Amerykę czekają "ciężkie ciosy"


dawny szef Banku Rezerw Federalnych (Fed) Paul Volcker powiedział, że Amerykę czekają jeszcze "ciężkie ciosy" dopóki podniesie się z recesji, a ożywienie gospodarcze będzie jak mucha w smole za słabe, by ograniczyć bezrobocie - informuje AP.

Czwartkowe notowania widać byłyby kolejną ostatnio, spokojną sesją, jeśliby nie jedno wydarzenie. W ciągu dnia pojawiły się informacje o rozmowach w sprawie sprzedaży 10% pakietu KGHM z wykorzystaniem skarb Państwa. W ten sposób notka inwestorów instytucjonalnych skoncentrowała się na akcjach miedziowego koncernu, a pozostałość WIG20 została niezbicie w tak wiele również biorąc pod uwagę obroty, jak i skalę zmian kursów. układ dotyczące dostaw rosyjskiego gazu do nasz jest zgodne z prawem Unii Europejskiej, prawem polskim i rosyjskim - przekonywał wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew. Na Uniwersytecie Warszawskim wygłosił on wykład pt. "Rola Gazpromu w kształtowaniu bezpieczeństwa energetycznego w Europie i na świecie". Japanese Finance członek rządu Hirohisa Fujii said Thursday that now is an appropriate time for the country's policymakers to monitor the yen's upward trend, suggesting Tokyo doesn't koncept to immediately intervene in currency markets.ambaras Grecji nadal pozostaje aktualny. Ostatnie dwa dni pokazały jak niezmiernie jarmark jest wyczulony na wiadomości dotyczące stanu tej gospodarki, bowiem każda pozytywna nowina jest silnym impulsem do wzrostów, a każda zła news do spadków. Podatkowa ulga dla firm pomagającym powodzianom jest fikcją - ustaliła TVN CNBC Biznes. rząd ogłosił, że materiały budowlane przekazywane jako dar dla powodzian zostały zwolnione z podatku VAT. Okazuje się jednak, że producent, hurtownik czy sprzedawca i tak będzie musiał dać fiskusowi 22 procent podatku - i to z odsetkami. Gwałtowne zjawiska na rynkach finansowych nie są w tej chwili poważnym problemem, ponieważ kursy walut utrzymują się w przedziałach obserwowanych nieraz na rynku w ciągu ostatnich 10 lat - powiedział w czwartek wicepremier Waldemar Pawlak.

przebieg akcji Asseco South Eastern Europe wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na GPW o 15 proc. do 16,1 zł.

Sędzia Martin Feldman, który odwołał decyzję rządu federalnego o zawieszeniu na sześć miesięcy wierceń podwodnych w rejonie Zat. Meksykańskiej dotkniętym wyciekiem ropy posiadał liczne inwestycje w sektorze naftowym - podała w piątek agencja AP. kapitał nie przestają biec do funduszy inwestujących w akcje na rynkach wschodzących. pozostały tydzień czerwca był dla nich pod tym względem optymalny od 10 tygodni i co więcej był drugim najlepszym tygodniem w tym roku.

Występując w środę na forum Parlamentu Europejskiego zwierzchnik zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn ostrzegł, że państwa mogą zaprzepaścić okazję do zreformowania światowego systemu finansowego. Prezydent USA Barack Obama przedstawił swój pomysł reformy opieki zdrowotnej, przewidujący m.in. blokowanie z wykorzystaniem rząd podwyżek stawek ubezpieczeniowych. Jego prymat dowodzi, że nie rezygnuje z realizacji kluczowego punktu swego programu. Co trzecia część członek załogi Fabryki Maszyn i Urządzeń Tagor w najbliższych miesiącach straci pracę - zapowiada spółka. Firma trzeba do grupy giełdowego Kopexu.Polskie huty z pewną taką nieśmiałością odrabiają ubiegłoroczny obniżenie produkcji, nie ma wszelako szans na to, aby już w tym roku część wytworzonej w Polsce stali wróciła do poziomu sprzed kryzysu. Jednym z powodów jest pomniejszy od oczekiwanego popyt - oceniają eksperci. niechybnie wzrost PKB w 2009 roku będzie starszy rangą niż zakładane 0,2 proc., tymczasem w tej chwili nie ma przesłanek, aby podwyższać prognozy przyszłoroczne - powiedział PAP prezes doradców premiera, minister Michał Boni. Na Woronicza raz za razem goręcej. wciąż nie wiadomo bowiem, kto straci pracę po 31 sierpnia, kiedy w telewizji ruszą zwolnienia grupowe, bo szefostwo nie publikuje listy tych pracowników. Na razie związkowcy utrzymują pogotowie strajkowe, ale nie wykluczają strajku ostrzegawczego.

