DI BRE podniósł cenę docelową ING BSK do 696 zł


Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 30 października podwyższyli cenę docelową akcji ING BSK do 696 zł z 663,6 zł poprzednio, podtrzymując jednocześnie zalecenie "akumuluj".

Akcjonariusze EMC Instytutu Medycznego zdecydowali o emisji do 500.000 akcji serii F po 21 zł za walor. Dotychczasowi akcjonariusze zostaną pozbawieni prawa poboru, a akcje mają być zaoferowane cypryjskiemu Netskill Ltd - podała spółka w komunikacie. zdecydowanie dużych przedsiębiorstw w integracji walutowej jest zaskakująca. Dla euro zniosą wiele. Pięciu na sześciu prezesów zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu, dla unijnej waluty zgodziłoby się na odrodzenie się kryzysu - informuje "Puls Biznesu". Przedpołudniowa akt wtorkowych notowań na naszym parkiecie potwierdza, że krajowe zasób wiedzy mają non stop mały wpływ na wydarzenia. pogmatwany rozwój sprzedaży detalicznej w lipcu nie przełożył się na silniejsze zachowanie warszawskiej giełdy na tle rynków na świecie.Wczoraj byki zdecydowanie przechwyciły inicjatywę, i WIG20 ustanowił nowe tegoroczne maksimum. Po wzroście o 1,36% w tej chwili notuje plus 2473,5 pkt. Analitycy banku JP Morgan obniżyli w czwartek prognozę PKB dla lokalny za 2010 r. do 3,2 proc. z 3,5 proc. To odzew na obniżkę prognoz dla eurostrefy z ubiegłego tygodnia do 1,6 proc. rok do roku z 2,1 proc. w ujęciu rocznym. Zgodnie z oczekiwaniami, poniedziałek na rynku walut był dość spokojnym dniem.

Za nami niezbyt udany tydzień na GPW. Rozpoczynając siedem dni WIG20 był w stanie krótkoterminowego wyprzedania, jednocześnie znajdując blisko istotnym wsparciu technicznym. Ta nie najgorsza sytuacja wyjściowa pozwoliła na nieszczęście zaledwie na aresztowanie zniżki z poprzednich tygodni, a nie na wykreślenie mocniejszego odreagowania. Jako, że siłę byków w takich sytuacjach oceniamy po stylu odbicia, stronica popytowa pokazała dużą słabość.

Marek Banasiak złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki odzieżowej Monnari Trade w upadłości likwidacyjnej, poinformowała spółka w komunikacie w poniedziałek. interes doradczo-inwestycyjna DGA ma co najmniej 20 mln zł na akwizycje i inwestycje kapitałowe, poinformował szef Andrzej Głowacki.

Wdrożenie unijnych norm bezpieczeństwa przemysłowych reaktorów jądrowych i poręka niezależności dozoru jądrowego to - jak powiedział PAP naczelny Państwowej Agencji Atomistyki Michael Waligórski - główne zmiany, jakie trzeba wprowadzić do Prawa atomowego. Główna dubel walutowa oscyluje w ostatnich dniach pomiędzy 1,3480 i 1,3660. Podobne zachowanie miało punkt w trakcie ostatniej sesji. Kurs odbił się od dolnej granicy tego przedziału, dotarł do ograniczenia górnego i tam się zatrzymał. Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła mocne wzrosty, dlatego że inwestorzy z zadowoleniem przyjęli lepsze od oczekiwanych dane z rynku pracy i optymistyczne prognozy dla rynku IT przedstawione za pośrednictwem Cisco Systems. Rozczarowały wyniki październikowej sprzedaży firm detalicznych.Do połowy przyszłego roku ministerium infrastruktury planuje rozstrzygnąć przetargi na budowę 390 km autostrad - powiedział członek rządu infrastruktury Cezary Grabarczyk. ministerium chce pozyskać unijne środki na budowę dróg krajowych, w tym celu złożyło do Komisji Europejskiej wnioski na dofinansowanie inwestycji na kwotę 2 mld 700 mln zł. Japanese oil wholesalers are strengthening their solar-cell component businesses to earn more from the growth sector at a time when domestic demand for fuel oil is declining, according to a report in Sunday's Nikkei. W lipcu Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydują o ewentualnych zmianach w budżecie spółki na ten rok - poinformował stary spółki Sebastian Mikosz. rozstrzygnięcie ta ma unia z prowadzoną w firmie restrukturyzacją.

brak reakcji złotego na dane z krajowy


arche dzisiejszej sesji na rynku złotego przyniósł deprecjacja kursu EUR/PLN poniżej poziomu 4,1000, notowania dolara zniżkowały chociaż w okolice 2,7200 PLN. Polska dewiza umocniła się na fali rosnących notowań eurodolara, który dzisiaj wcześnie rano przebił barierę 1,5000. jak jeden mąż ze złotym zyskuje także forint węgierski. wcale nietypowo niemniej jednak zachowuje się korona czeska, która nie podążyła w tym tygodniu za walutami regionu i kontynuuje rozluźnienie - notowania EUR/CZK wzrosły dzisiaj o brzasku powyżej liczba 26,00.

