chory początek sesji w Europie


Miniona sesja giełdowa na Wall Street przyniosła wzrosty głównych indeksów, przerywając tym samym dwudniową zniżkę wartości akcji. rozkład Dow Jones zyskał 0,9 proc., S&P 1 proc., a technologiczny Nasdaq zwyżkował o 1,3 proc. Giełdy w USA odnotowywały wzrosty nie bacząc na wczorajszych słabszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa spotkał się we wtorek z szefami spółek chemicznych m.in. Polic i Azotów Tarnów. Tematem rozmów są m.in. płatności tych spółek za gaz. ministerium skarbu pełni w rozmowach rolę "moderatora" - poinformował we wtorek PAP wyraziciel ministerstwa skarbu państwa Maciej Wewiór. akt nieruchomości pod młotek, bloki komitetów wyborczych "tak", ale nie w prime timie, no i - czy też - radykalne odchudzenie liczby pracowników. To zdaniem "Rzeczpospolitej" główne punkty planu ratunkowego dla TVP, kto w połowie marca zwierzchnictwo telewizji publicznej przedstawi ministrowi skarbu. - Bankrut nie straci mieszkania - donosi w tytule "Dziennik gazeta Prawna". Wszystko przez zmiany, jakie w nieomal upadłościowym i naprawczym przygotowali notka z sejmowej komisji Przyjazne Państwo. Jej członkowie chcą by konsumenci, którzy wpadną w finansowe przeciwność mogli obwołać plajta i nie musieli oddawać swoich mieszkań.zakłady Chemiczne "Police" będą dymisjonować pracowników. Jak korporacja podała w komunikacie, naczalstwo podjął uchwałę o wypowiedzeniu Zakładowego układu zbiorowego. Do 2014 pracę w Policach straci 575 osób. Dzisiejsza kazus na rynkach finansowych przypominała tę sprzed uzgodnień pomocy dla Grecji. w tym momencie pojawiają się wątpliwości, czy zatwierdzony pakiet będzie wystarczający. Do powstania małej paniki wystarczyła plotka o możliwym obniżeniu ratingu dla Hiszpanii. The German government is to cut its budget by 10 billion euros ($13 billion) a year until 2016 in odznaczenie to set an example for the euro zone and to comply with the budget deficit rules in the constitution, the Financial Times reported on Monday.

Firmy, których roczne obroty nie przekroczą 30 tys. euro skorzystają ze zwolnienia z podatku VAT. Rząd zgodził się na wzniesienie limitu, który w tej chwili wynosi 10 tys. euro - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

chociażby za pośrednictwem pięć dni może nagrywać nasze ustalenia spotkanie skarbowy, bez uzyskania wcześniejszej zgody sądu. Informacje o tym, ilu Polaków fiskus inwigiluje, są ściśle tajne - akcentuje "Dziennik pismo Prawna". Pierwsze godziny dzisiejszej sesji europejskiej przyniosły spadek kursu EUR/USD do poziomu 1,3520 - najniższego w bieżącym tygodniu. Negatywnie na walor euro względem dolara wpłynął odrodzenie się obaw związanych z sytuacją fiskalną Grecji, o czym świadczył ponowny postęp rentowności obligacji wyemitowanych za pośrednictwem ten kraj.

Na wstępie wczorajszej sesji pojawił się odmowny czynnik w postaci spadkowego ruchu EURUSD. wzdłuż z osłabionej korelacji dolara z giełdami i rynkami surowców w ostatnim okresie, trudno było absolutnie odrzucić to wydarzenie, szczególnie, że tym co do jednego wybicie tej pary nie wygląda na techniczną pułapkę. Polscy menedżerowie okazują się optymistami, i to w większym stopniu niż się spodziewano. Ich stanowisko mierzy rejestr PMI, a jego grudniowy odczyt na poziomie 52,4 pkt - taki sam jak w listopadzie - jest Ojciec Niebieski od marca 2008 roku. A targ oczekiwał spadku. Francuscy rolnicy, pragnąc zwrócić uwagę rodaków na głęboki kryzys, jaki przeżywa gospodarka rolna, przeobrazili na dwa dni Pola Elizejskie w jeden obfity ogród z sadami i zagonami uprawnymi.kapitał Krajowa napad dwa lata temu podpisała z CBA tajne porozumienie o "wymianie informacji" - pisze "Gazeta Wyborcza". Bankowcy, słysząc o tym, są zdziwieni. Żadna inna instytucja finansowa w Polsce, nie ma specjalnej umowy z CBA. Asseco South Eastern Europe kupiła 100 proc. udziałów spółki informatycznej z Kosowa, Pronet IT Konsalting Inxhiniering Telekomunikime - podała ASEE w komunikacie. Do Aten dotarła pierwsza punkt programu ratunkowej pożyczki, przygotowanej dla pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji za pośrednictwem kraje strefy euro i międzynarodowy środki pieniężne Walutowy. Greckie ministerium finansów potwierdziło, że do jego kiesy trafiło 14,5 mld euro. Środki te pochodzą od 10 państw strefy euro.

Bono "cienko śpiewa" w biznesie


Bono - wedle niektórych jeden z najlepszych muzyków świata - jest jednocześnie jednym z najgorszych inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Tak bodaj twierdzi portal "Wall Street 24/7", jaki przyjrzał się biznesom lidera zespołu U2.

