Wyniki Alcoa i chińskie stopy firm straszą inwestorów


Nastroje na giełdach zmieniają się dosyć szybko. Po wczorajszym optymizmie dzień dzisiejszy nie było śladu. Rozczarowujące wyniki opublikowane dzięki Alcoa spowodowały, że nadzieje inwestorów przekształciły się w obawy nim tym, co pokażą pozostałe amerykańskie spółki.

Czwartkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem niewielkich zmian indeksów. Inwestorzy bez większych emocji przyjęli serię danych makro wskazujących, że gospodarka amerykańska spokojnie odzyskuje siłę. W październiku Barometr Nastrojów Konsumentów spadł o 1,1 pkt proc. do poziomu -15,9 pkt - podał we wtorek Pentor. Ropa naftowa zdrożała na rynku paliw w Nowym Jorku w reakcji na lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłu w USA. teraz aczkolwiek nieco tanieje - podają maklerzy.Ukraina pożyczyła w tym tygodniu 2 mld dolarów od Rosji, aby obniżyć swój niedostatek budżetowy - poinformowało w piątek agencję Reutera źródło w ukraińskim rządzie. 2,6 miliona dolarów zapłaci anonimowy internauta za alternatywa zjedzenia lunchu z Warrenem Buffettem. Szczęśliwiec wylicytował posiłek z legendarnym inwestorem na portalu aukcyjnym eBay. Kwota, którą zapłaci, trafi na cele charytatywne. dodatkowy dzień notowań na głównych parach walutowych minął w wyniku kontynuacji trendu. W dalszym ciągu trwa ucieczka zwolenników euro, co powoduje sprawdzanie nowym minimów na rynku eurodolara.

The automobile manufacturers will post November U.S. sales results Tuesday, and, while the month is traditionally one of the worst of the year, there could be some signs this time around that the industry is on the mend.

Francuskie banki prywatne nie dotrzymały swej obietnicy, że w zamian za wielomiliardowe odsiecz państwowe zwiększą wolumen kredytów dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych - podała w czwartek przedstawicielstwo dpa, powołując się na najnowsze statystyki Banku Francji. Złoty zyskał we wtorek pod euro i dolara, choć po osiągnięciu kursu poniżej 4,07 zł za euro doszło do powstrzymania dalszego umocnienia naszej waluty.

reprezentant Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, Maria Kacprzak-Rawa poinformowała w piątek PAP, że nieprawidłowości na budowie Stadionu Narodowego są nieliczne i niezbyt poważne. Rozmawiamy z Jakubem Szulcem, wiceministrem zdrowia. Osoby, które mają świadectwo ZUS o trwałej niezdolności do pracy, nie są niepełnosprawnymi dla urzędników miejskich. By uzyskać ulgi np. w tramwajach, muszą uzyskać nowe rozstrzygnięcie lekarskie - ujawnia "Życie Warszawy".nim rządowym projektem walki z hazardem w internecie stanął dalszy kłopot - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Opinie wydane z wykorzystaniem Urząd Komunikacji Elektronicznej i UOKiK krytykują plany blokowania stron. kosztowność Państwa chce zadenuncjować 55,1 proc. akcji Ruchu. Do zakupu szykuje się Mennica - informuje "Parkiet". dzisiaj rejestr WIG od nowa podejmuje próbę pokonania tegorocznego szczytu i drugi raz próbuje tego uskutecznić głównie za sprawą największych firm. WIG20 rośnie dwa lanie mocniej niż mWIG40, a sWIG nawet lekko traci. doba WIG zaczął powyżej sierpniowej górki, która została ukształtowana na wysokości 39,2 tys. pkt, ale w przyszłości ujawniła się podaż, która indeks do poziomu, na jakim powinno się opór.

Firmy przerzucają się odpowiedzialnością za ścieki


Teksańska interes naftowa Anadarko Petroleum, która posiadała 25 proc. udziałów w zniszczonym odwiercie, z którego w tym momencie wycieka ropa do Zatoki Meksykańskiej, uważa, że operator odwiertu, czyli BP Plc, powinien pokryć koszty katastrofy z powodu lekkomyślnych i niebezpiecznych metod wiercenia.

Volkswagen Appoints Alfred Rieck As President Of Skoda China


Volkswagen AG (VLKAY) said Monday it has appointed Alfred Rieck as president of its growing Skoda cztery kółka A.S. unit in China and executive vice president of Volkswagen Group China, effective Tuesday.

