głośny naukowiec skazany za plagiat pracy


Sąd Okręgowy w Suwałkach (Podlaskie) skazał kanclerza Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach Zdzisława S. za plagiat pracy dyplomowej i wymierzył mu karę pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata natomiast grzywnę.

Uposażenie poselskie lub senatorskie przysługuje parlamentarzyście również wtedy, gdy pobiera on emeryturę - prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelę ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która ujednolica prawa emerytalne i rentowe parlamentarzystów z prawami pozostałych obywateli. szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Michał Boni i jego poprzednik Zbigniew Derdziuk staną we wtorek przed komisją śledczą ds. afery hazardowej. dopisek mają nadzieję, że ich zeznania mogą wyjaśnić mnóstwo kwestii ws. prac nad ustawą hazardową. ostrzeżenie nim intensywnymi opadami śniegu i porywistym wiatrem w nocy ze środy na czwartek zaś w czwartek wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Będzie za to cieplej - w ciągu dnia i w ciągu nocy w piątek temperatura ma podnieść od -8 do -5 stopni Celsjusza.- W dniu dzisiejszym skierowałem do premiera Donalda Tuska list z apelem o skłonienie pana ministra Bogdana Klicha do dymisji. Bądź, jeśli się do takiej sugestii nie przychylał, zdymisjonowanie go - oświadczył na konferencji prasowej Ludwik Dorn. naczelny nasz atut uważa, że członek rządu obrony narodowej odpowiada za - jego zdaniem - zły postać polskiego lotnictwa. - Mam olbrzymi żal do marszałka Dorna za ten wniosek, to pierwsza taka poważna wyrwa i trafienie po katastrofie w Smoleńsku – mówił w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz w kontekście apelu Ludwika Dorna o dymisję Bogdana Klicha. - Powinniśmy poczekać na rezultaty śledztwa ws. tragedii - dodał. - Mamy do czynienia z czarną serią katastrof – ripostował Ludwik Dorn. - To są objawy w oddali idącej dezorganizacji – dodał marszałek. reprezentant PiS Adam Bielan powiedział, że kandydaturę Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich "bardzo osłabia bardzo niska frekwencja" w prawyborach w PO. - Mniej niż jedna trzecia członków Platformy poparła jego osobę - podkreślił Bielan.

Jarosław Kaczyński chciał odstrzelić Andrzeja Leppera i podzielić Samoobronę. Zbierał haki na polityków opozycji, w tym Donalda Tuska - powiedział poprzednio komisją naciskową były wicepremier, adwokat Roman Giertych. Jego zdaniem, szef PiS uległ pokusie władcy i za cel postawił sobie uzyskanie władzy absolutnej.

tok oskarżonego m.in. o korupcję i mobbing dr. Mirosława G., b. ordynatora kardiochirurgii ze szpitala MSWiA w Warszawie, potrwa co bynajmniej do początku przyszłego roku - ustaliła PAP. Sąd ma do przesłuchania jeszcze kilkudziesięciu świadków i multum zeznań ze śledztwa do odczytania. W piątek zeznawali kolejni załoga szpitala. "Zabierz babci login" - taki sms krąży pośród polityków Platformy popierających Radosława Sikorskiego. przedsięwzięcie ma ułowić wzrokiem wyobrażenie Bronisława Komorowskiego jako kandydata, na którego chcą głosować lecz osoby starsze - wynika z informacji "Wprost".

swary w ciągu posiedzenia komisji hazardowej. PO przedstawiła długą listę listę świadków, wśród których znaleźli się Jarosław Kaczyński oraz zasiadający w komisji uwaga PiS: Zbigniew Wassermann i Beata Kempa. Zdaniem PiS, taka ilość osób do przesłuchania, zablokuje prace komisji. W odpowiedzi PiS zaproponował, by komitet przesłuchała swojego szefa - Mirosława Sekułę. Komorowski wygra znacząco. Poparcia udzieli mu również Donald Tusk - tak sprawę prawyborów w PO komentuje w Przesłuchaniu w RMF FM Paweł Piskorski. rada Naczelna upoważniła Zarząd Stronnictwa Demokratycznego do przekazania 6 mln złotych na rzecz kampanii wyborczej Andrzeja Olechowskiego - czytamy w oświadczeniu przesłanym portalowi Onet.pl.- W PSL trwa debata, kogo dodać odwagi w drugiej turze wyborów prezydenckich - czytamy w "Rzeczpospolitej". I wcale nie jest pewne, że będzie to Bronisław Komorowski, bo ludowcy mają obawiać się, iż w przypadku wygranej kandydata PO ich stołek ciężko spadnie. prezentacja kontrowersyjnego dokumentu "Witajcie w życiu" odsłaniającego mechanizmy funkcjonowania firmy Amway wisi na włosku. film proch być prezentowany w środę podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Czy widownia imprezy będą mogli go obejrzeć? - Będziemy to widać wiedzieć wówczas o 13.30 we wtorek - powiedziała tvn24.pl Agnieszka Krawczyk z biura prasowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Prezydent USA Barack Obama, król Hiszpanii Juan Carlos, król Szwecji Karol XVI Gustaw i szwedzki minister spraw zagranicznych Carl Bildt, brytyjski następca tronu książe Karol, premier Kanady Stephen Harper, to kolejne osoby, których nie będzie podczas uroczystości pogrzebowych w Krakowie.

Sejm: możliwa dłuższa służba generałów


sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o odszkodowaniach dla żołnierzy poszkodowanych w misjach zagranicznych, która wydłuża także okres służby na niektórych stanowiskach do ukończenia 63 lat.

