WIG 20 wzrósł o 0,86 proc. i wyniósł 2393,60 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w czwartek wzrósł o 0,86 proc. i wyniósł 2393,60 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 174 spółek, 136 spadł, 42 nie zmienił się. Akcjami 3 spółek nie handlowano.

Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej, kobiety potem nie są wcale reprezentowane na wysokich stanowiskach: mężczyźni stanowią 89 proc. członków zarządów notowanych na giełdzie firm w Europie. choć kobieta-szef poprawia wyniki firmy. To sarkazm losu, że wkrótce po tragedii w Smoleńsku Rzeczpospolita Polska zaczęła się dogadywać z Rosją w sprawach lotniczych - zauważa "Dziennik pismo Prawna". Deficyt budżetowy Węgier po pierwszych 5 miesiącach 2010 r. osiągnął 84,6 proc. planu na ten rok - poinformowało w poniedziałek w komunikacie resort Gospodarki.Młodzi Norwedzy decydujący się na szkoła główna zagraniczne raz po raz częściej wybierają polskie uczelnie. dalej wprawdzie największą popularnością cieszą się wśród nich uniwersytety duńskie. Ułatwienia w przenoszeniu rachunków bankowych zaostrzyły konkurencję na rynku. Sposobem na przyciągnięcie klientów jest m.in. czasowe dymisja z opłat. Banki ruszają z nowymi kampaniami reklamowymi - informuje "Rzeczpospolita". Wygląda, że padł rekord liczby chętnych w zapisach na akcje spółek Skarbu Państwa. nad 250 tysięcy Polaków pożądało akcji PZU SA - taką liczbę ogłosiło ministerium Skarbu Państwa. doniesienie głosi też, że nie będzie redukcji zapisów na akcje w transzy dla inwestorów indywidualnych. dyrektor GPW już podaje szczegóły debiutu PZU na parkiecie.

Szwajcarski frank w przyszłości umacnia się poniżej euro. We wtorek padł dalszy rekord. tok franka rośnie też przy złotego, ale postęp jest mrowie mniejszy. atoli dla Szwajcarów szkopuł jest duży, a tamtejszy bank nadrzędny zapowiedział kolejne interwencje, aby osłabiać rodzimą walutę.

Toyota drugi raz przyspiesza. artykulacja wszelako nie o zepsutych pedałach gazu, ale o... sprzedaży aut za oceanem. według firmy badawczej Edmunds.com w pierwszych ośmiu dniach marca sprzedaż Toyoty w USA poszybowała w górę aż o 50 odsetki rok do roku. wzgląd to promocje, którymi Toyota kusi Amerykanów. Sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała w środę zmiany planu finansowego NFZ na bieżący rok. Plan przewiduje przekazanie oddziałom wojewódzkim 2,3 mld zł dodatkowych pieniędzy.

Rada Polityki Pieniężnej przyjęła do wiadomości opinię prawną, która wskazuje, że pełnię kompetencji w RPP ma w tej chwili dziewiczy zastępca prezesa banku centralnego. - pisze "Dziennik pismo Prawna". Po śmierci prezesa Sławomira Skrzypka wystąpił problem, dotyczący zwoływania i przewodzenia obradom Rady, co było kompetencją szefa NBP. Polska sektor piwna w kryzysie. Browary odczuły skutki spowolnienia gospodarczego zaś podwyżki podatku akcyzowego. Łączna sprzedaż wicelidera rynku - Grupy żywiec - zmniejszyła się o 8 proc., do 12,5 mln hektolitrów. Na rynku krajowym żywczyk sprzedał o 6,2 proc. piwa mniej niż w 2008 r. - donosi "Rzeczpospolita". Unicredit obniżył cenę docelową dla Pol-Aquy o 26 proc., do 17,4 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".ABC termin Holding, jeden z największych polskich dystrybutorów IT, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut na GPW planowany jest w 2010 r. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Do początku maja potrwają konsultacje środowiskowego projektu "Strategii rozwoju szkolnictwa wyższego 2010-2020". Przygotowany dzięki organizacje skupiające rektorów dokument powstał obok do innego projektu - zleconego przy użyciu ministerstwo nauki. Po trzech dniach umocnienia, środa przyniosła osłabienie złotego, jaki stracił po około 4 gr do dolara i euro. O godzinie 17-tej tok USD/PLN testował ilość 2,8780 zł, a EUR/PLN 4,2268 zł.

