Europrodukcja wystrzeliła


Świetne dane z gospodarki eurolandu. dynamiczność produkcji przemysłowej w 16 krajach korzystających ze wspólnej waluty wyniosła w styczniu +1,7 proc. mdm. To perfekcyjny skutek w historii tego wskaźnika.

W niepomiernie turbulentnym stylu przebiegła ostatnia sesja w minionym tygodniu. Wszystko za sprawą danych makro ze Stanów. znów nie najlepsze nastroje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Notowania w środę zaczęły się ok. 2-procentowymi spadkami, a koło południa WIG20 znalazł się już 3,8 proc. u dołu wtorkowego zamknięcia. Ministrowie finansów Strefy Euro zgodzili się w niedzielę na paczka pomocowy dla Grecji w wysokości 110 mld euro do 2012 roku, wszelako Merkel oświadczyła, że język niemiecki parlament winien do piątku potwierdzić koncept pomocy.Toyota skuter Poland otrzymała z europejskiej centrali koncernu numery 1,8 mln samochodów, w których mogą się odnajdować blokujące się pedały gazu. Na razie nie wiadomo, ile z nich jest w Polsce, ale własny oddział koncernu to sprawdza i w ciągu najbliższych dni ma wręczyć ich liczbę. Trouble is mounting for Cambodia's long-serving prime minister, Hun Sen, with rising unemployment and an economic slowdown on top of growing criticism from diplomats, rights activists and political rivals. O wyłudzenie 80 tys. dolarów australijskich oskarżyła prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim 67-letnią kobietę. Obiecała ona za te pieniądze mieszkańcowi Ostrowa udział w wydobywaniu kopalin w jej rzekomej wielkiej posiadłości w Australii.

zespół Medicover i Sport Medica podpisały umowę, na mocy której Medicover stanie się akcjonariuszem spółki Sport Medica z udziałem w kapitale akcyjnym na poziomie 23 proc. - podały obie spółki w komunikacie prasowym.

Ciech uzgodnił smykałka porozumienia z bankami w sprawie finansowania grupy - powiedział w piątek dziennikarzom Ryszard Kunicki, boss Ciechu. Uwaga polscy kierowcy! Czeskie ministerstwo komunikacji podnosi ceny winiet - z obecnych 1000 do 1200 koron za rok. 20-procentowa podwyżka za uregulowanie poruszania się po autostradach ma wejść w życie z początkiem przyszłego roku.

Brytyjskie wybory skończą się chyba w najwyższym stopniu nierozstrzygniętym wynikiem z możliwych – niewielkim zwycięstwem prawicowych Konserwatystów i laburzystowskim premierem, który nie wykazuje chęci, by oddać władzę. Jedną z przyczyn spadku liczby ofert pracy w ostatnich miesiącach mogą być zmiany w prawie, które nie pozwalają pracodawcom zgłaszać zapotrzebowania na pracowników w kilku urzędach pracy jednocześnie, co było możliwe poprzednio 1 stycznia - powiedziała PAP podsekretarz pracy Czesława Ostrowska. Budżetowe oszczędności dotkną w przyszłym roku remontów polskich dróg: pieniędzy koniec na naprawę resztkami sił 350 kilometrów - wylicza "Dziennik gazeta Prawna". wszelako remontowe potrzeby są 10-krotnie większe, bo w fatalnym stanie jest 3700 kilometrów dróg krajowych.Procesy globalizacyjne doprowadziły do tego, że siedząc w samolocie lecącym z Rio de Janeiro do Honolulu, mając kalkulacja inwestycyjny w niemieckim banku, możemy inwestować na rynku chińskim. szczebel brytyjski podzieli kontrolowane za pośrednictwem cenność państwa grupy bankowe Lloyds tudzież Royal Bank of Scotland (RBS), a także pula hipoteczny Northern Rock tworząc trzy nowe banki - zapowiedział w niedzielę w BBC członek rządu finansów Alistair Darling. The U.S. economy grew in the third quarter for the first time in more than a year as government stimulus helped lift consumer spending and home building, fueling an unexpectedly strong advance.

DM PKO BP : "kupuj" dla Remak


Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 10 sierpnia, wydali rekomendację "kupuj" dla Remaku i ustalili cenę docelową dla akcji spółki na 46,50 zł.

ożywienie na rynku pracy


Dane o zatrudnieniu i płacach pokazują postępujące ożywienie na rynku pracy.

