B. boss zespołu elektrowni oskarżony o kierowanie grupą przestępczą


Były stary Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce Ryszard K. został oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która oszukała Elektrownie Szczytowo-Pompowe S.A. w Warszawie na w pewnym sensie milion zł.

Janusz Lewandowski obejmie w niej tekę komisarza odpowiedzialnego za budżet – informuje dziennik "Polska" w swoim serwisie internetowym. Samorządy zaniedbują kontrole wałów przeciwpowodziowych, a strumienie, potoki i przydrożne rowy nie są w dopasowany sposób utrzymywane - alarmuje NIK i ostrzega, że każda kolejne powódź może wywołać duże straty. Andrzej Seweryn odmówił przyjęcia Nagrody Specjalnej im. Zbyszka Cybulskiego, przyznanej mu przez Fundację Kino. Aktorowi nie spodobało się uzasadnienie jury, które mówi nie o jego pracy, a o polityce. "Chcecie mnie nagrodzić nie za moją pracę, sztukę, rolę, ale za to, że wyraziłem kilkakrotnie publicznie mój odmowny kopulacja do ówczesnego systemu politycznego" - oświadczył Seweryn.Nazywa się Mini, bo urodziła się wyjątkowo drobna. Mała wielbłądzica przyszła na świat w chorzowskim Zoo w lutym. Nie jest wszelako jedynym nowym mieszkańcem ogrodu, w którym - pomimo zimie za oknem - wiosna już na całego. W poniedziałek na gdyńskim nabrzeżu, przy którym cumuje historyczny okręt ORP "Błyskawica", odbędą się uroczystości pożegnalne dowódcy Marynarki Wojennej admirała Andrzeja Karwety, który zginął 10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskiem. Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że "nie stanie na przeszkodzie" wprowadzenia ustawy ograniczającej hazard w Polsce.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz uważa, że odrzucenie przez litewski Sejm projektu ustawy o pisowni nazwisk, zezwalającego m.in. na legat w paszporcie litewskim nazwiska polskiego w formie oryginalnej, pokazuje, iż Litwini wciąż odczuwają niechęć do polskiej mniejszości.

W najbliższym czasie ma dojść do spotkania premiera Donalda Tuska z jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich w 2005 roku, byłym premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem. Tusk powiedział w piątek, że prywatna wieczerza będzie okazją do spokojnej rokowania "o dawnych czasach", które "mogły położyć się cieniem na relacjach między nimi". Seksualizacja przekazu medialnego, możliwość przesyłania zdjęć za pomocą telefonu komórkowego, uwodzenie za pośrednictwem internetu - to główne zagrożenia dla dzieci i młodzieży w internecie, o których dyskutowano dzisiaj w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Zmarli ze zdiagnozowanym wirusem A/H1N1, ale cierpieli też na inne choroby i to one spowodowały ich mroczny żniwiarz - podał w czwartek centralny oceniający Sanitarny. Z kolei minister Ewa wydobywający poinformowała, że od początku pandemii nowej grypy, w Polsce odnotowano jej 344 przypadki. Z danych resortu zdrowia wynika, że w szpitalach leczonych jest 101 zarażonych osób, z tego 17 przebywa na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej. 21-letnia płeć słaba zmarła w warszawskim szpitalu, bo pękł cewnik podający jej lek do mózgu. Prokuratura bada, czy za jej kostucha odpowiada koncern medyczny, który podał nieprawdziwe informacje o swym produkcie - donosi "Rzeczpospolita". - pożądane byłoby wreszcie powiedzieć, że naszemu kandydatowi zdarzało się przejęzyczać, ale nie oszukiwać wyborców. Ma może mniej efektowne stroje, ale traktuje ludzi wyraźnie i z szacunkiem - ocenił trwającą kampanię prezydencką prezes rady ministrów Donald Tusk.ministerium Zdrowia przygotowało wzorzec rozporządzenia, które umożliwi tworzenie ośrodków sądowo-psychiatrycznych dla osób z zaburzeniami preferencji seksualnych. Czterech policjantów "drogówki" z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, podejrzewanych o korupcję, zatrzymali funkcjonariusze z łódzkiego wydziału Biura Spraw Wewnętrznych KGP - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska. - Jesteśmy na wojnie. Ministrowi obrony należy się posiłki od premiera, rządu i od opozycji. Przeżył cięcia budżetowe. przez lata wcześniejszy zaniedbania w resorcie – mówił gen. Sławomir Petelicki i apelował do opozycji, by nie krytykowała ministra. - Przypomnę, że to Aleksander Szczygło (były dyrektor MON) kupił ani w ząb bezwartościowe, bezzałogowe samoloty Orbiter, za radą generała Romana Polki – mówił generał.

"To my musimy gonić". Z Kurskim i Ziobrą


- U nas obowiązuje w tej chwili dogmat "wszystkie ręce na pokład" i te informacje nie są do końca prawdziwe – oświadczył w "Kropce nad i" Adam Bielan. polityk PiS i bliski kolega Jarosława Kaczyńskiego odnosił się w ten sposób do informacji, że w sztabie prezesa PiS nie ma Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry.

Obama zadzwonił do Tuska. Chce żołnierzy, pozdrawia Kaczyńskiego


Nowa tryb sił NATO w Afganistanie była tematem telefonicznej pertraktacje premiera Donalda Tuska z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą. Jak wynika z komunikatu ognisko Informacyjnego Rządu, politycy m.in. "podkreślili wagę solidarności w działaniach Sojuszu Północnoatlantyckiego".

