baks na fali umocnienia


Ostatnie publikacje danych makro ze Stanów mrowie zmieniło w układzie technicznym pary eurodolar. bieg wybił się dołem z trendu spadkowego i w tej chwili kieruje się na wsparcie w rejonie 1,5025. Kluczowym impulsem powodującym fortyfikacja amerykańskiej waluty był meldunek z rynku pracy, który pozytywnie zaskoczył handlujących.

Październik był pierwszym miesiącem, w którym górnictwo węgla kamiennego zmniejszyło narastającą od maja stratę netto - wynika z danych Ministerstwa Gospodarki. Po dziesięciu miesiącach roku strata górnictwa netto wyniosła 252 mln zł poniżej 625 mln zł zysku w tym samym czasie zeszłego roku. nie prędzej co cieszyliśmy się, że urzędy komunikacji nie będą wymagały tłumaczenia zagranicznych dowodów rejestracyjnych i zarejestrowanie sprowadzonego samochodu będzie z tego powodu taniej. Jak się lecz okazuje - drożeją dowody rejestracyjne, nalepki na szybę, a i prawa jazdy. resort Skarbu Państwa ogłosiło kolejną prywatyzację Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach. przekształcenia własnościowe odbędzie się w drodze aukcji - można przeczytać w komunikacie ogłoszonym na stronie internetowej resortu.W poniedziałek przebieg złotego troszkę się zmieniał. Analitycy sądzą, że w kolejnych dniach przypadkiem dojść do niewielkiego osłabienia. Alicja Kornasiewicz prawdopodobnie zastąpić Jana Krzysztofa Bieleckiego na fotelu prezesa Pekao SA - podaje piątkowa prasa. Za jej kandydaturą jest klaster dyrektorów grupy UniCredit, właściciela Pekao SA. przeciwnie jest natomiast grono nadzorcza banku. Komentując dokonanie przez Polskę najwyższego wskaźnika wzrostu gospodarczego w całej Unii Europejskiej, język niemiecki dziennik "Die Welt" napisał w swym wydaniu poniedziałkowym, iż pejoratywne ongiś określenie "polnische Wirtschaft" (polska gospodarka) nabiera w nowych okolicznościach pozytywnego wydźwięku.

Naukowcy z University of Massachusetts poinformowali, że na dziewięciu na każdych 10 banknotów, znajdujących się w obiegu w dużych miastach amerykańskich, wykryli ślady kokainy - pisze w poniedziałek "Spiegel" w wydaniu internetowym.

Bank BPH, który w I i II kwartale 2009 roku miał stratę netto, spodziewa się, że w III kwartale poprawi wyniki - poinformował w piątek na konferencji Józef Wancer, prezes BPH. wystraszony poniedziałek na rynkach walutowych. Rano euro było najtańsze przy dolara od kwietnia 2006 roku. deprecjacja przyniosły transakcje na azjatyckich rynkach, jeszcze w nocy naszego czasu. Rozpoczęcie handlu w Europie przyniosło niezmiernie wystraszony i benedyktyński - ale przebojowy marsz w górę.

wypadek rocznego rozliczenia podatku dochodowego nie stale kończy się na wypełnieniu i złożeniu zeznania. Niekiedy trzeba oraz uiścić podatek. Osoba, która nie wywiąże się z tego obowiązku, musi kalkulować się z dopłatą odsetek za zwłokę, ukaraniem grzywną i wszczęciem egzekucji. Prokom Investments, główny akcjonariusz Polnordu, chce, aby spółka ta wypłaciła z zysku netto za 2009 rok 45,5 mln zł dywidendy, co daje 2,05 zł dywidendy na akcję - poinformował Polnord w komunikacie. Przecena, jaka przetoczyła się w piątek za pomocą amerykański rynek, nie zrobiła nadmiernie dużego wrażenia w początkach dzisiejszej sesji na Starym Kontynencie. Początkowa część notowań przebiega w spokojnym nastroju. można chociaż założyć, że im w wyższym stopniu będą w ciągu dnia malały szanse na wyraźne reprodukcja w Ameryce, tym w Europie będzie narastała chęć do pozbywania się akcji.Używana pod ziemią odzież robocza, buty, maski i hełmy - to elementy wyposażenia górników, których jakość najczęściej budziła zastrzeżenia nadzoru górniczego. Inspektorzy kontrolują ich jakość, bo także od niej zależy bezpieczeństwo w kopalniach. Globalna ekonomia zaczęła powracać do zdrowia, ale żeby naprawa błędu była trwała, konieczne jest zorientowanie Stanów Zjednoczonych na eksport, zaś Azji na import - uznał główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Olivier Blanchard. Choć piątkowa posiedzenie na GPW rozpoczęła się dość pozytywnie, to główne indeksy skończyły ją na minusie. Według analityków, zmiana na gorsze nastrojów było efektem publikacji gorszych, niż oczekiwane dotyczących sprzedaży detalicznej w USA. Na szczęście nastroje poprawiła nieco magazyn indeksu Michigan.

