komitet hazardowa rozpoczyna prace, porażka PiS na początek


Mirosław Sekuła z PO został przewodniczącym sejmowej komisji śledczej ds. afery hazardowej. Na wiceprzewodniczącego komisji nie został wszelako wybrany kandydat PiS Zbigniew Wasserman. Przewodniczącym nie chciał zostać poseł PSL Franciszek Jerzy Stefaniuk.

Fotoreporter akredytowany na igrzyska w Vancouver zakłócił w niezrównany podejście przebieg rywalizacji saneczkarek. W czasie decydującego ślizgu... nacisnął na nul odpowiadający za ablucja toru wodą. Trzydziestu ludzi pozostaje uwięzionych w tureckiej kopalni węgla Karadon w pobliżu miasta Zonguldak, w której w pierwszy dzień tygodnia doszło do wybuchu metanu. Jedenastu górników udało się ewakuować. namiętność nie zna granic. Przekonał się o tym obolały w ostatnim czasie zarządca Blackburn Rovers. Sam Allardyce konsultacje ze swoim asystentem dotyczące taktyki zespołu musi odroczyć na później. Wszystko przy użyciu dbającą o zdrowie menedżera żonę.konkret prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie wystawione na widok globalny – poinformował na konferencji Michał Boni, minister w kancelarii premiera. w dalszym ciągu CIR doprecyzował, że chodzi o trumnę z ciałem prezydenta i potrzebna jest coraz zgoda rodziny. - Słowa Donalda Tuska wskazują niezmiernie jasno, że jest nerwowo w wyborczym sztabie Bronisława Komorowskiego i że o krok jest od tego, żeby Jarosław Kaczyński został prezydentem - tak eksponent sztabu kandydata PiS Paweł Poncyljusz skomentował słowa Donalda Tusk wypowiedziane podczas zjazdu PO. prezes rady ministrów przenikliwie skrytykował w nich działania opozycji. Wicepremier i minister gospodarki, stary PSL Waldemar Pawlak oświadczył, że zamierza kandydować na prezydenta RP, ale nie prędzej w wyborach w 2015 roku - poinformowała przedstawicielstwo APA.

Lubelski Salon Maturzystów 2009 odbędzie się w dniach 28 i 29 września w centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego na ul. Akademickiej 15.

Pociąg relacji Wrocław-Kraków zderzył się z drezyną w okolicach Zabrza - poinformowała przystanek Polsat News. Zgłaszają się już mieszkańcy, którym poniedziałkowy wstrząs uszkodził ściany w mieszkaniach. O tym, że w piątek o świcie w Łódzkiem zadrżała ziemia, poinformowali nas z przyczyny platformie infrastruktura TVN24 internauci. Eksperci potwierdzili tę informację i dodali, że do tak silnego wstrząsu (o sile 4,7 w skali Richtera) dochodzi w Polsce wystarczająco rzadko.

W latach 1930-1970 w ramach tzw. Child Migrants Programme brytyjskie władze przesiedliły przymusowo, głównie do Australii i Kanady, ok. 130 tys. dzieci z biednych rodzin. Po latach za tę praktykę przeprasza prezes rady ministrów Gordon Brown. Wandale zdewastowali w norweskim Bergen tradycyjne świąteczne "piernikowe miasteczko", dekorację z ciasta przygotowaną planowo na nadchodzące Boże Narodzenie - poinformował Reuters. Wahadłowiec Atlantis już na Ziemi. pełnia odbyło się zgodnie z planem - wahadłowiec bez przeszkód wylądował na przylądku Canaveral na Florydzie we właściwym czasie o 15.44.Głosowanie nie do końca szło jak po maśle - piszą na platformę kontakt TVN24 nasi internauci. Skarżą się m.in. na kolejki do głosowania, a nawet piękny brak kart. podczas gdy podpisują się na listach widzą nazwiska swoich zmarłych krewnych czy sąsiadów. Problemy z zagłosowaniem mają też niepełnosprawni lub osoby, które miast dowodu osobistego zabrały na głos np. akt prawny jazdy. Choć do wyborów czasu raz po raz mniej, to pretendent Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ciągle unika publicznych wystąpień. Zdaniem europosła tej partii Ryszarda Czarneckiego, jest to podyktowane wielką traumą, jaką przeżył, i która w przyszłości nie pozwala mu w pełni rozumować o polityce. Jon Matthews był śmiertelnie chory, wszelako postanowił się nie poddawać. Dwa razy postawił u bukmacherów na to, że będzie żyć dłużej, niż przepowiadali mu lekarze. Za trzecim wspólnie schorzenie okazała się silniejsza. Mężczyzna zmarł w wieku 60 lat - podaje agencja RIA Nowosti.

Gruzja straci sojusznika?