Trakcja widzi ożywienie na rynku; w 2010 r. przypadkiem być wyposażonym 1 mld zł przychodów


stary Trakcji Polskiej Maciej Radziwiłł widzi pewne oznaki ożywienia w gospodarce i spodziewa się wkrótce serii nowych kontraktów ogłaszanych przez PKP PLK. W tym roku przychody spółki sięgną 740-750 mln zł, w 2010 roku mogą podnieść 1 mld zł, o ile nastąpi rozwój zamówień na rynku kolejowym.

stopa bezrobocia w Niemczech bez zmian


dół bezrobocia w Niemczech w sierpniu 2009 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,3 proc. pod również 8,3 proc. w lipcu - podał we wtorek Federalny Urząd Pracy w komunikacie. To najwyższy poziom od 2007 r.

Rozstrzygnięto przetarg na kredytowanie budowy wrocławskiego stadionu


Konsorcjum banków BRE Bank, ING pula Śląski i Nordea zwyciężyło w rozstrzygniętym we wtorek we Wrocławiu przetargu na udzielenie kredytu do wysokości 500 mln zł na budowę stadionu piłkarskiego na Euro 2012.

Harmonogram publicznej oferty akcji s. I Asseco Poland


w dole przedstawiamy harmonogram publicznej oferty akcji serii I Asseco Poland.

belka to ekonomista "mainstreamu"


Marka Belkę jako ekonomistę w panorama ekonomicznych poglądów jest dozwolone usytuować w granicach keynesizmu i neoklasycznej syntezy - ocenia Jan Winiecki, fallus RPP. Jego zdaniem belka widzi potrzeby aktywnej interwencji i zarządzania popytem.

Rozgrywka na DAX30


poniedziałek tradycyjnie zapowiada się całkiem sennie, bodaj jeżeli chodzi o nowe informacje napływające na rynek. W tej sytuacji przynajmniej do wejścia Amerykanów na targ predyspozycja na rynkach akcji przypuszczalnie dyktować niemiecki DAX, zwłaszcza biorąc pod uwagę ciekawą sytuację techniczną.

pierwsze danie czytanie budżetu UE; 1,5 mld euro na finansowanie planu uzdrowienia gosp.


1,5 mld euro na sfinansowanie planu uzdrowienia gospodarki zaś 300 mln euro na posiłki sektora mlecznego - to niektóre z przyjętych w czwartek z wykorzystaniem Parlament Europejski poprawek do przyszłorocznego budżetu UE.

Holendrzy chcą wyrobić na EURO 2012


40 firm budowlanych i infrastrukturalnych z Holandii będzie za miesiąc rozglądać się w Warszawie partnerów biznesowych na EURO 2012 - pisze "Puls Biznesu".

Dobre wyniki gospodarki napawają optymizmem


Dobre wyniki gospodarki w ostatnim kwartale 2009 r. napawają optymizmem, acz na odzyskanie poprzedniej dynamiki wzrostu trzeba będzie zaczekać - uważają eksperci Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".

Oppenheim obniżył cenę CEZ-u


Analitycy Sal. Oppenheim, w raporcie z 13 listopada, obniżyli cenę docelową dla akcji CEZ-u do 1.000 CZK z 1.040 CZK, podtrzymując rekomendację "neutralnie".

Zdrowie: Za co będziemy płacić?


minister zdrowia Ewa Kopacz poinformowała w czwartek, że rozporządzenia określające kompozycja tzw. koszyka świadczeń gwarantowanych są już gotowe. "Jest to sygnał dla pacjentów, co będzie dla nich gwarantowane, inaczej nieodpłatne" - powiedziała kopacz na konferencji prasowej.

pożytek netto Asseco Poland przewyższający od oczekiwań


plon netto grupy Asseco Poland przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2010 roku wyniósł 95,49 mln zł, w porównaniu do 75,05 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. rezultat okazał się starszy rangą od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 85,6 mln zł zysku netto.

Grad: przychody z prywatyzacji w 2009 r. wyniosą ponad 5 mld zł


Przychody z prywatyzacji w całym 2009 roku powinny wynieść zdecydowanie powyżej 5 mld zł, do końca roku resort skarbu chce przeprowadzić coraz kilkadziesiąt transakcji prywatyzacyjnych - poinformował w czwartek minister skarbu Aleksander Grad.

złoty przetestował liczebność 4,04 za euro


złocisty w czwartek przetestował stan 4,04 ze euro, co stało się pretekstem do jego sprzedaży. Zdaniem dilerów gorsze dane z USA mogą się przydać do osłabienia złotego w kolejnych dniach. targ obligacji czeka już na środowy przetarg MF.

Gimnazjaliści startują do liceów


W przyszłym tygodniu rusza internetowa rekrutacja do stołecznych liceów. rada miejska przygotował w nich 12,4 tys. miejsc - ustaliło "Życie Warszawy".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.