W internetowym handlu nie ma zjednoczonej Europy


Europejczycy rozkochali się w internetowym handlu, ale - jak pokazuje badanie zlecone dzięki Komisję Europejską - są zmuszeni do kupowania tylko we własnym kraju. test zamówienia towaru w sklepie z innego kraju UE kończy się niepowodzeniem w 2/3 wypadków.

Czy City czeka wielka ucieczka?


zostawać czy wyjechać - takie badanie stawia sobie coraz więcej pracowników londyńskiej dzielnicy finansowej - City. okazja to nowa 50-procentowa stawka podatku dochodowego, która zaczyna obowiązywać od przyszłego miesiąca. Podwyżka podatków, jaką ogłosił w zeszłym roku poziom Gordona Browna to jeden ze sposobów walki z rozdętym deficytem budżetu.

Rozliczenia wydatków na podnoszenie kwalifikacji pracowników


Rozwój firmy jest w dużej mierze nałogowiec od poziomu kwalifikacji pracowników. Wykwalifikowana załoga pracownicza niewątpliwe nie tylko wpływa na wyobrażenie firmy, ale przede wszystkim decyduje o jej konkurencyjności na rynku i wydajności.

Opcje na złoto


Alan Greenspan miał swój problem. w tym momencie Ben Bernanke ma swoją łamigłówkę.

Rozczarowały dane z niemiaszek


arche dzisiejszej sesji sprzyjał inwestorom posiadającym długie pozycje na parze EUR/USD. Po nocnej korekcie doczekaliśmy się powrotu trendu wzrostowego, na skutek czemu tok przebił się za pomocą poziom 1,50.

Tanie koleje na razie zostają


Przewozy Regionalne nadal mogą korzystać z torów kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe nie rozwiążą na razie umowy z samorządową spółką, ponieważ zapłaciła ona część zaległych należności.

Rekordowa biegłość kredytowa


Zdolność kredytowa osiągnęła w czerwcu nowy rekord. Dotyczy to również kredytów mieszkaniowych w złotych, jak i w euro. z racji liberalizacji podejścia banków, średnia rodzina przypuszczalnie dzień dzisiejszy kupić nawet 7 metrów kwadratowych mieszkania więcej niż jeszcze w styczniu.

Polimex-Mostostal podpisał kontrakt o wartości poniekąd 73 mln zł brutto


Polimex-Mostostal podpisał kontrakt z Politechniką Lubelską na budowę "Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej". Wartość kontraktu wynosi w pewnym sensie 73 mln zł brutto, a netto prawie 60 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Polscy emeryci dostaną ochłapy!


W 2060 r. średnia łączna emerytura będzie wynosić ok. 25 proc. ostatniej pensji, tj. powyżej połowę mniej niż obecnie. By to zmienić, konieczne są reformy systemu emerytalnego, m.in. dające wybór przechodzenia z Otwartych Funduszy Emerytalnych do ZUS - podaje OPZZ.

Akcje AIB mocno zniżkują z powodu deficytu Irlandii


Akcje Allied Irish Banks spadły w czwartek na giełdzie w Dublinie o 6,4 proc. - podają maklerzy.

Chcą kredyt? Niech nie wydają na używki


trudny los mają mieszkańcy Wielkiej Brytanii. ażeby dostać kredyt na mieszkanie, potencjalni kredytobiorcy powinni być niepijącymi, niepalącymi sknerusami, którzy pieniędzy nie wydają co więcej na odzież, but i opiekę nad dziećmi. Brzmi trochę nieprawdopodobnie?

System szybki jak grot strzały


Tokijska giełda (Tokyo Shoken Torihikijo, druga na świecie po amerykańskiej) wprowadziła dzień dzisiejszy nowy system transakcyjny. Arrowhead - ostrze Strzały - z prędkością 5 milisekund przeprowadza operacje, które nieustanny do tej pory 2-3 sekundy.

Tragedia, jakiej nie było. publikatory stanęły na wysokości zadania?


To najtragiczniejsze wydarzenie w historii współczesnej Polski. tragedia samolotu pod Smoleńskiem, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie, wywołała u Polaków nie na to samo żałobę, smutek i żal. dodatkowo pierwotny głód informacji. massmedia stanęły na wysokości zadania: wszystkie stacje telewizyjne i radiowe żelazny się stacjami informacyjnymi, gazety przygotowały specjalne weekendowe wydania, a sieć przeżył prawdziwe oblężenie.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.