Huta CMC Zawiercie zwolni 120 pracowników


Huta CMC Zawiercie, będąca trzecim pod względem wielkości producentem stali w Polsce, zamierza zwolnić 120 pracowników.

Uspokojenie nastrojów pod basta tygodnia na parkietach za oceanem tudzież dynamiczne odbicie giełdy w Szanghaju pozwoliło indeksom w Europie, w tym również w Warszawie, na pozytywny początek notowań. hipermarket Tesco w Burnage (przedmieście Manchesteru) wspólnie z Nowym Rokiem wystawił na półkach sklepowych czekoladowe jajka wielkanocne, zajączki i kurczaczki. 21,4 mld złotych wyniosła walor rynku sprzedaży produktów farmaceutycznych z hurtowni do aptek w całym 2009 roku. dynamizm była wyższa niż w poprzednich dwóch nadzwyczaj dobrych latach, gdy wynosiła po mniej więcej 10 proc. - pisze "Parkiet".Na szczycie UE doszło wczoraj do porozumienia w sprawie mechanizmu pomocy dla Grecji z udziałem krajów strefy euro i MFW. Ponadto zdecydowano o rozpoczęciu prac nad wzmocnieniem dyscypliny budżetowej dla strefy euro i państw, które nie wcześniej do niej aspirują. boss Bułgarskiej Izby Gospodarczej Bożydar Danew oznajmił w poniedziałek, że bezrobocie w kraju w końcu 2010 roku może osiągnąć 20-procentowy wskaźnik. Skonsolidowany zysk netto Noble Banku, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł w drugim kwartale 2009 roku 41,04 mln zł poniżej 40,98 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

Wicepremier Waldemar Pawlak ma nadzieję, że poniedziałkowe wywiad z przedstawicielami Komisji Europejskiej rozwieje wątpliwości Brukseli ws. porozumienia gazowego krajowy i Rosji i nie będzie potrzebna analiza kontraktu PGNiG i Gazpromu przez KE.

Energomontaż-Północ podpisał z Bud-Bank Leasing - Zarządcą Kompensacji Stoczni Gdynia, warunkową umowę zakupu zespołu składników majątkowych Stoczni Gdynia za łączną cenę 33,23 mln zł brutto - poinformowała spółka w komunikacie. Słabe informacje z amerykańskiej i niemieckiej gospodarki podcięły skrzydła giełdowym bykom i przyczyniły się do przeceny europejskich walut. dzisiaj wystąpienie szefa Fed w Kongresie, nie będzie mu łatwo zapobiec nastrojów na rynku.

An Australian government-sponsored review of the country's pension platforma has proposed forcing Australia's pension, or superannuation, funds to offer a simpler, new low-cost product to be called MySuper. Działający w KGHM Związek profesjonalny Pracowników Przemysłu Miedziowego żąda m.in. gwarancji zatrudnienia pracowników na co w żadnym wypadku 10 lat od momentu ewentualnej utraty kontroli Skarbu Państwa nad spółką. Jeśli do 24 sierpnia postulaty nie zostaną uwzględnione, rozpocznie się spór zbiorowy. Chiny zamierzają wybudować lotnisko położone najwyżej na świecie. Ma ono powstać w Tybecie na wysokości 4 436 m - zapowiedzieli we wtorek przedstawiciele władz lotniczych kraju.siła PKB w I kwartale tego roku będzie niższa niż odnotowana w IV kwartale roku 2009 - uważa Michał Boni, minister i pryncypał Zespołu Doradców Strategicznych premiera. W większości aspektów Lechistan gospodarka miała się w lipcu lepiej niż w poprzednich miesiącach. Szczególnie In plus zaskoczyły produkcja budowlana oraz sprzedaż detaliczna. Słabła w dalszym ciągu dynamizm akcji kredytowej, stabilizowała się wypadek na rynku pracy i w zakresie zmian cen. Zarząd rzeszowskiego Zelmeru podjął decyzję o wydzieleniu ze struktur firmy Zakładu Silników oraz Zakładu Metalowego. Ma to związek z koniecznością zwolnienia ok. 200 pracowników i zwiększającą się automatyzacją firmy.

MSP szuka inwestora branżowego dla Lotosu


Ministerstwo skarbu państwa dalej szuka inwestora branżowego dla Lotosu, blisko zrealizowanej sprzedaży 10,8 proc. akcji spólki inwestorom finansowym. Zejście w dole 51 proc. w akcjonariacie gdańskiego koncernu jest możliwe jeszcze w 2010 roku - powiedział PAP wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski.

USA: siedem dni zakończy się zwycięstwem byków?


multum wskazuje na to, iż obecny siedem dni zmagań inwestorów na Wall Street zakończy się zwycięstwem byków. W dniu dzisiejszym, obóz niedźwiedzi został bo całkiem zdeklasowany.

