Alkoholowa pucz w Rosji


Po raz pierwszy w historii władze Rosji wprowadziły minimalną cenę wódki. Pół litra alkoholu nie przypuszczalnie próbować mniej niż 89 rubli, inaczej niecałe 9 złotych. To drastyczna podwyżka, dlatego że do tej pory jest dozwolone było kupić butelkę trunku nawet za dwa złote.

Bułgarska prokuratura wszczęła na wniosek ministra obrony Nikołaja Mładenowa 36 dochodzeń w sprawie przestępstw finansowych w resorcie - poinformowała we wtorek przedstawicielstwo BTA. 30 spraw wszczęto w Sofii, 6 - na prowincji. Kopalnie "Ignacy" w Rybniku i "Guido" w Zabrzu oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach znalazły się na kartach pocztowych, które od ostatnich dni lutego będą dostępne w urzędach pocztowych w całej Polsce. system Mediowa Point Group kupiła od Qebonto Holdings Limited 80 udziałów stanowiących 80 proc. Agencji Wydawniczo-Reklamowej bez owijania w bawełnę - podała PMPG we wtorkowym komunikacie.Łączna cena zakupionych udziałów wynosi 8.072.500 zł.persona robił, albo uszkodził twój samochód? Nie możesz nim jeździć? To weź z wypożyczalni - zapłaci ubezpieczający sprawcy. I wystarczająco nie musisz rozglądać się najtańszej oferty - uważa komisja Nadzoru Finansowego. Asbis odnotował we wrześniu i październiku wysoką dynamikę sprzedaży i spodziewa się, że chyba że ten trend się utrzyma przychody za IV kw. mogą dać wyraz się wyższe niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku. rozdzielacz IT liczy, że wykapany 2009 r. uda mu się finalizować na plusie - poinformowali na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami przestawiciele Asbisu. 74,3 proc. polskich szefów firm ocenia, że forma polskiej gospodarki w ciągu 6 miesięcy się poprawi - wynika z kwartalnego raportu Business Sentiment Index przeprowadzanego dzięki firmę Deloitte. odsetek badanych przewidujących obniżenie zatrudnienia nadal jest bardziej natężony niż spodziewających się wzrostu zatrudnienia.

albo czujny, zrewiduj swoje podejście, wyznacz sobie nowe cele i nawiązuj przydatne kontakty.

Microsoft i Nokia - giganci w produkcji oprogramowania i telefonów komórkowych - ogłoszą wkrótce alians, jaki pozwoli bawić się pakietu Office (Word, Excel, PowerPoint) w aparatach fińskiej firmy. umowa zostanie opublikowane być może nawet dzisiaj z wykorzystaniem Stephena Elopa z Microsoftu i Kaia Oistamo z Nokii. W ostatnich tygodniach trzy firmy badały majątkową Wartę pod kątem akwizycji - wynika z informacji "Parkietu", pozyskanych ze środowiska audytorów.

Łączna walor zadeklarowanej pomocy ze strony instytucji europejskich i MFW to 750 mld EUR, do tego dochodzi deklaracja ECB odwieszenia operacji dostarczania płynności i zaskakująca rozstrzygnięcie o zakupie (sterylizowanym) z wykorzystaniem ECB długu rządowego krajów strefy euro i prywatnego. Lech Kaczyński - po raz pierwszy, od momentu został prezydentem - udaje się do Davos na Światowe forum Gospodarcze (WEF). Polskę na spotkaniu światowych polityków i biznesmenów w szwajcarskim kurorcie będą być reprezentantem także minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i dyrektor NBP Sławomir Skrzypek. pula Wells Fargo jako zeszły z dużych amerykańskich kredytodawców przedstawił w poniedziałek wieczorem idea zwrotu rządowego wsparcia kapitałowego, które otrzymał w ubiegłym roku.Po ostatnich turbulencjach, które wystąpiły na rynku walutowym będące skutkiem zapadniętych decyzji przez ministrów strefy euro, notowania par europejskich związanych z dolarem amerykańskim z wolna ulegają stabilizacji. muskularny nacisk ze strony popytowej został stłumiony i do kontrataku przystąpiła podaż, która w poniedziałkowej sesji śmiałość skróciła dystans między stronami. ING podniósł rekomendację dla Vistuli do "trzymaj" ze "sprzedaj". To może być dla firm paliwowych niezła gratka. W połowie maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na dostawy paliw. Niestety, pies z kulawą nogą nie spełnia wymogów przetargowych - zauważa "Puls Biznesu".

Polskie firmy chcą zwolnić 38 tys. osób


Z danych GUS na koniec października 2009 roku wynika, że 509 zakładów pracy zadeklarowało zniesienie w najbliższym czasie 38,1 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego 15,0 tys. osób - podał GUS w komunikacie.

Eksperci: 5,4 mld zł przychodów z prywatyzacji to pyszny efekt


Około 5,4 mld zł przychodów z prywatyzacji za trzy pierwsze miesiące tego roku to jadalny wynik - oceniają eksperci. Zdaniem Ireneusza Jabłońskiego z ognisko im. Adama Smitha nie ma zagrożeń dla realizacji planu przewidzianego na ten rok - w wysokości 25 mld zł.

