Nikkei 225 wzrósł o 0,43 proc.


indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 0,43 proc. i wyniósł 9.441,64 pkt.

Do polskiego wymiaru sprawiedliwości, a nie do Komisji Europejskiej należy badanie sprawy zarzutów o nieprawidłowościach przy sprzedaży majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie - stwierdził rzecznik KE ds. konkurencji Jonathan Todd. Zapowiedział jednocześnie, że będzie się starannie przyglądać kontynuacji sprzedaży. Nie we wszystkich bankach założone rok temu depozyty przyniosły praktyczny zysk. Na minusie są klienci banku Pekao. Działacze Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców zaczynają w poniedziałek zbierać podpisy pod petycją do Sejmu. Chcą powołania komisji śledczej, mającej zbadać nieprawidłowości w zarządzaniu dawnymi mieszkaniami zakładowymi.komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła perspektywa emisyjny spółki Kulczyk Oil Ventures - poinformowała komitet we wtorkowym komunikacie. zarządzanie prezydenta USA Baracka Obamy zwiększy prognozowany nieobecność budżetowy na najbliższą dekadę z ok. 7,1 bln do ok. 9 bln dol. - poinformowali w piątek wysocy rangą przedstawiciele gabinetu Obamy. Kraje Ameryki Łacińskiej zrzeszone w antyliberalnej organizacji ALBA mają cel wprowadzić już w styczniu - do rozliczeń międzyrządowych - nową walutę zwaną "sucre" - poinformował w sobotę kubański podsekretarz spraw zagranicznych Rogelio Sierra.

After seven consecutive monthly gains, the S&P 500's winning streak is in jeopardy, with the financial sector proving to be the heaviest weights on the broad market during October.

W połowie tego roku rozpocznie się nowa takt zarządów Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) i Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). W środę ruszyło akcja kwalifikacyjne na prezesa KHW i jego zastępców; wkrótce podobne czyn ogłosi JSW. - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 3 marca podnieśli rekomendację dla BZ WBK do "akumuluj" z "trzymaj", podwyższając cenę docelową do 204,5 zł z 195,4 zł.

internacjonalny kasa Walutowy jest gotowy udzielić wsparcia Grecji, chyba że obrębek ten o nią poprosi. Jest wprawdzie możliwe, że asystent ta nie będzie potrzebna - powiedział prezes zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn w poniedziałek w trakcie wizyty w Warszawie. Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje, że straty na zarządzanych za pomocą nią drogach w wyniku powodzi sięgają 800 milionów złotych. chociaż na budowach nowych tras zalew przypuszczalnie spowodować kilkumiesięczne opóźnienia. Brytyjski członek rządu finansów, George Osborne, przedstawił we wtorek najbardziej niewzruszony budżet od dziesięcioleci. Ściął wydatki, podniósł podatki i nałożył daninę na banki, by w ciągu pięciu lat obniżyć rekordowy niedobór budżetowy nieledwie do zera.Znowelizowana w czwartek za pośrednictwem niższa izba parlamentu norma prawna o rynku mleka zakłada, że Agencja Rynku Rolnego (ARR) będzie określała limit dopłat dla firm dostarczających mleko do szkół. Przygotowane za pośrednictwem rząd zmiany, które przyjął Sejm, dostosowują nasze uregulowanie do przepisów unijnych. Wczorajsza posiedzenie przyniosła kontynuację wzrostów z piątku. WIG20 zyskał +2.73% i teraz notuje plus 2411.70 pkt. Tym samym wykres ponownie znajduje się powyżej linii 2400 pkt. Już na otwarciu WIG20 zdołał wyznaczyć nieznany tegoroczny ekstremum notowań, w istocie wspinając się na Wszechmogący stan od października ubiegłego roku. Ale skończył dzień niżej, niż go zaczął.

Wiedźmy odleciały, zabierając ze sobą obroty


Po piątkowych szaleństwach, lokalny giełda powrócił do szarej codzienności. pragnienie do niedawno przeżywanych emocji jest choć właściwie niewielka. gros inwestorów doszła bezpiecznie do wniosku, że przewyższający w miarę do przewidzenia marazm niż zaskakujące "ekscesy". Została nam po nich zaledwie korekta, która i tak się nam "należała".

BoFA ML obniżył prognozę PKB dla eurostrefy o 0,3 pkt proc.


Analitycy pula of America Merrill Lynch (BofA ML) obniżyli prognozę PKB dla eurostrefy za 2010 r. do 1,4 proc. rdr z 1,7 proc. rdr pod spadku ocenianego na 4,0 proc. rdr w 2009 r.

porcja TVN w oglądalności w listopadzie wzrósł do 18,5 proc.