"Rzeczpospolita": Gruzini się martwią, kto będzie ich orędownikiem na Zachodzie po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Matki mogą się ubiegać o umorzenie składek ZUS


Wnioski o umorzenie składek na ubezpieczenia społeczne mogą konstruować od wtorku osoby, które w przeszłości prowadziły aktywność gospodarczą, a równocześnie przebywały na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym - poinformował zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Renault Kubicy urosło w siłę


Nie nowym, bardziej znanym od Rosjanina Witalija Pietrowa kierowcą, agregat Renault postanowił dodać sił szeregi. Francuzi zagięli parol na w największym stopniu cenionych inżynierów w Formule 1.

Ulewy zabijają w Peru


- Ulewne deszcze w północno-wschodnim Peru spowodowały lawiny błotne, które pochłonęły co najmniej 25 ofiar - poinformowały w piątek lokalne władze. Za zaginione uznano kolejnych 25 osób, a chociaż 50 zostało rannych.

Kraków: Wisła przerwała wały. Mosty zamknięte, trwa opuszczanie


Trwa ewakuacja ludności w rejonie ulicy Nowohuckiej w Krakowie, gdzie w nocy Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy. Mosty na Nowohuckiej i Dąbiu a most Dębnicki są zamknięte. Około 500 mieszkańców przygotowano do ewakuacji w gminie Szczurowa, dokąd wały przerwała strumień Uszwica.

W katedrze w Turynie wystawiony będzie Całun Turyński


Dwóch milionów ludzi spodziewają się organizatorzy wystawienia Całunu Turyńskiego, kto będzie wolno spozierać w katedrze w Turynie od soboty do 23 maja. To pierwsze jego wystawienie od 10 lat.

Okienka pod specjalnym nadzorem


finanse za nurt czy gaz, które w kryzysie coraz więcej klientów wpłaca w okienkach kasowych, będą bardziej bezpieczne - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". komenderowanie takich usług będzie podlegało nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego - tak jak banki czy kasa inwestycyjne.

Boss mafii uzyskał w więzieniu praca dyplomowa z filozofii


72-letni szef cosa nostry Masino Spadaro uzyskał tytuł magistra filozofii. Obrona jego pracy dyplomowej, poświęconej filozofii Gandhiego odbyła się w więzieniu w Spoleto w środkowych Włoszech, dokąd odbywa karę dożywocia.

Nie wpuścili medyków do 15-latka. teraz staną zanim sądem


Czterech mężczyzn z Elbląga w wieku od 18 do 27 lat stanie poprzednio sądem za to, że nie chcieli wpuścić do mieszkania ekipy pogotowia ratunkowego, która przyjechała do biesiadującego z nimi 15-latka, który zatruł się alkoholem - poinformował oficer prasowy z Elbląga Krzysztof Nowacki.

"Bezprecedensowy recesja w polskim państwie"


Z Katyniem będą asocjować się dwa dramaty: ten z 1940 roku i ten dzisiejszy - pisze w komentarzu belgijski dziennik "Le Soir". wedle komentatora gazety nieszczęście oznacza "bezprecedensowy dekoniunktura w polskim państwie". Zdanie: "Prezydent Polski zginął w katastrofie lotniczej" pojawia się na pierwszym miejscu wszystkich największych portali informacyjnych na świecie. Wszyscy piszą o wielkim szoku narodu polskiego.

"NBP musi w przyszłości łagodzić złotego"


- szaniec złotego oznacza, że dodatkowy boss NBP musi ciągnąć politykę ograniczania jego aprecjacji, aby zawiązywać przestrzeń dla podwyżek stóp procentowych - twierdzą analitycy Stone Harbor i TCW Group Inc., cytowani za pomocą pb.pl.

"Będę bronił generała Jaruzelskiego"


- Zaproponujemy Polakom, żeby napisali program SLD na wybory samorządowe - postuluje na łamach "Rzeczpospolitej" lider Sojuszu, Grzegorz Napieralski. Zapowiedział także, że będzie bronił dokonań gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Poruszająca rozmowa i łzy w Radiu ZET


niezwykle poruszającą rozmowę w Radiu ZET przeprowadziła Monika Olejnik z Joachimem Brudzińskim. - pani nas, kłócących się polityków, potrafiła zaprzyjaźniać. Tak mrowie lanie siedziałem chociażby z Jerzym Szmajdzińskim w czasie niedzielnych rozmów w tym studiu. Chciałem Pani nadzwyczaj za to podziękować - mówił łamiącym się głosem poseł PiS.

Kosztowne pół litra. Kac (finansowy) murowany


napitek wódki przypuszczalnie powodować kaca. Finansowego. ambulatorium w Grudziądzu w charakterze pierwszy w kraju zaczął faworyzować rachunki pijanym pacjentom - pisze "Gazeta Wyborcza". basta mieć co najmniej pół promila.

ONZ: Takiej katastrofy jeszcze nie było


Trzęsienie ziemi na Haiti, w którym mogło uderzyć w kalendarz poniekąd 200 tys. osób, jest najgorszą katastrofą, z jaką ONZ miało do czynienia w swej historii, bowiem zniszczyło struktury lokalne, które mogłyby kolportować pomocnik - oceniło kancelaria Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA).

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.