GDDKiA: sfera A1 - budowany w systemie tradycyjnym


180-kilometrowy zakres autostrady A1 Stryków - Pyrzowice będzie budowany w systemie tradycyjnym, ponieważ przymierze autostrada Południe SA (APSA) nie zapewniło finansowania tego projektu - podała Generalna główne biuro Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie przesłanym PAP w sobotę.

Po zapaści spowodowanej kryzysem jarmark komórek powróci do wzrostów - szacują eksperci z firmy Strategy Analytics. Ich zdaniem w ostatnich trzech miesiącach roku targ jeszcze raz pójdzie w górę - po czterech kolejnych kwartałach na minusie. Ma się tak wichrzyć się głównie z przyczyny sprzedaży świątecznej. Już w lipcu samoloty będą latały między miastami prawie że tak tanio, jak autobusy - wieszczy "Dziennik Gazeta Prawna". Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła zwyżki głównych indeksów, przede wszystkim za sprawą drożejących akcji spółek surowcowych i wydobywczych, którym sprzyjał taniejący dolar.naprawa błędu nastrojów na rynkach światowych wspiera w poniedziałek złotego i inne waluty regionu. O godzinie 11:39 kurs USD/PLN testował poziom 3,2310 zł, jednak EUR/PLN 4,0027 zł. dzień wczorajszy pod dosyć tego handlu było to akuratnie 3,2695 zł i 4,0290 zł Mieszane dane makroekonomiczne nie przeszkodziły w kontynuacji wzrostów na giełdach - w piątek akcje drożały w Azji, w USA czwartkowa sesja dodatkowo zakończyła się zwyżkami. Już w połowie kwietnia 2010 r. prawnicy i lekarze mogą być zmuszeni do zainstalowania kas fiskalnych. najdalej za dziewięć miesięcy członek rządu finansów musi przenieść z rozporządzenia do ustawy o VAT moc zwolnień z obowiązku stosowania kas.

Zysk netto grupy Banku Millennium w pierwszym kwartale 2010 roku wyniósł 68,1 mln zł - poinformował bank w komunikacie. plon banku okazał się powyżej oczekiwań rynku, jaki spodziewał się, że wyniesie on 60 mln zł.

korporacja Deutsche Boerse rozważa rezygnację ze starań o zakup większościowego pakietu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - informuje niemiecka gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", powołując się na źródła w kręgach finansowych. PZU może wejść w trybie nadzwyczajnym w skład uczestników indeksu WIG 20 od sesji 17 maja - poinformowała GPW w komunikacie.

Unia Europejska musi zadecydować w tym tygodniu, jak wspomóc pogrążonej w kryzysie Grecji, skoro w przeciwnym razie europejskiej walucie grozi "poważny wstrząs" - uważa unijny komisarz ds. walutowych i gospodarczych Olli Rehn. Mijający tydzień na rynku złotego charakteryzował się sporą zmiennością notowań. pierwsze jego dni upływały w spokojnych nastrojach, a zaleta euro konsolidowała się w przedziale 4,0000 - 4,0500 zł. Produkcja cementu w październik spadła o 8,4 proc. rdr i wyniosła 1.473,2 tys ton - podało związek producentów cementu.taksa od automatów o niskich wygranych wyniesie 2 tys. zł miesięcznie od każdego urządzenia - przewiduje opublikowany w piątek na stronie internetowej resortu finansów schemat ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z nim, automaty będą mogły działać do czasu wygaśnięcia udzielonych zezwoleń, nowe koncesje nie będą wydawane. Narodowy Bank nasz określi swój wynik walutowy za ubiegły rok do końca kwietnia - wynika z komunikatu banku centralnego. Rząd wstrzymał budowę odcinków dróg krajowych i obwodnic w północno-wschodniej Polsce, alarmuje "Nasz Dziennik".

Sprzedający nadmiernie silni


Dzisiejszą sesję WIG20 rozpoczął z poziomu 2323,05 pkt notując 1,35% spadek. Takie bez ogródek poprawnie wpisywało się w nastroje panujące z rana na światowych rynkach.

UniCredit podwyższył wycenę Kęt o 19 proc. do 125 zł


UniCredit podwyższył o 19 proc. do 125 zł wycenę dla Kęt - podała agencja Bloomberg.

Na Węgrzech "pod kontrolą"


nieznany madziarski stopień utworzony z wykorzystaniem partię konserwatywną Fidesz podjął w sobotę próbę uspokojenia obaw międzynarodowych rynków finansowych i zapewnił, że kazus gospodarcza kraju jest "pod kontrolą".

