Akcjonariusze PGMB Budopol chcą dalszych negocjacji z Gastel Żurawie w sprawie przejęcia


Akcjonariusze PGMB Budopol upoważnili zarząd do dalszych negocjacji w sprawie przejęcia spółki przez Gastel Żurawie, poinformowała spółka w komunikacie.

Smutne wydarzenia w Polsce nie wpłynęły doniośle na poniedziałkowe bez ogródek rynków finansowych. Z dwóch powodów: nie był to żaden przypływ terrorystyczny, a pełnia stało się w sobotę. W efekcie procedury konstytucyjne zadziałały płynnie i kluczowe z punktu widzenia inwestorów obowiązki szefa NBP, przejął jego bieżący pomocnik - Piotr Wiesiołek. operator internetowych gier losowych, firma 888 zanotowała spadek zysków o 43 proc. dobrodziejstwo nim opodatkowaniem za zupa szóstka miesięcy wyniósł $14,9 mln przy przychodach ze sprzedaży na poziomie $117,9 mln (spadek o 10 proc.). zarządzanie zmianą i employer branding to najważniejsze trendy dla 65,5 proc. profesjonalistów z działów HR w bankowości i finansach.W zbliżającym się sezonie ligi akademickiej syn słynnego Michaela Jordana - Marcus, zadebiutuje w koszykarskiej drużynie University of Central Florida. póki wybiegnie na boisko, uczelnia może stracić aż trzy miliony dolarów. wsio z powodu jego... butów. załoga portowi w Finlandii rozpoczęli we wtorek całodniowy strajk, domagając się przyśpieszenia rozmów na temat umów z pracodawcą. Wczorajsza posiedzenie zakończyła się spadkiem indeksów, a zwłaszcza ciężko odczuły to akcje o średniej i małej kapitalizacji. W zasadzie za pośrednictwem cały uprzedni tydzień mWIG40 oscylował około oporu na 2326 pkt. (nie daleko go co więcej nadbijając), który wynika z równości fal wzrostowych. Wczorajszy ubytek oznacza, iż niechybnie została zainicjowana adiustacja wzrostu z 1709 do 2356 pkt.

Ceny żywności w I kwartale tego roku będą rosły wolniej niż w analogicznym okresie 2009 roku, a w całym roku nie będą czynnikiem inflacjogennym - wynika z analizy Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

The European Union must deliver on pledges made by the Group of 20 industrial and developing nations if it is to avoid a decade of retrenchment, low growth and high unemployment, U.K. Prime Minister Gordon Brown said Tuesday. Rozpoczynający się tydzień w odróżnieniu od ostatniego, jest dekoracyjny w znaczące publikacje makroekonomiczne. Teoretycznie z tej przyczyny całokształt przypuszczalnie się zdarzyć. W praktyce najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada wzrosty na giełdach, zwyżkę cen surowców tudzież obwarowanie europejskich walut w relacji do dolara.

Miedź drożeje w środę na giełdzie metali LME w Londynie i jest wyceniana powyżej 7 tys. USD za tonę - podają maklerzy. Russia will invest around 180 billion roubles ($6 billion) in its struggling carmaking industry over the next decade in a bid to revive the sector after its disastrous 2009, a government source told Reuters. 28 grudnia 2009 r. FUS otrzymał pożyczkę z budżetu państwa w wysokości 5,5 mld zł, a środki pozwolą na spłatę i zmianę struktury zadłużenia w bankach. Zadłużenie FUS pod koniec grudnia spadło do 6,6 mld zł - wynika z przesłanego we wtorek PAP komunikatu prasowego.Duża nietrwałość na EUR/USD. Na rynku dolara trwa w tej chwili rollercoaster. Wczorajsza sesja upłynęła w wyniku silnej wyprzedaży europejskiej waluty, co spowodowało gwałtowny zjazd kursu pary walutowej. Komisja Europejska udzieli Grecji reprymendy. Jak donosi "Financial Times", unijni urzędnicy stracili już cierpliwość pod polityki socjalistycznego rządu w Atenach, którego członkowie nie stosują się do zaleceń przywrócenia dyscypliny fiskalnej w tym kraju. kompania Węglowa, która od kilku miesięcy negocjuje ze spółką pracowniczą i jej czeskim inwestorem sprzedaż kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach, zakłada, że transakcja będzie sfinalizowana do połowy roku - wynika z informacji KW.

Billboardy promują górnictwo


Kilkadziesiąt billboardów z wizerunkiem górnika, oświetlającego promieniami swojej lampki Warszawę, będzie można przez najbliższe dwa tygodnie zobaczyć w śląskich miastach. To pierwsza tego typu konflikt zbrojny promocyjna górnictwa węgla kamiennego.

