pokarm na Sylwestra


dzień dzisiejszy uwaga dla Warszawiaków i gości Warszawy, którzy zdecydują się, bądź już zdecydowali się, zrzucić noc sylwestrową na MDM. Jakiś trwanie temu pisałem o Fish&Chips w Warszawie. Wtedy, gdy to pisałem, bar był jeszcze zamknięty ...


Więcej..

Sledzie Na Wigilię


Kilka dni temu rozpocząłem mój kulinarny serial świąteczny. W pierwszym odcinku, pomijając wstępu, było nieco słów o zupach (Przepisy Na Wigilię), dzień dzisiejszy chciałby podać kilka przepisów na wigilijne śledzie. natomiast trafnie nie wiem, czy wyraz "wigilijne" jest tu najlepszym słowem, bo kodeks co prawda są jak w największym stopniu postne i na wieczerze wigilijną pasują jak ulał, ale takie śledzie to także coś co bezbłędnie urozmaici świąteczne śniadanie i wolno je ze smakiem zajadać dzięki całe Święta Bożego Narodzenia.
tekst pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Farsze Do Jajek


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem w ogóle pomysły na świąteczne dania. obecnie zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa funkcja wielkanocna - jajka. dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

Mięsa Na Święta


I niestety, jak co roku, przedświąteczna gonitwa nie pozwala na realizacja wszystkich zaplanowanych rzeczy. Chciałem jeszcze napisać o mięsach na świąteczne śniadanie i świąteczny obiad ale czasu nie staje - na mieście korki, w sklepach tłumy - wsio załatwia się dwa lub i trzy razy dłużej niż zwykle. bezpiecznie większość z Was przygotowała już sobie mięsa ale może coraz nie wszyscy, może VIP się będzie zabierał za pieczenie dzień dzisiejszy wieczór albo jutro rano. Dla tych, na szybko, dwa kodeks na schab - na prawdę godne polecenia ... A innym może kodeks owe przydadzą się na Wielkanoc ewentualnie na następne Boże Narodzenie.
tekst pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Apetito


W sieci krążą informacje, że firma Adobe stworzyła książkę kucharską Apetito. firma poważna i uznana raczej, co prawda, na innym polu ale brand is brand więc schemat ów przyciągną moją uwagę. Jak wygląda Apetito, lektura kucharska od Adobe? ...


Więcej..

Wielkanoc Staropolska


Przeglądając sobie kulinarne materiały związane z Wielkanocą natrafiłem na książkę z 1830 roku pod dość długim tytułem - Domy i dwory: przy tem opisanie apteczki, kuchni, stołów, uczt, biesiad, trunków i pijatyki; łażni i kąpieli; łóżek, pościeli, ogrodów, powozów i koni; błaznów, karłów, wszelkich zwyczajów dworskich i różnych obyczajowych szczegółów dzięki Łukasza Gołębiowskiego członka Towarzystwa Królewskiego Warszawskiego Przyjaciół Nauk wydanej nakładem autora, nakład N.Glucksberga, a w niej majestatyczny uwagi opis staropolskiej wielkanocy, a adekwatnie produktów jakie 'szły' na jaśniepański stół ...


Więcej..

Farsze Do Jaj cz.2


Kontynuujemy przepisy Wielkanocne. W poprzednim odcinku Farsze do jajek opisałem dwa, według mnie ciekawe rozwiązania faszerowania jaj, za pomocą sosów, które mogą być wykorzystane plus do innych potraw - wielkanocnych albo niekoniecznie wielkanocnych. Dziś, dla tych którzy wolą szykować farsze szybciej, prostsze przepisy. (a na końcu wydanie wielkanocnych jaj dla ani ani leniwych, wystarczająco nie do licha i trochę gorsza od jaj faszerowanych)

napis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

kodeks Na Wigilię


No i mamy grudzień. Do końca roku został niezupełnie miesiąc, do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze mniej. A Święta i Wigilia, no cóż, wiadomo, opodal rodzinnej atmosfery, choinki, prezentów, to kulinarna rozpusta. Ale aby taka rozwydrzenie mogła mieć miejsce, po pierwsze powinno się się niewiele narobić i przygotować 12 potraw wigilijnych, świąteczne śniadanie, świąteczny obiad, jakąś przekąskę w międzyczasie (bo a nuż, VIP sobie tak żołądek rozepchnie, że jeszcze będzie proszek siłę na przekąseczkę ;). Korzystając z tego, że ten mój blog zarządzany jest już od kilku lat, pozbierałem przepisy wigiline i świąteczne (lub nadające się na Wigilię i Święta) i niniejszym spróbuje je tu opisać. Mam nadzieję, że owe przepisy pomogą przyrządzać i kolację wigilijnę i całą resztę Świąt. Być przypadkiem wykonacie je na wskroś tak jak są podane, być być może zainspirują Was nic bardziej błędnego jako pomysły na świąteczne dania.
Ten napis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Grzanki z Mikrofalówki


Dziś rozporządzenie dla leniwych. Szybkie grzanki z mikrofalówki. Za mikrofalą nie przepadam ale do leniwych jak najbardziej należę, o czym świadczy niestety ostatnimi czasy dyrygowanie tego bloga (rzadko piszę, oj rzadko), wobec tego kiedy niekiedy z kuchenki mikrofalowej korzystam.

