Górnicy gotowi do kupna kopalni


- Spółka powołana przy użyciu pracowników kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach w czwartek złoży w Kompanii Węglowej wstępną ofertę kupna kopalni - zapowiedział dyrektor Solidarności w "Silesii" i jeden z inicjatorów powołania spółki Dariusz Dudek. Górnicy, którzy założyli spółkę z własnych "zrzutek" liczą też na pozyskanie inwestora.

W Polsce lecz 13 proc. budżetu nauki przeznacza się na granty, których w większości nie otrzymują najbardziej obiecujący młodzi naukowcy - informuje prof. Maciej Żylicz, pryncypał Fundacji na myśl Nauki Polskiej, który w rozmowie z PAP mówił o najważniejszych wadach polskiego systemu grantowego. Wchodzące z dniem 1 stycznia 2010 r. zmiany przepisów dotyczące miejsca świadczenia usług w droga niezgodny przekształcają zasady opodatkowania podatkiem VAT usług na majątku ruchomym. Międzyresortowy Zespół ds. Inwestycji Zagranicznych rekomendował od kwietnia ub.r. do marca tego roku udzielenie pomocy publicznej 15 inwestorom zagranicznym - poinformowało centrum Informacyjne Rządu. Chodzi o łączne odsiecz w wysokości 115,4 mln zł.pomyślność polskiej dyplomacji w batalii o kształt unijnego budżetu na lata 2014-2020 - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". społem z końcem robót sezonowych, we wrześniu, październiku, bezrobocie będzie rosło - powiedziała Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej. - Impel planuje zakup grupy spółek o łącznych przychodach ok. 50 mln zł. Na pokłosie całej grupy w 2010 roku negatywnie mogą wywrzeć wpływ koszty wdrożenia nowego systemu informatycznego - poinformowali przedstawiciele grupy Impel na czwartkowej konferencji prasowej.

Startują targi motoryzacyjne w Detroit, jedne z największych na świecie, a na akcesorium pierwsze po ocaleniu od bankructwa amerykańskich gigantów - General Motors i Chryslera. Zapowiedziane są premiery 60 modeli aut, a w ognisko uwagi mają być samochody elektryczne i nowe technologie motoryzacyjne.

Aktywność w akwizycjach w Wielkiej Brytanii najniższa od 40 lat. W drugim kwartale na rynku krajowym dokonano 41 transakcji fuzji i przejęć. nie bacząc na tego, że UE i MFW pomógł najbardziej potrzebującej gospodarce strefy euro, to nie można wykluczyć dalszych turbulencji - ocenia minister finansów Jacek Rostowski.

Central European Tour telefonistka SARL, spółka zależna Polish Enterprise Fund VI, LP należącego do grupy kapitałowej Enterprise Investors, kupiła od Orbisu 47 proc. udziałów Polskiego Biura Podróży Orbis - podał Orbis w komunikacie Chiny i Australia podpisały porozumienie energetyczne warte ponad 40 miliardów dolarów. Jest to największa umowa handlowa zawarta ilekroć między tymi dwoma państwami. Demokratyczny przewodniczący Komisji Bankowej Senatu Christopher Dodd zgłosił w poniedziałek schemat ustawy o zwiększeniu regulacji sektora finansowego. Idzie on w przyszłości niż wcześniejsze propozycje regulacji banków.Wyraźne bessa koniunktury gospodarczej negatywnie odbija się na kondycji finansowej znacznej ilości przedsiębiorstw. Utrata dotychczasowych kontrahentów, redukcja ilości zamówień i spadek obrotów powoduje rabat dynamiki dotychczasowej działalności zakładów pracy, wymuszając na pracodawcach zmianę w organizacji procesu pracy i redukcję kosztów zatrudnienia. Aby przeciwstawiać się tym tendencjom, opracowano paczka rozwiązań prawnych mających na celu pomagier przedsiębiorcom zatrudniającym pracowników, zwłaszcza tym znajdującym się w kłopotach finansowych. Regulator brytyjskiego rynku usług finansowych FSA (Financial Services Authority), Bank Anglii i ministerstwo finansów głęboko śledzą rozszerzenie sytuacji w Dubaju w związku z obawami, że czołowe brytyjskie grupy bankowe HSBC, RBS i kanon Chartered mogły wystawić się na duże niebezpieczeństwo w Dubaju. podsekretarz skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział w poniedziałek PAP, że do resortu skarbu nie wpłynęły żadne wiążące oferty od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, PKN Orlen czy firmy rafineryjnej Tamoil w sprawie kupna akcji Grupy Lotos.

JW Construction może kupić spółkę drogową w 2009 r.


Spółka deweloperska JW Construction Holding może kupić spółkę z segmentu budownictwa drogowego do końca tego roku, poinformował prezes rady nadzorczej Józef Wojciechowski we wtorek.