Grozi jej 5 lat za kamienie z pola


Kilkanaście dni policjanci namierzali sprawcę kradzieży kamienia, który leżał na jednym z pól w gminie Łęczyca w łódzkim. Trop zaprowadził do 52-letniej kobiety, która - podług policji - zabrała ważący kilkanaście ton głaz, bo "chciała uślicznić nim swoją posiadłość". wedle prawa, kobiecie grozi chociażby do pięciu lat więzienia.

"Wolał zastrzelić się, niż żywcem spłonąć"


wczoraj pilot ppłk. Marek Miłosz został uniewinniony w sprawie wypadku śmigłowca z udziałem ówczesnego premiera Leszka Millera. Do wypadku doszło w 2003 roku. Były prezes rady ministrów jest zadowolony z takiego przebiegu sytuacji. - wielokrotnie wyrażałem nadzieję, że ppłk. Marek Miłosz zostanie uniewinniony i bez przeszkód będzie mógł latać w dalszym ciągu - napisał na swoim blogu w Onet.pl.

Klich: nie zwiększamy kontyngentu w Afganistanie


Prezydent i szef rządu nie obiecywali Amerykanom żadnego zwiększenia kontyngentu w Afganistanie - zapewniał boss MON Bogdan Klich. Amerykański ambasador mówił w sobotę w TVN24 o gotowości polskich władz do "wzmocnienia obecności" w tym kraju.

"RP to nie na odwrót »nocny stróż«"


Polacy potrzebują i zasługują na sprawne państwo; rzeczpospolita to nie na odwrót "nocny stróż", a władza rządowa i samorządowa musi czynić dużo więcej niż należy do obowiązków takiego stróża - ocenił prezydent Lech Kaczyński, odbierając w trakcie uroczystej sesji rady Nowego Sącza tytuł honorowego obywatelstwa tego miasta.

Wałęsa przyjął propozycję Komorowskiego


Lech Wałęsa przyjął propozycję marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i ma wystąpić przed obiema izbami polskiego parlamentu z okazji 30-lecia Sierpnia'80. Wspólne audiencja posłów i senatorów ma się pokonać pod wystarczy sierpnia.

Nałęcz: SLD jak słoń - nie będzie dzielił się trawą


Tomasz Nałęcz, kandydat na prezydenta Socjaldemokracji Polskiej i Partii Demokratycznej, w przyszłości podtrzymuje propozycję połączenia sił lewicy i główny punkt nim wyborami prezydenckimi. W Radomiu przekonywał, że to jedyna szansa, by do II tury wyborów nie przeszedł prezydent Lech Kaczyński.

Posłowie za zmianami ordynacji ws. skazanych


Wszystkie kluby opowiedziały się w debacie za projektem zmian m.in. w ordynacji wyborczej do parlamentu, mówiącym o zakazie kandydowania osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

Palikot w środę oskarża, w czwartek odwołuje


- powinien bardziej ważyć słowa - tak szef klubu PO Grzegorz Schetyna skomentował wczorajsze rewelacje Janusza Palikota w "Kropce nad i" na materia wiceministra finansów Jacka Kapicy. Palikot - mówiąc, że powołuje się na dokumenty z CBA - oświadczył, że Kapica jest zamieszany w tzw. aferę hazardową. tymczasem dyrektor zajmującej się nią komisji śledczej powiedział, że nazwiska Kapicy... w ogóle nie ma w tych dokumentach. Palikot w czwartek wycofał się z żądania odwołania wiceministra.

wyrzut wobec byłego szefa ABW ws. śmierci Barbary Blidy


przygana nadużycia władzy, inaczej przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego postawiła w łódzka prokuratura byłemu szefowi ABW Witoldowi Marczukowi w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy - poinformował reprezentant prokuratury Krzysztof Kopania. Grozi za to grzywna do trzech lat więzienia.

"Solidarność" oburzona krokiem Komorowskiego


komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" przyjęła krytyczne stanowisko w sprawie podpisania z wykorzystaniem marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, wykonującego obowiązki prezydenta RP, nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Śladami ojca


Rok temu odszedł znakomity kardiolog Zbigniew Religa, niemniej korytarzami warszawskiego szpitala w Aninie pośród zoperowanych pacjentów przechadza się lekarz o obco znajomej posturze. To konował Grzegorz Religa, syn słynnego profesora i plus wybitny kardiolog.

Graś: Będzie informacja o zmianach kadrowych w CBA


przedstawiciel rządu Paweł Graś zapowiedział, że p.o. szef CBA Paweł Wojtunik w ciągu najbliższych tygodni przedstawi informację na temat zmian kadrowych w Biurze po odejściu jego b. szefa Mariusza Kamińskiego.

Po 91 latach niepodległości "mamy kryzys patriotyzmu"


Mamy "pewien kryzys patriotyzmu", od niedawna jeszcze raz triumfuje działalność polityczna "zapomnienia o historii", do tego nie wszystkim w Europie podoba się silna Polska - diagnozy Lecha Kaczyńskiego na 91 rocznicę odzyskania niepodległości nie są optymistyczne. 11. listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, klaster Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę, a Niemcy podpisały zawieszenie broni.

Nowa komitet już za dwa tygodnie?


Niewykluczone, że komitet śledcza ds. wyjaśnienia afery hazardowej zostanie powołana na posiedzeniu Sejmu już za dwa tygodnie - stwierdził dyrektor komisji ustawodawczej Wojciech Szarama (PiS). W tej sprawie 3 listopada odbędzie się wspólne posiedzenie sejmowych komisji - ustawodawczej natomiast finansów publicznych, do których skierowane zostały projekty uchwał PO, PiS i Lewicy dotyczące nowej komisji.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.