MSP: formalne zwieńczenie sporu z Eureko


Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o unieważnienie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1.

rząd nie ma wiedzy o wszystkich kosztach, jakie państwo ponosi w związku z działaniem specjalnych stref ekonomicznych (SSE) - uważa Najwyższa Izba Kontroli. To - jej zdaniem - utrudnia ocenę opłacalności funkcjonowania takich stref. Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu nieobecność znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej. rokowania nt. lokalizacji siedziby Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) natomiast polsko-rumuńska współpraca energetyczna to główne tematy spotkania wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej z sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Rumunii Lucianem Sovą. ustalenia odbyły się 5 października br. w Warszawie.40 firm budowlanych i infrastrukturalnych firm z Holandii będzie za miesiąc dążyć w Warszawie partnerów biznesowych na EURO 2012 - pisze "Puls Biznesu". Lechistan energetyka wymaga inwestycji, jest stara i przestarzała - mówił podczas spotkania z zarządem Elektrowni "Kozienice" pryncypał Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, jaki w sobotę odwiedził zagrożony powodzią pow. kozienicki (Mazowieckie). W tym roku zadłużenie naszego państwa przypadające na obywatela zwiększy się o 2,1 tys. zł. Na wystarczy roku każdy z nas będzie obciążony kwotą ponad 19 tys. zł - pisze "Rzeczpospolita".

- W sobotę w domu aukcyjnym w Genewie zlicytowany zostanie jeden z w największym stopniu poszukiwanych znaczków pocztowych: szwedzki błędnodruk z połowy XIX w.

Nowa droga powstała w ramach projektu „Budowa dróg dojazdowych do Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej" - schemat współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, ... „Niewidoczni” – III etap kampanii „Użyj wyobraźni” „Użyj wyobraźni” to idea życiowa ogólnopolskiej kampanii społecznej, której celem jest naprawa błędu bezpieczeństwa w największym stopniu zagrożonych użytkowników dróg. Inicjatorem programu jest gabinet ...

Potrzebne jest nowe składowisko na nisko i średnioaktywne odpady promieniotwórcze, albowiem to w Różanie wypełnia się - powiedziała makler rządu ds. energetyki jądrowej Hanna Trojanowska. - Po czterech kwartałach spadków, japoński artykuł polski Brutto zwiększył się w II kwartale bieżącego roku o 0,9 proc. w stosunku do I kwartału. Druga największa system gospodarczy świata wyszła tym samym z najdłuższej od II wojny światowej recesji. Niestety, te pozytywne informacje nie przysłużyły się dziś giełdzie, która przenikliwie zapikowała. prezes IPN odpowiada na rosyjskie oskarżenia pod Polski. - Forsowanie twierdzeń naturalnie nieprawdziwych i kłamliwych w imię bieżących interesów politycznych nie służy prawdzie historycznej i dialogowi, nie służy ani Rosji, ani Polsce - krajom i narodom, których układy historyczne są szczególnie nasycone emocjami. poniżej takich działań IPN nie przypuszczalnie przejść bez względu - pisze w oświadczeniu Janusz Kurtyka.rada Ministrów przyjęła we wtorek wzór zmian w ustawie o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - podało CIR. kategoria chce m.in. dokonać inicjacji nowe instrumenty wsparcia przedsiębiorców i poszerzyć cykl potencjalnych odbiorców pomocy udzielanej przez Agencję. W pierwszym kwartale bieżącego roku grupa GDF Suez odnotowało gorsze wyniki finansowe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jak podają kapitalnie Nowości w Elektrociepłowni Rzeszów S.A. zastaną uruchomione bloki energetyczne zasilane olejem roślinnym.

basta zabawy w kotka i myszkę - mówi Anna Streżyńska, pryncypał UKE


Telekomunikacja Polska nie zostanie podzielona, musi jakkolwiek zainwestować w milion szybkich linii internetowych - w czwartek TP podpisała z Urzędem Komunikacji Elektronicznej historyczne porozumienie. O kulisach jego negocjacji mówi Anna Streżyńska, stary UKE

Świadczenia po rozwiązaniu stosunku pracy


W przypadku gdy niezdolność do pracy powstała podczas okresu wypowiedzenia i trwa nieustająco po jego zakończeniu, alias po rozwiązaniu umowy o pracę, pracobiorca ma uregulowanie do świadczeń pieniężnych za trwanie choroby trwającej w trakcie okresu wypowiedzenia.

