liczbowy Polsat podpisał trzy umowy z Eutelsat o wartości 340 mln zł


liczbowy Polsat podpisał z operatorem satelitarnym Eutelsat trzy umowy przedłużające najem transponderów na satelicie HotBird 8, poinformowała spółka. Wartość umów to 340 mln zł.

Łotewski premier, Valdis Dombrovskis, przyznał w sobotę w wywiadzie radiowym, że udał się do wróżki z nadzieją, że przepowie mu przyszłość Łotwy, która przeżywa najcięższy recesja oszczędny ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. 130 mln zł ma kosztować wypuszczenie cywilnego portu lotniczego w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina (Zachodniopomorskie) - poinformowali we wtorek na konferencji prasowej przedstawiciele firmy Ove Arup & Partners International Limited zaś władze miasta. korporacja wydobywcza Petrobaltic potrzebuje pieniędzy na inwestycje. kierownictwo Lotosu prawdopodobnie w związku z tym wysłać ją na warszawską giełdę - pisze "Parkiet".towarzystwo B3System podpisała z Copi i jej głównymi akcjonariuszami umowę, której celem jest nabycie przez B3System 100 proc. akcji Copi jako aport na pokrycie podwyższonego kapitału B3System - poinformowała towarzystwo w komunikacie. Analitycy banku JP Morgan obniżyli w czwartek prognozę PKB dla lokalny za 2010 r. do 3,2 proc. z 3,5 proc. w reakcji na obniżkę prognoz dla eurostrefy z ubiegłego tygodnia do 1,6 proc. rdr z 2,1 proc. rdr. Rosja rozpoczęła w środę eksploatację złóż ropy naftowej na Morzu Kaspijskim. Inauguracji pierwszej zbudowanej tam rosyjskiej platformy, należącej do koncernu Łukoil, dokonał prezydent Rosji Władimir Putin.

Złoty pozostawał we wtorek stabilny. Na handlujących wrażenia nie zrobiły słowa ministra finansów, który nie wykluczył wprowadzenia poprawki w budżecie, wskazują analitycy.

jeżeli bank żąda spełnienia warunków, z którymi się nie zgadzamy, warto zapłacić, ale nadal odwołać się od decyzji. Najczęściej, jeśli interesant złoży reklamację, odzyskuje źle pobrane pieniądze. zredukowanie zapisów w wezwaniu ogłoszonym dzięki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne na własne akcje wyniesie 85 proc.- poinformował PAP we wtorek Stanisław Wedler, zwierzchnik spółki.

produkt krajowy Brutto Rosji spadł w październiku 2009 roku o 8,1 proc. rok do roku - poinformowało we wtorek w ostatecznych wyliczeniach ministerium Gospodarki. U.S. stocks gained on Thursday as a surprise narrowing in October's U.S. trade deficit suggested the economy was on a steady growth path. BRE bank planuje emisję akcji z prawem poboru, z której chce pozyskać 2 mld zł. pula w strategii założył nad 10-proc. średnioroczny postęp przychodów w latach 2010-2012 - poinformował BRE w komunikacie. Proponowanym dniem prawa poboru akcji nowej emisji BRE Banku jest 18 maja 2010 r. - poinformował pula w projektach uchwał na WZA.Apator miał w pierwszym półroczu 2009 roku 9,3 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej - poinformowała korporacja w raporcie. To o 36 proc. gorzej niż nim rokiem, ale lepiej od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 8,8 mln zł zysku netto. zaskakujący obniżenie sprzedaży detalicznej w strefie euro. W listopadzie sprzedaż stopniała o 1,2 procent poniżej października - podczas, gdy targ oczekiwał wzrostu o 0,1 procent. sezon świątecznych zakupów w USA zaczyna się oficjalnie dzień po Święcie Dziękczynienia - w tzw. afroamerykanin Piątek (Black Friday). W tym roku to najbliższy piątek, 27 listopada. Run na sklepy potęgowany jest dzięki zaczynające się tego dnia ogromne wyprzedaże. kto znak da światu w tym roku czarnuch Piątek?

nowy punkt kulminacyjny i nowe wątpliwości


Już na otwarciu WIG20 zdołał naznaczyć nieznany tegoroczny zwieńczenie notowań, w istocie wspinając się na najwyższy poziom od października ubiegłego roku. Ale skończył dzień niżej, niż go zaczął.

Tui Travel confident for 2010 as Q2 sales improve


Europe's biggest tour operator, TUI Travel, said on Tuesday it remained confident of meeting expectations for 2010 with second-quarter trading showing a significant improvement on the first-quarter.

