Dom Development i Unibep podpisały umowę o wartości 90,63 mln zł


Mervyn King nawołuje do podziału banków w imię ograniczenia ryzyka. Chce oderwać ich operacje usługowe związane z rozliczeniami i depozytami od w wyższym stopniu ryzykownych działów obrotu papierami wartościowymi.

Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, dopóki podejmą następny chód w jego sprawie. Polska powinna bardziej aktywnie działać w Unii na rzecz bezpieczeństwa energetycznego – stwierdzono w czasie wczorajszej ”Debaty gazowej” na Uniwersytecie Jagiellońskim, którą podsumowuje „Rzeczpospolita”. Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego środek Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano na przestrzeni środowej konferencji prasowej w tym szpitalu.- Specjalne strefy ekonomiczne są bardzo dobrym rozwiązaniem na zwiększanie inwestycji i rozgorączkowanie lokalnego rozwoju gospodarczego – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w ciągu oficjalnego otwarcia podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE). Uroczystość odbyła się 23 maja br. w Żychlinie. Dom Development sprzedał w pierwszym kwartale 343 mieszkania, inaczej mniej więcej tyle, ile dwa lata temu, nim zaczął się kryzys szczebel będzie negocjował z Komisją Europejską zwiększenie puli uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2008-2012 - ustaliła "Rzeczpospolita".

Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz - pisarz, publicysta, krytyk filmowy, autor scenariuszy filmowych (m.in. serialu "Czterdziestolatek"), wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i PWSF w Łodzi. proszek 77 lat.

Polska nie wypełni obowiązku gromadzenia od stycznia dla Komisji Europejskiej danych o emisji CO2 z nowych aut, bo stopień nie uporał się z drobną nowelizacją przepisów. Fiaskiem zakończyły się polsko-niemieckie rokowania o zmianie ułożenia gazociągu Nord Stream tak, by nie blokował większym statkom dostępu do Świnoujścia.

W 2008 roku stereotypowy własny pracobiorca na wykonywanie obowiązków zawodowych poświęcił 86 proc. całkowitego czasu pracy. Pozostałe 14 proc. stanowiły m.in. zwolnienia lekarskie, urlopy. Odsetek nieprzepracowanych godzin z każdym rokiem jest coraz to większy, a pracodawcy ponoszą z tego tytułu coraz wyższe wydatki. Jak czytamy w „Gazecie Prawnej”, sprzedawcy energii chcą uwolnienia cen dla całej grupy taryfowej G. Swoją decyzję w tej sprawie pryncypał URE ogłosi we wrześniu. Aż 5 mld funtów pochłoną w tym roku premie dla bankierów pracujących w londyńskim główny punkt finansowym City. Na takie kasa może w tym roku wyliczać ok. 5 tys. osób. średnia wielkość jednej premii prawdopodobnie awansować poniekąd 1 mln funtów - donosi w czwartek Press Association, powołując się na lorda Mynersa, ministra stanu ds. City w brytyjskim rządzie.W USA wtorkowy ubytek indeksów tłumaczono przede wszystkim oczekiwaniem na pokłosie dwudniowego posiedzenia FOMC. Podczas, gdy skarb państwa przygotowuje się do rekordowo dużych projektów prywatyzacyjnych, środki pieniężne venture capital mają tarapaty ze sprzedażą spółek znacznie lepiej przygotowanych do zmian właścicielskich. Jak podał wotum Pomorza, w dniu wczorajszym doszło do awarii, która pozbawiła na godzinę odbiorców energii elektrycznej w siedlisko miasta.

Senacka komisja za przyjęciem ustawy o hazardzie bez poprawek


Już od dłuższego czasu zaczynam dysponować poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

Na zamknięciu WIG stracił 2.087%


Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w środę w mocy rozstrzygnięcie skazujący na grzywnę łódzką emerytkę oskarżoną o narażenie Skarbu Państwa na stratę (łącznie z odsetkami) sześciu groszy. niewiasta ma zapłacić 130 złotych grzywny i 170 zł kosztów procesu.

