Wiceminister zdrowia podpisał idea finansowy NFZ na 2010 r.


Wiceminister zdrowia Jakub Szulc podpisał we wtorek koncept finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2010 r. - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w Ministerstwie Zdrowia.

Prezydent Lech Kaczyński powołał dzień dzisiejszy logo Mazurkiewicza na funkcja wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego; zastąpił on na tym stanowisku sędziego TK Janusza Niemcewicza. "Rzeczpospolita": Donald Tusk, Włodzimierz Cimoszewicz, Lech Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski powinni mieć większy wpływ na polską politykę wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rz". Andrzej Olechowski serio rozważa wycofanie się z wyborów – pisze Lechistan The Times. chyba że tak się stanie kandydat SD poprze Bronisława Komorowskiego.W pierwszy dzień tygodnia w Kościele Św. Anny na warszawskim Wilanowie pożegnamy twórcę i lidera Grupy ITI. Jan Wejchert zmarł znienacka 31 października. Odwołanie Zbigniewa Wassermanna i Beaty Kempy ze składu hazardowej komisji śledczej to skandal i Murzyn dzień polskiej demokracji – uważa Krzysztof Putra. Jego zdaniem takie działanie świadczy o tym, że PO się boi. - platforma robi wszystko by nie wyłożyć afery hazardowej - wtóruje mu Janusz Zemke europoseł SLD. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiedział, że wyrok o ewentualnym zwiększeniu polskiego kontyngentu w Afganistanie zapadnie po oświadczeniu w tej sprawie prezydenta USA Baracka Obamy i decyzjach sojuszniczych.

Kilkudziesięciu związkowców z kolejarskiej Solidarności pikietuje w czwartek przedtem budynkiem Dworca Głównego w Krakowie. Organizatorzy protestu zrezygnowali z blokady torów na stacji i postępowanie pociągów przebiega normalnie. Krakowska "Solidarność" odwołała blokadę kolejową, ale nie zdążyła powiadomić o tym wszystkich uczestników protestu. Od wtorku głodówkę prowadzą kolejarze w Siedlcach i Warszawie.

prowadzący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek wyklucza opcja startu w tegorocznych wyborach prezydenckich. Podkreśla, że jego rezygnacji ze stanowiska szefa PE nie dałoby się w Europie wytłumaczyć. Olsztyńskie firmy pogrzebowe znalazły ekscentryczny rozwiązanie dotarcia do potencjalnych klientów. Zamawiają w kościołach msze święte w intencji zmarłych pochowanych przez nie w minionym roku. szkopuł w tym, że księża nie wyczytują nazwisk zmarłych, ale nazwę zakładu pogrzebowego. - Z jednej okolica modlitwy nigdy dość, z drugiej trudno nie dostrzec w tym reklamy - przyznają księża z innych miast.

30 tys. zł zadośćuczynienia zasądził Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim dla poszkodowanej w wypadku autokaru w Grenoble. Kwotę wypłaci ubezpieczający PZU SA. Jak twierdzą prawnicy, ta przypadek przypuszczalnie sterczeć się początkiem lawiny pozwów poszkodowanych. Zdaniem szefa SLD Grzegorza Napieralskiego wykluczenie z hazardowej komisji śledczej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna pokazuje, że PO "naprawdę tej komisji się boi". Jarosław Kaczyński złożył rano kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie Katedry Wawelskiej. Towarzyszyła mu potomek żeński tragicznie zmarłej pary prezydenckiej - Marta.- trudno po czterech latach stronniczej prezydentury dotyczyć Lecha Kaczyńskiego jak królową Anglii – tak Radosław Sikorski w "Kropce nad i" tłumaczył swoje ostre słowa pod adresem Lecha Kaczyńskiego na niedzielnym wiecu. Zapewnił też, że taka jest uroda jego szorstkiej znajomości z prezydentem i ich współpracy to nie zaszkodzi. Kolejnym dwóm osobom postawiono zarzuty korupcji blisko wydawaniu licencji pilota - poinformowało we wtorek CBA. Tym razem chodzi o rolnika i zawodowego pilota, który miał pośredniczyć w "kupnie" uprawnień lotniczych. W wojsku są skostniałe procedury. Mówiąc o nich, generał Waldemar Skrzypczak ma rację - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN24 szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Wziął w pewnym sensie stronę wojskowego, któremu boss MON zarzucił nielojalność. Jednocześnie niemniej przekonywał, że z tymi skostniałymi procedurami walczy nie kto inny, jak minister Bogdan Klich.

Tusk: Normalizacja sytuacji na południu


W województwach małopolskim, śląskim, opolskim, podkarpackim, świętokrzyskim sprawa na części Wisły i Odry normalizuje się - powiedział premier Donald Tusk po niedzielnym nadzwyczajnym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego w Warszawie.

