Sprzedaż kredytów PKO BP w IV kw. '09 w segmencie firm wyniosła 3,8 mld zł


Sprzedaż kredytów segmentu korporacyjnego PKO BP w IV kwartale 2009 roku wyniosła 7,6 mld zł, a wyłączając transakcję z ZUS-em wyniosła 3,8 mld zł - poinformował Jarosław Myjak, wiceprezes PKO BP.

Ostatnia w tym tygodniu sesja przynosi zwyżkę głównych indeksów na warszawskiej GPW. Poprawę nastrojów na światowych parkietach inwestorzy zawdzięczają po największej części lepszemu od oczekiwań raportowi kwartalnemu Intela. W efekcie rejestr WIG20 odreagowuje wczorajsze nieznaczne zniżki i o godzinie 11.15 zyskuje 0,1% i wynosi 2454pkt. podczas gwałtownych demonstracji w środę w Atenach w pożarze w banku zginęły trzy osoby. milicja użyła gazu łzawiącego przy tysięcy manifestantów, którzy wyszli na ulice greckiej stolicy i rzucali w stronę sił bezpieczeństwa kamienie i koktajle Mołotowa. Analitycy Millennium DM w swoim raporcie oszacowali wartość akcji PZU metodą porównawczą na 314,9 zł, a metodą dochodową na 341,2 zł.Analityk przewiduje, że potrzeba na surowiec będzie podsycany wydatkami rządu na inwestycje infrastrukturalne. 24 największych operatorów komórkowych z całego świata łączy siły, by przełamać dominację Apple'a i innych producentów komórek na rynku mobilnych aplikacji. co do jednego chcą zrobić sklep z grami i programami na komórki, które działałyby na każdym telefonie. Planujesz zakup akcji PZU podczas zbliżającego się debiutu giełdowego spółki? zarząd ubezpieczyciela chce ci to ułatwić. Jak zapowiedział w TVN CNBC Biznes stary PZU Andrzej Klesyk, korporacja planuje przygotować dla przyszłych akcjonariuszy liczne "smaczki".

klaster Nadzorcza spółki żywot Mazowieckie odwołała w piątek prezesa Jakuba Majewskiego. Majewski był prezesem od końca czerwca br. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej spółki rada podziękowała mu za pracę, ale nie podała powodów odwołania go ze stanowiska.

Od środy możliwy jest publiczny, bezpłatny i publiczny dostęp do ksiąg wieczystych prowadzonych w postaci elektronicznej - poinformowało resort Sprawiedliwości. Na razie w ten sposób można zajrzeć do nad 12 mln spośród 18,8 mln ksiąg. zwierzchnik banku centralnego USA, Ben S. Bernanke wezwał Stany Zjednoczone do większego oszczędzania, a kraje azjatyckie do promowania konsumpcji wewnętrznej w celu uniknięcia powrotu do okresu nierównowagi, który poprzedził wystąpienie kryzysu finansowego.

Zadaniem Zespołu ds. Łańcucha Żywnościowego nie jest ingerowanie w targowisko i finalne ceny żywności, natomiast monitorowanie kształtowania się cen produktów rolnych i informowanie konsumentów o marżach i opłatach pośredników - poinformował PAP przewodniczący Zespołu ds. Łańcucha Żywnościowego Kazimierz Plocke. w trakcie wczorajszej sesji na Wall Street giełdy nie wygenerowały jednoznacznego kierunku. Indeksy zakończyły dzień w pobliżu wtorkowego zamknięcia notowań w USA: Dow Jones zyskał 0,05%, a S&P i Nasdaq drgnęły w górę o 0,01%. Ministerstwo Sprawiedliwości likwiduje sądy gospodarcze i przekształca je w wydziały sądów powszechnych, argumentując, że postępowanie gospodarcze na miarę się nie różni od zwykłego postępowania cywilnego, pisze "Dziennik czasopismo Prawna".kolejny doba notowań akcji na Książęcej minął w malutko imponującym stylu. apiać byki celowały w magiczny ilość oporu na wysokości 2285pkt., ale bezapelacyjnie bitwa zakończyła się kapitulacją. Polsce znowu grozi werdykt sądu arbitrażowego po procesie z wielkim zagranicznym koncernem i potencjalne nagroda w wysokości 12 mld zł - pisze "Puls Biznesu". Po zażegnaniu konfliktu z Eureko odzywa się nowy, tym jak jeden mąż z francuskim Vivendi, które było współwłaścicielem operatora telefonii komórkowej Era. Sejmowa komitet Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała 4 kandydatów do RPP, 3 z PO i 1 z PiS.

Strajk na budapesztańskim lotnisku


Do godziny 20.30 potrwa czterogodzinna ostrzegawcza czyn strajkowa na międzynarodowym lotnisku Feryhegy pod Budapesztem.

