Groźna skłonność na rynku pracy!


Utrzymuje się szkopuł z niewypłacaniem wynagrodzeń. W ubiegłym roku Państwowa Inspekcja Pracy odnotowała o dwie trzecie takich przypadków więcej niż w 2008 roku - poinformował w czwartek kluczowy inspektor pracy Tadeusz Zając.

Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się na poziomach niższych niż te obserwowane w końcówce ubiegłego tygodnia. Miały na to działanie przede wszystkim słabe nastroje na większości parkietów akcyjnych, szczególnie w Azji, na których raz za razem częściej można usłyszeć głosy o zbliżającej się znacznej korekcie. Od czterech do pięciu tysięcy osób straci pracę już w nadchodzących tygodniach w wyniku upadku znanego niemieckiego domu wysyłkowego Quelle - poinformował we wtorek po południu zarządca postępowania upadłościowego firmy Klaus Hubert Goerg. Wczoraj sezon wyników w USA rozpoczęła Alcoa, ale paradoksalnie, podobnie jak w kwartał temu, wzmianka inwestorów koncentruje się na Chinach, dokąd mamy drugi dzień spadków cen akcji. pogorszenie nastrojów przyczyniło się do umocnienia jena względem dolara. Notowania pary EURUSD po wczorajszym nadzwyczaj wysokim otwarciu i spadkach w pierwszej części dnia zachowują się stabilnie.Związek profesjonalny Pracowników Przemysłu Miedziowego oraz Solidarność, związki działające w spółce KGHM, organizują referenda strajkowe w oddziale Polkowice-Sieroszowice w dniach 28 czerwca - 2 lipca. W miarę podpisywania przy użyciu Solidarność protokołów rozbieżności w kolejnych oddziałach, planowane są kolejne referenda. jeszcze nie tak kiedyś stawiano krzyżyk na dolarze. Teraz przyszedł trwanie na euro. W jednym i drugim przypadku na pisanie epitafium jest za wcześnie. trzeba przekazywać sobie sprawę z powagi sytuacji, niemniej należy być wyposażonym też myślenie różnicy między medialną retoryką a realną oceną rzeczywistości. Uspokojenie nastrojów w trakcie piątkowej sesji możemy zawdzięczać przede wszystkim zaskakującej wolcie, jaką obserwowaliśmy w czwartek na Wall Street. Przejście z głębokiego spadku tamtejszych indeksów do sporego wzrostu mogło uczynić wrażenie. Ale też nie rozwiało niepokoju i niepewności. Stworzyło jeno klimat sprzyjający odrobieniu części strat z poprzedniego dnia.

Szykują się poważne zmiany dla pasażerów PKP Intercity. towarzystwo chce anulować pociągi pospieszne i ekspresowe. Dotychczasowe połączenia mają zostawać przekształcone w pociągi TLK (Tanie Linie Kolejowe) oraz InterCity - donosi "Gazeta Wyborcza".

Ostatnia posiedzenie ubiegłego tygodnia cechowała się bardzo duża zmiennością i rekordowymi obrotami. WIG20 po mocnej amplitudzie wahań, spowodowanej wygasaniem marcowych serii kontraktów terminowych, zakończył całkowicie dzień handlu na małym, 0,16% minusie, i notuje teraz walor 2441.39 pkt. konflikt między Ministerstwem Finansów a NBP nie wpływa negatywnie na rynki FX i FI zaś na zaufanie zagranicznych inwestorów do Polski. o ile atoli spór eskalował i dotarł do EBC, na wiarygodności może stracić NBP i RPP. Zdaniem ekonomistów, zimny dla rynków pozostanie także pokłosie dyskusji o potrzebie przedłużenia Elastycznej Linii Kredytowej.

Podatnicy VAT, u których w danym okresie rozliczeniowym wystąpiła zbytek podatku naliczonego nad należnym, mają do wyboru parę potencjał co z nią zrobić. Mogą ją dlatego że przenieść do rozliczenia na następny miesiąc lub dowieść do zwrotu na obliczenie bankowy. Mają też możliwość uregulowania powstałą nadwyżką zaległych, bieżących lub przyszłych zobowiązań podatkowych. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w obwodzie lwowskim ujawnili faktyczny stan rzeczy malwersacji przez urzędników Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej na kwotę niejako 1,8 miliona hrywien (ok. 225 tys. dol.; ok. 650 tys. zł - przyp. red.) środków budżetowych. Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 14 sierpnia, nie zmienili rekomendacji "trzymaj" dla Elektrobudowy, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 170,8 zł.Do końca tygodnia klienci banku PKO BP, których karty kredytowe i debetowe zostały zablokowane, powinni osiągnąć nowe - ustalił reporter RMF FM Mateusz Wróbel. Co z pozostałymi bankami, których klienci między styczniem a wrześniem przebywali w Hiszpanii? Przypomnijmy, polskie banki zdecydowały się na taki chód po wycieku danych, jaki wykryły bankowe służby. komitet Europejska nie oczekuje żadnych turbulencji związanych z otwarciem w przyszłym roku niemieckiego rynku pracy dla obywateli nowych krajów UE - powiedział komisarz ds. zatrudnienia Laszlo Andor w rozmowie z dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Ponad połowa Polaków nie oszczędza, ani nie planuje chronić na przyszłą emeryturę - wynika z badania przeprowadzonego na rozkaz Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Młodzi z reguły uważają, że jeszcze mają czas, zaś starsi - że ich nie stać.

