Bałtyk wrze. Zniszczone przystań w Sopocie


Na Bałtyku sztorm. W Świnoujściu pod ręką wejściu do portu jest obecnie plus minus 8 stopni w skali Beauforta. Silne fale i wiatr dochodzący do 100 km/h zniszczył sopockie molo. Dla wybrzeży Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego, Zalewu Wiślanego i Żuław IMiGW ogłosił najwyższy, trzecia część poziom zagrożenia. przypuszczalnie osiągnąć cel do zalania terenów przybrzeżnych, Westerplatte już podtopione.

Po złożeniu w krypcie na Wawelu trumien Marii i Lecha Kaczyńskich uległy został salut narodowy. Rozbrzmiało 21 salw armatnich w hołdzie Parze Prezydenckiej. salwa narodowy oddało 6 armat salutacyjnych Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego wzorowanych na haubicy z 1939 roku. Generał Włodek. Profesjonalista, charyzmatyczny wizjoner, człek wielkiego serca. Gen. Włodzimierz Potasiński, dowódca Wojsk Specjalnych, zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W niedzielę został pożegnany za pomocą bliskich, kolegów generałów tudzież ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. Pośmiertnie został awansowany do stopnia generała broni i odznaczony Krzyżem Komandorskim Ordery Odrodzenia Polski. Wojewoda świętokrzyski wygasił 2 mandaty w radzie Klimontowa uznając ich wykonywanie za niezgodne z prawem. Wiceszef PiS Przemysław Gosiewski uważa to za nadużycie władz, interweniuje u premiera i zapowiada wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.sekwencja fotografii przedstawiających spotkania byłych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau z gośćmi Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży pojawi się na wystawie "Inna pagina Świata. Twarzą w fizjonomia - Spotkania". Ekspozycję będzie można oglądać w Warszawie od najbliższej soboty do 27 sierpnia. Wojewódzki Sąd porządkowy w Warszawie wstrzymał decyzję ws. wydalenia z nasz Marokańczyka Chabiba Marakchi do czasu rozstrzygnięcia jego sprawy za pośrednictwem sąd. massmedia pisały o nim, że był posądzany o terroryzm. Nie przekroczymy granicy wtrącania się w sprawy normalnych rodzin, będziemy starać się dobrać najlepsze metody interwencji tam, gdzie jest rzeczywiste zagrożenie - zapewniła podczas debaty o projekcie ustawy dot. przemocy w rodzinie minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Od Jana Pawła II uczymy się nie tylko mądrości ludzkiej, ale pełnej mądrości w spojrzeniu na całego człowieka i na jego historia - podkreślił prymas nasz kard. Józef Glemp w orędziu telewizyjnym wygłoszonym w przeddzień obchodów IX Dnia Papieskiego.

boss PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował dziś agregat Pracy Państwowej. W zespole znaleźli się m.in. Zbigniew Ziobro, Aleksandra Natalli-Świat, Joanna Kluzik-Rostkowska, Ryszard Legutko. 59 proc. Polaków uważa, że wprowadzenie częściowej odpłatności za usługi publicznej służby zdrowia to zły pomysł, nawet jeśli miałoby to usprawnić jej funkcjonowanie - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Córka Lecha i Marii Kaczyńskich, Marta Kaczyńska, brat prezydenta Jarosław Kaczyński i inni członkowie rodziny zajęli miejsca na placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w południe rozpoczną się uroczystości upamiętniające 96 ofiar katastrofy samolotowej w Smoleńsku. W woj. pomorskim w ujściowym odcinku Wisły w ciągu najbliższej doby poziom wody utrzymywać się będzie powyżej stanów alarmowych w Gdańskiej Głowie i Przegalinie oraz powyżej stanów ostrzegawczych w Świbnie - prognozuje IMiGW. Nie zatrzymała się poprzednio znakiem "stop", a pojazd prowadziła "wężykiem". Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że 41-letnia Dorota Ż. miała niemal dwa promile alkoholu w organizmie. ździebko tego - na przednim fotelu wiozła czteroletnią córeczkę.Prawdę o Katyniu przypieczętował swoim życiem - powiedział kard. Stanisław Dziwisz w ciągu uroczystości pogrzebowych Janusza Kurtyki. kobieta Ewa dostała rozporządzenie eksmisji. Co ciekawe, w mieszkaniu teścia może pozostać trójka jej nieletnich dzieci. Sąd wydając taki ukaz pozbawił kobietę szansy na kwatera socjalne. Jeśli musiałaby opuścić karczma z dziećmi, takie apartament zostałoby jej przyznane. powyżej 20 ton paliwa wartego 110 tys. zł zdołali podwędzić dwaj magazynierzy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z policyjnych magazynów w ognisko miasta. Obaj usłyszeli w czwartek zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

Ćwiąkalski: pomysł przejęcia śledztwa nierealna i motywowana politycznie


jako nierealną i podyktowaną względami politycznymi określił b. członek rządu sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przygotowaną dzięki PiS rezolucję, dotyczącą przejęcia przez Polskę śledztwa w sprawie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Fiesta wjechała do kiosku


Nie takiego "klienta" spodziewała się ekspedientka pracująca w przydrożnym sklepiku w Stalowej Woli. W czwartek o świcie do kiosku, z impetem, wbił się... ford fiesta. cztery kółka znalazło się w budynku za sprawą nieuważnego kierowcy mitsubishi.

