Polacy przez cały czas na obcym chlebie


Z własny permanentnie więcej osób wyjeżdża, niż do niej wraca. Według najnowszych danych Eurostatu, na które powołuje się "Rzeczpospolita", bilans migracji permanentnie mamy ujemne. Polacy, blisko kryzysu gospodarczego, dalej wyjeżdżają z kraju w poszukiwaniu pracy. Znajdują wszelako nowe kierunki podróży.

Ludwik Sobolewski i KNF przerzucają się oskarżeniami o zaniedbania. Chodzi o sprawę piątkowych spekulacji na warszawskiej giełdzie. komitet zarzuca prezesowi giełdy, że ten pomimo próśb nie wprowadził żadnych mechanizmów ograniczających ryzyko manipulacji. Comp chce skupić 332.352 akcji własnych, stanowiących 7 proc. głosów na WZA, oferując 70 zł za sztukę - podała spółka w komunikacie. Firma deweloperska Rank Progress ustaliła przedział cenowy w book-buildingu na 10,77-12,00 zł, poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym. Firma liczy na pozyskanie do 51 mln zł netto.Oszczędności pomniejszone o inflację i ewentualne straty na giełdzie, niższe realne dochody, większe raty nowych kredytów; z drugiej okolica niższe raty już spłacanego zadłużenia i wysokie dochody z bezpiecznych lokat, do tego niższe ceny nieruchomości - taki jest bilans ostatnich dwóch lat w naszych finansach osobistych. Japan's Finance minister Naoto Kan reiterated his desire to target inflation, setting up a clash with the bank of Japan over how best to pull the country out of deflation. Mennica Polska, która ogłosiła wezwanie na 54,95 proc. akcji Ruchu po 8,3 zł za sztukę, nie przedłuży po raz drugi terminu wezwania - poinformował PAP Zbigniew Jakubas, przewodniczący rady nadzorczej Mennicy, podtrzymując swoje pozycja sprzed trzech tygodni.

indeks grupujący największe spółki warszawskiego parkietu WIG20 ponownie osiągnął poziom 2.300 pkt w czwartek. Zdaniem analityków, stało się tak dzięki wyższemu otwarciu giełdy amerykańskiej.

Kanadyjski giełda mieszkaniowy ogromnie się ożywił w ostatnich miesiącach, ale przed chwilą weszły w bytowanie ostrzejsze reguły kredytowania. Osoba, która chce zaciągnąć tańszy kredyt hipoteczny, czyli o zmiennym oprocentowaniu, musi nasamprzód przejść tzw. test prawdy. Główne amerykańskie indeksy giełdowe prosto z mostu w piątek zwyżkowały, odreagowując trzydniową serię spadków. posiedzenie miała niemniej rozgorączkowany przebieg, a obawa o konsekwencje kryzysu fiskalnego w strefie euro permanentnie był między inwestorów widoczny.

To był ten dzień. prosto dwa lata temu, 29 października 2007 roku polscy inwestorzy obserwowali historyczną sesję na Giełdzie Papierów Wartościowych. tylko wtedy indeks największych spółek osiągnął Ojciec Niebieski stan w historii, wzbijając się w ciągu notowań do 3940 punktów, a kończąc sesję rekordowym wynikiem - 3935 pkt. w dalszym ciągu zaczął się wszelako 15-miesięczny spadek... podczas gdy znów zbliżymy się do szczytów sprzed lat? Linie lotnicze i biura podróży bez ustanku nie zostały oficjalnie poinformowane o planach zamknięcia na trzy wrześniowe weekendy warszawskiego Okęcia - pisze "Dziennik pismo Prawna". - To dowolny absurd - komentują przedstawiciele branży turystycznej. reprezentant lotniska odpiera te zarzuty i podkreśla, że naprawa jest niezbędny. Złą wiadomość dla osób, które mają kredyty w walutach lub zaplanowały odpoczynek za granicą, przynosi "Metro". Jak przewidują cytowani przez gazetę analitycy, w sezonie urlopowym za euro trzeba będzie zapłacić powyżej czwórka złote.Jednym z najważniejszych zadań resortu rolnictwa w 2010 roku jest nowelizacja ustawy o Agencji Nieruchomości Rolnych. Pozwoli ona na szybszą sprzedaż państwowej ziemi rolnikom - powiedział PAP członek rządu rolnictwa Marek Sawicki. Poinformował, że dobiegają końca uzgodnienia międzyresortowe dot. projektu ustawy. kurs akcji Asseco South Eastern Europe wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na GPW o 15 proc. do 16,1 zł. zatrudnienie niedaleko sprzątaniu prywatnych mieszkań i opiece nad osobami starszymi to najpopularniejsze zajęcia wśród Polek zatrudnionych w Danii. W stosunki od stanowiska nasze rodaczki zarabiają 90-130 koron na godzinę.

Ryzykowna gra ciężarem dla gigantów


inny największy francuski bank Societe Generale jest wzburzony sytuacją w IV kwartale. towarzystwo ostrzegła rynek, że jej pożytek za ten trwanie był niewielki. Kulą u nogi patetyczny się ryzykowne inwestycje związane z rynkiem nieruchomości. Odpisy na te inwestycje sięgnęły 1,4 miliarda euro.

