plon McDonald's w III kw. wyniósł 1,15 USD na akcję


McDonald's Corp., największy na świecie właściciel restauracji, poinformował, że korzyść spółki w III kwartale wyniósł 1,15 USD na akcję - podała spółka w komunikacie.

bez ogródek pierwszej w tym tygodniu sesji na globalnych rynkach finansowych było wielce udane. Silnie do góry poszły ceny akcji, surowców i złota. Na wartości stracił za to bez owijania w bawełnę jankeski dolar. Pracodawcy i stosunki zawodowe negocjują już w komisji trójstronnej zmiany w kodeksie pracy mające okroić alternatywa zawierania umów na czas określony do 2-4 lat - pisze "Dziennik pismo Prawna". wypadek w Grecji, nie przestaje zaprzątać uwagi rynku. Inwestorzy zaniepokojeni są wpływem tych problemów na całą Unię Europejską. wczoraj doszły do tego dobre wyniki z USA, co sprawiło, iż dolar kolejny dzień zyskiwał na sile.Stoczniowcy nie mają co obliczać na powrót do starej pracy. - Nie ma inwestora, który chciałby nabywać taki sam fortuna stoczni w Gdyni czy Szczecinie - powiedział członek rządu skarbu Aleksander Grad. W środę osiem firm wpłaciło wadium do przetargu na bogactwo obu zakładów. minister liczy, że ci przedsiębiorcy stworzą jakieś miejsca pracy. Zdaniem analityków złoty może w środę konsolidować się wokół 3,87 za euro, choć nie wykluczają oni umocnienia się polskiej waluty, szczególnie jeśli, zgodnie z ich przewidywaniami, środowa licytacja 2-letnich obligacji będzie udana. syndykat budujące Gazociąg Północny, którym rurą po dnia Bałtyku ma popłynąć gaz z Rosji do Niemiec, nie ma szans na pożyczkę z Europejskiego Banku Inwestycyjnego - pisze "Dziennik czasopismo Prawna".

Australia and New Zealand Banking Group podała, że skoncentruje się na rozwijaniu swojego działu zarządzania majątkiem w Azji. bank chce wykorzystać fakt, że na kontynencie tym szybko przybywa ludzi majętnych i poszerzyć udział w rynku.

Do 2030 roku w Polsce maja powstać trzy elektrownie jądrowe o łącznej mocy ok. 5 tys. MW - zapowiada stary departamentu energii jądrowej w resorcie gospodarki Zbigniew Kamieński. chyba że się to uda, to będą wytwarzały one 15 procent energii elektrycznej w kraju. agenda Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w dniu 04 marca 2010 roku pod ręką kursie 12,65 zł dla spółki Delko S.A. została wydana rekomendacja Kupuj.

Polskie przemysł górniczy Naftowe i Gazownictwo planuje wydobywać w Norwegii 0,5 mln ton ropy naftowej i 0,4 mld m sześc. gazu na rok - powiedział PAP wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński. wyrywanie ma ruszyć w drugiej połowie roku. Spółka Tauron Rzeczpospolita Polska Energia spodziewa się, że w przyszłym tygodniu wybierze doradcę - pula inwestycyjny, który pomoże przygotować ofertę publiczną przewidywaną na koniec I poł. 2010 roku, poinformował w piątek szef Dariusz Lubera. skład Lotos podtrzymuje zapowiedzi, że w czwartym kwartale 2010 roku rozpocznie się praca na norweskim złożu Yme. obecnie trwają prace związane z transportem głównego elementu platformy ze stoczni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do Stavanger - poinformował Lotos w komunikacie prasowym.ustępowanie i czynniki demograficzne sprawiają, że znani z geograficznej mobilności Amerykanie coraz to rzadziej zmieniają położenie zamieszkania - ustalili badacze z waszyngtońskiego Brookings Institution. Dzisiejsze próby ratowania rynku przed kontynuacją przeceny nie wypadły zanadto okazale. Bykom na w żółwim tempie siły nie wystarczyło i cokolwiek zwojowały. szczególnie kiepskie wrażenie zrobiła słaba końcówka sesji. Niewielkie obroty osłabiają wymowę odreagowania i budzą obawę przed kontynuacją wyprzedaży w kolejnych dniach. Sygnity spodziewa się, że w 2009 roku jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgną 700 mln zł, a ubytek przychodów rdr to wynik spowolnienia gospodarczego - poinformował we wtorek dyrektor spółki, Piotr Kardach.