Nowi inwestorzy w One-2-One


poprzedni szef MNI i spółka media Service Group zainwestowali bez mała 2,5 mln zł w zamian za 12 proc. udziałów w poznańskiej firmie One-2-One, specjalizującej się w marketingu mobilnym

London conference of energy and oil ministers


On 18-19 December 2008 Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak participated in a conference of ministers for energy and oil in London. The purpose of the meeting was to develop solutions for investment in energy sector, technology cooperation of oil companies, and the promotion of energy efficiency and transparency in the markets for raw materials.

kierowca nie chce zapłacić mandatu: To żandarm się pomylił, nie ja


Nie będę płacił za głupotę policji – denerwuje się kierowca, którego sąd skazał dzisiaj na grzywnę za zły uczynek prędkości. Podtrzymuje, że fotoradar stał w miejscu, gdzie ...

Konkurs na subwencja Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości


W dniu 30 lipca 2007 r. grono Ministrów przyjęła dokument koncept horyzontalnej polityki przemysłowej w Polsce (dalej: pomysł HPP) przedstawiający nowe założenia polityki przemysłowej, której celem jest z większym natężeniem efektywne wspieranie rozwoju i wzrostu gospodarczego w przemyśle. koncepcja HPP zakłada przenoszenie z wykorzystaniem Ministerstwo Gospodarki m.in. foresightu technologicznego całego przemysłu.

Będzie referendum w sprawie gubińskiej kopalni


Obywatelska drużyna Inicjatywna, która zebrała w pewnej mierze 2 tys. podpisów popierających referendum, domaga się przede wszystkim rzetelnej informacji i gwarancji państwowych. - w najwyższym stopniu boli nas to, że pies z kulawą nogą ...

Zapisy na akcje PZU od 20 kwietnia do 5 maja


Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że interes Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na możliwość wykonawcy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Został on ogłoszony na początku kwietnia.

"PB" - Mikroprzedsiębiorstwa boją się innowacji


również WIG jak i WIG20 zdołały na początku notowań ustanawiać nowe szczyty hossy, ale nie utrzymały ich do końca dnia. obok nikłych obrotach ceny akcji spadły niżej piątkowego zamknięcia.

Ubezpieczenie OC kupisz również na Allegro


Serwis ubezpieczeniowy rankomat.pl jako dziewiczy w Polsce wystawił polisy OC na aukcji internetowej Allegro z ceną wywoławczą 1 zł. Z naszych analiz wynika, że większa część kierowców w ...

Hewlett-Packard: korzyść w dół o 19 proc.


W ostatnim kwartale przychody największego producenta komputerów spadły o 2 proc. do 27,5 mld dol. Na czysto koncern zarobił 1,6 mld dol., o 19 proc. mniej niż rok temu

referat ochrony konkurencji karze bielskich rzemieślników


Beskidzka pokój Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej ustalała ceny za usługi wykonywane w warsztatach samochodowych - uznał biuro Ochrony Konkurencji i Konsumentów. dyrektor urzędu nakazała zmianę praktyki i nałożyła na Izbę karę finansową.

Prywatyzacja Przedsiębiorstwa Turystyczno-Handlowego w drodze aukcji


przekształcenia własnościowe Przedsiębiorstwa Turystyczno-Handlowego (PTH) "Trybunalskie" z Piotrkowa Trybunalskiego odbędzie się w drodze aukcji publicznej - poinformował resort skarbu. wprzódy ministerstwo planowało zawezwać inwestorów do negocjacji w tej sprawie.

nad 550 energetyków usuwa awarie w Małopolsce


Ponad 550 energetyków usuwa w Małopolsce awarie zasilania, do których ponownie doszło w nocy ze środy na czwartek. Bez energii elektrycznej jest obecnie, wedle danych Wojewódzkiego centrum Zarządzania Kryzysowego, 11,7 tys. domów.

złocisty znowu umocnił się w czwartek


Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę blisko pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego trzeba uwaga o jego konserwację i ubezpieczenie zaś ponoszenie kosztów eksploatacji. dlatego że jakkolwiek wyjście wykorzystywania sprzętu dzięki pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca prawdopodobnie określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.