Urzędy bez pieniędzy, bezrobotni bez składek


Kolejne urzędy pracy zawiadamiają ZUS, że nie mogą opłacić bezrobotnym ubezpieczenia zdrowotnego - ujawnia "Rzeczpospolita".

profit netto grupy Noble Banku


zbiorczy plon netto Noble Banku wyniósł w trzecim kwartale 2009 roku 42,79 mln zł wobec 45,92 mln zł rok już - poinformował pula w czwartkowym komunikacie.

PA Nova chce w 2009 roku poprawić wyniki o 20 proc.


PA Nova chce w całym 2009 roku poprawić przychody i plon netto o 20 proc. w stosunku do 2008 roku, spółka na początku września podejmie decyzję o nowej emisji - poinformowała na konferencji Ewa Bobkowska, naczelny spółki.

Francuski olbrzym wystrzelił z rosyjskiej fuzji


Francuski Danone i rosyjska biznes Unimilk ogłosiły połączenie. sekcja Danone - Fresh Dairy Product i Unimilk postanowiły wspólnie robić w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie i Białorusi. Nowa spółka będzie liderem na mlecznym rynku w Rosji i w całym obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw.

Stawki minimalne w rolnictwie


pospołu z początkiem roku wprowadzono w Norwegii stawki minimalne w branży rolniczej i ogrodniczej. Polacy zatrudnieni sezonowo w krainie fiordów muszą obecnie wypracować co bynajmniej 97,5 koron na godzinę.

Mamy pierwszą podwyżkę stóp


Przedpołudniowa punkt programu wtorkowych notowań na naszym parkiecie potwierdza, że krajowe wiadomości mają bez ustanku obcisły działanie na wydarzenia. pogmatwany ewolucja sprzedaży detalicznej w lipcu nie przełożył się na silniejsze behawior warszawskiej giełdy na tle rynków na świecie.

Skrzypek umocnił złotego


Nasza środek płatniczy kolejny dzień z plus minus zyskuje na wartości. Jej przebieg przekroczył dzisiaj co więcej ilość 3,90 zł za euro. Tak mocna nasza waluta nie była od 2008 roku. Jak oceniają analitycy, to skutek słów szefa NBP Sławomira Skrzypka, kto stwierdził, że czas na podwyżkę stóp procentowych.

Współczesny Magellan poszukiwany!


jeszcze lecz wciąż z wykorzystaniem dwa tygodnie (do 11 grudnia 2009 r.) trwają zgłoszenia kandydatów do Ogólnopolskiego Konkursu „Laurów Magellana” - nagród dla osoby lub zespołu osób za wyjątkowe projekty z dziedziny zarządzania i biznesu natomiast wybitne osiągnięcia społeczne, przyznawanych z wykorzystaniem alumnów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Na emeryturę nie wcześniej poprzednio "70"


I kobiety, i mężczyźni będą wykonywać pracę co w żadnym wypadku do 67. roku życia - to jedno założeń projektu ustawy przesuwającej wiek emerytalny, do którego dotarł kronika "Polska".

Cerabud przeprowadzi emisję z prawem poboru


Notowany na NewConnect fabrykant cegieł Cerabud przeprowadzi na przełomie czerwca i lipca emisję akcji z prawem poboru.

MF: Kolejne 83 mln zł dla policji


Kolejne dodatkowe 83 mln zł przekazało policji ministerium Finansów. Pieniądze te pozwolą na wypłacenie wszystkich świadczeń należnych funkcjonariuszom w tym roku - poinformował w środę PAP eksponent komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. W sumie w grudniu milicja dostała zarazem 205 mln zł.

Akcje Astro udanie zadebiutowały na NewConnect


Akcje spółki Astro - producenta m.in. teleturnieju telewizyjnego Familada - zadebiutowały w środę na NewConnect. Astro nie przeprowadzało oferty nowych akcji. Na rynek NC trafiło 9,9 mln walorów serii A spółki. bieg odniesienia wyniósł 0,15 zł. Pierwsza transakcja została zawarta po cenie 0,50 zł za papier.

Banki znów na cenzurowanym


Brytyjskie banki niewzruszony się na nowo podatne na odpisy związane z utratą wartości dzięki aktywa finansowe - przestrzegł pula Anglii. Zagrożenia widzi w możliwym spadku apetytu na ryzyko inwestorów. Instrumenty natomiast inne aktywa finansowe stanowiły na koniec minionego roku 40% aktywów banków w Wielkiej Brytanii.

Stabilne nastroje w oczekiwaniu na decyzje banków centralnych


Notowania złotego ciągle pozostają stabilne w wąskim przedziale wahań. tok EUR/PLN powrócił do kanału 3,8800 - 3,8900 i prawdopodobnie pozostanie w nim do końca dnia.

Dane z USA rozczarowały


przez większą część dzisiejszej sesji tok eurodolara zachowywał się poniekąd stabilnie, a inwestorzy z niecierpliwością czekali na dane z amerykańskiego rynku pracy. praktycznie za pośrednictwem cały ubiegły tydzień notowania tej pary walutowej poruszały się w przedziale wahań 1,4300-1,4450 i pomimo publikacji kilku istotnych danych makro drugi w tym kanale.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.