Paryż jest najdroższym miastem świata


Takie wyniki analizy życia w wielkich metropoliach przynosi brytyjski pamiętnik "The Economist".

OFE chcą brać za dobrą monetę akcje właścicieli


fundusze emerytalne chciałyby, tak jak fundusze inwestycyjne, móc zgoła wierzyć papiery swoich akcjonariuszy - wynika z ustaleń "Parkietu".

GM recalling 1.3 mln vehicles over steering problems


General Motors Co is recalling 1.3 million compact cars in North America to address a power steering szkopuł that has been linked to 14 crashes and one injury, the company said on Tuesday.

Wydatki na kupno okularów (szkieł) korekcyjnych dla pracowników


kredyt bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak nader na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, który ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających pierwsze danie kroki w biznesie.

GM montuje ople Astra w Kaliningradzie


General Motors, do którego wciąż jeszcze trzeba Opel, rozpoczął w Kaliningradzie montaż modeli Astra.

50 proc. firm nieledwie wcale nie odczuło kryzysu


rzędu 50 proc. małych i średnich firm w Polsce uważa, że na skalę światową recesja płatniczy prawie dosyć nie wpłynął na ich działalność - wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

S&P potwierdził rating Grecji, prospekt została zmieniona na negatywną


Agencja Standard & Poor's potwierdziła długoterminowy rating Grecji na poziomie BBB+ oraz krótkoterminowy rating wynoszący A-2. rozległy widok dla ratingu została jednak obniżona ze stabilnej do negatywnej - poinformowała filia we wtorek.

lista medycznej niemocy


W Internecie powstaje ranking zabiegów, na które czeka się najdłużej - czytamy w "Dzienniku Polskim". Jak na razie w serwisie www.korektorzdrowia.pl odnotowano dwadzieścia przypadków zgłoszonych przy użyciu internautów, ale wkrótce ma być ich wysoko więcej. Tę "czarną listę" prowadzi Fundacja Watch Health Care.

Drozapol nie wyklucza fuzji lub wejścia inwestora branżowego


zgromadzenie Nadzorcza Drozapolu-Profil pozytywnie zaopiniowała strategię spółki na lata 2010-12, zakładającą m.in. zwiększenie udziału produkcji i usług. Spółka nie wyklucza wprowadzenia inwestora branżowego czy fuzji z inna firmą - podał Drozapol-Profil w komunikacie.

NBP nie powinien czekać


Obowiązki prezesa NBP po śmierci Sławomira Skrzypka przejął pierwszy wiceprezes Piotr Wiesiołek. Wybór nowego szefa banku centralnego to jedno z najpilniejszych zadań marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego - informuje w specjalnym wydaniu "Gazeta Wyborcza".

nieznany zwierzchnik Pekao. płeć słaba Prezes


Pekao SA na koniec będzie miało prezesa. W lutym funkcję tę obejmie Alicja Kornasiewicz. Tym samym skończy się dwumiesięczne interregnum po rezygnacji Jana Krzysztofa Bieleckiego. Do tego momentu obowiązki prezesa pełnił będzie obecny wiceprezes, makaroniarz Luigi Lovaglio.

Zabytkowy statek wystawiony na sprzedaż na aukcji


Statek pasażerski, wybudowany w 1892 r. w niemieckiej stoczni w Elblągu został pokazywany na sprzedaż na jednym z portali internetowych. wartość cumującego w porcie macierzystym w Bydgoszczy na Brdzie statku m/s Jantar, została określona na 800 tysięcy złotych.

zainteresowanie powraca w dobrym stylu


targowisko zesłał dzień dzisiejszy inwestorom parę korzystnych informacji, które zostały wykorzystane do zmobilizowania popytu. Nowe szczyty indeksów w Europie w końcu pociągnęły i nasz rynek.

Polskie e-gazety już w tym roku


Pierwsi polscy wydawcy prasy negocjują predyspozycja sprzedaży swoich gazet za pośrednictwem elektronicznych czytników eClicto kieleckiej firmy Kolporter. Oferta ma się pojawić za parę miesięcy - zapowiada "Dziennik periodyk Prawna".

Lechia telefonista chce dzierżawić PGE arena Gdańsk


tylko do środy można było składać wnioski o dopuszczenie do wzięcia udziału w przetargu na dzierżawę stadionu piłkarskiego PGE scena Gdańsk. Taką ofertę złożyło przeciwnie jedno konsorcjum, które z Lechia telefonista sp. z o.o tworzą SPORTFIVE zaś HSG Zander.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.