Dobre dane o produkcji przemysłowej z nasz


Dzisiejsza posiedzenie na rynku złotego miała podobny przebieg jak notowania w ostatnich kilku dniach. przebieg EUR/PLN nie wyszedł poza przedział konsolidacji 4,0500 ? 4,1000, notowania tej pary walutowej dziś jeszcze bardziej zawęziły przedział wahań i praktycznie za pośrednictwem całą sesję oscylowały wokół wartości 4,0700.

Gazprom chce inwestować w gaz łupkowy


Gazprom bada możliwości zakupu spółki zajmującej się eksploatacją gazu łupkowego w USA - poinformował wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew. Dodał, że chyba że okaże się, iż może to przynieść zyski, to firma w to zainwestuje.

We wrześniu możliwy licytacja na terminal pasażerski w Modlinie


Możliwe, że we wrześniu rozpocznie się przetarg na budowę terminala pasażerskiego dla lotniska Modlin - poinformował PAP prezes spółki Mazowiecki port aeronautyczny (MPL) stolica Polski Modlin Piotr Okienczyc. aerodrom czeka na decyzję pozwalającą na wybudowanie tego obiektu.

Bój o badania internetu


Nasza–Klasa i GG Network chcą odebrać kontrolę nad rynkiem badań internetu pięciu największym portalom. I zapowiadają stworzenie konkurencji dla Polskich Badań Internetu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Raport legislacyjny


Mijają dwa lata funkcjonowania Sejmu VI kadencji. W tym czasie odbyły się 53 posiedzenia, w ciągu których uchwalono 464 ustawy. To cokolwiek więcej niż połowa wszystkich, które znalazły się w Sejmie, podsumowuje "Dziennik pismo Prawna" w swym raporcie legislacyjnym.

WIG20 wszedł na szczyt. I zleciał


Nie było euforii, choć już na otwarciu WIG20 znalazł się na najwyższym poziomie w tym roku przeskakując lekko ekstremum z końca sierpnia. zamiast zakupów mieliśmy jednak realizację zysków.

Balcerowicz: rząd nie może lekceważyć zadłużenia kraju


Leszek Balcerowicz uważa, że po 20 latach przemian Polska należy do czołówki gospodarczej dawnych państw komunistycznych. Były wicepremier powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że im gruntowniejsze reformy przeprowadzono w danym kraju, tym w wyższym stopniu rozwinięta jest obecnie jego gospodarka.

Euro rekordowo tanie poniżej franka


kurs EUR/CHF spadł w środę do 1,4229 i miał najniższą wartość w historii. Od połowy grudnia, gdy rozpoczęła się zniżka wspólnej waluty, potaniała ona pod szwajcarskiego franka już o niemal 6 proc.

Bogacze chcą zrzucić się na kryzys


drużyna niemieckich bogaczy wystąpiła z petycją, w której wzywają rząd, aby nałożył na zamożnych obywateli wyższe podatki. Na dwa lata proponują 5-procentową daninę od wartości majątku, co miałoby zasilić budżet kwotą 100 miliardów euro.

Świąteczne oszustwa: Nadchodzi czas... by być wyposażonym się na baczności


Czy złośliwy elf wykradnie nam święta? O tej porze roku wspaniale mają się karty kredytowe, filantropia i oszustwa internetowe.

clou energetyczny w Gruzji przełożony; odbędzie się narada


celowy na czwartek V clou Energetyczny w Batumi (Gruzja) został przełożony. dziewiczy data będzie podany "w najbliższym czasie" - powiedział w środę prezydencki minister ds. zagranicznych Mariusz Handzlik. W szczycie, niedaleko przywódców Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy i Litwy, miał wziąć udział prezydent Lech Kaczyński. W Batumi zamiast szczytu - odbędzie się konferencja.

Czy wprowadzimy euro na siłę?


kategoria zajmie się we wtorek przygotowaną za pomocą ministerium finansów aktualizacją Programu Konwergencji - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. W tym tygodniu dokument ma zatrzymać się przesłany do zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

MF: egzekucja abonamentu przy użyciu urzędy skarbowe budzi wątpliwości


W ocenie Ministerstwa Finansów wątpliwość budzi rzecz egzekucji zaległych opłat abonamentowych za pomocą urzędy skarbowe, ponieważ aktualne przepisy odnoszące się do tych urzędów nie zawierają odpowiednich uregulowań.

W USA miejsca pracy topnieją coraz wolniej


W USA z sektora prywatnego ubyło w lutym 20 tysięcy miejsc pracy - tak wiele samo, ile oczekiwali analitycy. Takie dane podaje firma ADP. Luty przyniósł 25 z coś koło tego miesiąc spadków, a jednocześnie najlepszy następstwo od stycznia 2008 roku, kiedy to w gospodarce po raz miniony przybyło miejsc pracy.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.