uganiać się iks może


Uczelnie na południu polski wabią w tym roku kierunkami związanymi z lotnictwem. Od października ruszą w Rzeszowie - pierwsze w kraju - szkoła wyższa po angielsku z zarządzania lotnictwem. świeża wiadomość szykuje też polibuda Krakowska - pisze "Dziennik Polski".

Już wiadomo, że Toyota wypuściła na targ wadliwe samochody i wzywa je do serwisu. Jak się jakkolwiek okazuje, to wcale nie musi być dosyć tego problemów Japończyków - głosiciel koncernu Toyota skuter Corp. poinformował w piątek, że koncern bada możliwość wystąpienia problemów z hamulcami oraz w luksusowej marce koncernu - Lexusie. Złoty łagodnie osłabia się od rana i ten czyn może być kontynuowany w dalszej części dnia ze względu na absencja wsparcia w okolicy poziomu 4,04 za euro, uważają analitycy. Z prawa wielkich liczb wynika, że w największym stopniu nieprawdopodobne stosunki kiedyś się zbiegną... Kiedy taki uciekinier okoliczności dotknie twardego dysku lub karty pamięci - najczęściej potrzebni są specjaliści od odzyskiwania danych. Oto tegoroczny ranking w najwyższym stopniu nieprawdopodobnych sytuacji, z jakich ratowali klientów specjaliści z firmy Kroll Ontrack.Konsumenci dostali nieco niespodziewanych prezentów w zestawie zaleceń, wydanych na początku tego tygodnia przez system Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. dyrektor Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka krytykuje rządowy pomysł zmniejszenia składki składki emerytalnej przesyłanej z ZUS do OFE. Poniedziałek to dziewiczy dwadzieścia cztery godziny notowań indeksu WIG20 w nowym składzie. Z elitarnego grona wypadła Agora SA, a na jej miejscu zadebiutowała PGE SA. Debiut był to aczkolwiek chory - energetyczny tyka chmielowa zanotował 2-procentowy spadek.

Piątek przed trzydniowym weekendem przyniósł lekkie osłabienie złotego, ale przyszłość polskiej waluty jest w rękach EU i MF.

Czwartkowa sesja na GPW zamknęła się spadkiem indeksu WIG20 o 0,8 proc. do 2445,40 pkt., a WIG o 0,5 proc. do 41741,9 pkt. Pretekstem do sprzedaży akcji były z jednej strony obawy przed realizacją zysków na Wall Street. Z drugiej acz powrót tematu problemów zadłużonej Grecji. Nie są to jednak na tak wiele poważne argumenty, żeby oczekiwać w najbliższym czasie gwałtownego załamania rynku. Nie można acz wykluczać pogłębienia spadkowej korekty. Fujitsu Ltd. and Toshiba Corp. said Thursday they have reached a basic agreement to merge their mobile phone operations, in a move that will create Japan's second largest handset maker.

Po całkiem burzliwym i pełnym emocji początku maja, casus na parkietach ulega niewielkiej stabilizacji. nieobecność negatywnych doniesień z Kraju Hellady zaś zaa oceanu daje bykom obręb manewru, więc w najbliższych sesjach przewagę powinna wykazywać strona popytowa. pozornie japońska gospodarka wyszła tak poobijana z najgorszej recesji od dziesięcioleci, że jakiekolwiek odrodzenie może sie wydawać frustrująco powolne. Ceny miedzi spadają na giełdzie metali w Londynie. Dolar umacnia się wobec euro w reakcji na podwyższenie dzięki amerykańską Rezerwę Federalną stopy dyskontowej - podają maklerzy.Za benzynę i olej napędzający będziemy płacić co w żadnym wypadku o 20 gr więcej. Część tej podwyżki szykuje nam sojusz Europejska, a akt nasz resort finansów - akcentuje "Dziennik gazeta Prawna". KGHM Kraj nad Wisłą Miedź w przyszłym roku użyje 2,4 TWh energii elektrycznej, poinformowała spółka w komunikacie w środę. chwilowo spółka prowadzi procedury przetargowe dotyczące kontraktacji dostaw energii w przyszłym roku. koszt miedzi w transakcjach trzymiesięcznych na Londyńskiej Giełdzie Metali wyniosła w czwartek 6.287,50 wobec 6.307,50 USD/t w trakcie poprzedniej sesji.

miesiąc pod znakiem podwyższonej zmienności


Kwiecień upłynął pod znakiem sporej zmienności na polskim rynku walutowym. Na początku miesiąca notowania EUR/PLN zniżkowały aż do poziomu 3,8220. W kolejnych tygodniach mogliśmy przyglądać się lekkie wzrosty, które niemniej były przerywane okresami niewielkiej zmienności i konsolidacji kursu EUR/PLN.