"Amerykański sen" się spełnia. USA wyszły z recesji


USA Zjednoczone wyszły z recesji. Po czterech kolejnych kwartałach pod kreską, trzecia część trymestr 2009 roku wreszcie jest na plusie. I to dużym - według najnowszych, zrewidowanych danych wynika, że PKB wzrósł o 2,8 procent. To jednak mniej niż oczekiwali analitycy. Dane nie są aczkolwiek jeszcze ostateczne.

Kraje UE wezmą przykład z Polski?


Prace nad zaostrzeniem dyscypliny finansowej w UE przez rozszerzanie Paktu Stabilności i Wzrostu idą w kierunku dobrym dla nasz - powiedział minister finansów Jacek Rostowski w piątek w Brukseli po spotkaniu ministrów finansów "27" na ten temat. polski członek rządu cieszył się, że "coraz więcej krajów rozumie" potrzebę wprowadzania w krajach ustawowych lub chociażby konstytucyjnych reguł ograniczających wydatki i deficyty publiczne na algorytm krajowy czy niemiecki.

USA: posiedzenie zasiała ziarno niepewności


Wczorajsza posiedzenie na Wall Street zasiała ziarno niepewności, co do kontynuacji trendu wzrostowego. Głównym powodem słabych nastrojów w trakcie wtorkowego dnia handlu był rozczarowująco niechlujny odczyt indeksu zaufania konsumentów Board Confidence za październik, zgodnie z którym dzielnik ten zanotował ubytek z 51,3 pkt. do 47,7 pkt. (prog. 53,5 pkt.).

Jest kolejne pozwolenie na budowę termninalu LNG w Świnoujściu


Jest pozwolenie na budowę falochronu osłonowego dla portu w Świnoujściu. Wydał je w piątek wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz - poinformowała rzeczniczka wojewody Agnieszka Muchla. To dodatkowy niezbędny dokument w procesie tworzenia terminalu gazu skroplonego LNG.

Tarnawa: rozwój PKB w tym roku pomniejszy niż zakłada KE


W opinii głównego ekonomisty PKO BP Łukasza Tarnawy, nasze PKB wzrośnie w tym roku o 2,5 proc, czyli mniej niż prognozuje Komisja Europejska. Według niego, wpływ na to będzie mieć rosnący import.

Rząd o wsparciu dla inwestorów zagranicznych


Międzyresortowy Zespół ds. Inwestycji Zagranicznych rekomendował od kwietnia ub.r. do marca tego roku udzielenie pomocy publicznej 15 inwestorom zagranicznym - poinformowało środek Informacyjne Rządu. Chodzi o łączne odsiecz w wysokości 115,4 mln zł.

Ropa naftowa drożeje po pięciu sesjach spadków


Ropa naftowa znów drożeje na giełdzie paliw w Nowym Jorku, po pięciu sesjach spadków notowań. Inwestorzy doszli do wniosku, że ostatnie zniżki cen surowca poniżej 70 USD za baryłkę to włości okazja do zakupów - podają maklerzy.

Kto w Polsce ma najwięcej długów?


Ślązacy mają największe problemy z długami - wynika z danych firm windykacyjnych. To kredyt najczęściej bierze się z tego, że zaciągamy, a potem niestety nie spłacamy kredytów na remont mieszkania, zakup samochodu, czy wyjazd na wakacje.

Drżyj, dłużniku


Wyrzuciłeś mandat za złe parkowanie? Unikasz spłaty kary za jazdę na gapę? Do twoich drzwi zapuka kolektor - straszą urzędnicy. Tak stołeczny ratusz próbuje łatać dziurę budżetową - pisze "Życie Warszawy".

Grecja, euro i złocisty


złoty we wtorek osłabia się do głównych walut. W południe kurs USD/PLN testował poziom 2,8915 zł, rosnąć o 2,5 gr w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Kurs EUR/PLN, po wzroście o 1,6 gr, testował poziom 3,9035 zł.

Premiera nowego produktu Adobe może wywołać "run" na jego akcje


Akcje Adobe Systems mogą gwałtownie wzrosnąć, bo biznes przygotowuje się do najważniejszej premiery swojego produktu od przynajmniej trzech lat; nowej linii flagowego oprogramowania Creative Suite.

1,2 mln zł kar po kontrolach na budowach


Inspektorzy pracy przeszli się po budowach w całym kraju. Co przyniosła kontrola? 1,3 tys. decyzji nakazujących wstrzymanie prac ze względu na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia pracowników zaś 1100 mandatów na kwotę 1,2 mln zł.

260 tys. euro kary dla Polski?


poniekąd 260 tys. euro na dzień przypadkiem wynieść kara, jaką na Polskę nałoży Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu za wypełnione po brzegi wysypiska - alarmuje "Dziennik gazeta Prawna".

PKPP Lewiatan zwraca uwagę MF na możliwość wyłudzania VAT obok handlu CO2


Rada Podatkowa PKPP Lewiatan zwraca uwagę Ministerstwa Finansów na możliwość wyłudzania podatku VAT pod ręką handlu prawami do emisji CO2. Według Lewiatana strat Skarbu Państwa da się uniknąć, jeśli do odprowadzenia podatku VAT zobowiąże się nabywcę.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.