BOŚ ma zadłużenie na 30 mln euro od niemieckiego KfW


bank Ochrony Środowiska zaciągnął pożyczka w niemieckim banku KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) wysokości 30 mln euro, podał bank w komunikacie.

Najlepiej wynagradzanym prezesem w USA był w ubiegłym roku szef firmy inwestycyjnej Blackstone Group Stephen Schwarzman, jaki zarobił 702 mln dol (ponad 2 mld zł). W pierwszej dziesiątce rankingu, opublikowanego w czwartek przez reprezentującą interesy akcjonariuszy organizację Corporate Library, znaleźli się nie licząc niego jakby wyłącznie prezesi spółek surowcowych. trend wzrostowy trwa w najlepsze. Nie zapewne żadnych oznak wskazujących na to, by proch się zakończyć. Dziś pomagały mu lepsze dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, która zwiększyła się o 1,6 proc. Spodziewano się jej zwyżki o 1,1 proc. plus inflacja była nieco niższa niż oczekiwano. Na kolosalny spadek liczby wniosków o kredyt hipoteczny nikt nie zwrócił uwagi. Pesymiści z kwaśnymi minami "przełykają" kolejne rekordy indeksów, ale podaż nie przejawia chęci do z większym natężeniem energicznego działania. Na początku sesji za oceanem S&P500 pokonał liczebność 1200 punktów. Premier Donald Tusk nie został zaproszony na Światowe forum Ekonomiczne w Davos. punkt programu ekonomistów uważa, że winien tam być. Jeden z pytanych przez tvn24.pl ekonomistów - Marek Zuber - uważa, że absencja zaproszenia dla Tuska to wręcz "prztyczek w nos". Inni, jednak krytykują brak wyjazdu - aż tak dosadni w ocenach nie są.Dane osobowe kilku tysięcy klientów brytyjskiego operatora telefonii komórkowej T-Mobile zostały skradzione i odsprzedane konkurencji - donosi we wtorek telewizja Sky, powołując się na rzecznika firmy. Złe kodeks podatkowe i utrudnienia w wykorzystywaniu funduszy strukturalnych to tylko niektóre bariery rozwoju gospodarki - uważają przedsiębiorcy. To co rosło musi spaść - to banalne stwierdzenie pasuje jak ulał do tego, co od początku tygodnia historia się na polskiej giełdzie i na złotym. Polskie akcje i waluta w środę już kolejny dwadzieścia cztery godziny traciły na wartości. Analitycy wskazują jednak, że nie ma powodów do paniki, bo to co się dzieje to naturalna stalowy szlak rzeczy - redakcja następująca po wzroście.

w czasie wczorajszej sesji na Wall Street główne indeksy odnotowały niewielką zmianę wartości. wbrew początkowych wzrostów w USA, szwung realizacji zysków przez punkt programu inwestorów zdeterminowała niejednoznaczne meta notowań.

Ropa naftowa na rynku paliw w USA wyceniana jest poniżej 80 USD za baryłkę. Analitycy nie wykluczają spadku jej notowań do 60 USD za baryłkę - podają maklerzy. Przyszłe decyzje o zwiększeniu dyscypliny budżetowej w UE będą podejmowane za pomocą wszystkie kraje członkowskie, w tym nienależące do strefy euro - zapewnił szef rządu Donald Tusk w czwartek na zakończenie pierwszego dnia szczytu w Brukseli.

W poniedziałek od rana złoty umacnia się, ignorując zapowiedź Jacka Rostowskiego o ponad52-mld deficycie budżetowym na 2010 r. Zdaniem analityków silniejsze od obaw są aktualnie dobre nastroje na giełdach a w globalnej gospodarce. Słabe wczorajsze zachowanie giełd amerykańskich miało bezpośrednie przełożenie na dzisiejsze poranne nastroje w Europie. targ otworzył się niżej i do momentu publikacji danych z USA o godzinie 13.30 znajdował się we władaniu sprzedających. Twoja firma ma długi? Za 15-30 tys. kupimy ją i uwolnimy cię od komornika - setki takich ogłoszeń zamieszczają internetowi oszuści. Jeden z nich jest prezesem 160 firm! - alarmuje "Gazeta Wyborcza".Unijna akcyza mocniej przetrzepie kieszenie palaczy. "Rzeczpospolita" cytuje eksperta podatkowego, który omawia zmiany w sposobie opodatkowania papierosów i tytoniu, jakie wchodzą w trwanie z początkiem przyszłego roku. Podwyżki podatku będą rozłożone na lata - ale będą dotkliwe. W listopadzie pieniądze większym strumieniem wracały do banków, niż z nich wypływały pod postacią kredytów. Jak wynika z listopadowych danych Narodowego Banku Polskiego na temat podaży pieniądza, wartość należności wobec banków zmalała. W większości sklepów na darmo szukać tradycyjnych stuwatowych żarówek. choć interdykt ich sprzedaży wejdzie na terenie Unii Europejskiej dopiero od września, to wykupiliśmy je wcześniej, aby dokonać inwentarz - pisze w czwartek "Metro". w tej chwili to towar deficytowy, kilkaset sztuk, które przychodzą z każdym nowym zamówieniem, znika na pniu - mówi gazecie pracownik jednego z dużych sklepów. Energooszczędne świetlówki są za drogie - dodaje jedna z klientek.

TVN usatysfakcjonowany z wyników


Edward Miszczak, wiceprezes TVN ds. programowych jest rad z październikowych wyników oglądalności po niesnaski jesiennej ramówki. Stacji udało się dawać awans na drugie punkt w całej widowi.

