Kuba: w tym roku już ponad 2 miliony turystów


nad dwa miliony turystów, głównie z Kanady, fryc i Wielkiej Brytanii, odwiedziło Kubę od początku tego roku - poinformowały w sobotę media kubańskie.

rada nadzorcza Zakładów Azotowych Puławy pozytywnie zaopiniowała propozycję zarządu, by z zysku netto za rok walutowy 2008/09 korporacja wypłaciła 2,55 zł dywidendy na akcję - poinformował PAP rzecznik prasowy Puław, Grzegorz Kulik. Kupujący, jego prawa, sprzedaż na próbę, gwarant, rękojmia, wady fizyczne rzeczy itp - czy klienci mają obowiązek znać wszystkie terminy i przepisy? Nie, ale jeśli nie znają powinni przeczytać niższy tekst... masa wskazuje na to, iż będący na czasie tydzień zmagań inwestorów na Wall Street zakończy się zwycięstwem byków. W dniu dzisiejszym, obozowisko niedźwiedzi został jako że do ostatka zdeklasowany.MasterCard o o tyle o ile 50 proc. obniżył bankomatową opłatę międzybankową. Spodziewana jest podobna werdykt Visy. Uderzy to w niezależnych operatorów bankomatów i pośrednio w klientów banków - informuje "Gazeta Wyborcza". - Polskie przemysł wydobywczy Naftowe i Gazownictwo zamierza w marcu lub kwietniu złożyć podpis z bankami umowy emisji obligacji o wartości do 3 mld zł - poinformował w piątek PAP Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG. W piątek nie sprawdziły się niektóre najczarniejsze prognozy, dotyczące sytuacji na Wall Street po spadku cen akcji w następstwie niepomyślnych wiadomości z amerykańskiego rynku pracy i kryzysu w Europie.

powyżej milion dolarów zapłacono na aukcji za bluzę hokeisty kanadyjskiego Paula Hendersona, strzelca zwycięskiej bramki w meczu z reprezentacją Związku Radzieckiego w 1972 roku.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy kolejowy przewoźnik PKP ładunek wykonał w terminie decyzję urzędu, nakazującą równe traktowanie partnerów handlowych - poinformowała w czwartek rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch. syreni gród planuje w tym roku wystawić pod młotek ok. 100 nieruchomości. - Końcówka ubiegłego roku była nie najgorsza, więc liczymy, że to już wystarczy kryzysu, powiedział "Życiu Warszawy" prezes Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko.

Prokuratura w Rzymie wszczęła dochodzenie, by wyjaśnić, czy watykański pula Ior społem z włoską grupą bankową Unicredit nie złamał przepisów dotyczących prania brudnych pieniędzy i jawności informacji dotyczących właścicieli rachunków - poinformowały w środę włoskie media. Analitycy Millennium Domu Maklerskiego obniżyli wycenę dla akcji spółki Zakłady Chemiczne Police do 5,1 zł z 5,6 zł wcześniej i jednocześnie podtrzymali rekomendację dla spółki na poziomie "redukuj", wynika z raportu z 16 listopada, odtajnionego we wtorek. dwie trzecie Polaków ma w domu komputer. podobnie było rok temu. Jest za to o 3 punkty proc. więcej osób, które mają w domu admitancja do internetu. w tym momencie to 59 proc. wszystkich Polaków - wynika z badania ośrodka CBOS.W tym tygodniu WIG 20 ma obowiązek pozostać w przedziale 2.500-2.600 pkt, gdyż potencjalne duże wzrosty mogą być ograniczone przez podaż akcji ze strony polskich instytucji finansowych, które szykują środki pod zbliżającą się ofertę PZU. Tegoroczne przychody z prywatyzacji sięgają już ok. 7,2 mld zł wobec całorocznego planu opiewającego na 25,0 mld zł, poinformował w czwartek minister skarbu Aleksander Grad. Po zaplanowanej na czerwiec ofercie publicznej spółki Tauron Kraj nad Wisłą bigiel przychody te "na pewno" przekroczą 10,0 mld zł, dodał. Akcje zwykłe Fannie Mae i Freddie Mac są bezwartościowe, pomimo dokapitalizowania przeżywających perypetie gigantów z rynku hipotecznego - oceniają analitycy Keefe, Bruyette & Woods.

Lepsza ochrona zanim utratą pracy


Pracodawcy i związki zawodowe negocjują już w komisji trójstronnej zmiany w kodeksie pracy mające ograniczyć możliwość zawierania umów na trwanie określony do 2-4 lat - pisze "Dziennik czasopismo Prawna".

wycofywanie się na rynku cukru


Już ongi nie mieliśmy do czynienia z tak drastycznymi spadkami ceny cukru. Z maksimów do góry 30 dolarów cena spadła do wartości na dole 22 dolarów za funt i to lecz w ciągu jednego miesiąca.

