UOKiK ukarał dostawców internetu


Dwóch lokalnych dostawców usług internetowych ze Śląska ukarał biuro Ochrony Konkurencji i Konsumentów za stosowanie w umowach z klientami niedozwolonych - niekorzystnych dla nich - klauzul.

Gubernator Banku Anglii Marvin King przewiduje, że stopy w Wielkiej Brytanii mogą apiać przyrastać do "normalnych" wartości. katalog największych spółek WIG20, który otworzył się na niewielkim minusie, "obsuwał się" za pośrednictwem całą sesję i ostatecznie zakończył czwartek z nad 1-procentową stratą. Wiceminister finansów, pełnomocnik rządu do spraw wprowadzenia euro Ludwik Kotecki powiedział, że w połowie przyszłego roku dojrzały będzie etniczny pomysł Wprowadzenia Euro. Jego zdaniem, europejską walutę należy wprowadzić najszybciej, jak się da.Piątkowe dobre dane o sprzedaży detalicznej dawny powodem do ustanowienia nowych maksimów na amerykańskim indeksie S&P500 wszelako całkiem szybko nastąpiła wizja własna zysków, wsparta m.in. słabszym odczytem indeksu nastrojów. W tym tygodniu lecz wzmianka inwestorów przesuwa się na banki centralne - Fed i Bank Japonii. zanim nami najprawdopodobniej kolejna sesja pod znakiem konsolidacji notowań EUR/PLN. przebieg tej pary walutowej rozpoczyna dwadzieścia cztery godziny w pobliżu poziomu 3,8300 i niewykluczone, że podobnie jak wczoraj, nie wyjdzie on wyjąwszy ograniczony przedpokój wahań z górnym ograniczeniem w okolicach 3,8400 PLN za EUR. Za takim scenariuszem przemawiałby m.in. brak istotnych publikacji makroekonomicznych z krajowego rynku, a również duża odporność złotego na lokalne wydarzenia. Famur złożył w sądzie trzy pozwy przeciwko Kopeksowi. Łączna wartość roszczeń dochodzonych za pośrednictwem firmę Famur i jej spółkę zależną wynosi 114,3 mln zł.

Goldman Sachs prognozuje, że w niedługim czasie bieg euro osiągnie poziom 1,22 USD. Do odpływu kapitału ze strefy euro przyczyniają się m.in. niepełny rozwój gospodarczy oraz zagrożenia bankructwem Grecji, Irlandii czy Hiszpanii.

Wczoraj już na zdecydowanej większości europejskich parkietów zagościła wyraźniejsza przecena. Słabsza posiedzenie w USA oraz zachowanie kontraktów amerykańskich sugerujące dalszą zniżkę na początku notowań, poprzedni elementami, które spowodowały, że już na otwarciu najważniejsze indeksy naszego kontynentu zaliczyły spadki. Japonia, która ma długą historię walki z deflacją, na nowo zmaga się z tym problemem. Ze względu na flegmatyczny popyt konsumpcyjny, w październiku ceny zmniejszyły się o 2,2 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku - podał w piątek biuro statystyczny w Tokio.

Wzrostem wartości głównych indeksów zakończyła się w pierwszy dzień tygodnia sesja na Wall Street. Do ruchu na rynku przyczyniły się decyzje wielkich korporacji. Ok. 8-10 tys. turystów po odwołaniu lotów nad Europą, ma problemy z powrotem do Polski. Biura podróży, płacąc za ich przedłużony pobyt za granicą, tracą na dzień nawet po kilkadziesiąt tysięcy euro - powiedział PAP wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski. wzięty lokalny bokser Dariusz "Tiger" Michalczewski ma pretensje do firmy FoodCare, że wprowadza picie konkurencyjny dla tigera. Mamy do tego uregulowanie — odpowiada firma. N-gine to nowy trunek energetyczny, kto na swoim stroju promował będzie Robert Kubica - pisze "Puls Biznesu".W poniedziałek, po raz dodatkowy w ciągu ostatnich tygodni, wydarzenia na giełdzie w Szanghaju silnie szarpnęły notowaniami surowców i akcji na Wall Street. obniżenie indeksów o 6 - 7 proc. spowodował małą panikę na rynku miedzi i ropy naftowej. O ile 4 proc. zniżki wolno określić małą paniką. Prezydent Lech Kaczyński jest przekonany, że dziedziny strategiczne - takie jak górnictwo i energetyka - muszą pozostać pod kontrolą państwa. Jak powiedział w czwartek w ciągu uroczystości w rocznicę podpisania porozumienia w Jastrzębiu Zdroju "absurdem są takie prywatyzacje, które oznaczają wyznaczenie własności z państwa polskiego na inne". rezultat finansowy netto przedsiębiorstw po IV kwartałach '09 wzrósł o 25,1 proc. rdr i wyniósł 78,9 mld zł - podał w poniedziałek GUS.

złocisty cokolwiek mocniejszy, ale zagrożenia nie minęły


W piątek po południu złoty był nieco mocniejszy, niż na otwarciu. Za euro płacono 4,1250 zł, a dolec spadł w okolice 3,2850 zł. To w dużej mierze skutek wzrostu EUR/USD i poprawy sytuacji na giełdach. przyzwoicie przyjęto informacje z Niemiec, gdzie obie izby parlamentu zgodziły się na udział tego kraju w mega-pakiecie stabilizacyjnym (udział ma wynieść 148 mld EUR). Inwestorzy czekali również na wyniki dzisiejszych prac grupy roboczej Ecofinu, które mogą stać się początkiem całego cyklu koniecznych reform w Unii Europejskiej.

