Notoria serwis chce zadebiutować na NC 27 stycznia


Notoria Serwis chce zadebiutować na rynku NewConnect 27 stycznia - podała spółka w komunikacie.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza działania osób przygotowujących prywatyzację Giełdy Papierów Wartościowych. Z wnioskiem o podjęcie śledztwa zwróciło się Centralne Biuro Antykorupcyjne, informuje "Nasz Dziennik". Jeżeli zdawać sobie sprawę doniesienia agencji MNI za prawdziwe (powołuje się ona na źródła rządowe), to jeszcze w tym tygodniu notowania EUR/USD mogą wsunąć się u dołu 1,3265, a sama wspólna waluta będzie przeżywać kolejne problemy. Zakładam jednak, iż grecki szczebel wystarczająco szybko wytłumaczy się z pogłosek, jakby w jego łonie narastał opór przy ostrych warunków przedstawionych przez Międzynarodowy fundusze Walutowy. Inflacja HICP w Polsce wyniosła we wrześniu 2009 roku w ujęciu rocznym 4,0 proc., poniżej 4,3 proc. w sierpniu - podał w środę Eurostat. W ujęciu miesięcznym ceny pozostały bez zmian.W W.Brytanii prawny wiek emerytalny dla mężczyzn zostanie zjeżony do 66 lat od 2016 r., a dla kobiet do 65 lat od 2018 r., ale nie będzie ściśle egzekwowany. pracować będzie jest dozwolone do siedemdziesiątki, jeśli będzie taka alternatywa - zapowiedział rząd. Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara rozpoczęła się spokojnie. Po wczorajszych lepszych od oczekiwań danych na temat dynamiki PKB za trzeci kwartał, przebieg EUR/USD wzrósł na zamknięciu sesji w Europie do poziomu 1,4850. Japonia wyszła z najdłuższej od II wojny światowej recesji - poinformował dumnie w poniedziałek poziom w Tokio. Po czterech kwartałach spadków, PKB drugiej gospodarki świata zwiększył się w II kwartale bieżącego roku o 0,9 proc. w stosunku do I kwartału.

Czasowe wstrzymanie eksploatacji jednej ściany wydobywczej zaś drążenia czterech chodników, a także zatrzymanie 33 urządzeń transportowych - to efekty kontroli, przeprowadzonej w minionym tygodniu za pośrednictwem inspektorów nadzoru górniczego w kopalniach Kompanii Węglowej.

komisja Europejska odwoła się w przyszłym tygodniu od wyroku unijnego Sądu Pierwszej Instancji, który we wrześniu unieważnił decyzję KE o przydziale krajowych limitów emisji gazów cieplarnianych dla lokalny na lata 2008-2012 - dowiedziała się w piątek PAP w organizacji lobbystycznej International Emissions Trading Association (IETA). pula Pocztowy chce na przełomie roku 2010 i 2011 roku przekuć w czyn ofertę publiczną i z emisji akcji zdobyć ok. 320 mln zł na finansowanie akcji kredytowej oraz wzmocnienie pozycji płynnościowej - podał pula w strategii na lata 2010-2013.

budowa A1 zagrożona. Spółce highway Południe, która ma koncesję na 180-kilometrowy obręb trasy, został siedem dni na dopięcie inwestycji. A z finansowaniem kosztowny są gigantyczne problemy - dowiedział się "Dziennik gazeta Prawna". filia Nieruchomości Rolnych nie będzie miała prawa pierwokupu nieruchomości mniejszych niż 1 ha - zakłada poselski schemat nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Rozwiązanie to poparli posłowie wszystkich klubów poselskich. Od najbliższego wtorku odwiedzający Gliwice goście i mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z nowego ognisko Informacji Kulturalnej i Turystycznej. W przyszłości placówka ma zostać włączona do projektowanego w regionie Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej.prosto z mostu dzisiejszej sesji europejskiej na krajowym rynku walutowym przebiegało pod znakiem odreagowania w notowaniach złotego. Po wczorajszym wzroście kursów EUR/PLN i USD/PLN do poziomów odpowiednio: 4,2800 i 2,9150, dziś rano obserwowaliśmy zniżkę o ok. 2-4 gorszy. Jak zwykle w ostatnich dniach, złoty podąża za notowaniami eurodolara, jaki również podlega porannemu odreagowaniu. 35 tys. zł kary nałożył biuro Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Krajową Radę Notarialną. Zdaniem Urzędu legat z kodeksu etycznego notariusza, mówiący, iż "notariuszowi nie można bez zgody Rady Izby Notarialnej zapoczątkowywać kancelarii w budynku, w którym mieści się już inna kancelaria" ogranicza konkurencję pomiędzy przedstawicielami tego zawodu. KRN zapowiada odwołanie. kadra francuskich kolei strajkują. W całej Francji skasować trzeba było dzień dzisiejszy niemało kursów. Kolejarzy niepokoi restrukturyzacja sektora przewozów towarowych.

