego. niedostatek sektora finansów publicznych spadnie w 2012 r. do poziomu 3 proc. PKB - powiedział w piątek wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Zaznaczył, że zakłada to uaktualnienie programu konwergencji, którą we wtorek ma przyjąć rząd. Fitch Ratings obniżył perspektywę ratingu podmiotu dla Banku Millennium do negatywnej ze stabilnej. Jednocześnie wszystkie ratingi dla Banku Millennium zostały potwierdzone: rating podmiotu na poziomie A, rating krótkoterminowy na poziomie F1, rating jedyny na poziomie C/D i rating wsparcia na poziomie 1 - podał Fitch w komunikacie.Hellada musi zdecydować się na kolejne oszczędności, by uzdrowić swoje kasa publiczne - napomina Jean-Claude Trichet. szef Europejskiego Banku Centralnego dodał, że Ateny muszą też w dużym stopniu dodać sił nadzór nad danymi statystycznymi, a instytucje Unii Europejskiej będą je rzetelnie monitorować. Do tej pory agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydała na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 11,3 mld zł. To zaledwie 17 odsetki dostępnych pieniędzy, a jesteśmy po półmetku siedmioletniego budżetu - podkreśla "Puls Biznesu". Po szaleńczych zwyżkach akcje Karenu i Komputronika zanurkowały. To kara dla inwestorów, którzy pomylili giełdę z kasynem - ostrzega "Puls Biznesu".

skarb państwa ostro wziął się do roboty


W pierwszym półroczu tego roku o 40 odsetek wzrosła wartość wykrytych zaległości podatkowych, informuje "Puls Biznesu".

Szkoły kształcą armię bezrobotnych


jedna druga słuchaczy szkół zawodowych dla dorosłych uczy się zawodów, w których notowano najwięcej bezrobotnych absolwentów, a jedna trzecia zawodów, w których kształcą szkoły, zaliczana jest przez urzędy pracy do tzw. nadwyżkowych - wynika z raportu NIK.

Prokuratura sprawdza, czy zarząd Bison-Bial nie działał na szkodę spółki


Prokuratura Okręgowa w Białymstoku i ABW sprawdzają, czy zarząd fabryki przyrządów i uchwytów Bison-Bial S.A. w Białymstoku nie działał na jej szkodę - poinformowała w piątek PAP prokurator Alicja Derpałow z białostockiej prokuratury okręgowej.

USA: Na parkietach wiało nudą


We wtorek na amerykańskich parkietach w obliczu braku publikacji istotnych danych natury makroekonomicznej wiało nudą. absencja jakichkolwiek danych nt. stanu tamtejszej gospodarki sprawił, że handlujący niezbyt aktywnie dokonywali transakcji.

Nie ma porozumienia Rosji z Białorusią


Białoruś nie zmieniła stanowiska na odbywających się w środę w Moskwie rozmowach o warunkach dostaw rosyjskiej ropy naftowej - podały agencje, powołując się na nieoficjalną wypowiedź przedstawiciela białoruskiej ambasady w Rosji.

PBG odstąpiło od projektu wartego 600 mln zł


PBG na razie odstąpiło od zaangażowania się w algorytm deweloperski, którego plus szacowana była na 600 mln zł - poinformował w środę PAP Jacek Krzyżaniak, rzecznik PBG.

PZU poszło. Co z musztardą?


Inwestorzy zacierają ręce po udanym debiucie giełdowym PZU. Cieszy się też stopień - z zysków z prywatyzacji. Ale, jak zauważa "Dziennik Gazeta Prawna", z resztą spółek, które jeszcze zostają w gestii państwa, być może nie pójść tak łatwo.

wybór prezesa NBP przed wyborami?


Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski ocenił, że jeśli znajdzie się kandydat na prezesa NBP, jaki będzie pył szansę na uzyskanie poparcia w Sejmie, to nie będzie przeszkód, by przeprowadzić jego możliwość jeszcze przed wyborami prezydenckimi.

Lotos: akcjonariusz branżowy jest wymagany


szef Grupy Lotos Paweł Olechnowicz ocenia, że akcjonariusz branżowy jest dla grupy nieodzowny, ale zaznacza, że będzie decydował o tym właściciel, inaczej cenność Państwa.

W Europie wzrosty na giełdach po G20


Rosną indeksy na giełdach w zachodniej Europie w reakcji na sobotnie posłuchanie ministrów finansów G20, którzy ocenili, że antyrecesyjne działania, stymulujące globalną gospodarkę, powinny być utrzymane do czasu, aż ożywienie się utrwali - podają maklerzy.

Rafamatet wraca do Chin


Po kilkunastu latach nieobecności fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej zamierza powrócić na chiński rynku kolejowy.

Centrozap przydzielił warranty subskrypcyjne za 7,85 mln zl


Holding inwestycyjno-handlowy Centrozap przydzielił 7,85 mln warrantów subskrypcyjnych spółce GEM Global Yield Fund Limited, wynika z piątkowego komunikatu spółki. Warranty będą uprawniały do objęcia 7,85 mln akcji serii T spółki w cenie 1 zł za walor.

Niespodziewana wypowiedź Obamy


Wczorajszy doba przyniósł spore zamieszanie na rynku walutowym. najprzód w sesji europejskiej obserwowaliśmy początkowo falę spadków na głównej parze, a od tego czasu odrabianie strat z wykorzystaniem euro. jakkolwiek później, gdy Europa kończyła pracę, na jarmark napłynęła wypowiedź prezydenta USA, kto zaproponował kolejne ograniczenia dotyczące dużych banków, które miałyby przynieść ulgę łagodzić w przyszłości sytuacjom podobnym do tych z ostatniego kryzysu.

dzień dzisiejszy dane o inflacji konsumentów z lokalny


Na początku dzisiejszej sesji złocisty kontynuuje obwarowanie względem głównych walut. Notowania EUR/PLN miniony co więcej chwilowo u dołu poziomu 4,1100. bieg USD/PLN atoli pozostaje niezachwiany w okolicach 2,7600 - trochę do góry swoich wcześniejszych minimów. Zniżkę notowań tej pary walutowej powstrzymuje nacisk spadkowa na rynku eurodolara.

Wielka konflikt zbrojny gigantów


Nokia, największy fabrykant telefonów komórkowych, pozywa swojego rywala - Apple - za naruszanie praw patentowych. Fiński wytwórca telefonów uważa, że Apple wykorzystuje 10 z zastrzeżonych przez Nokię mobilnych technologii.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.