Te firmy będą zwolnione z VAT


Firmy, których roczny kolejność nie przekroczy 30 tys. euro będą zwolnione z podatku VAT - przewiduje schemat noweli ustawy o podatku od towarów i usług, przyjęty za pomocą rząd.

jarmark czeka na dane z rynku pracy


Niekorzystne dane makro napływające ze Starego Kontynentu, ciężko podkopały fundamenty inwestorów oczekujących umocnienia europejskiej waluty. Handlujących zaskoczył spadek sprzedaży detalicznej w Eurolandzie. targ oczekiwał wzrostu(+0,1proc.), a tymczasem sprzedaż detaliczna spadła w listopadzie o 1,2 proc. w porównaniu z październikiem.

Lekarze apelują do premiera o więcej pieniędzy na ochronę zdrowia


O zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia zaapelowali do premiera Donalda Tuska uczestnicy X Krajowego Zjazdu Lekarzy, który odbywa się w Warszawie. Delegaci podjęli w sobotę uchwałę w tej sprawie.

Za rok osiągniemy kredytowe dno


Najgorszy pod względem niespłacania należności bankowych będzie III kwartał przyszłego roku - pisze "Rzeczpospolita". Jak przewidują ekonomiści Invest Banku, odsetek kredytów zagrożonych w portfelach banków wyniesie maksymalnie 6,6 proc. w wariancie optymistycznym i 7,7 proc. - w pesymistycznym.

Zacięty bój o parzenie herbaty


kryzys sprawił, że o państwową posadę z pensją 2 tysiące złotych ubiegają się setki osób - zauważa "Puls Biznesu". Urzędy nie mają wszelako nadal z czego wybierać.

Banki rozdają prezenty


Banki kuszą swoich klientów nie ale wręcz niskimi opłatami czy wysokim oprocentowaniem. Sposobem na przyciągnięcie klienta może być… sofa albo jeep.

Balice bez dojazdu?


Jeśli stalowy szlak doprowadzi tory zanim kończony właśnie wielopoziomowy parking w Balicach, a układ drogowy nie zostanie przebudowany, to dojście samochodem do lotniska stanie się przekleństwem. W okolicach ronda w Balicach, będą tworzyły się gigantyczne korki - pisze "Dziennik Polski".

dokumentny postęp zaufania konsumentów w lutym - Pentor


Lutowy pomiar nastrojów konsumenckich przynosi dobre dane, wskazujące na dokładny postęp zaufania konsumentów. Poprawiły się niemal wszystkie wskaźniki cząstkowe - podał w komunikacie Pentor.

Kowalski: Rosjanie nie powinni łączyć dostaw gazu z zarządzeniem EuroPolGazem


pagina rosyjska nie powinna łączyć kwestii związanych z zarządzeniem spółką EuroPolGaz z podpisaniem kontraktu na dodatkowe dostawy rosyjskiego gazu do własny po 2010 roku - uważa członek zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego w Kancelarii Prezydenta Janusz Kowalski.

W niedzielę spotkanie eurogrupy ws. pomocy dla Grecji


W najbliższą niedzielę w Brukseli może zapaść decyzja państw strefy euro ws. uruchomienia pomocy finansowej dla pogrążonej w długach Grecji. Komisja Europejska zasygnalizowała, że do soboty mogą się zakończyć pertraktacje warunków wsparcia z rządem w Atenach.

Tata: Telefonia komórkowa kluczowa dla większego dostępu do Internetu w Afryce


Telefony komórkowe będą w najbliższych latach najważniejszym czynnikiem napędzającym dostęp do Internetu w Afryce, ponieważ na kontynencie tym liczba użytkowników handsetów przekracza liczbę komputerów, powiedział broker firmy ojczulek Communications, która jest ważnym graczem na globalnym rynku telekomunikacyjnym.

TP ogranicza odpływ klientów


Telekomunikacja Rzeczpospolita Polska ograniczyła o 15 proc. odpływ klientów indywidualnych telefonii stacjonarnej. zbliżony wskaźnik odpływu abonentów tej usługi wynosi chwilowo 75 tys. miesięcznie, wobec 15-20 tys. nowych przyłączeń - poinformował dziennikarzy Paweł Papliński, szef departamentu telefonii stacjonarnej TP.

Ceny miedzi w Londynie rosną po komentarzach Fed


- Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie w toku tej sesji rosną w reakcji na komentarze amerykańskiej Rezerwy Federalnej - podają maklerzy.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.