Byki niepewne, Wall Street podtrzymuje nadzieje


Dziś na większości parkietów było pewnie sporą niepewność i zwiększoną nerwowość inwestorów. Początkowy pogoda ducha szybko wyparował. choć umiarkowanie smakowity początek sesji za oceanem znów przywrócił bykom nadzieję, że niedawne spadki to tylko niegroźna i krótka korekta, po której wzrostowa skłonność będzie kontynuowana.

Ośmiu chętnych na stocznie


Osiem firm wpłaciło wadium w przetargu na fortuna polskich stoczni. Pięć - za majątek stoczni Gdynia, a trzy za aktywa szczecińskiego zakładu - poinformował dysponent kompensacji Roman Nojszewski z firmy Bud bank Leasing, odpowiadającej za podział, wycenę i sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Z wpłaconego wadium wynika, że pewnie identyczny majątek gdyńskiej stoczni być może zostać sprzedany, ale szczecińskiej - ledwo jedna czwarta.

dzisiaj ekspres, jutro bezzwłoczny


ekonomia Chin po dobrym 2009 roku (gdy była jednak zasilana pomocą rządową w wysokości 586 mld USD) w najbliższych kwartałach poprawiać się będzie w wolniejszym tempie, wprawdzie zapęd ten w dalszym ciągu jest ekspresem - uważa Bank Światowy.

Twój automobil świadczy o tobie


Porsche ma posmak sukcesu. Honda propaguje praktyczność. chociaż Chevrolet, podług niedawnego raportu, dumnie głosi w imieniu jego właściciela: "Nie korzystam z internetu".

region euro chce silnego dolara


Europejski bank przewodni i ministrowie finansów strefy euro chcą silniejszego dolara i "solidnego i stabilnego systemu walutowego" - powiedział w poniedziałek zwierzchnik ECB Jean-Claude Trichet.

Giełdy w USA przenikliwie w dół, inwestorzy martwią się spadkiem optymizmu wśród konsumentów


Piątkowa posiedzenie na giełdach w USA przyniosła ostrą przecenę akcji, gdyż inwestorzy przestraszyli się spadku optymizmu wśród amerykańskich inwestorów. Najmocniej na wartości traciły banki, firmy paliwowe i surowcowe, a główne indeksy zakończyły cały miesiąc na minusach.

Gadu-Gadu i radio Zet mogą utworzyć spółkę


Właściciele Radia Zet i Gadu-Gadu mogą wspólnie utworzyć firmę; Central European Tour operator przypadkiem najść Orbis Travel; spółka Costa Limited - Coffeeheaven, a Altus TFI - Progress FIZAN - taką decyzję podjął referat Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jakubas ma 4,6 proc. akcji WSiP


Zbigniew Jakubas wraz z podmiotami zależnymi: Multico Sp. z o.o., Multico-Press Sp z o.o. i Energopol Trade Sp. z o.o. zmniejszył odpowiedzialność we WSiP do 4,60 proc. kapitału i głosów na WZA - poinformował WSiP w komunikacie.

KBC Securities obniżył rekomendację dla BZ WBK do "trzymaj"


Analitycy KBC Securities w raporcie z 29 października obniżyli rekomendację dla BZ WBK do "trzymaj", ustalając cenę docelową jednej akcji na 175,7 zł.

Bat na urzędników ugrzązł w Sejmie


blok premiera Tuska obiecała przedsiębiorcom kary dla urzędników za łamanie prawa. I zapomniała. Urzędnicy mogą spać spokojnie, bo zatrważający dla nich wzorzec już rok obrasta kurzem w parlamencie - ironizuje "Puls Biznesu".

Zawiesisz aktywność na prima aprilis


człowiek biznesu będzie mógł zawiesić działanie gospodarczą na okres do 24 miesięcy. Natomiast ZUS zostanie zobowiązany do wydawania wiążących interpretacji w zakresie przepisów dotyczących obciążenie daninami publicznymi lub składkami na ubezpieczenia społeczne i rentowe. na domiar tego mają zmienić się zasady działania urzędów w kontaktach z przedsiębiorcami prywatnymi, dlatego że będą oni mogli organizować cały formalności w jednym okienku, a chociażby przewidzieć firmę przez Internet. Zostanie oraz skrócona i wąska nadzór przedsiębiorców. Takie, głównie zmiany przewiduje, uchwalona przy użyciu niższa izba parlamentu i podpisana za pomocą prezydenta, nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Mimo kryzysu w urzędach wciąż rośnie zatrudnienie


Od początku roku w zdecydowanej większości urzędów, wzdłuż poszukiwania oszczędności, stale są zatrudniane nowe osoby. Jak ustaliliśmy, niektóre z nich zatrudniły w tym czasie mało co dwa baty więcej pracowników, niż ich zwolniły.

koniec węgierskiej recesji


Węgierska gospodarka w pierwszym kwartale 2010 roku urosła o 0,9 procent. skoro w ostatnim kwartale 2009 roku wzrost był również dodatni (choć delikatny - 0,2 proc.) oznacza to, iż można odezwać się o zakończeniu recesji gospodarczej w tym kraju.

Rank Progress przydzielił wszystkie oferowane akcje


Rank Progress przydzielił 193 inwestorom wszystkie oferowane 4.643.130 akcje serii C o wartości 50 mln zł - podała spółka w czwartkowym komunikacie. wartość emisyjna akcji serii C Rank Progress była ustalona na 10,77 zł.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.