Tytuł dzisiejszego wpisu mógłby tak jak przyzwoicie brzmieć. Jak stworzyć grzanki na szybko lub co można zrobić z czerstwej bułki. Do dzieła.


Więcej..

nalany Czwartek


Tłusty Czwartek obchodzimy w tym roku nieco przedtem niż w zeszłym - już 11 lutego. W 2010 roku czekają nas dwa kulinarne święta niby pod rząd bo dwa dni wcześniej, 9 lutego, obchodzimy Dzień Pizzy


Więcej..

Potrawy Wielkanocne


Nadchodzące Święta Wielkanocne to oczywiście radosne święto zmartwychwstania upamiętniające zwycięstwo i wniebowzięcie Jezusa Chrystusa. Z czysto kulinarnego punktu widzenia, Wielkanoc to dzień zakończenia Wielkiego Postu.

Na wielkanocnym stole powinno odkryć się więc przede wszystkim całość to czego brakowało przez ostatnie 40 dni. W dzisiejszych czasach nieco cokolwiek kto dokładnie przestrzega reguł postu (tym z większym natężeniem Wielkiego) ale tradycja wystawnego i bogatego ucztowania w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny przetrwała bodajże w większości polskich domów do dzisiaj. Potrawy Wielkanocne to coś specjalnego i w większości przypadków przykładamy do ich wyboru i sporządzenia wyjątkową uwagę.

Ten tekst pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Święconka


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych popełniłem dwa dni temu tekst, oparty na fragmencie książki wydanej w 1830, o staropolskiej Wielkanocy. Znajdujemy tam detal o 'potrzebach do święcenia', w którym czytamy o jakichś ogromnych ilościach święconych potraw (między innymi: 12 kop jaj, 15 baranków, 12 szynek wędzonych). Nie wiem czy prawidłowo zrozumiałem, bo styl pisania jest staropolski ale jak byk stoi 'potrzeby do święcenia', a po nim wyliczanka. Być może w dworach święciło się potrawy na cały rok dla wszystkich domowników skutkiem tego te ilości. W dzisiejszych czasach święconka wygląda skromniej, są to właściwie mniejsze, symboliczne ilości ale jaja, baranek i wędlina powinna się w niej znaleźć. No tylko co powinno coraz odnaleźć się w koszyku do święcenia na Wielkanoc? ...


Więcej..

Jak niespiesznie gotować jajka?


Do Wielkanocy 2010 zostało nam jeszcze trochę czasu lae ponieważ trafiłem na dwie urocze strony na materia gotowania jajek, dziś kwestia jajeczny. Myślę, że każdy, nawet niezbyt obeznany kucharz, mniej więcej orientuje się jak niespiesznie gotować jajka aby zrobiły się one na miękko, półmiękko lub na twardo. jeżeli tuz nie pamięta, to w dole nieco słów przypomnienia, a później będzie o wspomnianych poprzednio stronach ...


Więcej..

Polacy nie gęsi ... czyżby?


W dzisiejszej wyborczej pojawił sie artykuł na zagadnienie chęci wprowadzenia "nowej polskiej tradycji" polegającej na jedzeniu gęsi 11 listopada w świętowanie niepodległości. W pierwszym momencie nasunął mi się tytuł notki "Polacy nie gęsi i swe gęsi mają" ale potem puknąłem się w głowę, bo ...


Więcej..

Pierogi Wigilijne


gdyż zbliżają się Święta Bożego Narodzenia od kilku dni prowadzę serial świąteczny. świeżo była wymowa o śledziach na Wigilię, dzień dzisiejszy czas na wigilijne pierogi O pierogach pod kątem Świąt i Wigilii pisałem już obojętnie jaki trwanie temu. dziś przypominam te przepisy. gdyż wszystkie są jak w najwyższym stopniu postne, nadają się doskonale na wigilijny stół. między rzeczonych przepisów jest wigilijna klasyka, inaczej pierogi z kapustą i pierogi z kapustą i grzybami ale są też przepisy na, na prawdę godne polecenia, pierogi z soczewicą i pierogi z kaszą gryczaną. Oto kodeks na wigilijne pierogi.
Wpis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

znalezionych: 16, strona 1 z 2
<<<  -  1  2  -  >>>

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.