Mniej bocianów na Warmii i Mazurach


Ornitolodzy z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków szacują, że tej wiosny od 30 do 40 procent bocianich gniazd w woj. warmińsko-mazurskim pozostanie pustych. Być może niektóre z nich zostaną coraz zasiedlone, ale na chyba nie wszystkie.

pogrzeb zwierzchnik NRA w poniedziałek w Łodzi


stary Naczelnej Rady Adwokackiej mec. Joanna Agacka-Indecka pochowana zostanie w poniedziałek na Starym Cmentarzu w Łodzi. Mec. Agacka-Indecka zginęła w sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Wirus A/H1N1 u sześciorga dzieci


Badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa A/H1N1 u sześciorga dzieci - dowiedziała się PAP w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Jak powiedział Tomasz Misztal z GIS, chodzi o osoby w wieku 5-13 lat.

Rokita: Grzywny nie zapłacę, więzienia się nie boję


odwzajemnić się trzy tysiące euro za niewinność? Po to, by mieć poświęcony spokój. To ciężka orzeczenie dla krakusa! - przyznaje w rozmowie z francuskim korespondentem RMF FM Markiem Gładyszem Jan Rokita.

PiS chce posiedzenia komisji ws. zgonu Zirajewskiego


Klub PiS na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu złoży wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w sprawie śmierci Artura Zirajewskiego - poinformował przedstawiciel klubu Mariusz Błaszczak.

"Jasiński wypił z Olewnikiem niejedną wódkę"


- chyba że to prawda, to katastrofa – tak Włodzimierz Olewnik komentuje ujawnione przy użyciu "Superwizjer" TVN i "Rzeczpospolitą" związki olsztyńskiego prokuratora Piotra Jasińskiego z powiązanym ze światem przestępczym Wojciechem K. Jasiński miał cedować mu informacje o śledztwie ws. Krzysztofa Olewnika. - Sam faktyczny stan rzeczy dobrej znajomości prokuratora z tego typu człowiekiem sprawia, że zapala się czerwona lampka – mówił w programie 24 godziny Robert Socha, żurnalista Superwizjera TVN.

Przesłuchania konkursowe na festiwalu muzyki cerkiewnej w Hajnówce


przedstawienie sześciu polskich chórów parafialnych a zespołu z żeńskiego klasztoru w Erewaniu w Armenii rozpoczął we wtorek przesłuchania konkursowe Hajnowskich Dni Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce (Podlaskie).

Jak pić, to na stoku


poziom wycofuje się z restrykcyjnego przepisu, kto pył już od tego sezonu zimowego powstrzymać jazdy na nartach pod wpływem alkoholu - donosi "Metro".

"Michnik poparł J. Kaczyńskiego"


- Największą wadą Bronisława Komorowskiego jest to, że jest człowiekiem bez charyzmy. przenigdy nie był liderem, tym pierwszym, psem przewodnikiem - twierdzi Paweł Poncyljusz, poseł PiS i głosiciel sztabu Jarosława Kaczyńskiego

Pomogła, w tej chwili sama potrzebuje pomocy


Gdy urzędnicy nie byli wstanie mu pomóc, niepełnosprawna Agnieszka Kubicka oddała elektryczny wózek dwa manto starszemu od siebie sparaliżowanemu mężczyźnie. Pojawił się niemniej jednak pewien problem. W drugim wózku płeć piękna Agnieszki już szwankują akumulatory.

Prezydent: Nie będzie tak, że w klasie nie przypadkiem zawisnąć krzyż


- 11 listopada to przenośnia odzyskania niepodległości. Niech będzie chociaż także symbolem nowej Polski, która powinna zająć należne jej, wynikające z tysiącletniej historii, punkt w Europie - powiedział prezydent na głównej uroczystości rocznicowej na Placu Piłsudskiego. Prezydent zaznaczył, że tej "nowej Polsce" pokup "nowego patriotyzmu".

Elastyczne zaprzysiężenie


Od zakończenia drugiej tury wyborów możemy poczekać na objęcie urzędu z wykorzystaniem prezydenta poniekąd ponad miesiąc - informuje "Nasz Dziennik".

Lekarz ukrył dowody w sprawie Olewnika


Czy nadkomisarz Bogdan Zalewski, ekspert konował z Olsztyna ukrył dowody ze sprawy Krzysztofa Olewnika? "Dziennik czasopismo Prawna" dotarł do treści opinii, z której wynika, że to właśnie Zalewski pominął w swoim raporcie jeden z wyników badania DNA porwanego biznesmena. Sprawę bada gdańska prokuratura.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.