tydzień pod znakiem umocnienia złotego


przeszły tydzień na rynku złotego upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty. Notowania EUR/PLN na przestrzeni tygodnia zniżkowały o bez mała 13 groszy do poziomu 4,1100, bieg USD/PLN jakkolwiek osiągnął swoje minimum na poziomie 2,7400.

Pociągi PKP Intercity regularnie i z premedytacją się spóźniają - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Powołując się na dane PKP PLK podaje, że od początku roku łączny trwanie opóźnień z powodu kłopotów z taborem przekroczył 5 tysięcy minut. stary Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominiqe Strauss-Kahn zabiera głos o kondycji gospodarki po raz dziewiczy w tym roku. według niego Azja i Chiny już zaczęły wyciągać faktyczność z recesji, gorzej acz radzą sobie kraje rozwinięte. To one, zdaniem Strauss-Kahna, muszą m. in. uważać, tak aby nie przykryła ich druga fala kryzysu. Poprawia się liczebność bezpieczeństwa gospodarczego - wynika z badań sondażowych, zaprezentowanych w środę za pośrednictwem InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej.opodal wczorajszego szybkiego wzrostu i walki z poziomem 1,50, główna dwoje całkowicie zawróciła w kierunku poziomu 1,49. Do niedawna jest dozwolone było jeszcze opowiadać o problemie greckim. teraz dla wszystkich stało się niechybnie jasnym, iż mamy do czynienia z problemem globalnym, zwłaszcza dotkliwym dla całej strefy euro. Decyzje agencji S&P o obniżce ratingu dla Grecji i Portugalii wzbudziły panikę między inwestorów. Wczorajsza orzeczenie dotycząca ratingu Hiszpanii (obniżka z AA+ do AA) była już przyjęta nieco spokojniej - rynek zaczął kupować w pomoc. Czy to co wczoraj wydarzyło się na rynku przypadkiem być punktem zwrotnym? do licha i trochę zależy od Niemiec. Wyjeżdżając na majówkę, Polacy sporadycznie ubezpieczają swoje domy czy mieszkania - mówią przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych. eksponent prasowy Polskiej Izby Ubezpieczeń Marcin Tarczyński uważa, że w pobliżu krótkich wyjazdach nie obawiamy się o swój majątek.

MSP, które zakwalifikowało ofertę RWE AG do kolejnego etapu prywatyzacji Enei, liczy się z możliwością kontrwezwania na akcje tej spółki ogłoszonego za pomocą innego inwestora - wynika z wypowiedzi ministra skarbu, Aleksandra Grada.

rozkład WIG20, skupiający największe spółki warszawskiego parkietu, po dodatnim otwarciu i późniejszym osłabieniu w silnej korelacji z innymi giełdami, po południu pozostaje na poziomie ok. 2.500 pkt. Według analityków, na wtorkowe zamknięcie może wpłynąć publikowany o 16. katalog zaufania konsumentów w USA za marzec. Wczorajsza globalna zapał okazała się na razie jednorazowym "wybrykiem". Rozważania, czy miała racjonalne składnik i czy dziś się one rozleciały, do sensownych wniosków nieco nie doprowadzą.

Gold rose to record highs above $1,150 an ounce on Wednesday as the dollar index languished, boosting interest in the metal as an alternative asset, after largely benign U.S. inflation data. Wczorajszy dzień na globalnych rynkach finansowych przyniósł sporo zawirowań. Szczególnym echem odbiła się silna skonto na amerykańskiej giełdzie. Indeksy na Wall Street rozpoczęły dzień pod kreską, natomiast prawdziwa przecena miała pozycja po godzinie 20:00 naszego czasu. praca samochodów osobowych w Unii Europejskiej spadła w zeszłym roku o 13 proc., ciężarowych zaś o 64 proc. w porównaniu z 2008 r., osiągając znajdujący się u samego dołu stan od czternastu lat - wynika z danych europejskiej federacji producentów samochodów ACEA.Na ponad miesiąc przedtem upływem terminu na złożenie PIT-ów za dotychczasowy rok, z fiskusem rozliczyło się 48 proc. podatników - poinformowało Ministerstwo Finansów. ministerstwo spodziewa się "gorącego miesiąca" w urzędach skarbowych. "Zapewniam, że walka wyborcza będzie relacjonowana w sposób rzetelny, niczego nie zamierzam zniekształcać" - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Witold Gadowski, nowy dyrektor Programu Pierwszego Telewizji Polskiej. Specjalne Strefy Ekonomiczne mają ogromny wpływ na gospodarkę regionu i kraju w którym działają. Z tego względu, ufundowanie strefy jest procesem angażującym jednostki samorządowe i rządowe różnego stopnia, a za jej działanie odpowiada ciasna spółka.