Wybór prezesa NBP najlepiej jak najszybciej, ale po konsultacjach z klubami - Komorowski


Wybór prezesa NBP najlepiej nieomalże odbył się jak najszybciej, choć powinien on być poprzedzony konsultacjami parlamentarnymi, których spokojne i rzeczowe przeprowadzenie umożliwi nowela ustawy o NBP wzmacniająca uprawnienia p.o. prezesa Piotra Wiesiołka - uważa Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

USA: Demokraci dalej za kontrowersyjnym funduszem ratunkowym


zagadnienie funduszu ratunkowego w wys. 50 mld USD dla zagrożonych spółek finansowych, który pochodziłby ze świadczeń dużych firm tego sektora, jest potem w programie debaty Senatu USA nad reformą bankowości - oświadczył demokratyczny senator Christopher Dodd.

Eksperci: Wprowadzenie dopłat do gier zaszkodzi budżetowi


wtajemniczenie dodatkowych dopłat do gier hazardowych prawdopodobnie uszczuplić budżet państwa poniekąd o 1,5 mld zł w 2014 r. - uważają analitycy Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). Inni eksperci wskazują, że ministerstwo finansów nie ma wizji swojej roli wobec hazardu.

Ceny miedzi w Azji w dół, po raz pierwszy od pięciu sesji, po danych ISM z USA


Miedź staniała w piątek na giełdzie metali w Szanghaju, po raz pierwszy od pięciu sesji, bo inwestorzy oceniają, że ostatnie wzrosty notowań do najwyższego poziomu od 15 miesięcy były przesadzone, po publikacji czwartkowego raportu ISM w USA - podają maklerzy.

bestia wchodzi do Wronek


Koreański Samsung przejmuje fabryki polskiej firmy Amica - donosi "Rzeczpospolita". Za zakłady produkujące lodówki i pralki Koreańczycy mają odpłacić się 200 milionów złotych. Jednak potem fabryki mają być co do jednego eksploatowane przez obie firmy i rozbudowywane, podwajając zatrudnienie. Po tej informacji Amica z trudem zwyżkuje na GPW.

Zaskakujące ożywienie na rynku domów?


Publikowane wczoraj dane makroekonomiczne okazały się niesłychanie dobre. katalog Ifo potwierdził poprawę w niemieckiej gospodarce, dane o zamówieniach w USA poważny się najmocniejsze od dwóch lat, zaś sprzedaż nowych domów potwierdziła pozytywne sygnały, które w poprzedni piątek dał meldunek o sprzedaży używanych domów.

Przychody PTC stopniały o 6,2 procent


Przychody Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era, spadły w pierwszym kwartale 2010 roku o 6,2 proc. do 1,76 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Zima przykręca Wyspom gazowy kurek


Zima coraz to z większym natężeniem paraliżuje Wielką Brytanię. nie zważając na olbrzymich zastojów w transporcie, obręb zmaga się z niedoborami gazu, którym Anglicy ogrzewają domy i biura. Brytyjska centralna dyspozytornia gazu po raz pierwszy od 10 lat była zmuszona amputować dostawy w pewnej mierze stu firmom.

LOT poprosi szczebel o pieniądze?


Przemieszczająca się nad Europą obłok pyłu wulkanicznego znad Islandii pogrążyła linie lotnicze w kryzysie, jaki - jak mówią - jest szmirowaty od tego po atakach na nowojorskie World Trade Center. Jak dowiedział się "Dziennik gazeta Prawna" LOT, jaki ponosi ogromne straty finansowe już zapowiada, że zwróci się do rządu o pomoc.

Wzrostowy początek tygodnia


Piątkowa sesja na giełdach w USA w dużej mierze zdeterminowana została przy użyciu publikację danych z amerykańskiego rynku pracy, które wbrew pewnej dwuznaczności zostały raczej pozytywnie odebrane za pośrednictwem rynek. rozkład Dow Jones wzrósł o 1,03 proc., S&P 500 o 1,31 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 1,79%.

Złoty zyskuje po danych o sprzedaży


Wtorkowy handel na rynku złotego rozpoczął się od niewielkiej przeceny polskiej waluty. pod realizacji zysków pod koniec wczorajszego handlu w USA i handlu w Azji oraz spadków na parze EURUSD na otwarciu w Europie notowania pary EURPLN wzrosły dziś o brzasku w pobliże poziomu 4,12, zaś USDPLN w okolice 2,8875.

Sprzedaż "Wyborczej" drastycznie spada


rozprzestrzenianie płatne wspólnie "Gazety Wyborczej", wydawanej za pomocą Agorę, wyniosło w styczniu 2010 roku 343.034 sztuk i było o 13,9 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy

Union Investment TFI: na koniec roku WIG20 na poziomie 2.500 pkt.


Zdaniem zarządzających Union Investment TFI w 2010 roku WIG 20 wrośnie o 7-8 proc. i dojdzie do poziomu 2.500 pkt. - podał Union Investment w komunikacie.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.