Nasze stopy dalej w miejscu


Zgodnie z oczekiwaniami analityków, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podano w komunikacie RPP.

- Nie będzie takiego modelu, i to mówię publicznie, w którym ja jestem na gorącej linii z prokuratorami prowadzącymi czynności. Te czasy się skończyły – oświadczył w programie 24 godziny TVN24 minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Dodał jednak, że ma przedtem sobą wiele pracy, by poprawić wymiar sprawiedliwości. - Nie jest fantastycznie - stwierdził. Według meteorologów chmura pyłu, powstała na następstwo erupcji islandzkiego wulkanu Eyjafjallajokull, będzie krążyć nad Europą dłużej, aniżeli przypuszczano. Naukowcy ostrzegają także, iż istnieje ryzyko, że chmura przeniesie się w wyższe partie atmosfery i obejmie swym zasięgiem kolejne kraje – czytamy w serwisie CNN. Francuski pracownik Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) Gauthier Lefevre został uprowadzony w południowym regionie Sudanu, Darfurze - poinformowała organizacja."Rzeczpospolita": Sejmowa komisja śledcza wyjaśniająca działania urzędników państwowych w sprawie śledztwa dotyczącego uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika wezwie na świadka Janusza Czerwińskiego, nowego wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. pierw wpadła pod pociąg, a później poraniona, z wyrwaną łapą została przywiązana do wiaduktu w Koninie. Mimo wysiłków weterynarzy zwierzaka nie udało się uratować. wprost przeciwnie jedna "szóstka" padła we wczorajszym losowaniu Lotto. Po serii kumulacji osoba, która skreśliła szczęśliwe liczby, wygrała rekordową kwotę: blisko 25 milionów złotych.

niemniej jednak narodowym strojem Szkotów jest spódnica, to pokazują, co pod nią mają. Jeden z tamtejszych BrewDog rozpoczął produkcję najmocniejszego piwa na świecie. napój ten, obejmujący 32 proc. alkoholu, będzie nosił nazwę "Tactical Nuclear Penguin.

Saudyjski sąd skazał na karę chłosty dziennikarkę Rozannę al-Jami. Zawiniła udziałem w programie telewizyjnym, w którym jakiś Saudyjczyk nadto otwarcie mówił o seksie. On sam został już poprzednio skazany na 5 lat więzienia. Na skutek pożaru domu jednorodzinnego, który wybuchł w Kamienicy Królewskiej (woj. pomorskie, powiat kartuski) zginęło troje dzieci - poinformował na antenie TVN24 Paweł Frączak ze straży pożarnej.

- W dniu dzisiejszym skierowałem do premiera Donalda Tuska list z apelem o skłonienie pana ministra Bogdana Klicha do dymisji. Bądź, jeśli się do takiej sugestii nie przychylał, zdymisjonowanie go - oświadczył na konferencji prasowej Ludwik Dorn. naczelny Polski wartość uważa, że członek rządu obrony narodowej odpowiada za - jego zdaniem - zły stan polskiego lotnictwa. To niezwykła strona internetowa - za jej pośrednictwem można wysłać nowina do kosmitów. Twórcy witryny Hello From Earth będą zbierać wiadomości od Ziemian, by przesłać je na planetę Gliese 581d, w nadziei na nawiązanie kontaktu z obcymi. nowość prawdopodobnie przekazać każdy, z każdego miejsca na Ziemi. Ale musi być krótka - być wyposażonym maksymalnie 160 znaków. Na Ukrainie ujawniono do dziś dnia 14 osób zarażonych wirusem grypy A/H1N1 - oświadczyła w sobotę wieczorem premier Julia Tymoszenko w wystąpieniu telewizyjnym.Amerykańska armia potwierdziła, że w czwartkowej strzelaninie w bazie wojskowej w reduta Hood w Teksasie zginęło 7 osób; według agencji AFP, powołującej się na reprezentującą ten stan senator Kay Bailey Hutchinson, ok. 30 zostało rannych. eden nad stolicą Chin przybrało wcześnie rano kolor pomarańczowy po tym jak metropolię zaatakowała najsilniejsza w tym roku burza piaskowa. pełnia pokryła cienka pokrywa piasku a przechodnie zakrywali twarze chustami. Doszło do zakłóceń w pracy pekińskiego lotniska. głos publiczna w Niemczech jest oburzona: w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, ministerstwo zdrowia zarządziło masowe szczepienia przeciwko świńskiej grypie. tarapaty w tym, że wywołujący mniej skutków ubocznych mieszanina zamówiono jedynie dla rządu i wojska.

Sikorski odwołuje spotkanie. Lis ważniejszy?


Radosław Sikorski odwołał dzisiejsze spotkanie z członkami Platformy Obywatelskiej. Wedle organizatora prekampanii ministra, kolidowało ono z obowiązkami ministra. natomiast jak dowiadujemy się w biurze kujawsko-pomorskiej PO, powód jest inny: występ w programie Tomasza Lisa w TVP2.