Barlinek puder 10,6 mln zł straty


drużyna kapitałowa Barlinek SA miała w drugim kwartale 10,6 mln zł straty netto, a w całym pierwszym półroczu 2009 roku 16 mln zł straty, przede wszystkim z powodu ujemnej wyceny kredytów walutowych - poinformowała spółka w raporcie.

German Lower House OKs Greek Bill With Around EUR22.4 Billion In Loans


Germany's lower house of parliament has Friday approved the country's contribution of up to EUR22.4 billion in emergency loans to Greece.

Rzeczpospolita Polska wieprzowina trafi do Chin?


Polscy przedsiębiorcy mają szansę podbić największy jarmark wieprzowiny na świecie. W Pekinie podpisano protokół, który przybliża polskich przedsiębiorców z branży mięsnej do wejścia na chiński rynek.

szef pracownikowi zapłaci z własnej kieszeni


więcej niż 22 tysiące zł ma dostać od członków zarządu zlikwidowanej firmy jej wcześniejszy pracownik. werdykt zasądzający od Janusza K. i Mariana W. zapłatę za nadgodziny zapadł w Sądzie Rejonowym w Opolu.

Sawicki: najważniejsze było "otwarcie" wschodnich rynków


Minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział, że najważniejszym osiągnięciem resortu rolnictwa w minionych dwóch latach było ułożenie dobrych stosunków gospodarczych z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Zaznaczył, że chwilowo nie ma problemu z eksportem polskiej żywności na te rynki.

"Celem tego planu jest zwrot cywilizacyjny"


- Te reformy mają nie tylko uporządkować architektura finansów publicznych, ale także wbić Polskę na ścieżkę szybkiego rozwoju w nadchodzącym dziesięcioleciu. Mają ulżyć w dokonaniu przełomu cywilizacyjnego - mówi o Planie Rozwoju i Konsolidacji Finansów członek rządu Michał Boni.

Niższy od oczekiwań spadek sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA


Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w lutym spadła do 5,02 mln w ujęciu rocznym - podało w raporcie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors).

schemat budżetu Obamy zakłada zmiany podatkowe i ustawę o zatrudnieniu


Opiewający na 3,8 biliona dolarów projekt budżetu prezydenta Obamy, który został w poniedziałek przesłany do Kongresu, zakłada miliardy dolarów nowych wydatków na walkę z utrzymującym się wysokim bezrobociem a sukurs sponiewieranej klasy średniej. Planowane są również cięcia w setkach różnych programów oraz wzniesienie podatków dla banków zaś zamożniejszej części społeczeństwa, aby powstrzymać permanentnie rosnący deficyt budżetowy.

kulminacja UE zdecyduje ws. zarządzania gospodarczego dla całej Unii


By powstrzymać recesja długów, przywódcy UE zgodzą się w czwartek na powiększanie zarządzania gospodarczego i dyscypliny budżetowej, w tym na nowe sankcje. Rzeczpospolita Polska domaga się, by dotyczyło to całej UE, mimo francuskim naciskom na instytucjonalizację strefy euro.

Emerytalne mącenie w głowie


Do 2013 r. na wypłatę emerytur może zabraknąć, jak prognozuje ZUS, z grubsza 300 miliardów zł. To tyle, ile państwo wyda w przyszłym roku na wszystko, co zaplanowało w budżecie, pisze "Gazeta Wyborcza".

Citigroup obniżył rekomendację dla PGNiG do "trzymaj"


Citigroup obniżył rekomendację dla PGNiG do "trzymaj" z "kupuj".

Rostowski: Przedstawię prezydentowi założenia


Nie ma pewności, czy prezydent Lech Kaczyński nie zawetuje ustaw reformujących kapitał publiczne - powiedział stary resortu finansów Jacek Rostowski, który uczestniczył w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju.

ING obniża rekomendacje dla BZ WBK i BRE Banku


ING Group obniżył rekomendację dla BZ WBK do "trzymaj" z "kupuj", a dla BRE Banku do "sprzedaj" z "trzymaj".

DM PKO BP podwyższył rekomendację dla TP do redukuj i wycenę do 15,4 zł


Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 29 marca podwyższyli rekomendację Telekomunikacji Polskiej ze "sprzedaj" do "redukuj" zaś cenę docelową akcji telekomu do 15,4 zł z 14,7 zł.

Dirk von Ameln: Obawy polski traktujemy na serio


kombinat Nord Stream niezmiernie poważnie podchodzi do polskich obaw dotyczących wpływu Gazociągu Północnego na dostęp do portów w Szczecinie i Świnoujściu - powiedział PAP boss spółki Dirk von Ameln. - Nie mamy interesu w tym, by dochodziło do konfliktów - dodał.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.