Białoruś płacze tymczasem płaci


Białoruś zapłaciła Rosji 187 mln dolarów z długu za gaz - powiadomił w środę wicepremier rządu w Miński Uładzimir Siemaszko. Oznajmił, że Białoruś całkowicie rozliczyła się z Gazpromem i że żąda do czwartku wcześnie rano spłacenia długu Rosji za tranzyt.

USD/CHF - czekając na wybicie


W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz zręcznie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe obrzęd państwowe. 

Sprzedaż Ciechu po porozumieniu z bankami


Nafta Polska powróci do negocjacji z trzema podmiotami zainteresowanymi kupnem akcji Ciechu, gdy towarzystwo podpisze porozumienie z bankami w sprawie finansowania - poinformował w poniedziałek PAP Wiesław Skwarko, zwierzchnik Nafty Polskiej.

Brak stabilizacji nie sprzyja bykom


Motywem przewodnim dla komentarzy giełdowych jest świeżo sytuacja w Grecji i innych krajach europejskich o wysokim zadłużeniu. Nakręca się spirala awersji do euro i psychologiczne ustosunkowanie się do tej waluty jest tak nadzwyczajnie negatywne, że hipotezy całkowitego rozpadu wspólnej waluty UE (jeszcze w ostatnim czasie brzmiące całkiem absurdalnie) są traktowane w tym momencie jako ważny głos w dyskusji.

Kiepskie dane ignorowane przy użyciu inwestorów


Kończący się siedem dni upłynął na rynku walutowym w pozytywnych nastrojach. wprawdzie w pierwszy dzień tygodnia pojawiła się dana o obniżeniu ratingu Grecji za pośrednictwem agencję Moody's, ale pogorszyło to sytuację jedynie czasowo.

kosztowność do TVP: Oszczędzajcie


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz stwierdza, że resort oczekuje od zarządu TVP SA ograniczania kosztów, szukania rezerw i inwestowania w rozwój spółki. Dodał, że wprost przeciwnie takie działania mogą poprawić sytuację publicznego nadawcy.

WIG20 spadał na początku czwartkowej sesji, od 10 pozostaje stabilny


Indeks największych spółek z warszawskiej GPW, który dynamicznie spadał na początku czwartkowej sesji, od godziny 10. stabilizuje się w okolicach 2.340 pkt. Analitycy oceniają, że indeks pozostanie nieco na minusie do końca sesji.

Dubaj otworzył Pan Wszechrzeczy budowla na świecie


Dobry Pasterz budowla świata otwarty. Znajduje się w Dubaju. Ma 169 pięter i jak ogłoszono na przestrzeni jego uroczystego otwarcia ma 828 metrów, a nie 818, jak podawano wcześniej. Wart jest 1,5 miliarda dolarów. Ekonomiści spekulują, że najwyższa budowla globu może dać wyraz się również ogromną biznesową porażką.

poziom dołoży do pralek i lodówek?


Brytyjscy handlowcy namawiają szczebel w Londynie do wprowadzenia zachęt dla osób wymieniających instrument AGD. Zasada ich działania miałaby być podobna do systemu funkcjonującego już na rynku motoryzacyjnym. wsparcie miałby dostać każdy, kto kupi pralkę czy lodówkę, zarazem złomując szef sprzęt.

Z dużą nieśmiałością


Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem wszystkich indeksów, ale skala ruchu nie przekroczyła progu 1%. posiedzenie w dużej mierze została rozstrzygnięta już na otwarciu, gdzie naprawa błędu aury na globalnych rynkach zapewniła wyższe otwarcie.

orkan Ida zbliża się do Zatoki Meksykańskiej


Cena ropy jest na dzisiejszej sesji dosyć stabilna blisko doniesień o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą huragan Ida. Zbliża się on do Zatoki Meksykańskiej, co już spowodowało ograniczenie produkcji przez koncern BP i Chevorn Corp. W tym rejonie wydobywa się 25 poc. amerykańskiej ropy naftowej natomiast 15 poc. gazu ziemnego.

Rosną indeksy na giełdach w Europie, bo Electrolux miał dobre wyniki


Rosną indeksy na giełdach w zachodniej Europie po zanotowaniu za pośrednictwem spółkę Electrolux lepszych wyników od prognozowanych przez analityków - podają maklerzy.

Notariusze ukarani za interdykt "dwa w jednym"


35 tys. zł kary nałożył referat Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Krajową Radę Notarialną. Zdaniem Urzędu zapis z kodeksu etycznego notariusza, mówiący, iż "notariuszowi nie wolno bez zgody Rady Izby Notarialnej inicjować kancelarii w budynku, w którym mieści się już inna kancelaria" ogranicza konkurencję między przedstawicielami tego zawodu. KRN zapowiada odwołanie.

niepokojący basta legendy


Japońskie marki już nie są synonimem niezawodności. Na ich kłopotach zyskują Koreańczycy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.