Sejmowa komisja chce opinii o działaniu Komitetu Stabilności Finansowej


Sejmowa komitet Finansów Publicznych chce uzyskać pisemne opinie na temat funkcjonowania Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) od Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Finansów i Komisji Nadzoru Finansowego. Komisja w środę wysłuchała informacji prezesa NBP Sławomira Skrzypka na ten temat.

Złoty nie zareagował na dane


dzisiaj eurodolar zniżkował aż do poziomu 1,4360. Dane, jakie napłynęły z amerykańskiej gospodarki miały niemniej cienki porcja w spadkach pary EUR/USD.

Rostowski: Mamy nadzwyczaj smaczny platforma emerytalny


Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego, problemy systemu emerytalnego muszą pozostać rozwiązane i będą ważną częścią planu konsolidacji finansów przygotowywanego za pośrednictwem rząd.

W MSP przetarg udziałów i akcji czterech spółek


17 grudnia odbędzie się aukcja udziałów i akcji czterech spółek należących do Skarbu Państwa - poinformował resort skarbu. Zgłoszenie inwestorzy mogą składać w MSP do 14 grudnia.

Nowe szczyty na GPW zdobyte!


również indeks WIG20, jak i rozkład szerokiego rynku WIG, ustaliły w poniedziałek tegoroczne rekordy i należały do ścisłej światowej czołówki. WIG20 wzrósł o 3,1 proc., WIG o 2,5 proc.

Obama zadaje cios Unii Europejskiej


wyrok prezydenta USA Baracka Obamy, że nie będzie uczestniczył w szczycie koalicja Europejska-USA, który ma się przebyć w maju w Hiszpanii, jest ciosem dla starań UE, by być traktowaną poważnie jako jednolita miara w stosunkach międzynarodowych - pisze we wtorek brytyjski "Financial Times".

zachowanie EUR/USD kluczowe dla złotego


Złoty w środę zyskała na wartości, umacniając się o 1,8 gr do dolara i o 1,5 gr do euro. O godzinie 18:08 za tę pierwszą walutę należy było odwzajemnić się 3,3457 zł, a za drugą 4,0974 zł.

Nie należy na razie robić rewolucyjnych ruchów w pol. pien. - Zielińska-Głębocka


pretendentka PO do nowej RPP uważa, że nie neleży robić żadnych rewolucyjnych ruchów w polityce pieniężnej, a do strefy euro możemy przystąpić w 2015 roku.

Eurofobia spycha giełdowe indeksy


reszta tygodnia przyniosła powrót spadków na światowe rynki akcji, a główną przyczyną jest behawior rynku walutowego i dywagacje na materia przyszłości strefy euro.

Ruszyła druga największa na świecie elektrownia słoneczna


Największa w Niemczech i druga co do wielkości na świecie elektrownia słoneczna działa od dziś w Lieberose we wschodniej części kraju. Gigantyczna bateryjka zajmuje powierzchnię 210 boisk piłkarskich.

W VIII udzielono kredytów mieszkaniowych z dopłatą za 519 mln zł


W sierpniu, w ramach programu "Rodzina na swoim", udzielono kredytów za 519 mln zł - poinformował we wtorek w komunikacie pula Gospodarstwa Krajowego.

Raj dla gadżeciarzy? To w Hanowerze


Połączone światy - to hasło tegorocznych targów informatycznych i telekomunikacyjnych CeBIT, które ruszają w Hanowerze. Ta największa tego typu impreza na świecie - weźmie w niej część ponad 4 tysiące wystawców z 86 krajów.

LOT pięknieje w oczach inwestorów?


- wola udziałem w prywatyzacji PLL LOT wyrażają także inwestorzy branżowi, jak i finansowi - powiedział podsekretarz skarbu Zdzisław Gawlik. W spółce trwa obecnie restrukturyzacja, która ma usprawnić proces jej sprzedaży.

TVN miał w I kw. '10 największe wpływy z reklam; wzrost o 17,9 proc. do 599,3 mln zł


W pierwszym kwartale 2010 roku największe cennikowe wpływy ze sprzedaży czasu reklamowego zanotował TVN. Wyniosły one 599,3 mln zł, czyli były o 17,9 proc. większe niż rok wcześniej - podał Presserwis na podstawie danych AGB Nielsen Media Research.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.