Volver: Muzyka do rwania


Na debiutanckim albumie nowej grupy Tomka Luberta (eks-Virgin, eks-Video), "10 historii o miłości", paradoksalnie znalazło się 12 utworów. Nie o liczby tu jednak chodzi, jakkolwiek o to, że - jak przekonuje gitarzysta - album przypadkiem sprzyjać "jako afrodyzjak" i powinna stać się rodzajem "niezbędnika dla każdego nowoczesnego, prawdziwego mężczyzny".

Muzyka zespołu Sigur Rós będzie towarzyszyć filmowi "The Boys Are Back" z Clive'em Owenem w roli głównej. Brytyjski czasopismo filmowy "Emipre" zachwyca się Alicją Bachledą-Curuś, która wystąpiła w obrazie "Ondine" Neila Jordana. Lechistan aktorka zbiera niemniej jednak nie lecz wciąż pochlebne recenzje za swoją kreację. Zakończył się 7. Planete Doc Review, który odbywał się w dniach 7-16 maja w Warszawie i 19 innych miastach Polski. Główne trofeum - Nagrodę Millennium - zdobył film „"Para do życia".Czy Kanye West zapłacił swojej partnerce, modelce Amber Rose, za milczenie? Amerykańskie czwarta władza twierdzą, że tak! Organizatorzy ujawnili dokładny rozkład koncertów październikowego święta muzyki klubowej we Wrocławiu. Legendarna, amerykańska drużyna Danzig przygotowuje dziewiczy klaser "Deth Red Sabaoth".

Napisać, że był to o wiele energetyczny show, to lepiej nic nie napisać. Kultowi brytyjscy electro-monterzy z The Prodigy nieledwie wysadzili w powietrze warszawski Torwar.

Instytut Pamięci Narodowej przygotował publikacje o zbrodni katyńskiej, wydane w alfabecie Braille'a - na użytek warsztatów dla dzieci niewidzących. szkolenie te towarzyszą przeglądowi filmów dokumentalnych "Echa Katynia", który trwa w stolicy od poniedziałku. Artystka, znana również jak Pierwsza Dama latynoskiego jazzu zmarła w wieku 94 lat.

Holenderska baśń alternatywy, zespół The Ex zagra w kwietniu w Lublinie i Poznaniu. Ogłoszone zostały nominacje do najważniejszych polskich nagród branży muzycznej - "Fryderyków". Katarzyna Nosowska i zespół Hey mogą się cieszyć aż 10 szansami na osiągnięcie statuetki. "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha wygrał 11. przegląd Filmów Polskich w Los Angeles, organizowany z wykorzystaniem grupę działaczy kulturalnych z Polish American celuloid Society.Robert Downey Jr. pomagał w pracy nad scenariuszem sequelu filmu "Iron Man". Na naszych stronach możecie przedpremierowo posłuchać obszernych fragmentów nowej płyty słynnego jazzowego pianisty Herbiego Hancocka - "The Imagine Project". wykonawca sięgnął po klasyki z dorobku m.in. Johna Lennona i Boba Dylana. Zmarł Rashied Ali, free-jazzowy perkusista, który grał m.in. z Johnem Coltranem. Miał 76 lat.

Opłakuje zamordowaną córkę


Raper Juvenile stale nie prawdopodobnie dojść do siebie po śmierci 4-letniej córki. Dziecko zostało zamordowane o tyle o ile 2 lata temu.

Członkowie Kasabian chorzy na świńską grypę


Frontman Kasabian, Tom Meighan, zaraził się świńską grypą.

Znany DJ przedawkował


konkret Adama "DJ AM" Goldsteina zostało znalezione przy użyciu policję w jego apartamencie w Nowym Jorku. 36-letni DJ widać przedawkował narkotyki.

"Chcieliśmy być na okładce, ponieważ wszyscy czujemy, że ta płyta jest bardziej nasza"


Do zdjęcia na okładce nowej płyty Arctic Monkeys po raz pierwszy w historii grupy pozowali wszyscy jej członkowie.

Nowa płyta Budki Suflera: ceremoniał i współczesność


Już w najbliższy piątek, 30 października trafi nowa płyta Budki Suflera zatytułowana "Zawsze czegoś brak".

Proletaryat zagra w Hard rock Cafe


We wtorek, 4 maja w stołecznym Hard Rock Cafe odbędzie się występ grupy Proletaryat.

Oprah Winfrey zakończy swój talk show w 2011 roku


Oprah Winfrey, prowadząca "The Oprah Winfrey Show", jeden z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych typu talk show, zakończy go we wrześniu 2011 roku - poinformował w czwartek Tim Bennett, pryncypał Harpo Inc., firmy produkującej ten program.

Kto zagra Jimiego Hendriksa?


R.H. Greene zamierza na początku 2010 roku rozpocząć prace nad obrazem "Slide" o Jimim Hendriksie, ma tymczasem pewien problem.

The Rapture zapowiada nieznany album


skład The Rapture szykuje nieznany album. Do roli producenta nowojorczycy zatrudnili Philippe'a Zdara, inaczej połowę duetu Cassius.

"Szaleństwo katalogowania" - nowa książka Umerto Eco


"Szaleństwo katalogowania" - taki tytuł nosi najnowsza książka Umberto Eco, która 3 listopada trafi do polskich księgarń.

Fanka został zamordowana


Zaginiona po koncercie grupy Metallica Morgan Harrigton została zamordowana.

20-lecie polskiego "Magazynu Wileńskiego"


"Magazyn Wileński" - pierwsze danie niezależne polskie periodyk na Litwie obchodzi w środę 20-lecie istnienia. 6 stycznia 1990 roku ukazał się jego dziewiczy numer.

Węgierska wiosna Filmowa w ośmiu polskich miastach


W ośmiu miastach polski odbędzie się Węgierska wiosenny czas Filmowa, prezentująca najnowsze produkcje kinematografii na Węgrzech. Festiwal rozpocznie się w Toruniu w kinie siedlisko w najbliższy wtorek.

Akustyczny album filatelistyczny Suzanne Vega


Suzanne Vega powraca. Tym wraz artystka przygotuje asortyment swych najlepszych utworów.

Oscar trafił do... muzeum


Statuetkę Oscara, należącą do Jana A. P. Kaczmarka, można od piątku, 25 czerwca, przyglądać się w poznańskim Muzeum Instrumentów Muzycznych. Jak zapowiedział kompozytor, Oscar trafia do muzeum "na Chronos nieokreślony".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.