Naukowcy: powolne topnienie śniegu korzystne dla rolnictwa


Tegoroczna ostra zima właściwie nie powinna negatywnie wpłynąć na wegetację roślin - uważają naukowcy. Korzystne dla upraw polowych jest powolne wchłanianie wody przez glebę.

w dalszym ciągu na północ


Piątkowa sesja nie pozostawiła żadnych złudzeń, kto rządzi i dzieli na amerykańskich parkietach. Po piątkowym odczycie indeksu nastroju Uniwersytetu Michigan wydawało się, że byki w trakcie ostatniej sesji ubiegłego tygodnia będą jedynie tłem dla strony podażowej.

Deficyt 2009 mniejszy niż planowano


dzięki dobrym dochodom budżetu w 2009 roku, brak będzie niechybnie trochę pomniejszy niż przewidywano i wyniesie 24-25 mld zł (wobec zakładanych 27,2 mld zł) - poinformował na środowej konferencji prasowej minister finansów Jacek Rostowski.

Opteam na GPW w drugiej połowie lipca


- Opteam, jaki zaraz rozpocznie ofertę publiczną 1,4 mln akcji serii D, spodziewa się debiutu na warszawskiej giełdzie w drugiej połowie lipca. Opteam liczy, że jego korporacja zależna - Polskie ePłatności w ciągu kilku lat stanie się jednym ze znaczących graczy na polskim rynku terminali płatniczych - poinformowali przedstawiciele Opteam na spotkaniu z dziennikarzami.

skoro rodzisz - załóż firmę


Warto założyć firmę tuż poprzednio urodzeniem dziecka. Biznesmenka może dostać prawie 6 tys. zł zasiłku i ZUS nie ma prawa tego zakwestionować, informuje "Rzeczpospolita".

EU CO2 Emissions Down In 2008, On Track For Kyoto Target


Greenhouse gas emissions in 15 European Union countries fell by 1.3% in 2008 compared with the previous year, the fourth consecutive annual fall, putting them on track to reach their 2012 Kyoto Protocol target, the commission said Monday.

Sesja w kadencja greckiej melodii


Środowa sesja na GPW minęła w pesymistycznych nastrojach. Jest to przeciwdziałanie inwestorów na zawirowania naokoło Grecji, która boryka się z dużymi problemami finansowymi. zarazem zapaliły się kolejne ogniska obaw i lęku na gospodarczej mapie Europy, które spotęgowały wyprzedaż akcji na europejskich parkietach.

Więcej kontroli fiskusa


Bać się powinni wszyscy, którzy chcą oszukać fiskusa i wyłudzać VAT - ostrzega "Rzeczpospolita". Dziennikarze gazety dotarli do wytycznych Ministerstwa Finansów dla urzędów skarbowych na 2010 r. Przewidują one zaostrzenie kontroli.

Jak zdobyć pieniądze na rozwój zatrudnienia?


Przedsiębiorcy, którzy chcą zwiększyć w swojej firmie zatrudnienie, mogą na ten cel wykorzystać środki publiczne. Szeroką ofertą w tej materii dysponują powiatowe urzędy pracy. Korzystając z programów tych urzędów, wyjąwszy zmniejszenia kosztów związanych z zatrudnieniem nowego pracownika, biznesmen przyczynia się do aktywizacji osób bezrobotnych.

ARP zaproponowała ZCh Police inną formę pomocy w restrukturyzacji


Bezpośrednie sukurs finansowe w ramach indywidualnej pomocy publicznej, w zastępstwie poręczenia kredytu obrotowego - taką propozycję udziału w restrukturyzacji Zakładów Chemicznych Police SA złożyła w środę spółce agencja Rozwoju Przemysłu SA.

Niższy taksa od najmu


Rząd proponuje likwidację w 2010 r. 20-procentowego ryczałtu podatkowego od prywatnego najmu, informuje "Gazeta Prawna". Może to poprawić sytuację materialną chociażby 80 tys. osób.

Słowacja: Podatki dla firm nie będą wyższe


szef rządu Słowacji Robert Fico zrezygnował z janosikowej retoryki, którą uprawiał w ostatnich latach. Na programowej konferencji rządzącej partii Smer-SD wycofał się z podniesienia podatków m.in. na banki. 19-proc. danina, którą są obciążone osoby prawne, nie będzie zmieniona.

Energetyczny pan dostanie po kieszeni


towarzystwo Enion nadużyła swojej pozycji na rynku dystrybucji energii elektrycznej - uznała Prezes UOKiK. Za ograniczanie konkurencji musi zapłacić karę w wysokości ponad siedmiu milionów złotych

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.