Łączenie się giełd a plany prywatyzacyjne GPW


powinno się pamiętać, że giełdy papierów wartościowych to spółki akcyjne, które tak jak przedsiębiorstwa, mają na celu spotęgowanie swojego zasięgu i zwiększanie zysków. Tak, jak inne przedsiębiorstwa, dodatkowo giełdy podejmują w następstwie tego działające maja celu obniżanie kosztów i zwiększanie konkurencyjności, co często ułatwić przypadkiem fuzja.

NFZ dostaje więcej pieniędzy


Więcej pieniędzy na terapia Polaków. Narodowy kieszeń Zdrowia aktualizuje swój budżet, bo lepsza sprawa makroekonomiczna powoduje lepsze niż oczekiwano wpływy ze składek. - Pozwala to optymistycznie spostrzegać na tegoroczny koncept wydatków - mówi w TVN CNBC biznes zwierzchnik funduszu Jacek Paszkiewicz.

W Australii schładzanie rynku przynosi efekty


Nie ma dzień dzisiejszy wątpliwości, że do rozszyfrowania koniunktury na rynkach finansowych w dłuższym terminie kluczowa jest rezonans na testowanie o gospodarcze konsekwencje obecnych zawirowań związanych z długami publicznymi.

Stopy procentowe w USA mogą wcześniej pójść w górę


Dla inwestorów na rynkach finansowych staje się coraz bardziej oczywiste, że problemy z finansami publicznymi nie "rozejdą się po kościach". Stąd też wzrastający niepokój na rynkach akcji i trwająca słabość wspólnej waluty. przypadek jest tym poważniejsza, że w dzisiejszych czasach rynki finansowe silnie oddziałują na gospodarki, choćby poprzez generowanie siła pozyskiwania z wykorzystaniem banki kapitałów, czy wyznaczanie kosztów obsługi długów.

Duże spadki na Wall Street


Piątek przyniósł na Wall Strret spore spadki zamykając jeden z najgorszych tygodni od początku br. Inwestorzy zareagowali nerwowo na informacje o niższym niż oczekiwano wzroście Produktu Krajowego Brutto (PKB) i ponownym pogorszeniu się nastrojów konsumentów.

GUS: inflacja wyniosła 3,6% r/r w styczniu pod oczekiwanych 3,5%


Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu wzrosły o 0,5% w stosunku do poprzedniego miesiąca, niemniej w ujęciu rocznym inflacja wyniosła 3,6%, podał Główny Urząd typowy (GUS) w komunikacie w poniedziałek. W grudniu inflacja roczna wyniosła 3,5% r/r.

złoty zyskuje, obroty śladowe


Pierwsza połowa środowych notowań upływa pod znakiem wzmocnienia polskiej waluty. O godzinie 11:13 za dolara należy było odpłacić się 2,8712 zł, czyli o 0,8 gr mniej niż wczoraj pod koniec dnia. Euro taniało o 1,2 gr i kosztowało 4,1230 zł.

Goldman Sachs podwyższył cenę docelową dla CEZ-u do 1.200 koron


Goldman Sachs w raporcie z 7 stycznia podwyższył cenę docelową dla CEZ-u do 1.200 CZK z 1.150 CZK.

Podaż skutecznie powstrzymuje próby powrotu do wzrostów


Bykom nie jest łatwo przerwać feralną dla nich passę. Ich usiłowania są skutecznie niweczone przez chętnych do pozbywania się akcji. Nastroje wciąż nie sprzyjają zwyżkom na giełdach.

Do zakładów ubezpieczeniowych zgłoszono ok. 40 tys. szkód powodziowych - KNF


Według szacunkowych danych do zakładów ubezpieczeniowych zgłoszono około 40 tys. szkód powodziowych - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w piątkowym komunikacie.

Europe must tackle big economic differences-Merkel


German Chancellor Angela Merkel on Sunday denounced speculation against the euro but said the EU could overcome the przeciwność only by tackling the yawning gap between Europe's strongest and weakest economies.

Wasilewska-Trenkner uniewinniona w sprawie LFO


Warszawski Sąd Okręgowy uniewinnił we wtorek byłą wiceminister finansów Halinę Wasilewską-Trenkner w sprawie budowy Laboratorium Frakcjonowania Osocza (LFO) w Mielcu.

Indeksy na maksimach czekają na Intela i "sezon w pigułce"


Na rynku nie zapewne obaw o to, że ośmiomiesięczne wzrosty mogły być przesadzone. Inwestorzy czekając na wyniki najważniejszych amerykańskich spółek mają nadzieję, że podobnie jak w dwóch poprzednich kwartałach spotka ich miłe zaskoczenie, co oddają notowania głównych indeksów akcji. dodatkowo mniej więcej jest do nowego co najwyżej na parze EURUSD. dzisiaj "sezon w pigułce" rozpoczyna Intel.

Moody's umieszcza ratingi czterech banków z ZEA na listowie obserwacyjnej


filia ratingowa Moody's Investors Service umieściła ratingi czterech banków ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich na listowie obserwacyjnej, z możliwością ich obniżenia - podała przedstawicielstwo we wtorek w komunikacie.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.