Wiktor Janukowycz zaprzysiężony


Wiktor Janukowycz, wygrywający wyborów prezydenckich na Ukrainie, złożył dziś w parlamencie przysięgę na wierność narodowi.

Czeski posłaniec na apogeum


Czeski prezydent ewidentnie chce być wyposażonym pod kontrolą to, co będzie armata się w sprawie Traktatu Lizbońskiego na najbliższym szczycie UE. Vaclav Klaus posłał do Brukseli szefa swojej kancelarii Jirziego Weigla. To wystarczająco niezwykła decyzja, bo do tej pory na unijnych spotkaniach biuro prezydencki Czech nie bywał reprezentowany.

Apartamentowce w Łazienkach i w Ogrodzie Saskim


Apartamentowce tuż blisko pałacu w Wilanowie, w Parku Saskim i obok pomnika Chopina w Łazienkach - taką wizję przedstawiają propozycje rzekomego dewelopera, zapraszającego redakcje na konferencją prasową. Rzekomego, bo za maskaradą kryją się ekolodzy.

Irak: Zamach samobójczy, dziewięciu zabitych


Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 11 zostało rannych w zamachu na komisariat policji na północ od Bagdadu - poinformowała iracka policja.

Tatry: Lawina porwała czterech narciarzy


Szczęśliwie zakończył się casus czterech narciarzy w Tatrach. Jak donosi sprawozdawca RMF FM Maciej Pałahicki, turyści wędrowali na nartach na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Weszli na poduchę śniegu i zsunęli się razem z nią mniej więcej 300 metrów po stoku; nie zostali przysypani.

Padł rekord; szczęśliwiec wygrał ponad 147 mln euro


147 milionów 800 tysięcy euro - a nie, jak wcześniej informowano, 146,9 mln euro - taka jest wysokość rekordowej głównej wygranej, która padła w sobotę we włoskiej grze liczbowej Superenalotto za trafioną "szóstkę" .

Paraliż na "zakopiance"; dramatyczny karambol


trasa z Krakowa do Zakopanego została zablokowana w obydwu kierunkach po tym, jak między Tenczynem a Krzeczowem w pow. myślenickim doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Jedna osoba nie żyje, jedna trafiła do szpitala - podała Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji.

"Komorowski to misiek, ale ma pazury"


Większości Polaków Bronisław Komorowski kojarzy się z żubrem. Tak bodaj wynika z sondażu, o którym pisaliśmy w sobotę. łyko Jackowska ma acz inne zdanie. - Komorowski jest miśkiem - uważa.

Boruc bez szans


Eliminacje Ligi Mistrzów wchodzą w decydującą, czwartą fazę. Na 5 europejskich stadionach drużyny walczą o przepustkę do elitarnych rozgrywek, a wśród nich Artur Boruc, którego Celtic podejmuje faworyzowany Arsenal Londyn. I od 71. minuty przegrywa 0:2. Wyniki wszystkich meczy aktualizowane "na żywo" w tvn24.pl.

"Nie chciałam być politykiem z pierwszych stron"


Nelly Rokita wyznała w "Rzeczpospolitej", że przenigdy nie chciała być politykiem z pierwszych stron gazet. - Ale los chciał inaczej - stwierdza. Posłanka PiS diagnozuje też, dlaczego Januszowi Palikotowi jest dozwolone więcej niż innym politykom PO. - Lubi ścigać wzrokiem i ma natura dziennikarza śledczego. Zachowuje się tak, bez mała miał haki na Donalda Tuska - stwierdza.

Homo Homini: Komorowski - 41,3 proc.; Kaczyński - 32,7 proc.


jeśli wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, Bronisław Komorowski (PO) uzyskałby 41,3 proc. głosów, a Jarosław Kaczyński (PiS) - 32,7 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia.

Diler wpadł z wykorzystaniem brata


Lubelscy policjanci w toku rutynowej kontroli znaleźli przy 16-latku porcję marihuany. służący powiedział funkcjonariuszom, że jeszcze parę porcji ma w domu. Na miejscu okazało się, że mówił prawdę. Tyle, że wysoce więcej, bo ponad kilogram narkotyku proszek jego starszy brat - diler.

Od września rebelia w rozkładzie PKP


PKP Intercity odwoła od 1 września jeden szwung z miejscówkami - "Augustyn Kordecki" jeżdżący z Warszawy do Gliwic. Będzie to bez porównania w całości zlikwidowany zapęd spośród eurocity, intercity, ekspresów i Tanich Linii Kolejowych.

zdrętwiały innowierca na wolności


Komunistyczne władze Kuby uwolniły 47-letniego Ariela Siglera - sparaliżowanego od pasa w dół dysydenta. Sześciu innych więźniów politycznych przeniesiono bliżej ich domów. ustrój polityczny podjął ten chód na prośbę przedstawicieli kościoła katolickiego tuż nim spodziewaną na dniach wizytą w Hawanie szefa watykańskiej dyplomacji arcybiskupa Dominique'a Mambertiego.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.