"Gigantyczna mnogość wody, jak tsunami"


Gwałtowne burze spowodowały podtopienia na południu Francji. W wodzie i błocie utonęły samochody i domy. Rzeki wylały z brzegów. Burmistrz Saint-Maxime, jednej z miejscowości, które w najwyższym stopniu ucierpiały, określił powódź w charakterze "prawdziwe tsunami".

wiosna przyjdzie lada dzień


Trudno w to uwierzyć, gdy za oknami większości Polaków pada śnieg, a w niedzielę nieledwie w całym kraju zrobiło się zupełnie biało. Nie ma się już czego bać. Zima nie wróci, przeciwnie straszy. Wręcz przeciwnie - już za kilka dni przyjdzie prawdziwa wiosna. Żegnajcie szaliki i rękawiczki...

śnieg zaczyna topnieć, woda zalewa cenny


Topniejący w szybkim tempie katar sprawił, że niepokojąco wzrasta i tak już wysoki stan wód. Na rzekach Dolnego Śląska w 19 miejscach na wodowskazach został przekroczony forma alarmowy, zaś w 11 ostrzegawczy. Także na Podkarpaciu ogłoszono larum przeciwpowodziowy. głodne kawałki z pól zalała dodatkowo krajową "siódemkę" Warszawa-Gdańsk na 201 km.

Bocian, pszczoła i komar, czyli idzie wiosna?


Bociany, pszczoły, komary, a poniekąd bazie i przebiśniegi. Internauci z całej lokalny przesyłają na platformę baza TVN24 zdjęcia, które mają być świadkiem o tym, że wiosna już niebawem.

"Miriam" już w Polsce. Zachód kraju zasypany


"Miriam" hula nad Polską. Północne i zachodnie regiony kraju już pod świeżą warstwą śniegu, teraz niż przesuwa się nad centrum. - U nas okropieństwo - pisze na baza TVN24 Jesiu z Opola. A Cezary z Warszawy dodaje: - Właśnie w tej chwili w Wołominie zerwał się całkiem barczysty wiatr. Zła płeć piękna co chwila bliżej.

Prognoza pogody: będzie padać, możliwe burze


dziś za pomocą cały dzień, prawie w całej Polsce potem jest dozwolone spodziewać się opadów deszczu i lokalnych burz. W całym kraju w miarę ciepło, niemniej w górach i na Wybrzeżu pewność siebie zimniej.

Kolejna jałmużna nawałnic kadry ratują dobytek


Do ośmiu osób wzrosła ilość ofiar wczorajszych nawałnic, które przetoczyły się nad Polską. W Legnicy znaleziono martwego mężczyznę przywalonego drzewem. ludzie Dolnego Śląska, Wielkopolski, Mazowsza i wojewódzka łódzkiego wciąż podnoszą się wczorajszych burzach, które niszczyły ich dobytki. Najtrudniejsza wypadek panuje w Legnicy, gdzie społeczność cyklicznie z narażeniem życia wchodzą do swoich domów i zabierają swoje rzeczy.

Ciepła majówka. Ale pamiętajcie o parasolu


Długi weekend majowy zapowiada się dość ciepło, ale niestety deszczowo. Zdaniem synoptyków za pośrednictwem cały koniec tygodnia akompaniować nam będą przelotne deszcze i burze. zdecydowanie cieplej będzie na południu kraju - w Małopolsce co więcej do 23 stopni. Na Pomorzu wysoka temperatura niższa: w pierwszy dzień tygodnia w ciągu dnia nie przekroczy 10 stopni.

błyskawica uderzył, teatr na rauszu


Takiej próby systemu przeciwpożarowego nikt teatrowi w Opolu nie zazdrości. Gdy w placówkę uderzył piorun, z sufitu na deski sceny i widownię spadły tony wody z przeciwpożarowych zraszaczy. Ale Opole to nie jedynie miejsce poszkodowane w Polsce za pomocą ulewy, które przechodzą wraz z pierwszymi, wiosennymi burzami.

powódź z wykorzystaniem pył i Jolantę


Nietypowe w maju ulewy to w części grzech islandzkiego wulkanu Eyjafjoell - mówi meteorolog dr Katarzyna Grabowska. Bo gwałtowne opady to rezultat unoszącego się nad Europą pyłu, którego drobinki zwiększają skraplanie się pary wodnej w wyższych warstwach atmosfery.

przypływ zimy. Na drogach ślisko i niebezpiecznie


Zalegające na drogach bachorze pośniegowe i śliska nawierzchnia to efekt nocnych opadów śniegu. W całym kraju od rana na drogach utrzymują się trudne warunki, a temperatura waha się w okolicach zera stopni. Jednak poniedziałkowe opady to dopiero początek prawdziwej zimy. Już w najbliższych dniach temperatura spadnie poniżej -20 stopni.

"Szklanka" na jezdniach. Zima się rozpycha


Zima ponownie zaatakowała Polskę. Siarczysty ziąb doskwiera zarówno kierowcom, którzy mają poważne trudności z odpaleniem samochodów, jak i przechodniom marznącym na ulicach. Na drogach panują co chwila trudniejsze warunki, bo nie dość, że w nocy tworzy się na nich tzw. szklanka, to w wielu regionach kraju spadł śnieg.

Kaloszowy zawrót głowy


Jak odbyć dzięki gród suchą stopą? - to eksperymentowanie (i zadanie), jakie stoi poprzednio wszystkimi w czasie odwilży. Dla niektórych reperkusje jest prosta. - Na taką pogodę wręcz przeciwnie kalosze - przekonuje pani Natalia.

ileś słońca, trochę chmur


Czwartkowy rano przywitał wielu mieszkańców nasz pięknym słońcem. W ciągu dnia będzie wszelako różnie - gwiazda będzie walczyło z chmurami.

Jak bronić się przedtem upałem


Od czwartku, za pośrednictwem nieco najbliższych dni, temperatura w Polsce przekroczy 30 st. C. - obcowanie na słońcu może być niebezpieczne dla zdrowia - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.

znalezionych: 328, strona 1 z 22
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.