Dobre nastroje pomagają złotemu


Utrzymujące się dobre nastroje na rynkach finansowych, obok jednoczesnym wyciszeniu problemów Łotwy, pozwalają w czwartek toczyć się przebieg umocnienia złotego. O godzinie 11:34 za dolara trzeba było zapłacić 2,8104 zł, a za euro 4,1964 zł. To stosownie o 1 i 1,6 gr mniej niż wczoraj na zamknięciu.

Polskie Jadło miało 1,06 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., poniżej zysku nim rokiem


Spółka Polskie Jadło miała 1,06 mln zł straty netto w III kw. 2009 roku wobec 2,82 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie kwartalnym.

Gwałtownie drożeje złoto w Indiach


W Indiach gwałtownie drożeje złoto. Za dziesięć gramów złotego kruszcu należy zapłacić nieomalże 400 dolarów amerykańskich. To skutek kryzysu światowego - ale przede wszystkim skupowania złota z wykorzystaniem indyjskie banki.

wzrost realnego funduszu płac nadto slaby


Naszemu rynkowi akcji nie pomogły w czasie pierwszych w tym tygodniu notowań lepsze od spodziewanych danych o płacach i zatrudnieniu. To pokazuje, że w dalszym ciągu kluczowe są doniesienia ze świata i w oparciu o nie inwestorzy podejmują decyzje. Takie rozwiązanie jest uzasadnione tym, że marcowe dane o płacach i zatrudnieniu nie zmieniły ogólnego obrazu, w którym obie zmienne pozostają pod presją.

Oczekując na korektę


jeszcze dzień wczorajszy dolec zyskiwał na sile, chociaż zmiany w handlu dotychczasowy niewielkie. nieobecność znaczących danych makro wpłynął na forma handlu. dzisiaj opublikowanych zostanie więcej danych.

Libia: szwajcarski biznesmen wyszedł z więzienia


Szwajcarski biznesmen Max Goeldi - jedna z kluczowych postaci konfliktu dyplomatycznego między Libią a Szwajcarią - został wypuszczony z więzienia w Trypolisie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności - powiedział w czwartek agencji Reutera jego adwokat.

W 2010 roku poprawi się w turystyce


Po trudnym roku 2009 w roku 2010 na świecie nastąpi ożywienie w branży turystycznej - ogłosiła w poniedziałek oenzetowska Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), która liczy na ewolucja liczby międzynarodowych wyjazdów turystycznych o 3-4 proc.

interwał w handlu nie zachęca do kupna


kurs ostatniej sesji kwartału nie był wielkim zaskoczeniem. Od początku tygodnia rejestr WIG20 realizuje scenariusz spokojnych wahań w okolicy 2500 punktów i wczorajsza sesja nie zmieniła niczego w krótkoterminowym obrazie rynku. acz coraz nieco tygodni temu wydawało się, że ten kwartał będzie dość słaby, marcowe wzrosty doniośle poprawiły stopy zwrotu warszawskich indeksów i spółek.

MSP: nad 1 mld 214 mln zł rekompensat za mienie zabużańskie


nad 1 mld 214 mln zł wyniosła wartość rekompensat za mienie zabużańskie, wypłaconych do końca maja tego roku od początku prowadzenia wypłat, czyli od grudnia 2006 roku - poinformował w środę resort skarbu.

kolejny strajk w brytyjskim gigancie


Od odwołania 29 lotów z Londynu rozpoczął się w sobotę rankiem czterodniowy strajk personelu pokładowego linii lotniczych British Airways. Brytyjski spedytor zapewnia jednak, że obędzie się bez poważnych zakłóceń w harmonogramie przelotów.

Publiczna telewizja uderza w telewidzów


Zakodowanie sygnału satelitarnego cyfrowych kanałów TVP uderza w abonentów. przebieg cyfryzacji kraju od nowa został zablokowany przez biurokratów - uważa Instytut Globalizacji.

Premier Grecji wyklucza możliwość pożyczki z MFW


prezes rady ministrów Grecji Jeorjos Papandreu wykluczył w piątek ewentualność wzięcia pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w związku z kryzysem finansowym i budżetowym kraju i oświadczył, że jego krajowi nie grozi bankructwo.

Nie mogą zdążyć na becikowe


ministerium Pracy zmieniło zasady wypłacania becikowego. Żeby je dostać, płeć słaba musi przynieść zaświadczenie, że co najmniej od 10. tygodnia ciąży była pod opieką lekarza, informuje "Gazeta Wyborcza".

Zaostrzanie polityki monetarnej w obecnej chwili może być za wczesne -Chojna-Duch, RPP


Zaostrzanie polityki monetarnej w obecnej chwili może być za wczesne - uważa członek RPP Elżbieta Chojna-Duch.

Przecena akcji na Wall Street


Środowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem wzrostów, niemniej w ostatnich godzinach główne indeksy zaczęły zniżkować i całkowicie zamknęły się wyraźnie na minusie.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.