Pod względem oglądalności totalnie frakcja TVN w listopadzie 2009 roku wzrósł rok do roku do 18,5 proc. z 18,4 proc. Stacja znalazła się na drugim miejscu w zestawieniu, po TVP1.

Grecja pokazała, że euro jest bez sensu?


komisja Europejska dementuje pogłoski, jakoby miała pożyczać Grecji jakieś pieniądze. niemniej udziałowiec i miliarder George Soros uważa, że do ratowania Grecji koniec prowizoryczna pomoc, głównie polityczne sukurs - ale przed Europą staje poważniejszy problem, jakim jest czas przyszły euro jako wspólnej waluty.

Więcej pociągów, darmowa A4 i miejsca w sieci


Organizatorzy szacują, że kilka Prezydencką w weekend będzie chciało osobiście pożegnać półtora miliona ludzi. Spółki kolejowe zapewniają, że to one najsprawniej dowiozą żałobników na miejsce. W związku z tym przygotowują dodatkowe pociągi z całej krajowy do Krakowa i Warszawy. Uruchamiane są też inne inicjatywy transportowe.

Palikot nie da ci zabrać mieszkania


- Bankrut nie straci mieszkania - donosi w tytule "Dziennik pismo Prawna". całość z wykorzystaniem zmiany, jakie w niejako upadłościowym i naprawczym przygotowali zapisek z sejmowej komisji Przyjazne kraina z Januszem Palikotem na czele. Jej członkowie chcą by konsumenci, którzy wpadną w finansowe pasztet mogli ogłosić krach i nie musieli nie szczędzić swoich mieszkań.

Niewielkie spadki na giedzie


Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła spadki po czterech kolejnych dniach zwyżek, ale w końcówce notowań zasięg spadków został mały dzięki dobrym wynikom spółek surowcowych. Ostatnie zwyżki na nowojorskiej giełdzie sprawiły, że główne indeksy znalazły się na najwyższych poziomach w 2009 roku, a od marca indeksy zyskały na wartości ponad 40 proc.

Na tropie olejowych przekretów


Firmy sprzedają oliwa opałowy, obłożony niższą akcyzą, a ci, którzy go kupili - wlewają do silników. 180 mln zł stracił budżet państwa na sprzedaży za pośrednictwem firmy oleju opałowego, który był wykorzystywany do napędzania silników - poinformował w środę wiceminister finansów Jacek Kapica.

Palacze sami hodują tytoń. Bo taniej


Co uczynić jak coś jest dla nas za drogie? Spróbować dopuścić się to samemu. Na taki krok decyduje się coraz to więcej amerykańskich palaczy, którzy w przydomowych ogródkach raz za razem częściej zaczynają uprawiać tytoń - czytamy na portalu foxnews.com.

Zadecydowały ostatnie minuty


Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najwięcej straciły walory o dużej kapitalizacji. Po słabszym otwarciu ceny oscylowały w wąskim zakresie zmienności, wszelako o losach i zarazem o wymowie sesji przesądziły ostatnie minuty handlu.

Na GPW spodziewana wizja własna zysków po euforii


Analitycy spodziewają się realizacji zysków na wtorkowej sesji, po poniedziałkowej euforii. Takie sygnały płyną z notowań na rynkach azjatyckich, a także z przeceny ropy i miedzi.

adnotacja chcą obciążyć podatkiem VAT-em automaty o niskich wygranych


Automaty o niskich wygranych powinny zostawać objęte podatkiem VAT, a po wygaśnięciu ostatnich zezwoleń na ich prowadzenie, ten odmiana hazardu ma obowiązek pozostawać zdelegalizowany - przewiduje poselski wzorzec nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

Rajch wykupują żarówki na bufor


Rajch masowo wykupują ze sklepów tradycyjne żarówki, które - w myśl unijnych regulacji - wkrótce mają zniknąć z taśm produkcyjnych i półek sklepowych w UE.

Półmilionerzy z PZU


kadra PZU obdarowani darmowymi akcjami zarobią mnogość na majowym debiucie spółki na giełdzie - zauważa "Gazeta Wyborcza". Według niej, to kolejna wielka firma, której akcje pracownicze to żyła złota.

spadek Nikkei


deprecjacja Nikkei został zmniejszony z powodu wiadomościom z Dubaju rozkład stracił mniej niż 0,1 proc., wprawdzie już tracił 1 proc.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.