Z powodu grypy zamknięto trzy szkoły i przedszkole


Trzy szkoły podstawowe i filię przedszkola zamknięto w czwartek w województwie świętokrzyskim z powodu zagrożenia zachorowaniami na grypę i niskiej frekwencji - poinformował PAP świętokrzyski wicekurator oświaty, Lucjan Pietrzczyk.

PiS: stanowisko lokalny w Europie słabnie


Europosłowie PiS Paweł kujon i Tomasz Poręba skrytykowali podejście prowadzenia z wykorzystaniem kategoria Donalda Tuska polityki zagranicznej w ciągu ostatnich dwóch lat. wykorzystanie Polski w Unii Europejskiej słabnie; mówi się o dobrej atmosferze w rozmowach z innymi krajami, ale absencja jest rezultatów tych działań - podkreślali politycy na konferencji prasowej w Sejmie.

Nasi neandertalczycy też dbali o swoje zęby


- ciepło nam powiedzieć, że neandertalczycy też dbali o higienę jamy ustnej - mówił w TVN24 dr Mikołaj Urbanowski z Zakładu Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego. To pod jego kierownictwem naukowcy natrafili na trzy zęby neandertalczyka. Co więcej, okazało się, że neandertalczycy do czyszczenia zębów używali... wykałaczek.

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi


Akademia Polskiego Filmu inauguruje w poniedziałek w Łodzi swoją działalność. Miłośnicy polskiego kina będą mogli poznać jego historię, spotkać się z filmowymi twórcami.

"Prezydent chciał zaproponować Rosji nowy początek"


Lech Kaczyński podczas uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej chciał wysunąć propozycję Rosji nowy pierwsza zasada - ujawnił w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 Jacek Sasin z Kancelarii Prezydenta. członek rządu dodał również, że najprawdopodobniej dzień jutrzejszy poznamy pozycja pochówku prezydenckiej pary.

Kopacz: orzeczenie ws. szczepionek jeszcze dziś


wyrok w sprawie zakupu szczepionki przeciw grypie A/H1N1 zostanie podjęta w poniedziałek - ogłosiła minister zdrowia Ewa Kopacz. już w TVN24 mówiła, że firmy produkujące lek postawiły barierę: na to samo sprawunki rządowe.

"Bronek" przywieziony do polski


Mariusz W. przydomek Bronek, jeden z najbardziej poszukiwanych polskich przestępców, aresztowany przez hiszpańskich policjantów w Barcelonie, został przewieziony do Polski - podał rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Premier ocenia dwa lata: Mocna kwartet


Na "mocną czwórkę" dwa lata działania swojego rządu ocenił prezes rady ministrów Donald Tusk. boss rządu powiedział w "Faktach" TVN, że sukcesem Polski, a więc również jego gabinetu jest fakt, że kryzys nie dotknął naszego kraju.

Kaczyński o infrastrukturze i transporcie


infrastruktura i wysyłka to jedne z wielkich nierozwiązanych problemów krajowy - ocenił we wtorek aspirant PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński w ciągu debaty poświęconej gospodarce.

absencja pieniędzy na kontrakty ze szpitalami


Dyrektorzy wojewódzkich oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia nie zaproponują szpitalom dodatkowych pieniędzy na realizację świadczeń medycznych w 2010 r. - oświadczył w środę prezes NFZ Jacek Paszkiewicz po posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia.

Napieralski ma ofertę dla Donalda Tuska


zwierzchnik SLD Grzegorz Napieralski przedstawił premierowi Donaldowi Tuskowi ofertę współpracy w kilku dziedzinach życia społecznego m.in. edukacji, walki z korupcją.

Dwa lata w zawieszeniu dla posła


Sąd Rejonowy w Szczecinie skazał posła Cezarego Atamańczuka (niezrzeszony) na dwa lata więzienia, w zawieszeniu na cztery lata. poseł był delikwent m.in. o posiadanie narkotyków.

Bałtyk wrze. Zniszczone molo w Sopocie


Na Bałtyku sztorm. W Świnoujściu w sąsiedztwie wejściu do portu jest aktualnie plus minus 8 stopni w skali Beauforta. Silne fale i wiatr dochodzący do 100 km/h zniszczył sopockie molo. Dla wybrzeży Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego, Zalewu Wiślanego i Żuław IMiGW ogłosił najwyższy, trzeci rząd zagrożenia. może osiągnąć cel do zalania terenów przybrzeżnych, Westerplatte już podtopione.

Abp Gocłowski jest w szpitalu; miał udar mózgu


Abp Tadeusz Gocłowski miał udar mózgu - dowiedziała się TVP Info. Według lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.