Peak oil, czyli kolejny koniec świata


Od czasów raportu Klubu Rzymskiego, a w zasadzie już od Malthusa, popularne są różnorakie prognozy zakładające załamanie się całej cywilizacji ludzkiej, czy to na następstwo przyrostu ludności czy też emisji dwutlenku węgla. Wszystkie te prognozy mają jedną wspólną cechę - nie sprawdzają się. Czy wszelako teoria peak oil w odróżnieniu od innych przepowiedni ma solidne składnik naukowe? świat bez ropy czyli plastik z elektryczności.

Ułożono już 1/6 długości Gazociągu Północnego


W trzy miesiące po rozpoczęciu budowy Gazociągu Północnego z Rosji od Szwab po dnie Bałtyku ułożona jest już jedna szósta jego liczącej 1200 kilometrów długości - poinformował we wtorek ambasador stowarzyszenie inwestycyjnego Nord Stream Steffen Ebert.

MSP nie sprzeda na razie Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej


Minister Skarbu Państwa w dniu 14 października 2009 roku, podjął decyzję o odstąpieniu od negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Nadwiślańska Spółka Energetyczna - czytamy w komunikacie resortu.

Miedwiediew nakazał Gazpromowi zmniejszyć dostawy gazu na Białoruś


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nakazał Gazpromowi "przystąpić do procedury" zmniejszenia dostaw gazu na Białoruś z powodu odpowiedzialność tego kraju poniżej rosyjskiego państwowego monopolisty - poinformowała w poniedziałek filia ITAR-TASS.

dowód z chipem od 2011 r. ale bez biometrii


kategoria chce, aby od 2011 r. Polacy posługiwali się elektronicznymi dowodami tożsamości. nowy dowód umożliwi każdemu obywatelowi załatwianie spraw urzędowych przez internet. Dowód osobisty będzie można ...

diariusz Polski: Mniej emerytów, więcej oszczędności


- Polacy dotąd masowo odchodzili z rynku pracy, przechodząc na wcześniejszą emeryturę. W lutym padł tymczasem pozostały rekord: wolumen emerytów spadła do cokolwiek ponad 5 mln osób - zauważa "Dziennik Polski".

przegródka cenowy w ofercie publicznej Ferro dany


Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. agregat Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

Komisja Trójstronna – mniej więcej porozumienia


Uzgodnienie definicji pracy w szczególnych warunkach oraz wykazu czynników ryzyka w szczególnych warunkach pracy to główne osiągnięcia prac połączonych zespołów problemowych Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, ds. Ubezpieczeń Społecznych oraz Polityki Gospodarczej i Rynku Pracy. komisja Trójstronna obradowała 24 września br. w MPiPS w Warszawie.

Barroso apeluje : Teraz powinno się rąbać deficyty


Bruksela chce, aby kraje strefy euro przyspieszyły ścinanie swych deficytów budżetowych. - Mechanizm ratunkowy dla strefy euro nie wystarczy. potrzeba dalszych reform - mówi pryncypał Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

EBI dofinansuje modernizację i budowę linii energetycznych w Polsce.


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Europejski bank Inwestycyjny dofinansuje modernizację i budowę linii energetycznych w Polsce.

niższa izba parlamentu będzie nadal pracował nad ułatwieniami zwrotu VAT dla turystów


RPO skarży mundurówki do Trybunału Konstytucyjnego


reprezentant praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski zaskarżył w pierwszy dzień tygodnia przywileje emerytalne mundurowych do Trybunału Konstytucyjnego.

Federacja Rosyjska potwierdza, że Białoruś zapłaciła za majowy gaz


Białoruś zapłaciła za dostarczony w maju rosyjski gaz zgodnie z ceną ustaloną w kontrakcie - potwierdził w środę Gazprom.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.