Gazeta żąda pieniędzy za akcesorium w sieci


by przeczytać w internecie tożsamy punkt z dodatku "Rzeczpospolitej" "Plus-Minus" należy za niego zapłacić. "Rz" to pierwszy polski dziennik, który, wzorem części zagranicznych, zdecydował się na taki krok. Inni wydawcy plus zastanawiają się nad podobnym ruchem.

Przychody brokerów w górę, ale wolniej


Przychody firm brokerskich działających na rynku ubezpieczeniowym wzrosną w br. o około 3 proc., do mniej więcej 410 mln zł - wynika z szacunków "Parkietu" na podstawie danych z I półrocza.

Rozrasta się Tarnobrzeska Specjalna strefa Ekonomiczna


O ponad 218 ha została powiększona Tarnobrzeska Specjalna strefa Ekonomiczna. Dla inwestorów przygotowano tereny w nowo powstałych podstrefach, m.in. na Mazowszu: w Przasnyszu i w Węgrowie. Strefa zajmuje powyżej 1,5 tys. hektarów.

Komfort-Klima od piątku na NewConnect


W bliźni piątek 11 czerwca br. Komfort-Klima S.A. - korporacja wyspecjalizowana w świadczeniu usług instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych - zadebiutuje na rynku NewConnect. łysek przedtem spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 1 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci placówek zaś wzbogacenie wachlarza oferowanych przez spółkę usług.

Pfleiderer Grajewo spodziewa się ożywienia na rynku w II poł. roku


producent płyt meblowych Pfleiderer Grajewo spodziewa się ożywienia na rynku w III oraz IV kw. 2009 r., co pociągnie za sobą poprawę wyników finansowych spółki, poinformowało Grajewo w komunikacie.

Kraków turystycznym hitem


nieopodal kryzysu, w Krakowie spadek liczby turystów nie jest ogromny - pisze "Dziennik Polski".

Fedak: założenia reformy emerytalnej chcę uzgodnić ze związkami i pracodawcami


Minister pracy Jolanta Fedak zapewniła we wtorek PAP, że zanim skierowaniem założeń reformy emerytalnej do Komitetu Stałego Rady Ministrów na prawdopodobnie zwoła konferencję uzgodnieniową w tej sprawie. najprzód chociaż chce omówić założenia z Komisją Trójstronną.

MSP o negocjacjach ws. kupna 50 proc. PAK


członek rządu skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 50 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (PAK) a 85 proc. dwóch kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin - poinformował ministerstwo skarbu. Oferty wolno kreować do 15 marca w siedzibie MSP.

Elektrownie atomowe w Żarnowcu i Klempiczu i...


Prawdopodobne lokalizacje elektrowni atomowych w Polsce to Żarnowiec i Klempicz - dowiedziała się TVN24. Powodem wyboru tych miejsc są przeprowadzone tam jeszcze w latach 80. badania hydrologiczne tudzież analizy, co pozwoli zaoszczędzić trwanie i pieniądze. Uwzględniono też zgodę mieszkańców na inwestycję. We wtorek o godz. 9 resort gospodarki oficjalnie poda miejsca, gdzie powstaną zakłady.

Co przemawia za "efektem stycznia"?


W większości przypadków, kiedy rynki akcji osiągały roczne maksima w grudniu, styczeń następnego roku przynosił kontynuację trendu wzrostowego.

Średnia wartość zadłużenia Polaka to 2,25 tys. zł


Średnia wartość zadłużenia przeciętnego Polaka wynosi ok. 2.250 zł. przeważnie długi konsumentów wynikają z tytułu nieuregulowanych kredytów konsumenckich, zaległych rat oraz niezapłaconych rachunków za komórkę lub telewizję czy Internet, wynika z raportu "Windykacja 2009" grupy Kruk.

TVN liderem cennikowych wpływów z reklam w 2009 roku


W 2009 roku największe cennikowe wpływy z reklam wśród stacji telewizyjnych miał TVN i wyniosły one 2,85 mld zł (dane nie uwzględniają rabatów), czyli o 0,6 proc. więcej niż w 2008 roku - podały Wirtualnemedia.pl na podstawie danych TNS OBOP.

WIG20 zakończył środę na znacznym plusie


indeks WIG20, mimo przewidywaniom, zakończył środową sesję znaczną zwyżką. Dla ostatecznego wyniku kluczowe było ostatnie 30 minut sesji.

Zmieniamy OFE. Najczęściej na gorsze


na to samo w styczniu aż 142 tysiące osób zmieniły osobisty szczery fundusz emerytalny. ponad połowa z nich zamieniła siekierkę na pałka - przeniosła się do OFE uzyskującego gorsze wyniki, niż ten ówczesny - wylicza "Gazeta Wyborcza".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.