"Szaleństwo katalogowania" - nowa książka Umerto Eco


"Szaleństwo katalogowania" - taki tytuł nosi najnowsza książka Umberto Eco, która 3 listopada trafi do polskich księgarń.

Już w ten weekend na dwóch koncertach w Polsce wystąpi zespół Fuck Buttons. Imprezy odbędą się 1 i 2 maja - najsampierw w Warszawie, dalej w Katowicach. Od 14-16 maja w warszawskim Kinie Świt pod nazwą "Ekran mroku" odbędzie się przegląd filmów ekspresjonistów niemieckich z muzyką na żywo. Zobacz, jak zmieniał się Sting na przestrzeni lat.Nagrody dla artystów związanych z teatrem, spotkania z twórcami, wystawy, premiery i dni otwarte zaplanowano w polskich teatrach w sobotę, w 49. Międzynarodowym Dniu Teatru. "Pomyślałem, że spróbuję, choć wcześniej tego nie robiłem" - tak o nagrywaniu dubbingu do animowanego filmu "Planeta 51" mówi Muniek Staszczyk. piosenkarz T.Love po raz pierwszy użyczył swojego głosu w filmie. Historię górnika Zbigniewa Nowaka, który w lutym 2006 r. niby pięć dni spędził więzień tysiąc metrów pod ziemią, opowiada nakręcony przez Radosława Dunaszewskiego celuloid "Laura" - współfinansowany ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego. W głównej roli zobaczymy Krzysztofa Respondka.

Fran Healey z zespołu Travis pracuje nad solowym albumem. Do uczelnia Szkot zaprosił kilku gości, w tym jednego z członków The Beatles.

celuloid "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki zdobył Nagrodę Specjalną CIFEJ (Międzynarodowego centrum Filmów dla Dzieci i Młodzieży) na zakończonym 22 listopada 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Oulu w Finlandii. Natalie Imbruglia przygotowuje się do powrotu na listy przebojów z nową płytą "Come To Life", która ukaże się 5 października.

Zdjęcia, dokumenty, eksponaty pochodzące z archiwów muzeów z regionu łódzkiego a także z Żydowskiego Instytutu Historycznego i Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie można oglądać na otwartej w poniedziałek w Łodzi wystawie "Zagłada żydowskich miasteczek". Wielką niespodziankę przyniósł piątek na festiwalu filmowym w Wenecji. Jego dyrekcja ogłosiła nieoczekiwanie, że drugi film w reżyserii Wernera Herzoga został dopuszczony do głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa. Oba zaprezentowano tego samego dnia. Pokazem filmu Barbry Streisand "Yentl" (1983) rozpoczyna się dzisiaj dedykowana amerykańskiej aktorce i reżyserce 7 edycja Warszawskiego Festiwalu Filmow o Tematyce Żydowskiej.Jason Swinscoe z The Cinematic Orchestra założył wytwórnię Motion Audio. Pierwszym jego wydawnictwem będzie klaser "One Good Thing" Lou Rhodes. Wielką niespodziankę przyniósł piątek, 4 września, na festiwalu filmowym w Wenecji. Jego sztab ogłosiła nieoczekiwanie, że pozostały film w reżyserii Wernera Herzoga został dopuszczony do głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa. Oba zaprezentowano tego samego dnia. Dave Stewart pisze książkę o biznesie.

Gwiazdy world music w Szczecinie


Paco de Lucia, Mariza, Gotan schemat to gwiazdy, które mają oblać na rozpoczynającym się w kwietniu festiwalu Music solidny w Szczecinie - poinformowano w środę (10 marca) dziennikarzy na konferencji prasowej w Szczecinie.

Alphaville w Katowicach?


gwiazdor popularnego na początku lat 80. nurtu muzycznego new romantic uświetni zaplanowane na wrzesień obchody 30-lecia Solidarności w Katowicach - planuje śląsko-dąbrowska Solidarność, która rozpoczęła już wstępne rozmowy na ten myśl z agencją koncertową.

Scarlett Johansson chce zagrać Courtney Love


Scarlett Johansson jest zainteresowana rolą Courtney Love w filmie biograficznym o Kurcie Cobainie.

Dziś druga rocznica śmierci Heatha Ledgera


W piątek, 22 stycznia, w drugą rocznicę śmierci Heatha Ledgera, ale kino! zaprasza na wieczór, w trakcie którego pokaże dwa filmy z udziałem aktora, "Zakochana złośnica" i "Casanova" a dokument "Portrety. Heath Ledger".

Startuje Unsound


W poniedziałek (19 października) startuje kolejna wydanie krakowskiego festiwalu Unsound. To jedna z najciekawszych na świecie imprez prezentujących muzykę elektroniczna i eksperymentalną.

Tabloidowe sensacje z Anną Cieślak w roli głównej


28 maja na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy błona fotograficzna Jacka Lusińskiego - "Piksele". Będzie to komedia, która z przymrużeniem oka prezentuje absurdalne sytuacje trafiające na pierwsze danie okolica popularnych dzienników.

Onar i Bob One mają zajawkę


kawaler "Mam zajawkę" zapowiada najpóźniejszy album Onara "Jeden na milion". Do piosenki powstał teledysk w którym gościnnie udziela się katowicki orędownik sceny reggae - Bob One.

"YCD": Kasia i Bartek opuszczają program!


trzeci zakres "live" okazał się niefortunny dla Bartka Woszczyńskiego i Kasi Mieczkowskiej. To właśnie tej pary tancerzy nie zobaczymy już więcej w aktualnej edycji "YCD".

Armored Saint po nagraniach


Weterani amerykańskiej sceny metalowej z formacji Armored Saint zarejestrowali nieznany album "La Raza".

Jimi Hendrix mistrzem gry na gitarze elektrycznej


Jimi Hendrix pokonał Slasha w nowym rankingu największych mistrzów gry na gitarze elektrycznej.

werdykt o wydaniu Polańskiego po orzeczeniu sądu w USA


Szwajcarskie władze zdecydują o ewentualnej ekstradycji Romana Polańskiego dopiero, kiedy kalifornijski sąd rozstrzygnie, czy może być on sądzony zaocznie - oświadczył w środę wyraziciel szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości.

Stone Sour nagrywa z producentem Green Day


Zespół Stone Sour pracuje nad nową płytą. Nad produkcją dzieła czuwać będzie Rob Cavallo.

Kolejny najlepszy wynik "Avatara"


Po raz czwarty z w przybliżeniu "Avatar" znajduje się na czele amerykańskiego box office'u. Superprodukcja Jamesa Camerona tym co do jednego przyniosła zyski na poziomie 48,5 mln dolarów. przeciętny film wcześniej, w czwartym tygodniu wyświetlania, nie proch aż tak dużych wpływów z kin (dla porównania, najlepszy do tej pory "Titanic przypuszczalnie się pochwalić wynikiem 28,7 mln dolarów).

Wyczerpana gwiazdor w szpitalu


Wokalistka Amelle Berrabah z zespołu Sugababes trafiła do szpitala.

Fani się odwrócili?


Chris Brown szykuje się do trasy koncertowej. Fani wprawdzie niechętnie kupują bilety na występy wokalisty, kto "wsławił się" tym, że ciężko pobił swoją byłą dziewczynę - Rihannę.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.