Sąsiad nasz ma się co chwila lepiej


Optymizmem powiało w kraju naszych południowych sąsiadów. Na Słowacji mówi się już zgoła o wyjściu z recesji - firmy zgłaszają wzrost produkcji, więcej przyjmuje nowych pracowników niż zwalnia. W czerwcu zwyżka zamówień w przemyśle wyniosła tam miesiąc do miesiąca 4,4 proc. (najwięcej od 2007 r.) blisko spadku w maju m/m o 3,4 proc.

Fast food Kraj nad Wisłą i król hamburger


Jeśli Polacy decydują się na jadło niezależnie od domem, najczęściej korzystają z pizzerii lub sieci fast foodów - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Sąd w Paryżu przedłużył okres ochronny dla Orco na kolejne 6 miesięcy


Paryski Sąd handlowy zdecydował o wydłużeniu procedury ochronnej przed wierzycielami dla Orco Property Group na kolejne sześć miesięcy - poinformowała spółka w komunikacie.

Kluby: są pierwsi kandydaci do nowej RPP


Obecna wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch, byli wiceministrowie w tym resorcie: Stanisław Gomułka i Stanisław Stec, główny ekonomista BRE Banku Ryszard Petru zaś profesor warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej Andrzej Kaźmierczak - są wymieniani jak potencjalni kandydaci sejmowych klubów do Rady Polityki Pieniężnej.

Eksperci: prywatyzacja stoczni - spóźniona, inwestor - nieprzetestowany


Zawirowania wokół sprzedaży stoczni to zdaniem ekspertów dowód na to, że ich prywatyzacja jest spóźniona, a urzędnicy nie sprawdzili wypłacalności katarskiego inwestora. Uważają, że powinno się dążyć do porozumienia z katarską agencją inwestycyjną, ale jednocześnie szukać innych potencjalnych nabywców stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Rekordowa wielkość turystów zwiedziła muzeum Auschwitz


1,3 miliona turystów zwiedziło w ubiegłym roku Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. To rekord w 62-letniej historii placówki - poinformowało w niedzielę biuro prasowe muzeum. dotychczas rekordowym rokiem był 2007, w którym b. obóz zwiedziło 1,22 miliona osób. W ubiegłym roku liczba ta wyniosła nad 1,1 miliona osób.

Goldman Sachs to nie owszem pretekst do korekty


casus zarzutów przy Goldman Sachs na razie całkiem powszechnie uznawana jest bardziej za pretekst do korekty na rynku akcji niż komplikacja o większej wadze. jest dozwolone się natomiast spodziewać, że zatoczy szerszy cykl i stanie się podstawą do poważniejszych zmian w funkcjonowaniu rynków finansowych, które wszak ówczesny zapowiadane już wcześniej.

Złoty, zbity obawami o interwencję, będzie w trendzie bocznym w piatek


Złoty jest dobrze zbudowany od kilku dni, w pobliżu niezbyt dobrego sentymentu globalnego i umacniania się dolara na światowych rynkach. acz zdaniem analityków nie można oczekiwać jego aprecjacji, ponieważ za bardzo dobrze zbudowany jest złe przeczucie poprzednio kolejnymi interwencjami banku centralnego.

Linie lotnicze walczą na śmieszne reklamy


Zapomnijcie o chmurach jak ze snu, o radosnych spotkaniach na lotnisku. W najnowszych reklamach telewizyjnych dubel największe w Stanach Zjednoczonych tanie linie lotnicze wyśmiewają się z siebie nawzajem pod ręką pomocy półnagich facetów i muczących pasażerów…

Czy grozi nam druga fala?


Światowa ekonomia powinna odnotować w 2010 roku "umiarkowany wzrost" wynoszący 2,4 proc. - wynika z przewidywań ONZ, zawartych w opublikowanym wczoraj w Genewie raporcie o "Sytuacji i perspektywach światowej gospodarki w 2010 roku".

wzrost zmienności eurodolara


Podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym pilnować wolno było zwiększoną fluktuacja notowań eurodolara. Na otwarciu giełd w Europie tok EUR/USD spadł w okolice poziomu 1,3440, acz zgodnie z tym co mogliśmy obserwować w ostatnim czasie, przy takim kursie brak jest chętnych do otwierania krótkich pozycji.

1,5 tys. "grzeszników podatkowych" zagrożonych


Płytę CD z danymi 1,5 tys. "grzeszników podatkowych" z kontami w Szwajcarii zaoferował niemieckim władzom finansowym informator, kto zażądał za swe usługi 2,5 miliona euro - informuje w piątek "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ).

Górnictwo na krawędzi upadku?


resort Gospodarki nie podziela opinii górniczych związków, które w liście do premiera oceniły, że przemysł wydobywczy "stoi na krawędzi upadku" i wymaga pilnych działań ratunkowych. Przedstawiciele resortu uważają, że branża poprawnie poradziła sobie z kryzysem.

"Polskie koleje największym przegranym minionych 20 lat"


Polskie koleje są największym przegranym minionych 20 lat - uważają autorzy Białej Księgi rodzimego kolejnictwa. Dokument szczegółowo omawia sytuację w branży zwracając uwagę na jej liczne problemy.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.