Nowa porozumienie z Rosją na wyjazd archeologów do Smoleńska?


wyraziciel MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że sytuacja wyjazdu polskich archeologów do Smoleńska, na miejsce katastrofy Tu-154M jest trudna od okolica prawnej. Dodał, że być może konieczne będzie podpisanie odpowiedniej umowy z Rosją.

"Palikot, którego znacie, zginął z prezydentem"


Janusz Palikot wraca. I zapowiada, że będzie aktywnym uczestnikiem kampanii wyborczej. dyskusyjny polityk Platformy Obywatelskiej zamierza wprawdzie absolutnie zmienić swój wizerunek.

Taki jest konsekwencja lekceważenia prawa


Trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak na warszawskiej Ochocie zderzyły się dwa auta. Powód? Jeden z kierowców nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego. Informację otrzymaliśmy na platformę infrastruktura TVN24.

uchować konsekwencja władzy. Zobacz, kto ją przejął


Kraj nad Wisłą potrzebuje prezesów BBN, NBP, IPN, Rzecznika Praw Obywatelskich, szefów Sztabu Generalnego i Dowództwa Operacyjnego, dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP, w końcu - prezydenta. Ich gabinety nie mogą zostać puste. Kto przejmuje obowiązki w urzędach? Jakich decyzji nie mogą podejmować? kiedy w gabinetach skończy się "tymczasowość" urzędowania?

coraz to więcej Krewniaków


Polacy co chwila chętniej oddają farba - informuje "Metro". Najliczniejszą grupą jest młodzież. również firmy, w zamian imprez alkoholowych, organizują pikniki połączone z oddawaniem krwi. Eksperci uważają, że to następstwo akcji zachęcających do takiego działania - pisze gazeta.

Prof. Konarski: to był pokaz kultury politycznej


Politolog prof. Wawrzyniec Konarski uważa, że w przedwyborczej debacie PO Radosław Sikorski wypadł lepiej od Bronisława Komorowskiego, a sama dyskusja była interesującym pokazem kultury politycznej, choć kandydaci nie byli nastawieni konfrontacyjnie.

"Bronisław Komorowski jest łatwiejszy dla PiS"


Bronisław Komorowski czy Radosław Sikorski? Platforma wybiera swojego kandydata na kandydata w wyborach prezydenckich, a PiS liczy, że będzie to ten "łatwiejszy" do pokonania. - Wiem kogo byśmy chcieli, z kim łatwiej wygrać, ale tego nie ujawnię - stwierdza w "Faktach po Faktach" Marek Migalski (PiS). - Łatwiejszy do zaatakowania z wykorzystaniem PiS w brutalnej kampanii jest Komorowski - ocenia Roman Giertych.

W lasach Podkarpacia żyje 450 wilków i powyżej 120 niedźwiedzi


W lasach Podkarpacia żyje 450 wilków, nad 120 niedźwiedzi, 200 rysi, 120 żbików natomiast 300 żubrów - poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek. W regionie zakończyła się doroczna inwentaryzacja zwierząt.

Wylicytował mistrzowskie narty Justyny Kowalczyk do 51 tysięcy, ale ich nie kupi


Osoba, która wygrała licytację nart Justyny Kowalczyk na aukcji charytatywnej na sprawa podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie, nie chce za nie zapłacić - poinformowała Kinga Krzywicka z hospicjum.

PSL chciałoby zerwać koalicję, lecz nie wie jak


Ludowcy byli bliscy wyjścia z rządu po tym, gdy Donald Tusk powołał Radę Gospodarczą. Na spotkaniu ścisłego kierownictwa PSL chociażby Waldemar Pawlak puder zakomunikować, że trzeba się zastanowić nad dalszym funkcjonowaniem w koalicji z PO - pisze "Rzeczpospolita".

Zarzuty dla dziennikarzy? "To budzi wątpliwości"


- wolność słowa jest jednym z fundamentów państwa demokratycznego. (...) Kolejna sprawa, w której dziennikarzowi stawia się przygana ujawnienia tajemnicy państwowej, budzi mój patetyczny cykor - napisał w specjalnym oświadczeniu prezydent Lech Kaczyński, który w ten wybieg odniósł się do sprawy dziennikarza TVN24 Krzysztofa Skórzyńskiemu. sprawozdawca usłyszał przygana ujawnienia tajemnicy państwowej.

"Ejżeż ty, gruby huncwocie". Narodowe dyktando


Ejżeż ty, pulchny huncwocie przechero, czegóż to sobie winszujesz? - pomiędzy innymi z takimi ortograficznymi pułapkami zmagali się w niedzielę w Katowicach uczestnicy Ogólnopolskiego Dyktanda. 14. narodową klasówkę napisało z grubsza tysiąca osób.

Ucieczka pirata skończyła się na barierce


kaper uciekający przed radiowozem po krajowej "19-ce", gnał ponad 200 km/h i wyprzedzał inne auta z prawej strony, nawet na skrzyżowaniu. Po sześciu kilometrach ostra konnica BMW się skończyła - na ochronnej barierze. Kierowcy nic się nie stało. Uciekał, bo niedawno stracił norma prawna jazdy. obecnie stanie nim sądem.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.