praca przemysłowa w listopadzie wzrosła o 6,3% r/r, a PPI wzrosło o 2,9% - analitycy


produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła o 6,9% r/r wobec 1,2-proc. spadku odnotowanego w poprzednim miesiącu, uważają analitycy. Inflacja producentów (PPI) w tym okresie wyniosła 2,3% r/r wobec 2,0% w październiku. Analitycy są zgodni, że rozwój dynamiki produkcji to przede wszystkim wynik niskiej bazy statystycznej z ubiegłego roku, ale także systematycznie poprawiającej się sytuacji w polskiej i globalnej gospodarce.

Druga porażka dla obozu byków


Druga spotkanie z plus minus w obecnym tygodniu zakończyła się porażką dla obozu byków. Tym niemniej, początkowa faza wtorkowego dnia handlu dawała nadzieję na częściowe skompensowanie strat, narosłych w toku minionych dwóch sesji.

Chiny wydadzą 4,7 mld dolarów na odbudowę Tybetu po trzęsieniu


Chiny wydadzą 32 mld juanów (4,7 mld dolarów) na odbudowę tybetańskiej prefektury Yushu po kwietniowym trzęsieniu ziemi - poinformowały w niedzielę władze w Pekinie.

FED obawia się o jarmark pracy


W opublikowanym dzień wczorajszy protokole z ostatniego posiedzenia FED znalazły się obawy o sytuację na rynku pracy. Kilku członków podkreśliło, że zanim sprawa konsumentów nie ulegnie poprawie, tak długo nie wolno liczyć, że wydatki konsumpcyjne będą non stop rosły, a zacieśnienie polityki monetarnej przypuszczalnie być ryzykowne.

Do presja danych makro


Spora ilość danych makroekonomicznych i decyzje banków centralnych sprawią, że w czwartek inwestorzy nie powinni narzekać na rynkową monotonię.

pryncypał koncernu BP i jego klan pod ochroną policji


prezes koncernu naftowego BP i jego klan są chronieni przez policję, po groźbach jakie zaczęli otrzymywać po gigantycznym wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej, za który odpowiedzialna jest brytyjska biznes - poinformowała londyńska prasa.

reprezentacja PE szuka w USA kompromisu w sprawach regulacji finansowych


Dla ułatwienia wzrostu gospodarczego po obu stronach Atlantyku konieczne jest umowa Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych - uważa europosłanka Danuta Huebner, która wchodzi w skład delegacji PE do USA.

Wzrosty kontraktów na indeksy amerykańskie po czwartkowej wyprzedaży


Kontrakty na indeksy amerykańskie rosną wyraźnie w piątek, co sugeruje możliwe odreagowanie i wzrosty na Wall Street po gwałtownej wyprzedaży w trakcie czwartkowej sesji. Nastroje inwestorom poprawiły między innymi dobre dane z amerykańskiego rynku pracy.

Na GPW debiut PZU, ale sesja zacznie się na minusie


Dzisiejsze sesja na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych może zacząć się od spadków głównych indeksów, oceniają analitycy. wszelako wydarzeniem dnia będzie debiut akcji PZU.

Większość klubów za zwiększeniem obowiązków informacyjnych fiskusa


Większość klubów poselskich poparła w środę propozycję, zgodnie z którą organy piszczałkowe podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w tych sprawach. Rozwiązanie takie przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej.

fiskus musi im zwrócić 746 mln zł


Producenci energii elektrycznej, którzy pomimo regulacjom unijnym odprowadzili akcyzę od strat przesyłowych, otrzymają zwrot nadpłaconego podatku - poinformował w niedzielę w porze wieczoru PAP ambasador prasowy szefa służby celnej Witold Lisicki. Chodzi o kwotę ok. 746 mln zł.

Google chce zakładać strony www polskim firmom


Amerykańska interes z branży internetowej Google zaproponuje polskim małym i średnim firmom darmowe domniemanie strony internetowej, bezpłatne szkolenia i budżet na kampanię reklamową w jej wyszukiwarce. patronat nieodpłatny nad akcją objęło resort gospodarki.

Eurocash chce wziąć udział się zyskiem


Eurocash wypłaci minimum 40 mln zł z ubiegłorocznego zysku na dywidendę - powiedział dziennikarzom Luis Amaral, zwierzchnik firmy.

ewolucja niepewności wśród inwestorów


Wczorajsze dane makro wyraźnie pokazały, że światowa system ekonomiczny pozostaje w fazie ożywienia cyklu koniunkturalnego. wielce mocniej niż oczekiwano wzrósł w pierwszym kwartale PKB największej gospodarki Unii Europejskiej, inaczej Niemiec.

Równi i równiejsi w ofercie PGE


Z powodu ogromnego popytu na akcje prywatyzowanego koncernu energetycznego PGE, część krajowych funduszy inwestycyjnych nie kupi poniekąd jednej akcji.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.