MG: Inflacja spadnie do 3,0% na koniec 2009 r.


Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) zbliży się w grudniu 2009 r. do poziomu 3,0%, wynika z opublikowanej za pośrednictwem ministerium Gospodarki "Analizy sytuacji gospodarczej własny w I połowie 2009 r." W lipcu inflacja wyniosła 3,6% r/r wobec 3,5% miesiąc wcześniej.

Bernanke zapewnia o niskich stopach, a inwestorzy boją się spowolnienia


Półroczne wystąpienie szefa Fed na arena Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, niemniej jednak koncentrowało uwagę inwestorów, nie przyniosło właściwie nic nowego.

China's CIC to buy U.S. mortgages


China Investment Corp (CIC), the country's $200 billion sovereign wealth fund, is set to pour up to $2 billion soon into the U.S. mortgage system by hiring mandates under the U.S. Treasury-backed Public-Private Investment pomysł (PPIP), sources told Reuters.

Złoty w przyszłości poniżej 4,00 za euro


tok złotego utrzymuje się w przyszłości poniżej poziomu 4,0 za euro. Trwałe przekłucie tego poziomu daje szansę na dalsze umocnienie polskiej waluty - uważają specjaliści. Ich zdaniem do piątku, kiedy napłyną ważne z punktu widzenia rynków dane z amerykańskiego rynku pracy, najbardziej prawdopodobna jest zjednoczenie kursu.

USA zwiększają deficyt


zarządzanie Stanów Zjednoczonych zwiększy prognozowany nieobecność budżetowy na najbliższą dekadę z ok. 7,1 do ok. 9 bilionów dolarów - poinformowali wysocy rangą przedstawiciele gabinetu prezydenta. Nowa zapowiedź Białego Domu, która dotyczy lat 2010 - 2019, dostarcza amunicji przeciwnikom Baracka Obamy. Utrzymują oni, że planowane przez jego biuro wydatki są za bardzo wysokie, głównie wobec i tak już trudniej sytuacji budżetu.

Amerykę czekają "ciężkie ciosy"


były szef Banku Rezerw Federalnych (Fed) Paul Volcker powiedział, że Amerykę czekają jeszcze "ciężkie ciosy" zanim podniesie się z recesji, a animizacja gospodarcze będzie w żółwim tempie za słabe, by obniżyć bezrobocie - informuje AP.

Oczekiwanie przed referendum w fabryce Fiata


Nastrój nerwowego oczekiwania panuje wśród załogi fabryki Fiata w Pomigliano d'Arco przed wtorkowym referendum na rzecz warunków porozumienia z koncernem w sprawie planów przeniesienia tam z własny produkcji nowej pandy.

Złoty może się umacniać


Złoty może w czwartek kontynuować wczorajsze lekkie szaniec na fali danych makroekonomicznych z kraju, uważają ekonomiści.

Zmalała liczba emerytów


Po raz dziewiczy od 20 lat spadła liczba emerytów. W grudniu 2009 r. emerytury z ZUS otrzymało mniej osób niż w listopadzie - informuje "Dziennik pismo Prawna". W listopadzie 2009 r. emerytury z ZUS pobierało 5,006 mln osób, a w grudniu - 5,005 mln.

Bujak: dobre dane PKB


Polskie gospodarstwa domowe okazały się odporne na kryzys, a ręce do pracy cały czas więcej kupują - komentuje staruszek ekonomista BZWBK Piotr fotel na biegunach czwartkowe szacunki GUS, że w 2009 roku rozwój PKB wyniósł 1,7 proc. Jego zdaniem, dane te są dobre i wyróżniają nas na tle Europy.

grono EuRoPol Gazu uzgodniła taryfy za przejazd gazu na 2010 r.


Rada Nadzorcza EuRoPol Gazu, spółki eksploatującej polski odcinek gazociągu Jamał-Europa, którym rosyjski gaz płynie do Polski, a potem do Niemiec, uzgodniła wysokość opłat za usługi tranzytowe w 2010 roku - poinformował Gazprom.

siedem dni pod znakiem konsolidacji złotego


W mijającym tygodniu na rynku złotego miała miejsce konsolidacja. kurs EUR/PLN pozostawał w przedziale 3,9500-4,0100. Notowania polskiej waluty oczekiwały na werdykt sytuacji na światowych parkietach.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.