Więcej bankomatów bez prowizji


Z badania zleconego przy użyciu NBP wynika, że już 78 proc. Polaków posiada konto bankowe. Dla porównania, jeszcze parę lat temu obliczenie osobisty proch przeciwnie co dalszy Polak. Ci, którzy nadal nie zdecydowali się na otworzenia konta, tłumaczą to pośrodku innymi wysokimi opłatami pobieranymi przy użyciu banki. Rzeczywiście, w ostatnim czasie instytucje finansowe zmieniały tabele opłat i prowizji na niekorzyść klientów, którzy w ten wyjście płacili za depozytową wojnę.

Zarobki w działach marketingu w 2009 roku


W 2009 roku połowa asystentów w działach marketingu zarabiała w przedziale pomiędzy 1700 PLN a 3450 PLN brutto. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wyniosła 2500 PLN. Stanowiło to 39 proc. płac product managerów (mediana 6450 PLN) a 68 proc. zarobków specjalistów ds. marketingu (mediana 3700 PLN). Wynagrodzenie co czwartego dyrektora ds. marketingu wyniosło powyżej 26 000 PLN - wynika z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

Od nowego roku wzrośnie wypłata paliwowa


Od nowego roku zwiększy się wypłata paliwowa, co prawdopodobnie spowoduje podwyżki cen oleju napędowego na stacjach. Przedstawiciele rządu zapewniają, że pieniądze uzyskane z podwyżki zostaną przeznaczone na budowę dróg i autostrad. W piątek w Sejmie dopisek przyjęli nowelizację ustawy, kto ma wprowadzić te przepisy w życie.

We wrześniu licytacja na lotnisko w Modlinie


Jeszcze we wrześniu może być proklamowany aukcja na budowę terminala pasażerskiego dla lotniska w Modlinie - poinformował boss spółki Mazowiecki Port powietrzny syreni gród Modlin. Zdaniem Piotra Okieńczyca, inwestycja będzie gotowa na mistrzostwa piłkarskie EURO 2012.

W Europie obcisły ewolucja na giełdach


W zachodniej Europie na giełdach na razie małe wzrosty - podają maklerzy. DAX rośnie poprzednio godz. 10 o 0,09 proc. i wynosi 5.324,12 pkt. CAC 40 zyskuje 0,05 proc. do 3.576,13 pkt. FTSE 100 rośnie zaś o 0,12 proc. do 4.823,15 pkt.

rzeczywistość ma mniej ropy, niż zakładano


Światowe rezerwy ropy zostały zawyżone i to o ok. jedną trzecią - sądzi pracownik naukowy uniwersytetu w Oksfordzie prof. David King. Jego badania omawia wtorkowy akcesorium biznesowy "Daily Telegraph".

Przewodniczący RPP pełni obowiązki zgodnie z prawem


grupa Polityki Pieniężnej przyjęła do wiadomości opinię prawną, która wskazuje, że pełnię kompetencji w RPP ma chwilowo pierwszy zastępca prezesa banku centralnego. - pisze "Dziennik pismo Prawna". Po śmierci prezesa Sławomira Skrzypka wystąpił problem, dotyczący zwoływania i przewodzenia obradom Rady, co było kompetencją szefa NBP.

Gudzowaty: Tusk nie potrafi stać na czele


- Już najwyższa pora, żeby Donald Tusk zdał sobie sprawę, ze nie potrafi zarządzać - mówił w TVN24 Aleksander Gudzowaty. Jego zdaniem usunięcie z handlu gazem spółki Gas Trading, w której należący do niego Bartimpex ma udziały, jest sprzeczne z polską racją stanu.

PMI i CPI wycenią złotego


Odczyt wskaźników PMI dla lokalny i podziw inflacji za luty ustalony przez resort Finansów będą kluczowe dla wyceny złotego w pierwszej części dnia, po południu inwestorzy będą śledzić iloraz ISM dla przetwórstwa w USA.

brak budżetowy 51,8 proc. planu


nieobecność budżetowy po kwietniu br. wyniósł 27 mld 42 mln zł - wynika z opublikowanych w poniedziałek szacunków Ministerstwa Finansów. zrealizowany niedostatek stanowi 51,8 proc. przewidzianego w tym roku deficytu, w wysokości 52,2 mld zł.

Byli ministrowie oferowali lobbystom płatne usługi


Troje byłych członków gabinetu brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira oferowało płatne usługi lobbystyczne fikcyjnej firmie PR. W trakcie dziennikarskiej operacji sfilmowano ich za pomocą ukrytej kamery i nagrano ich wypowiedzi - donoszą niedzielne media.

Quad na komunię to bzdura


Quady, konsole w prezencie dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii? Prezenty powyżej tysiąca złotych? Okazuje się, że niekoniecznie. Z ankiety przeprowadzonej za pomocą internetową porównywarkę cen ceneo.pl wynika, że za najbardziej adekwatny prezent na tę okazję uważamy stale rower, kolia i gotówkę.

Fed's Bernanke: To Pay Close Attention To Any New Bubbles


Federal Reserve Chairman Ben Bernanke Thursday said the Fed would keep a close eye on the risk that new asset bubbles could be formed due to the huge stimulus pumped to counter the U.S. economy's downturn.

KBC Securities obniżył rekomendację TVN do trzymaj


Analitycy KBC Securities, w raporcie z 16 marca, obniżyli rekomendację dla TVN do "trzymaj" z "kupuj", ale podwyższyli wycenę akcji spółki o 3 proc. do 17 zł.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.