Energetyka nie ma problemu, drogowcy tak


Kraj nad Wisłą energetyka nie ucierpiała na konsekwencja powodzi, lecz niektóre elektrownie były zagrożone. gadka szmatka uniemożliwia czyn na trzystu kilometrach dróg i siedemdziesięciu kilometrach torów kolejowych. Poważnie ucierpiało parę inwestycji drogowych na południu kraju - taki film wynika z relacji ministrów, przekazanyhc posłom na posiedzeniu Sejmu.

Pijemy mniej piwa


Polska gałąź piwna w kryzysie. Browary odczuły skutki spowolnienia gospodarczego zaś podwyżki podatku akcyzowego. Łączna sprzedaż wicelidera rynku - Grupy żywiec - zmniejszyła się o 8 proc., do 12,5 mln hektolitrów. Na rynku krajowym żywiec sprzedał o 6,2 proc. piwa mniej niż w 2008 r. - donosi "Rzeczpospolita".

NIK: pogarsza się dostępność usług pocztowych


Urzędów pocztowych jest coraz mniej, a ich Chronos pracy jest ograniczany; w rezultacie klienci mają utrudniony dostęp do usług pocztowych, a jeśli nawet z nich skorzystają, to przesyłka narażona jest na unicestwienie lub zagubienie - wynika z raportu NIK dotyczącego kondycji Poczty Polskiej.

Gant sprzedał w maju 54 mieszkania, miał dwójka rezygnacje


Gant sprzedał w ubiegłym miesiącu 54 mieszkania, w tym samym okresie klienci zrezygnowali z dwóch wcześniej kupionych lokali - podał Gant w komunikacie.

Inflacja na dosyć tego roku wyniesie 3,54 proc. rdr


Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i koalicja Banków Polskich przewidują, że inflacja na koniec 2010 roku wyniesie 3,54 proc. rok do roku - poinformował Pentor we wtorek w komunikacie.

Ponowne czekanie na dane


Wtorkowa posiedzenie tym wspólnie nie była już taka łaskawa jak pierwsza w tym tygodniu. Już na utarczki rejestr dużych spółek mocno spadł, ustanawiając duży dystans w stosunku do byków. W trakcie notowań pojawiły się próby odrobienia zaległości, aczkolwiek panujący klimat inwestycyjny na zagranicznych parkietach nie zachęcał do podejmowania ryzyka.

Eurodolar na wyższych poziomach


przeszły siedem dni nie obył się bez nowych decyzji, postanowień, plotek tudzież dywagacji na temat panującego kryzysu, sytuacji Strefy Euro oraz jej przyszłości.

wielgachny Airbus A400M ma wielką cenę


schemat powstania 180 Airbusów A400M - samolotu transportowego o przeznaczeniu wojskowym - będzie raczyć się o 11,3 miliarda euro więcej niż planowano - donosi "Financial Times Deutschland". Według gazety, fabrykant zamierza opuścić algorytm jeżeli nabywcy nie zdecydują się wyłożyć więcej pieniędzy.

Szansa na przebicie 4,05 złotego za euro


Lepsze nastroje globalne, które w głównej mierze wpływają na notowania złotego powodują, że komora wahań kursu zawęził się. jeśli starszy rangą sentyment utrzyma się dłużej, jest szansa na przekłucie poziomu 4,05 złotego za euro, co otworzyłoby drogę do poziomu 4,00.

Dane o PKB nasz krocie lepsze od oczekiwań


Produkt lokalny Brutto (PKB) wzrósł w III kwartale 2009 roku o 1,7 proc. rok do roku, po wzroście o 1,1 proc. rdr w II kw. - podał w poniedziałek główny biuro Statystyczny.

Włochy: zawieszone negocjacje w zakładach Fiata


Na dwa dni zawieszono rozmowy na myśl przyszłości zakładów Fiata pod Neapolem pomiędzy dyrekcją koncernu, a włoskimi związkami zawodowymi. Od wyniku rozmów będzie zależeć, czy produkcja Pandy zostanie przeniesiona do Włoch, czy też pozostanie w Polsce.

Vattenfall nie kupi Enei!


Vattenfall nie złożył oferty na zakup od SP 67,05 proc. Enei - podała towarzystwo w komunikacie prasowym.

Kucharz trendy, kowal passĂŠ


Do niedawna ilość osób zainteresowanych kształceniem zawodowym drastycznie spadała. opcja zasadniczej szkoły zawodowej zastępowano alternatywną ścieżką edukacyjną: liceum ogólnokształcące, a później szkoła wyższa. W roku szkolnym 2007/2008 nastąpił przełom. Po raz pierwszy od 18 lat odnotowano wzrost liczby uczniów zasadniczych szkół zawodowych.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.