Apteki na odwrót dla farmaceutów


Samorząd aptekarski chce, aby apteki mogły należeć tylko do farmaceutów, domaga się także wprowadzenia limitów obok uruchamianiu nowych placówek - informuje "Dziennik Polski".

Polsce pomógł odwalony import


smakowity następstwo oszczędnościowy to zasługa polskich przedsiębiorców, a oraz wzrostu eksportu w sąsiedztwie jednoczesnym złamaniu importu - uważają eksperci, komentując wzrost PKB w II kwartale 2009 roku o 1,1 proc.

Banki zbiorą rekordowe żniwo


13 zł za telefon, 20 zł za list, 110 zł za zwalić się komuś na chatę - tak duża liczba banki liczą sobie za ponaglanie nas w spłacaniu kredytów. W tym roku zbiorą rekordowe żniwo, bo długi rosną na potęgę - informuje "Gazeta Wyborcza".

BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji pokazuje pierwsze zwiastuny wzrostu inflacji


Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ruchy cen towarów i usług konsumpcyjnych, po raz dziewiczy od siedmiu miesięcy wzrósł. Być może jest to dziewiczy sygnał przyspieszonego wzrostu cen, który pojawi się w przyszłym roku, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie w środę.*

Przewozy Regionalne wpłaciły punkt programu należności


10 mln zł wpłaciły Przewozy Regionalne na konto PKP Polskie Linie Kolejowe - poinformował głosiciel przewoźnika Piotr Olszewski. To pierwsza partia z 28 mln zł, którymi przewoźnik chce słabnąć swój kredyt u zarządcy infrastruktury.

Po danych o produkcji złoty ileś stracił


Po publikacji danych o produkcji, kurs złotego trochę się osłabił. Zdaniem analityków, złoty będzie pod wpływem informacji z giełd światowych.

"Kryzys euro największym testem Unii"


Niemiecka kanclerz Angela Merkel stwierdza, że akceptacja na upadek wspólnej europejskiej waluty euro oznaczałby koniec projektu zjednoczonej Europy. Taka opinię wygłosiła w Akwizgranie w trakcie ceremonii wręczenia nagrody Karola Wielkiego Donaldowi Tuskowi.

Goldman Sachs to nie ale wręcz pretekst do korekty


Sprawa zarzutów pod Goldman Sachs na razie dość uniwersalnie uznawana jest bardziej za pozór do korekty na rynku akcji niż kłopot o większej wadze. można się aczkolwiek spodziewać, że zatoczy szerszy krąg i stanie się podstawą do poważniejszych zmian w funkcjonowaniu rynków finansowych, które przecież poprzedni zapowiadane już wcześniej.

Mniejsze zyski Ganta w tym roku


Niecodzienne zachowanie naszego parkietu w ostatniej godzinie piątkowego handlu, które było związane z wygasaniem marcowej serii kontraktów terminowych, przyćmiło istotne faktyczny stan rzeczy w skali globalnej, jakim była podwyżka stóp procentowych w Indiach. W koniec tygodnia niemniej została uchwalona zmiana na lepsze systemu ubezpieczeń społecznych w USA, która ma kosztować ok. 1 bln USD.

tęsknota za Wall Street sparaliżowała inwestorów


O tym, że amerykańska giełda jest drogowskazem dla nieomalże wszystkich rynków na świecie, wiadomo od dawna. Ale dzień dzisiejszy mogliśmy nakłonić się szczególnie zdecydowanie o tym, jak bezradne mogą być inne parkiety, w sytuacji, gdy tego drogowskazu na sekunda zabraknie.

Leasing kołem ratunkowym


mnóstwo samorządów chce sprzedać budynki i parkingi, a później odzyskać je w leasingu zwrotnym, co przyniesie pieniądze bez pogarszania wskaźnika zadłużenia. Nie będzie to atoli możliwe bez uporządkowania przepisów - informuje "Parkiet".

Rusza struktura drugiego terminalu na gdańskim lotnisku


Konsorcjum, w którym liderem jest biznes Budimex S.A., a partnerem firma Doraco, rozpocznie w ciągu tygodnia budowę drugiego terminalu pasażerskiego na gdańskim lotnisku. Prace mają potrwać dwa lata.

czarny Piątek w USA, w Azji - koralowy


Po wczorajszych, najsilniejszych od kwietnia, spadkach europejskich indeksów, w piątek inwestorzy w Azji licznie pozbywali się akcji. NIKKEI stracił na wartości 3,2 proc., a Hang Seng aż 4,7 proc.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.