Smok wchodzi do Wronek


Koreański Samsung przejmuje fabryki polskiej firmy Amica - donosi "Rzeczpospolita". Za zakłady produkujące lodówki i pralki Koreańczycy mają zapłacić 200 milionów złotych. jakkolwiek potem fabryki mają być razem eksploatowane przy użyciu obie firmy i rozbudowywane, podwajając zatrudnienie. Po tej informacji Amica mocno zwyżkuje na GPW.

Ostra zima szkodzi polskiej gospodarce


Ostra zima silnie wpływa na nasza gospodarkę - pisze dziennik "Polska". Dla niektórych firm oznacza spore szkody, ale są i takie, które na mrozach zarabiają.

Polskę wystawać na cechowanie wyższy ewolucja


Polskę wzdrygać się na opatrywanie sygnaturą starszy rangą ewolucja oszczędnościowy niż obecny, a prezydent przypuszczalnie uczynić adekwatny klimat dla przedsiębiorczości - uważa oddzielny kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski.

URE: Podwyżki cen powinny być "jednocyfrowe"


Urząd Regulacji Energetyki jeszcze w tym tygodniu wezwie firmy energetyczne do korekty ich wniosków taryfowych dotyczących cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - poinformowała rzeczniczka Urzędu Agnieszka Głośniewska.

być może nie być kolejnej interwencji NBP


Dzisiejsza sesja, podobnie jak wczorajsza, charakteryzowała się sporą zmiennością głównej pary walutowej. Tym wraz wynikało to z pojawiających informacji tudzież danych makro.

DI BRE później rekomenduje „trzymaj” dla Unibep, wycena 6,10 zł


Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku podtrzymali rekomendację dla spółki Unibep na poziomie "trzymaj" zaś wyznaczyli cenę docelową na poziomie 6,10zł , wynika z raportu z 14 sierpnia odtajnionego w piątek.

beznadziejny dzień dla złotego


O siedem groszy podrożały we wtorek i euro, i dolar. To jeden z większych dziennych spadków wartości złotego, zwłaszcza w stosunku do amerykańskiej waluty. pełnia za sprawą kłopotów finansowych Grecji, które coraz to bardziej odstraszają inwestorów od strefy euro, a coraz w wyższym stopniu od rynków wschodzących - w tym Polski.

Boni: Deficyt budżetowy w 2010 r. będzie niższy o 10-15 mld zł


nieobecność budżetowy w tym roku będzie o 10-15 mld zł niższy niż zapisane w ustawie 52,2 mld zł - uważa szef doradców premiera, Michał Boni.

Od nowego roku wzrośnie wypłata paliwowa


Od nowego roku zwiększy się należność paliwowa, co pewnie spowoduje podwyżki cen oleju napędowego na stacjach. Przedstawiciele rządu zapewniają, że pieniądze uzyskane z podwyżki zostaną przeznaczone na budowę dróg i autostrad. W piątek w Sejmie uwaga przyjęli nowelizację ustawy, jaki ma wprowadzić te prawo w życie.

PKO BP spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej w okolicach 4,1 proc.


PKO BP podtrzymuje koncept dwycyfrowego wzrostu portfela kredytowego w 2010. bank spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej w okolicach 4,1 proc. - poinformował Bartosz Drabikowski, wiceprezes banku.

KGHM przedstawi nowy model


KGHM Rzeczpospolita Polska Miedź przedstawi w środę 5 maja informacje na przedmiot nowego projektu - poinformowała spółka w komunikacie.

Dały wam zarobić. troszkę


powyżej jedna druga funduszy inwestycyjnych dała w styczniu zarobić. byle jaki rozwój dla funduszy akcji wyniósł 0,2 proc., a dla funduszy papierów dłużnych 1,26 proc. - podały w swoim raporcie Analizy Online.

Specjaliści: w następnym tygodniu PLN może się umacniać


W nadchodzącym tygodniu złoty ma obowiązek się umacniać, prawdopodobnie że ze świata napłynęłyby niepokojące informacje zwiększające awersję do ryzyka - oceniają analitycy.

Rury raz jeszcze wypełniły się gazem


Gazu tym wraz nie zabrakło, choć polscy operatorzy systemów przesyłowych przyznali, że w minionej nocy na granicy z Białorusia jego cisnienie o wiele spadło. teraz dostawy gazu ziemnego dla firm i klientów indywidualnych realizowane są zgodnie z zapotrzebowaniem - poinformowały w czwartek Gaz-System i Polskie przemysł górniczy Naftowe i Gazownictwo.

China Steelmakers Have Private Iron Ore Price Deals


Some Chinese steelmakers have signed private pricing contracts on a quarterly basis with global iron ore suppliers, local media reported Monday and Tuesday.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.